Straf parcours van Kompany: van jeugdspeler naar grote baas

door
Straf parcours van Kompany: van jeugdspeler naar grote baas

Vincent Kompany keerde in de zomer van 2019 terug bij RSC Anderlecht. Hij kreeg veel macht, maar een jaar later gaat het nog een stap verder. Kompany heeft op 25 jaar tijd alles meegemaakt. Een voetbalsprookje, alleen is het nog afwachten hoe het einde verloopt.


Kompany is een kind van Anderlecht. Hij doorliep de jeugdreeksen van Anderlecht en maakte zijn eerste grote droom waar: doorbreken bij RSCA. Dat deed hij met verve en Kompany versierde voor 8 miljoen euro een transfer naar Hamburg. Hij verliet België met twee landstitels en hij won de Gouden Schoen, de Ebbenhouten Schoen, werd Jonge Profvoetballer van het Jaar en Profvoetballer van het Jaar. Het Park nam afscheid van zijn Prins.

In de zomer van 2003 maakte België kennis met toptalent Kompany (17).

Na mislukte jaren in Duitsland trok hij naar Manchester City, dat toen nog geen topclub was. Dat veranderde en Kompany werd een boegbeeld van de club en bleef er 11 jaar. U kan hier zijn afscheidsmatch herbeleven. Kompany werd een grootheid in het Engelse voetbal en wordt aanzien als één van de beste centrale verdedigers die er heeft rondgelopen.

Dan zorgde Kompany voor dé transfer van RSCA van de afgelopen jaren. Kompany, die nochtans tal van aanbiedingen had gekregen, keerde terug naar Anderlecht. De Brusselaars verkeerden in nood en de Rode Duivel ging zijn ploeg helpen. Hij werd niet meer aanzien als een Prins, maar de Koning keerde terug. Zo omschreven de fans het. Het eerste jaar ging met ups en downs, de keuze om ook trainer te worden was de verkeerde, maar er zat progressie in.

Kompany maakte het waar op het veld en versierde transfers naar Hamburg en Man City.

Anderlecht was in 2020 weer leuk om zien en begon te winnen, maar toen sloeg corona toe… Naast het veld ging het van kwaad naar erger. De financiële status was dramatisch en Kompany liet zich opmerken door de club te willen helpen om de spelers te laten inleveren. Hij was zelfs bereid om bij te springen voor de spelers die niet wilden, zo werd hij nog populairder bij de aanhang.

Op 28 mei 2020, een jaar na zijn Grote Terugkeer, kwam er dan het nieuws waar de fans op hoopten. Vincent Kompany investeert in Anderlecht en gaat ook na zijn spelerscarrière (hij zal tot 2022 blijven voetballen bij Anderlecht) actief blijven. Samen met Wouter Vandenhaute en Karel Van Eetvelt moet hij Paars-Wit weer naar de top loodsen en mede dankzij de financiële inbreng van Kompany kan Anderlecht op financieel vlak weer wat ademen.



Als Kompany, samen met Vandenhaute en Van Eetvelt, binnen een aantal jaren RSCA weer naar de top zou kunnen loodsen, dan gaan de fans ongetwijfeld aandringen op een standbeeld. Van jeugdspeler naar topspeler naar grote baas (samen met Vandenhaute). Als dit project slaagt, dan is er een echt voetbalsprookje geschreven. Het enthousiasme bij de fans is alvast zeer groot, nu afwachten of Kompany het ook naast het veld kan waarmaken. Afspraak op december 2022? Dan zullen we de balans opmaken van het eerste deel van ‘Het Plan 2020-2025’.

CR

LEES OOK: ‘Kelderdeal Anderlecht: straffe transfer bij degradant’

Straf parcours?

Meest recent

Belgisch toptalent schittert bij PSV en krijgt grote lof

PSV boekte dinsdagavond een vlotte overwinning in de KNVB Beker tegen amateurclub GVVV en lijkt ...

18
18
Barça en Chelsea voorkomen maar net bekerblamages

In Spanje en Engeland wordt er deze midweek ook bekervoetbal afgewerkt. Dinsdagavond kwamen met FC ...

20
20
Bommetje: kosten Stroeykens en co Congo WK-ticket?

Een tiental dagen geleden werd er al geloot voor de groepsfase van het WK, ook al moeten in maart ...

112
112
PSV bekert verder: droomavond voor jonge Belgen

In heel wat landen staat er deze week bekervoetbal op het programma. Zo ook in Nederland, waar ...

17
17
Toch geen ontslag? Brys brengt update over saga

Volgende week gaat de Africa Cup van start en het is nog altijd de vraag hoeveel Belgische trainers ...

62
62
Gouden kans voor Beveren na dompers Kortrijk en Beerschot

Leider SK Beveren kan deze week een gouden zaak doen in de Challenger Pro League. Het zag ...

102
102
Stoelendans gaat voort: Cercle profiteert van malaise Club

Er vond de voorbije week een ongeziene stoelendans plaats in de Jupiler Pro League, die ingezet werd ...

112
112
'Losada vindt na failliet Deinze eindelijk nieuwe club'

Iets meer dan een jaar geleden speelde zich in Deinze een tragedie af. De tweedeklasser ging ...

53
53
Guardiola meldt enorme domper voor Doku

Manchester City is de laatste weken uitstekend op dreef, onder meer met dank aan een ijzersterke ...

57
57
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo's vinden stilaan hun draai

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

44
44
Fellaini na transfer naar Charleroi: "Band met Standard?"

Sporting Charleroi verraste iedereen door Marouane Fellaini als adviseur bij de technische staf te ...

96
96
Vrancken geeft transferplannen van STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

119
119
‘Kelderdeal Anderlecht: straffe transfer bij degradant’

Anderlecht-fans wrijven zich in de ogen: hun club kijkt niet naar een bekende naam uit Europa, maar ...

303
303
Ajax strikt ex-JPL'er en ziet alweer grote naam vertrekken

Het was weer een woelige dag bij Ajax. De Amsterdammers zagen nog maar eens een belangrijke pion in ...

52
52
'Anderlecht baalt: KRC Genk niét in de running'

Bij RSC Anderlecht willen ze in januari af van heel wat spelers. Vooral Majeed Ashimeru, Thomas ...

326
326
'KRC Genk verrast: ex-Rode Duivel in beeld als T1'

Bij KRC Genk schakelen ze snel door na het ontslag van Thorsten Fink. De Limburgers zoeken naar een ...

1070
1070
STVV vindt eindelijk oplossing voor 'persona non grata'

STVV heeft eindelijk een oplossing gevonden voor Loïc Lapoussin. De aanvallende middenvelder ...

71
71
Breuk verteerd: Amy Sonck zet Instagram in vuur en vlam

In wat barre winterse tijden (al lopen de temperaturen nog behoorlijk hoog op) is er steeds Amy ...

156
156
KRC Genk heeft beet: toptalent tekent tot medio 2028

Door het ontslag van Thorsten Fink domineert KRC Genk momenteel tegen wil en dank de krantenkoppen. ...

233
233
Oosting incasseert opdoffer: blessuregolf treft Antwerp

Met een negen op negen in de competitie, en tussendoor de kwalificatie voor de kwartfinale van de ...

660
660
Fink komt met met opvallende reactie na ontslag bij Genk

Een donderslag bij heldere hemel kunnnen we het bezwaarlijk noemen, maar dat KRC Genk maandag ...

679
679
Stoelendans in JPL: AA Gent vist assistent Club Brugge op

De trainerscarrousel draait op volle toeren in de Jupiler Pro League, waar een heuse stoelendans aan ...

423
423
'De Condé draait overuren: Genk stap dichter bij nieuwe T1'

KRC Genk wil naar verluidt zijn tijd nemen bij de zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink, ...

578
578
'Overmars op dreef: Antwerp all-in voor oude bekende?'

Voor de winterbreak krijgt Antwerp nog Anderlecht en Zulte Waregem over de vloer, maar ook op de ...

174
174
Rampscenario in Anderlecht: Hasi met handen in het haar

De pijnlijke uitschuiver in Westerlo bleek voorlopig slechts een accident de parcours voor RSC ...

581
581

Meer sportnieuws