Anderlecht moet Europees voetbal (voor even?) vergeten

380 stemmen
Anderlecht moet Europees voetbal (voor even?) vergeten

RSC Anderlecht kende alweer een teleurstellende speeldag. Het speelde 2-2 tegen OHL en dat was een logische uitslag. Hopelijk opende het de ogen van een aantal mensen binnen de club

Vincent Kompany nam de schuld op zich na de draw. Het is een knap staaltje zelfkritiek, maar we zien er eerder een zet in om de druk van de spelersgroep weg te houden. Die blinkt namelijk al niet uit in mentale weerbaarheid.

Voorzitter Wouter Vandenhaute sprak afgelopen weekend over een geslaagd seizoen als Anderlecht via welke weg dan ook een Europees ticket haalt. Wij spreken eerder over een uitzonderlijk seizoen. Als Kompany met deze kern Europees voetbal haalt, dan is de 'Trainer van het Jaar' gekend.


Paars-Wit mist kwaliteit. Er kan nog veel gezegd over tactiek x of y, maar alles staat of valt bij de kwaliteit van een spelersgroep. Na het verdwijnen van Vincent Kompany, Nacer Chadli en Jérémy Doku is Anderlecht simpelweg zwaar verzwakt. Wie in elke linie zijn beste speler verliest en dat niet kan opvangen met nieuwe toppers, zal niet plots meedoen voor de prijzen. Gisteren zagen we het debuut van Matt Miazga. Sterk in de lucht, maar hij liet een matige indruk achter. We voorspellen nu al dat hij tegen vinnige aanvallers vaak in de problemen zal komen. Hannes Delcroix bekoorde wél. Hij is tot op heden de enige centrale verdediger die kan overtuigen.


Josh Cullen speelde ook geen toppartij, maar kan misschien met Adrien Trebel en/of Sambi Lokonga naast zich voor een stevig middenveld zorgen. Hij heeft een beetje het profiel van Adrien Trebel, maar is defensief een stuk gedisciplineerder. Toch zien we in hem niet meteen een speler die de ploeg bj de hand kan nemen. Het zijn allemaal degelijke spelers, maar RSCA heeft niet de kwaliteit om voor de top vier te halen. Paars-Wit mist dragende toppers. Tegen OHL kon RSCA geen hoger tempo spelen. Passes die niet aankwamen, twee of drie tijden nodig hebben om het spel op gang te brengen, in bepaalde fases de ruimte niet vinden, een gebrek aan doortastendheid... We kunnen lang doorgaan, maar de rode draad is het gebrek aan kwaliteit.

Anderlecht heeft zeker veel talent (vooral aanvallend) en de kern is evenwichtiger, maar er is te weinig pure klasse met direct rendement. Het bestuur moet dit seizoen niet meer praten over Europees voetbal. Het is de fans onverwachte hoop geven. Dit RSCA verloor thuis al punten tegen Moeskroen, Eupen en OHL. Na negen speeldagen kan je al een eerste balans maken en die is duidelijk: Anderlecht gaat een moeilijk seizoen tegemoet.

CR

LEES OOK: JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Moet het bestuur stoppen met over Europees voetbal te praten?

Meest recent

'Cercle verrast en haalt ex-speler Union terug naar JPL'

Cercle Brugge beleefde alweer een moeilijk seizoen, maar verzekerde in de Relegation Play-Off alsnog ...

3
3
'AA Gent wil transferslag slaan in Duitsland'

AA Gent pakte dit seizoen op de valreep nog een Europees ticket, maar dat betekent wel dat ze deze ...

12
12
'Lewandowski krijgt Belgische spitsbroeder na straffe transfer'

Het wereldkampioenschap moet hij vanuit de zetel volgen. Toch zou Robert Lewandowski wel eens snel ...

17
17
Rik Verheye verrast iedereen met opmerkelijke liefdesbom

Na een woelige periode, waarin zijn naam maandenlang onderwerp van gesprek bleef, lijkt het leven ...

22
22
The Last Dance: na WK afscheid van vier Rode Duivels?

Thibaut Courtois windt er geen doekjes om. De doelman liet deze week verstaan dat hij na het WK 2026 ...

45
45
Recordtransfer Tzolis op koers: insider heeft cruciaal nieuws

Met een geweldige campagne in de Play-Offs loodste Christos Tzolis Club Brugge naar zijn 20ste ...

144
144
Collectieve ergernis op WK: "Hopelijk trekt FIFA het niet door"

Het wereldkampioenschap draait stilaan op toerental. Zaterdagavond en zondagnacht/ochtend staan ...

112
112
"Puur voetbal" - Alderweireld verklaart liefde voor één Duivel

Nog twee keer slapen en de Rode Duivels beginnen aan hun campagne op het wereldkampioenschap. Egypte ...

55
55
Miljoenen views: Celine Dept laat tranen lopen bij ontmoeting Ronaldo

De Belgische Celine Dept maakt al jaren met content met de grootste namen in het mondiale voetbal. ...

47
47
'Eerste zomeraanwinst Kompany: Bayern telt 55 miljoen neer'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

63
63
'Mercato Club Brugge ontploft: deal van 45 miljoen euro'

Zowat alle kenners en waarnemers zijn het er erover eens dat de zomermercato dit seizoen pas echt op ...

496
496
TRANSFERUURTJE: 'Spektakel Club Brugge, transferbom Burgess'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

552
552
FIFA slaat keihard terug na WK-commotie lege zitjes

Het WK is nog maar net begonnen of de eerste controverse is al ontploft. Voor de start van het ...

127
127
Witsel doet boekje open over Anderlecht-terugkeer Lukaku

Romelu Lukaku wordt al een tijdje in verband gebracht met een terugkeer naar RSC Anderlecht. De ...

382
382
‘Transferstrijd Tzolis en Godts: Arsenal hakt knopen door’

De zomermercato komt eraan en de Europese topclubs zijn de transfermarkt volop aan het afschuimen. ...

177
177
‘Braziliaanse Amuzu-rel: Anderlecht dient klacht in’

Francis Amuzu maakte de overstap van RSC Anderlecht naar Gremio. De buitenspeler vond het ...

276
276
Antwerp-fans gaan stapje verder: Bosuil weer slachtoffer

Royal Antwerp FC kende een teleurstellend seizoen en zit weer zonder Europees voetbal. Een groot ...

224
224
'Club Brugge kan Antwerp pijn doen met Vermeeren'

Arthur Vermeeren heeft dringend nood aan speelgelegenheid en vertrouwen, en daarom valt plots de ...

1182
1182
Van Paris Hilton tot Donald Trump: VS plots 'wereldkampioen'

Canada wist zijn eerste match van het WK niet te winnen, Mexico wel. Derde gastland de Verenigde ...

88
88
'Club Brugge verrast met keuzes over Forbs en Tresoldi'

Club Brugge gaat heel wat spelers verliezen. Het Laatste Nieuws spreekt niet van een leegloop, maar ...

474
474
KV Kortrijk wil uitpakken: Jonckheere kondigt transfers aan

Het WK is begonnen, maar ondertussen zijn ze ook in de Jupiler Pro League weer van start gegaan. KV ...

324
324
Transfervuurwerk! 'Club pusht voor 13-voudige Rode Duivel'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende belangrijke krachten zal verliezen, is ...

712
712
'Burgess naar AA Gent: details schoktransfer onthuld'

Terwijl het WK in Amerika is losgebarsten, begint in eigen land de transfercarousel op toerental te ...

845
845
Nachtmerrie Tuchel: Engeland beleeft kleine ramp vlak voor WK-start

Het wereldkampioenschap in Mexico, Canada en de VS is officieel op gang getrapt. Ook de grote ...

88
88
Garcia kan De Ketelaere helemaal laten crashen op het WK

Charles De Ketelaere leek klaar voor zijn grote kans bij de Rode Duivels. Door de twijfels rond ...

177
177

Meer sportnieuws