Precedent voor W-Beveren: degradatie met schadevergoeding?

door
Precedent voor W-Beveren: degradatie met schadevergoeding?

Nergens werd er zo een zooitje van gemaakt als in België, maar niet getreurd: ook in andere landen waar de competities vroegtijdig werden stopgezet, gebeurde dat niet zonder gerechtelijke procedures. In Frankrijk bijvoorbeeld, waar Amiens net zoals Waasland-Beveren bij ons gedwongen werd te degraderen.


Het nummer op één na laatst in de Ligue 1 ving in eerste instantie al bot met haar klacht over dat voldongen feit, en ook de Franse Raad van State gaf Amiens nu in kort geding geen gelijk. De club bereidt zich nu dus voor op een seizoen in tweede klasse, maar spant wel nog een zogenaamde 'procedure ten gronde' aan. Indien ze daar nog aan het langste eind trekken werkt dat niet opschortend, dus de nieuwe jaargang kan dan gewoon zonder zorgen van start gaan. Wel maakt Amiens er nog kans op een fikse schadevergoeding die kan oplopen tot naar verluidt zelfs 50 miljoen.

Naar aanleiding van het nieuwe precedent in Frankrijk stelt Het Nieuwsblad zich de vraag of dit ook Waasland-Beveren te wachten staat. Per slot van rekening valt de situatie van Amiens, dat nog uitzicht had op de redding, uiterst goed te vergelijken met die van de Waaslanders. De raad van bestuur van de Pro League, die sowieso al van plan was om de degradatie gewoon te bekrachtigen, kan zich na deze uitspraak mogelijk dan ook gesterkt voelen om de strijd met het BAS aan te gaan. Al houdt het dus wel best rekening met een rekening die achteraf kan worden gepresenteerd.

LEES OOK: 'Supertransfer Sadiki: nieuwe gegadigden onthuld'

Slecht nieuws voor Waasland-Beveren?

Meest recent

Euvrard in zak en as: Standard incasseert zware klappen

Standard Luik zit in de hoek waar de klappen vallen. De Rouches verloren afgelopen speeldag pijnlijk ...

14
14
Vanhaezebrouck ziet nieuw supertalent in JPL: “Voortreffelijk”

Er loopt heel wat talent rond in de Jupiler Pro League en de spelers worden al op zéér ...

36
36
Rechtbank velt oordeel over oorlog tussen Mbappé en PSG

Kylian Mbappé werd door PSG voor een slordige 180 miljoen euro overgenomen van AS Monaco. In ...

29
29
De Cat praat over toptransfer: 'Anderlecht heeft masterplan'

Nathan De Cat is dé sensatie bij RSC Anderlecht. De 17-jarige middenvelder is dit seizoen ...

217
217
KAA Gent in beroep tegen schorsing, Westerlo komt goed weg

Afgelopen speeldag vielen er enkele rode kaarten in de Jupiler Pro League. Het Bondsparket heeft ...

106
106
Nachtmerrie voor Napoli: alle ogen op Lukaku gericht

Romelu Lukaku staat dicht bij zijn rentree na een maandenlange blessure aan de quadriceps. Big Rom ...

44
44
Slag in gezicht Anderlecht en Camara: streep door Afrika Cup

De Afrika Cup staat voor de deur en verschillende spelers uit de Jupiler Pro League werden ...

144
144
Terreur op Bondi Beach treft ook voetbalwereld keihard

Australië werd zopas opgeschrikt door een terroristische aanslag op het wereldberoemde Bondi ...

34
34
Exact bedrag voor Leko bekend: KAA Gent-deadline voor Club

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge koos ...

272
272
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Club vrezen, Antwerp pakt uit’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

236
236
Elf wereldgoals: Courtois speelt hoofdrol in Puskas Awards

Naar goede gewoonte staat de ‘The Best FIFA Football Awards’ op het programma. Morgen ...

30
30
Knaltransfer Huerta? De échte reden na opmerkelijk bezoek

De wintermercato komt eraan en de Belgische clubs zijn de markt al aan het afschuimen voor ...

302
302
Club Brugge komt met update over blessure Seys

De opmars van Joaquin Seys is indrukwekkend. De back heeft zich snel in de basisopstelling van Club ...

209
209
‘Anderlecht grijpt hard in: opvallende financiële revolutie’

RSC Anderlecht moet al jaren de knip op de uitgaven houden. De financiële situatie bij ...

263
263
Club Brugge pakt uit met nieuw retroshirt: ‘Absoluut pareltje’

Club Brugge is de afgelopen jaren uitgegroeid tot de één van de grootste clubs, al dan ...

205
205
De Cat onthult: intern op de vingers getikt door Anderlecht

Nathan De Cat is dit seizoen de grote sensatie bij RSC Anderlecht. De amper 17-jarige middenvelder ...

229
229
72ste Gouden Schoen: absolute topfavoriet nu al bekend

Vlak voor de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League van start gaat, wordt bekend gemaakt wie ...

950
950
Hoofdrol Lammens in spektakelstuk: duidelijke reactie Amorim

Manchester United en AFC Bournemouth hebben maandagavond voor één van de ...

183
183
Trainerszoektocht Genk: Joos dropt spectaculaire naam

Vlak het aanbreken van het nieuwe kalenderjaar, zit het bestuur van KRC Genk opgezadeld met een ...

785
785
Verhaeghe op plek gezet: "Club moet Hayen óók dankbaar zijn"

Club Brugge-voorzitter Bart Verhaeghe heeft zich de voorbije dagen niet bepaald populair gemaakt. ...

555
555
'Anderlecht zet zich schrap: onverwachte club wil Stroeykens'

RSC Anderlecht zal de komende matchen geen beroep kunnen doen op Mario Stroeykens. Het paars-witte ...

522
522
Kermis op Old Trafford: Engelse pers fileert Senne Lammens

In de Premier League werden de toeschouwers op Old Trafford maandagavond verwend met een ...

267
267
Eerst kampioen, dan naar WK? De Cat spreekt heldere taal

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

344
344
'Storm bij Club Brugge: Leko’s razernij hakt erin'

Dender was de perfecte illustratie van Ivan Leko’s voetbal: Club mag winnen, maar nooit ...

715
715
'Nieuwe trainer Genk: één naam weerklinkt het luidst'

Het doek is dan toch gevallen over Thorsten Fink als hoofdcoach van KRC Genk. De Duitser betaalde ...

861
861

Meer sportnieuws