'Anderlecht dreigt cruciale miljoenen mis te lopen'

door
'Anderlecht dreigt cruciale miljoenen mis te lopen'

In de zoektocht naar een weg uit de financiële malaise, zag Anderlecht zich de afgelopen mercato's genoodzaakt enkele talenten uit de eigen jeugd vroegtijdig van de hand te doen. Zo vertrokken achtereenvolgens Sebastiaan Bornauw, Alexis Saelemaekers en Jérémy Doku, allen voor een fraaie som. Én een aanzienlijke doorverkoopclausule.


Vooral in het geval van Bornauw zou Paars-Wit zo wel eens een uitstekende zaak kunnen doen. De 21-jarige verdediger leverde in de zomer van 2019 reeds een achttal miljoen op, een aardig bedrag voor iemand waar niet iedereen binnen de club ten volste van overtuigd was. Bovendien dwongen de Brusselaars bij FC Köln een fiks percentage op de meerwaarde af: 20 tot zelfs 35 procent, afhankelijk van de bron. Dat had aan het eind van de vorige transferperiode een stevige bonus kunnen opleveren in het Lotto Park, want naar verluidt was Bornauw ei zo na voor maar liefst 25 miljoen richting Lazio verhuisd.

In dat geval had Anderlecht dus nog eens 3,4 tot zelfs bijna zes miljoen mogen bijschrijven op de rekening. Nu dreigt het die meer dan welgekomen miljoenen echter mis te lopen, want na zijn zwakke prestaties tijdens de voorbije interlandbreak belandde Bornauw ook in de Bundesliga voor het eerst dit seizoen op de bank. Zonder hem ging Köln, dat nog altijd wacht op haar eerste zege en met amper drie punten op de voorlaatste plaats bengelt, wel opnieuw onderuit. Wie weet kan hij zijn plaats dus snel heroveren, maar of er snel nog een nieuw bod van die orde zal binnenkomen valt toch ten zeerste te betwijfelen.

LEES OOK: Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Hoeveel is Bornauw volgens u waard?

Meest recent

Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

59
59
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

155
155
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

127
127
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

141
141
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

247
247
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

73
73
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

592
592
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

299
299
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

166
166
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

308
308
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

214
214
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

377
377
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

358
358
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

126
126
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

484
484
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

217
217
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

106
106
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

420
420
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

382
382
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

151
151
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

295
295
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

225
225
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

305
305
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

168
168

Meer sportnieuws