'Anderlecht dreigt cruciale miljoenen mis te lopen'

door
'Anderlecht dreigt cruciale miljoenen mis te lopen'

In de zoektocht naar een weg uit de financiële malaise, zag Anderlecht zich de afgelopen mercato's genoodzaakt enkele talenten uit de eigen jeugd vroegtijdig van de hand te doen. Zo vertrokken achtereenvolgens Sebastiaan Bornauw, Alexis Saelemaekers en Jérémy Doku, allen voor een fraaie som. Én een aanzienlijke doorverkoopclausule.


Vooral in het geval van Bornauw zou Paars-Wit zo wel eens een uitstekende zaak kunnen doen. De 21-jarige verdediger leverde in de zomer van 2019 reeds een achttal miljoen op, een aardig bedrag voor iemand waar niet iedereen binnen de club ten volste van overtuigd was. Bovendien dwongen de Brusselaars bij FC Köln een fiks percentage op de meerwaarde af: 20 tot zelfs 35 procent, afhankelijk van de bron. Dat had aan het eind van de vorige transferperiode een stevige bonus kunnen opleveren in het Lotto Park, want naar verluidt was Bornauw ei zo na voor maar liefst 25 miljoen richting Lazio verhuisd.

In dat geval had Anderlecht dus nog eens 3,4 tot zelfs bijna zes miljoen mogen bijschrijven op de rekening. Nu dreigt het die meer dan welgekomen miljoenen echter mis te lopen, want na zijn zwakke prestaties tijdens de voorbije interlandbreak belandde Bornauw ook in de Bundesliga voor het eerst dit seizoen op de bank. Zonder hem ging Köln, dat nog altijd wacht op haar eerste zege en met amper drie punten op de voorlaatste plaats bengelt, wel opnieuw onderuit. Wie weet kan hij zijn plaats dus snel heroveren, maar of er snel nog een nieuw bod van die orde zal binnenkomen valt toch ten zeerste te betwijfelen.

LEES OOK: De Cat naar Bayern München? 'Sleutelrol Kompany onthuld'

Hoeveel is Bornauw volgens u waard?

Meest recent

'Topkandidaat bij City: Kompany beslist over Bayern-vertrek'

Vincent Kompany levert momenteel uitstekend werk af als hoofdtrainer van Bayern München. Toch ...

13
13
Tresoldi verklapt opvallend detail over Club-transfer

Club Brugge wil in de komende weken absoluut de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. ...

78
78
Garcia lacht tanden bloot na eerste groepstraining in VS

De Rode Duivels vertoeven momenteel op Amerikaanse bodem voor een stage. Aanstaande zaterdag werken ...

48
48
Titelfavorieten afgewogen: "Het momentum ligt bij hun"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

82
82
De Cat naar Bayern München? 'Sleutelrol Kompany onthuld'

In de komende dagen hoopt hij zijn grote debuut als Rode Duivel te maken, ondertussen wordt ook al ...

192
192
Interlands: Turkije op zucht van WK, noodscenario Standard

Donderdag staan verschillende WK-barragewedstrijden op het programma. Daarnaast wordt er ook in de ...

54
54
‘Club Brugge blaast mercato op: 9M voor eerste zomerknaller’

Club Brugge wil deze zomer vroeg en hard toeslaan op de transfermarkt. Blauw-Zwart volgt een jonge ...

333
333
'Garcia keihard: deze spelers mogen WK op buik schrijven'

De Rode Duivels zijn geland op Amerikaanse bodem waar ze de komende dagen een stage en twee ...

209
209
Oosting jubelt: Antwerp krijgt er belangrijk wapen bij

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

367
367
'Opvolger Courtois: nieuwe nummer één Duivels staat vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

415
415
Transfervoorwaarden bekend: huurling terug naar Anderlecht?

RSC Anderlecht blijft op zoek naar een nieuwe sportief directeur. De Brusselaars willen dan ook een ...

317
317
'Erfgenaam Salah: imposante verlanglijst Liverpool gelekt'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

104
104
Titeldruk neem toe: "Schande als zij geen kampioen worden"

Na de huidige interland-periode gaat de titelstrijd in de Champions' Play-Offs van start. De meeste ...

510
510
'Wit konijn Garcia: verrassende vervanger Lukaku?'

Nadat eerder al Thibaut Courtois moest afhaken, gaf nu ook Romelu Lukaku verstek bij de Rode ...

220
220
Leven na Gheysens: toekomst Antwerp oogt rooskleurig

De voorbije maanden is er veel inkt gevloeid over Antwerp. Niet alleen omwille van de ondermaatse ...

636
636
Baro betaalt zware prijs: AA Gent haakt af bij top vier

AA Gent verzekerde zich nipt van een plaats in de Champions' Play-Offs, die het toch maar mooi als ...

387
387
Witte rook bij Essevee: opvolger Vandenbroeck bekend

Door de late zege van OH Leuven werd Zulte Waregem op de valreep alsnog veroordeeld tot de ...

141
141
'Inter plukt Club Brugge kaal: bod van 50 miljoen?'

Met ruim 83 miljoen aan inkomsten rinkelde de kassa vorige zomer als nooit tevoren bij Club Brugge. ...

612
612
Familiedrama bij de Beckhams ontspoort helemaal

De spanningen binnen de familie van David Beckham en Victoria Beckham slepen al een hele tijd aan, ...

63
63
Bornauw zaait mist over toekomst Taravel in Anderlecht

RSC Anderlecht laat zich niet onder druk zetten in de zoektocht naar een technisch directeur, zo ...

163
163
'Gouden tip De Condé: Mignolet van Club naar Genk?'

Tenzij hij in de play-offs alsnog een nieuw contract afdwingt, oogt de toekomst van Simon Mignolet ...

820
820
Korte boodschap van Noa Lang zorgt voor grote onrust

Noa Lang lijkt opnieuw klaar om naast het veld van zich te laten horen. De aanvaller, die momenteel ...

51
51
Felle uithaal naar Leko: “Ik was teleurgesteld in hem”

In december keerde Ivan Leko terug bij Club Brugge, met als voornaamste opdracht om weer vuur in het ...

130
130
'Lukaku-borm barst: Napoli grijpt keihard in'

Romelu Lukaku lijkt zich deze interlandperiode in nesten gewerkt te hebben. De topschutter aller ...

185
185
'Club Brugge-sensatie moet kruis maken over WK'

Club Brugge lijkt in de zomer weer stevig langs de kassa te zullen passeren. Het zag de voorbije ...

270
270

Meer sportnieuws