'Anderlecht dreigt cruciale miljoenen mis te lopen'

door
'Anderlecht dreigt cruciale miljoenen mis te lopen'

In de zoektocht naar een weg uit de financiële malaise, zag Anderlecht zich de afgelopen mercato's genoodzaakt enkele talenten uit de eigen jeugd vroegtijdig van de hand te doen. Zo vertrokken achtereenvolgens Sebastiaan Bornauw, Alexis Saelemaekers en Jérémy Doku, allen voor een fraaie som. Én een aanzienlijke doorverkoopclausule.


Vooral in het geval van Bornauw zou Paars-Wit zo wel eens een uitstekende zaak kunnen doen. De 21-jarige verdediger leverde in de zomer van 2019 reeds een achttal miljoen op, een aardig bedrag voor iemand waar niet iedereen binnen de club ten volste van overtuigd was. Bovendien dwongen de Brusselaars bij FC Köln een fiks percentage op de meerwaarde af: 20 tot zelfs 35 procent, afhankelijk van de bron. Dat had aan het eind van de vorige transferperiode een stevige bonus kunnen opleveren in het Lotto Park, want naar verluidt was Bornauw ei zo na voor maar liefst 25 miljoen richting Lazio verhuisd.

In dat geval had Anderlecht dus nog eens 3,4 tot zelfs bijna zes miljoen mogen bijschrijven op de rekening. Nu dreigt het die meer dan welgekomen miljoenen echter mis te lopen, want na zijn zwakke prestaties tijdens de voorbije interlandbreak belandde Bornauw ook in de Bundesliga voor het eerst dit seizoen op de bank. Zonder hem ging Köln, dat nog altijd wacht op haar eerste zege en met amper drie punten op de voorlaatste plaats bengelt, wel opnieuw onderuit. Wie weet kan hij zijn plaats dus snel heroveren, maar of er snel nog een nieuw bod van die orde zal binnenkomen valt toch ten zeerste te betwijfelen.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil oude bekende, Standard wil cashen'

Hoeveel is Bornauw volgens u waard?

Meest recent

'Standard gooit roer om en breekt met vervelende traditie'

Bij Standard is er de voorbije maanden heel veel veranderd. Er kwam een nieuwe bestuursploeg met ...

3
3
CIES noemt 10 volgende Duivels: hoop voor Charleroi en Gent?

De interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein leverden weer twee nieuwe Rode Duivels op, want ...

24
24
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil oude bekende, Standard wil cashen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

66
66
KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Het interlandvoetbal is achter de rug, tijd om de aandacht weer op de Jupiler Pro League. Daar staat ...

90
90
WK-selectie Rode Duivels: 4 wildcards voor Garcia?

De logische kwalificatie voor het WK is een feit. Ondanks de stemmingmakerij van de afgelopen dagen ...

69
69
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

188
188
Proto tipt Belgische clubs: transfer voor JPL-smaakmaker?

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. Silvio Proto zal alvast ...

60
60
Congolese bondscoach stuurt Rode Duivels forse waarschuwing

Na het afgelopen interlandluik zijn 42 van de 48 deelnemers aan het WK van volgende zomer bekend. De ...

107
107
'Penders in januari alweer terug naar Chelsea'

De interland tegen Liechtenstein betekende voor Mike Penders een mooie première. De jonge ...

96
96
Doku maakt indruk op Boeckx, maar niet met zijn dribbels

De Rode Duivels zullen wellicht toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije ...

65
65
'Volgende droomclub meldt zich voor Tzolis'

De voorbije dagen wist Christos Tzolis zich nog maar eens in de kijker te spelen. Met een heerlijk ...

177
177
Ophef rond Courtois bij Rode Duivels: "Het verbaasde me"

De Rode Duivels hebben in de voorbije week hun WK-ticket helemaal over de streep getrokken met een ...

200
200
'Standard mikt op megadeal: monstersom op komst'

Standard kan het geld nog steeds héél goed gebruiken. De Rouches moeten in 2026 ...

158
158
WK-bom bij Duivels: Genk- en RSCA-spelers in beeld?

Hein Vanhaezebrouck en Franky Van der Elst stelden via Het Nieuwsblad hun ideale selectie van 26 ...

524
524
'Clement weigert: gigantisch bod resoluut afgewezen'

Philippe Clement tekende verrassend genoeg voor Norwich City. Dat is de voorlaatste uit de ...

148
148
Genk slaat gigantische slag: “Dit is nergens te zien”

KRC Genk is al vele jaren een club die goed werk levert. Zowel sportief als financieel doen ze het ...

210
210
'Mannaert verrast: Rode Duivels flirten met grote naam'

Bij de Rode Duivels is het WK-ticket binnen, maar rustig is het allerminst. Rudi Garcia ligt onder ...

558
558
'Lewandowski fronst: Barça-eis belandt op straat'

Robert Lewandowski gaat FC Barcelona in de zomer transfervrij verlaten. De Poolse spits brengt ...

53
53
Renard spreekt: bliksemvertrek twee aanwinsten?

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Paars-Wit heeft voorlopig nog steeds een ...

227
227
'Transferbom: Messi én Haaland mogelijk samen?'

Bij FC Barcelona moet voorzitter Joan Laporta misschien wel vrezen voor zijn toekomst. De ...

139
139
Defour ziet extra titelkandidaat: Union en Club beven

KRC Genk begon moeizaam aan het seizoen, maar de laatste weken draait het steeds beter. De ...

170
170
Grote Garcia Rapport: exit of vertrouwen houden?

De Rode Duivels hebben zich geplaatst voor het WK 2026. Alweer opdracht volbracht voor bondscoach ...

75
75
Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

De Rode Duivels hebben zich dinsdag geplaatst voor het WK 2026, net zoals 42 van de andere 48 ...

370
370
'Grote WK-verrassing voor Brandon Mechele bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

320
320
'Transferplan Barça onthuld: Flick's topprioriteit voor 2026'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

86
86

Meer sportnieuws