Anderlecht heeft vrijdag een punt overgehouden aan het duel met RC Genk. Al vroeg kwam RC Genk terecht op een voorsprong, maar in de blessuretijd maakte het slecht spelende Anderlecht alsnog gelijk.
De beginfase was aantrekkelijk, beide ploegen kregen kansen. De grootste mogelijkheid was voor de gasten. Daniel Tözsér kon alleen op Silvio Proto af, maar de middenvelder trapte over de bal heen. Het overwicht dat RC Genk in de beginfase had, werd ook uitgedrukt in de score. Kevin De Bruyne nam een pass in één keer op de schoen en Jelle Vossen kopte de bal tegen de touwen, waardoor Genk brutaal de leiding nam. Na de openingstreffer probeerde Anderlecht wat terug te doen via Romelu Lukaku, maar echt gevaarlijk kon het niet worden.
In de tweede helft trok
Paars-Wit het initiatief naar zich toe. Roland Juhász was dichtbij met een harde kopbal, maar de poging van het voormalig PSV-target werd gekeerd. Aan de andere kant gaf Anderlecht ruimte weg, dat leidde bijna tot de 0-2. Vossen kon alleen op Proto af, maar de goalie bracht redding met zijn voet. Uiteindelijk werd het toch nog een feest voor de thuisploeg.
Na twee minuten in de blessuretijd kreeg Anderlecht een hoekschop waarvoor Mbark Boussoufa zich meldde. Juhász kon de hoekschop binnenkoppen en zette zo het stadion op zijn kop. Genk was echter niet geslagen, want luttele seconden voor tijd kon Vossen nogmaals alleen op Proto af. De doelman was er echter optijd bij, waardoor de wedstrijd eindigde in een 1-1 gelijkspel.
Scoreverloop:
0-1 (25') Jelle Vossen
1-1 (90+2') Roland Juhász