'Reden bekend voor afhaken Mignolet bij Duivels'

door
'Reden bekend voor afhaken Mignolet bij Duivels'

De Rode Duivels zullen het woensdag tegen Denemarken zonder Thomas Meunier en Axel Witsel moeten doen. Beide sterkhouders zijn immers geschorst voor de laatste groepswedstrijd in de Nations League. En ook Simon Mignolet zal de partij vanuit zijn zetel kunnen volgen.


Maandagvoormiddag maakte de KBVB immers bekend dat de doelman van Club Brugge de selectie heeft verlaten. "Hij krijgt verdiende rust", klonk het in de communicatie van de voetbalbond. Opvallend, want verschillende andere spelers die een even druk wedstrijdschema afwerken bleven wel bij de groep. Zelfs zijn ploegmaats Hans Vanaken en Brandon Mechele keerden niet vroegtijdig terug naar Brugge.

Bij Het Laatste Nieuws weet men wel dat hier enkele duidelijke redenen voor zijn. Ten eerste moest Mignolet zich de voorbije maanden telkens bij het begin van de interland-periode melden, in tegenstelling tot verschillende sterkhouders die eerste nog enkele dagen rust kregen. Bovendien speelde Mignolet dit seizoen al in bijna alle interlands, enkel zondag tegen Engeland bleef hij op de bank. Een verschil met pakweg Vanaken en Mechele, die in wedstrijden met inzet doorgaans op de bank zitten.

Tot slot heeft bondscoach Roberto Martinez met Thibaut Courtois, Koen Casteels en Gaetan Coucke nog drie andere doelmannen in de selectie. De aanwezigheid van Mignolet was dus niet langer noodzakelijk en dus kreeg hij wat extra rust met oog op de drukke periode die er zit aan te komen bij Club Brugge.

LEES OOK: Franse pers lyrisch over Club en ziet één uitblinker

Mignolet blijft de beste Belgische doelman na Courtois ...

Meest recent

'Straf transfergerucht over verguisde Vermeeren'

Olympique Marseille keerde met een forse kater terug uit Brugge, nadat het woensdag een 3-0 om de ...

23
23
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

20
20
'Genk plooit niet: miljoenenbod van tafel geveegd'

KRC Genk boekte donderdag opnieuw een knappe zege in de Europa League en tankte daarmee ook ...

45
45
Club Brugge kent zijn verder parcours in Champions League

Club Brugge zette woensdag een zeer straffe prestatie neer. Het klopte Olympique Marseille met 3-0 ...

320
320
TRANSFERUURTJE: 'Plotse wending bij Club, Antwerp wil JPL-sensatie'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

173
173
Onana spreekt over WK-favorieten én Trump-boycot

De opmars van Amadou Onana is indrukwekkend. Van nobele onbekende evolueerde hij naar sterkhouder in ...

30
30
KAA Gent hakt koop door en neemt afscheid

KAA Gent heeft transferknopen doorgehakt. Meubelstuk Stefan Mitrovic zal de club verlaten, dat ...

65
65
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

43
43
KV Mechelen verbaast met komst nieuwe pion

KV Mechelen heeft op de officiële kanalen uitgepakt met de komst van een nieuwe pion. Malinwa ...

24
24
‘Transferplan Stankovic: Club-smaakmaker imponeert’

Club Brugge heeft zich weer weten te verzekeren voor een plekje in de tussenronde van de Champions ...

334
334
Streep door WK De Bruyne? “Ik twijfel of we hem terugzien”

Kevin De Bruyne kampt met een vervelende hamstringblessure en de middenvelder is hard aan zijn ...

278
278
Mbappé haalt snoeihard uit naar Real-ploegmakkers

Het rommelt ferm bij Real Madrid. Xabi Alonso werd ontslagen en in de Champions League ging de ...

107
107
'Espanyol sluit straffe deal voor Rode Duivel'

Na 21 speeldagen zijn het in LaLiga met FC Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid en Villarreal de ...

27
27
'Lammens zorgt voor transferwending bij Man Utd'

Voor Senne Lammens werd 2025 een droomjaar. Hij debuteerde in november als Rode Duivel, nadat hij in ...

181
181
Standard greep naast Rode Duivel

Bij Standard proberen ze de oude gloriedagen te doen herleven, maar dat proces loopt voorlopig ...

118
118
Amadou Onana doet pikante transfervoorspelling

Op het middenveld beschikken de Rode Duivels over heel wat weelde, al lijkt de driehoek in principe ...

72
72
'Juventus hakt transferknoop over Openda door'

Eind augustus leek Loïs Openda nog een absolute droomtransfer te versieren toen hij RB Leipzig ...

103
103
'KV Mechelen verrast met Belgische coach'

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en is op acht speeldagen van het einde van de ...

192
192
'Waanzinnige transferzomer Club: meer dan 100 miljoen'

Club Brugge plaatste zich voor het tweede seizoen op rij voor de play-offs van de Champions League ...

439
439
'Union brengt exit bij Genk in stroomversnelling'

De wintermercato gaat zijn laatste weekend in en dus mogen er nog pittige discussies verwacht worden ...

435
435
‘Comebackbom bij Club Brugge? Fans slikken dit niet’

Plots duikt er naam op die voor verbazing en frustratie zorgt bij Club Brugge. Eén vraag ...

738
738
België doet geweldige coëfficiëntenzaak na Nederlands drama

Het is een zeer mooie Europese week geworden voor de Belgische clubs. Club Brugge, Union en KRC Genk ...

388
388
Karetsas niet gespaard ondanks heerlijke goal: "Jammer"

In de competitie blijft het stroef lopen voor KRC Genk, maar in de Europa League blijven de ...

103
103
'Bloedbad bij Marseille na drama in Brugge'

Bij Olympique Marseille zullen ze zich de wedstrijd tegen Club Brugge nog lang herinneren, zij het ...

129
129
'Genk krijgt meteen domper in volgende ronde EL'

KRC Genk sloot donderdagavond zijn campagne in de league phase van de Europa League af met een ...

267
267

Meer sportnieuws