'Anderlecht dreigt cruciale miljoenen mis te lopen'

door
'Anderlecht dreigt cruciale miljoenen mis te lopen'

In de zoektocht naar een weg uit de financiële malaise, zag Anderlecht zich de afgelopen mercato's genoodzaakt enkele talenten uit de eigen jeugd vroegtijdig van de hand te doen. Zo vertrokken achtereenvolgens Sebastiaan Bornauw, Alexis Saelemaekers en Jérémy Doku, allen voor een fraaie som. Én een aanzienlijke doorverkoopclausule.


Vooral in het geval van Bornauw zou Paars-Wit zo wel eens een uitstekende zaak kunnen doen. De 21-jarige verdediger leverde in de zomer van 2019 reeds een achttal miljoen op, een aardig bedrag voor iemand waar niet iedereen binnen de club ten volste van overtuigd was. Bovendien dwongen de Brusselaars bij FC Köln een fiks percentage op de meerwaarde af: 20 tot zelfs 35 procent, afhankelijk van de bron. Dat had aan het eind van de vorige transferperiode een stevige bonus kunnen opleveren in het Lotto Park, want naar verluidt was Bornauw ei zo na voor maar liefst 25 miljoen richting Lazio verhuisd.

In dat geval had Anderlecht dus nog eens 3,4 tot zelfs bijna zes miljoen mogen bijschrijven op de rekening. Nu dreigt het die meer dan welgekomen miljoenen echter mis te lopen, want na zijn zwakke prestaties tijdens de voorbije interlandbreak belandde Bornauw ook in de Bundesliga voor het eerst dit seizoen op de bank. Zonder hem ging Köln, dat nog altijd wacht op haar eerste zege en met amper drie punten op de voorlaatste plaats bengelt, wel opnieuw onderuit. Wie weet kan hij zijn plaats dus snel heroveren, maar of er snel nog een nieuw bod van die orde zal binnenkomen valt toch ten zeerste te betwijfelen.

LEES OOK: Hubert legt uit waarom hij Anderlecht altijd gespaard heeft

Hoeveel is Bornauw volgens u waard?

Meest recent

Straffe Wullaert op weg naar Belgische voetbalgeschiedenis

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Een fenomeen en een lust ...

8
8
Wout Faes leeft op: absolute toptransfer lonkt

Wout Faes kreeg als Rode Duivel in België al veel kritiek te verwerken. De Belgische centrale ...

41
41
Challenger Pro League: nieuwe regels op komst?

In de Challenger Pro League kunnen de beloftenploegen bijna niet degraderen. Dat is voor velen een ...

167
167
Garcia speurt rond: oude bekende weer Rode Duivel?

Rudi Garcia zit toch wat met de handen in het haar. De Rode Duivels spelen deze maand tegen de VS en ...

54
54
Blunder Renard pijnlijk duidelijk: CIES met straffe cijfers

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht was geen groot succes. Er gebeurden zeker een ...

126
126
Marc Coucke kiest plots voor een totaal ander verhaal

Wat doet een topondernemer en voetbaleigenaar wanneer de stadionlichten even doven? Woensdagavond ...

28
28
RKC verrast compleet met 'ex-toptransfer KRC Genk'

In Nederland blijven ze opvallende transfers afronden. Raheem Sterling trok gratis naar Feyenoord en ...

32
32
Hubert legt uit waarom hij Anderlecht altijd gespaard heeft

Amper anderhalf jaar is de trainerscarrière van David Hubert aan de gang, maar in die periode ...

145
145
'Dilemma Anderlecht: nieuwe kans of vertrek voor prikje?'

Anderlecht kende deze winter alweer een zeer drukke mercato. Daarin haalde het vijf nieuwe spelers ...

238
238
'Crisis bij Real: spelers keren zich massaal tegen Arbeloa'

Real Madrid beleefde zondag een zeer pijnlijke avond. Het ging in het eigen Bernabeu onderuit tegen ...

92
92
'Club watertandt: nieuwe knaltransfer voor Talbi'

Bij Club Brugge slagen ze er alsmaar vaker in om stevig te cashen op hun eigen jeugdspelers. In het ...

310
310
KV Mechelen naar PO1: Winkelmans ziet één uitkomst

De strijd om de Champions' Play-Off is op drie speeldagen van het einde van de reguliere competitie ...

116
116
Vandevoordt legt uit waarom hij toch bij RB Leipzig blijft

De Rode Duivels hebben heel wat weelde onder de lat. Thibaut Courtois blijft de onbetwiste nummer ...

74
74
Keeperskwestie bij Union? Hubert schenkt klare wijn

Union kreeg de voorbije weken enkele tikken in de titelstrijd. Het liet punten liggen tegen Standard ...

82
82
TRANSFERUURTJE: 'Targets Club bekend, transferbom bij Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

289
289
'Real Madrid gaat voor megadeal met bod van 120 miljoen'

Real Madrid kent een moeizaam seizoen. De titel lijkt stilaan uit de handen te glippen, waardoor ze ...

104
104
Van Gucht tot kookpunt gebracht met pornoster-onthulling

Een pikante onthulling op het verkeerde veld? Ruben Van Gucht zorgde deze week niet voor opschudding ...

180
180
Albert voorspelt furie bij Anderlecht door één man

Bij RSC Anderlecht waren de ingaande transfers dit seizoen geen geweldig succes. Eén van hen ...

352
352
Maesschalck brengt groot nieuws over De Bruyne

Kevin De Bruyne traint terug mee met de groep in Napels. Dat is zeer positief nieuws en de Rode ...

79
79
Red Flames met grote ambities: "Hét grote doel"

De Red Flames wonnen met 0-3 van Israël. Een vlotte overwinning, maar daar willen ze meer. ...

30
30
Lapoussin verrast vriend en vijand met nieuwe werkgever

Loic Lapoussin heeft na maanden zoeken weer een nieuwe club gevonden. De ex-speler van STVV en Union ...

69
69
'Standard niet akkoord: miljoenenbod geweigerd'

Standard kan het geld altijd zeer goed gebruiken, maar dat wil niet zeggen dat ze zomaar elk bod ...

155
155
Twee WK-gangers bij Westerlo? "Zou een droom zijn"

Bij KVC Westerlo kennen ze al bij al een rustig seizoen. Met de nodige ups en downs. De top zes, dat ...

33
33
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

25
25
Omwenteling in titelstrijd: "Zo word je géén kampioen"

Nog drie speeldagen te gaan en de titelstrijd in de Jupiler Pro League kan helemaal losbarsten in de ...

457
457

Meer sportnieuws