Philippe Coutinho tekende woensdag een contract bij Liverpool. De speler komt over van Internazionale en laat in een eerste interview weten blij te zijn met de stap naar de Engelse Premier League.
Coutinho heeft gesproken met landgenoot Lucas Leiva, die al een aantal jaren voor Liverpool speelt. "Ik heb een aantal keren met hem gesproken en hij vertelde goede dingen over Liverpool. Hij denkt dat dit een mooie club is voor mij en nu gaat het gebeuren", zei de Braziliaan, die zichzelf ook moest beschrijven. "Ik ben een speler die graag acties maakt en samen speelt met de aanval."
"Zowel passen als scoren. Ik hou van dribbelen en spelen vlak bij het strafschopgebied, dat is een kracht die ik heb." De aanvallende middenvelder denkt zich snel te kunnen aanpassen. "Ik kijk er naar uit te beginnen met trainen met het team en beschikbaar te zijn voor de trainer. Ik heb 2,5 jaar gespeeld in Italië en ik denk dat ik me hier eenvoudig kan aanpassen."
Naar een speciale ploeggenoot uitkijken doet hij niet. "Het zijn allemaal geweldige spelers, ik ben blij dat ik naast ze kan spelen, maar niet alleen dat. Ik wil ook graag vrienden worden met iedereen en onderdeel zijn van het team." Het stadion kijkt de Braziliaan heel erg naar uit. "Ik kijk er naar uit om te trainen met mijn nieuwe ploeggenoten en het spelen van voetbal, wat ik het liefst doe."
"Ik geloof dat alles deze week geregeld word, zodat ik kan beginnen. Het doel van alle spelers is om te presteren en de club helpen alles eruit te halen. Titels winnen en belangrijke kwalificaties, dat is wat ik graag wil doen bij Liverpool." Coutinho sloot af met een bericht richting de supporters.
"Ik wil alle fans bedanken die me een bericht hebben gestuurd op Twitter. Ik kom hier en wil het team heel graag helpen met mijn acties en doelpunten om Liverpool terug te krijgen aan de top. Ik ben blij dat ik bij deze geweldige club kan tekenen en ik hoop dat ik mezelf kan laten zien aan de fans."