Dirk Kuyt heeft met verbazing kennis genomen van de cijfers die Europol maandag wereldkundig maakte. De internationale onderzoeksorganisatie maakte bekend dat 380 wedstrijden in het Europese voetbal in het verband worden gebracht met matchfixing. 79 van die wedstrijden zouden in Turkije plaats hebben gevonden.
Ook wedstrijden in de Champions League zouden zijn omgekocht. "Het gebeurt dus blijkbaar zelfs in wedstrijden in de Champions League, waarin de belangen toch zo groot zijn. Als ik daaraan denk, draait mijn maag om", zegt Kuyt, die in Turkije actief is bij Fenerbahce.
"Ik kan me niet voorstellen dat voetballers doen wat zulke mensen willen. Het is heel belangrijk dat er snel duidelijkheid komt en dat de organisaties die hierachter zitten, gestopt worden", besluit de international van Oranje.
LEES OOK:
Kuyt breekt: openhartige woorden raken diep