Tussen de fans bij Kompany Testimonial: "Kompany is Manchester City" 🎥

255
Tussen de fans bij Kompany Testimonial:

'Here's to you Vincent Kompany, City loves you more than you wil knoooow, whohoooo'. Het liedje voor de Rode Duivel is een hit in Manchester en tijdens zijn testimonial werd één zaak duidelijk: Kompany is nog groter dan iedereen had verwacht. Voetbalnieuws was erbij.


Onze redactie trok naar Manchester en ging de sfeer opsnuiven tussen de fans. Drie uur voor de match waren er al honderden supporters aanwezig in het fandorp – City Square - en zij gingen op zoek naar attributen van Kompany. In de fanshop aan opties geen gebrek: t-shirts, sjaals, retroshirts, een foto voor een groen scherm met Kompany erbij gemonteerd, een tijdschrift helemaal in functie van Kompany… Je kon het er allemaal vinden. Alle opbrengsten ging naar de liefdadigsheidsorganisatie van de speler/manager van Anderlecht: Tackle 4 MCR, een organisatie die zich inzet voor de daklozen in Manchester. Het zegt ook alles over de persoon die Kompany is naast het veld. Applaus op zijn plaats, een eerste keer.


En of Kompany een 'God' is in Manchester.
Als we fans spraken over Kompany, dan was de lof enorm: "Zijn goals tegen Manchester en Leicester, die waren iconisch. Ik zal die nooit vergeten. Hij gaf ons zoveel. Toen hij zijn afscheid aankondigde, kon ik dat niet geloven. Ik liet zelfs een traan", luidt het. Andere trouwe fans gingen zelfs verder. "Kompany is Manchester City, mijn lievelingsspeler allertijden van de club. Hij is een legende, voor eeuwig en altijd."

De club eert hem met een standbeeld en een 'Kompany-lane' op het oefencomplex. Het tweede applaus. Kompany is één van de grootste spelers die de club heeft gehad: 360 matchen, 4 titels, 2 keer de FA cup, 2 Community Shields, 4 League Cups, 3 keer in het Elftal van het Jaar van de Premier League, 1 keer speler van het jaar in de Premier League, 20 goals… I-N-D-R-U-K-W-E-K-K-E-N-D.


Kompany speelde elf jaar voor Manchester City.
Terug naar de City Square, waar Manchester City een groot podium had neergezet met een grote videowall. Kompany zijn belangrijkste momenten in de City-kleuren, Kompany die de oudste fan van City een verrassingbezoek bracht, Kompany die met een jongen praat die een moeilijke jeugd kende… Kompany was overal en dat hij er een standbeeld krijgt, valt wel te begrijpen.

De impact die hij op de club heeft achtergelaten, is enorm. Op en ook naast het veld. Een leider, een prins die koning werd. Kompany, geliefd bij jong en oud, kreeg voor de match ook lof van Frank Lampard, Dirk Kuyt, Zlatan Ibrahimovic, Jérome Boateng en Edin Dzeko, jongens die er niet bij konden zijn tijdens de testimonial. In België zijn we niet goed in het eren van onze voetbalhelden, dat blijkt nog maar eens met Kompany. Hoe hij al werd aangepakt door bepaalde analisten is soms overdreven en vooral waan van de dag, en ook een deel van de fans van Genk lieten zich van hun slechte kant zien toen Kompany er geblesseerd uitviel. Hoge bomen vangen veel wind.


Heel wat grote namen tekenden present voor de match van Kompany.
In Engeland werden Robin van Persie en Gary Neville tijdens de testimonial ook uitgejouwd, maar ze kregen ook applaus tijdens hun wissel. Tijdens de match zorgden jongens als Samir Nasri, Paul Scholes, Robin van Persie en Mikel Arteta onder meer voor de show. Broer François Kompany mocht invallen en zo stond er toch een Kompany op het veld. "Dat ik mijn eigen testimonial niet kan spelen, is eigenlijk ironisch en het perfecte einde", lachtte Kompany voor de match over zijn blessure.

Het eerbetoon dat hij in Manchester kreeg, maar liefst 51.602 fans kochten een kaartje, is ongezien in de clubhistorie. In België beseffen we het te weinig, maar of we ooit nog een betere verdediger en perfect uithangbord op de Belgische velden zullen zien, die kans is niet groot.


Maar liefst 51.602 fans kwamen opdagen om Kompany een prachtig afscheid te geven.
'Vince the Prince' werd 'Vince the King', in Manchester en in Brussel. Het Belgische voetbal dankt hem in deze tijden van corruptie en matchfixing. Hopelijk kunnen we nog jaren van hem genieten en steekt hij volgende zomer de EK-beker in de lucht. Het perfecte einde voor de Gouden Generatie, waarvan hij altijd de leider is geweest. Voor nu alvast: Merci, Vince en tot slot een derde applaus. Er zullen er nog veel volgen in Brussel en Manchester.

LEES OOK: Duitsland is klaar met Kompany: 5 snoeiharde uithalen

Is Kompany de beste verdediger ooit in het Belgische voetbal?

Meest recent

Vanaken redt stroef Club Brugge: zondebok krijgt volle laag

Amper een week na de enorme stunt op Internazionale, moest Club Brugge opnieuw aan de bak in de ...

32
32
Club-Lens stilgelegd: Franse 'supporters' zwaar over de schreef

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdagavond op tegen RC Lens. Maar na een klein ...

63
63
Job Vitor Bruno in gevaar? Anderlecht-kleedkamer duidelijk

RSC Anderlecht kruist donderdagavond de degens met het Poolse Jagiellonia Bialystok. Het kan dan ...

43
43
UCL: Afgang Lammens en Tielemans, ook Ngoy krijgt klappen

Voorlopig geen goede avond voor de Belgen in de Champions League. Senne Lammens en Youri Tielemans ...

22
22
'Haaland on the move: entourage heeft uitgesproken voorkeur'

Volgens de laatste berichten moet Manchester City wel degelijk rekening houden met degradatie als ...

43
43
Club favoriet tegen Lens? Ervaringsdeskundige geeft percentage

Club Brugge wordt door de meeste waarnemers getipt als favoriet voor het Champions League-duel van ...

405
405
Leko zorgt voor twee verrassingen, Hazard start bij Lens

Club Brugge stuntte vorige week in de Champions League door met 3-4 te gaan winnen op het veld van ...

79
79
De Mil slaat terug op kritiek na bekeruitschakeling

Dit seizoen was tot dusver een grote goednieuwsshow geweest voor AA Gent, want het gaat aan de ...

62
62
'Club stuurt grootmachten glasheldere Tresoldi-boodschap'

Club Brugge komt om 21u weer in actie in de Champions League en dat wordt een nieuwe kans voor ...

88
88
STVV als door wesp gestoken: "Dat moet ons motiveren"

STVV nam vorige week een droomstart in de league phase van de Conference League, want het boekte ...

26
26
Essevee pakt uit en legt weer jong talent vast

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar is de laatste weken wat weggezakt met ...

18
18
Opvallend: 'ruzie' bij Jagiellonia na Anderlecht-vraag

Anderlecht moet zich donderdag zien te herpakken na een zwarte week door zijn eerste punten in de ...

100
100
Duitsland is klaar met Kompany: 5 snoeiharde uithalen

In Duitsland is de toon rond Vincent Kompany plots helemaal omgeslagen. Kranten, analisten en ...

455
455
'Raskin maakt wintertransfer naar CL-club'

Vorige zomer bleef Nicolas Raskin tot veler verbazing bij Rangers. De verwachting was nochtans dat ...

101
101
Beichler kondigt 'nieuw' KV Kortrijk aan

Vrijdagavond wordt de negende speeldag in de Jupiler Pro League afgetrapt. Dat gebeurt meteen met ...

180
180
Club NXT geeft goede voorbeeld met zege in Youth League

Om 21u probeert Club Brugge om tegen RC Lens zijn tweede zege in deze Champions League-campagne te ...

210
210
Union SG staat voor "rare match": "Nog nooit meegemaakt"

Union SG speelt in het stadion van Fortuna Düsseldorf zijn Europees duel tegen Hapoel Be'er ...

66
66
Pakt Ajax wéér uit met een grote transfer?

Ajax heeft Oleksandr Zinchenko opnieuw met open armen ontvangen. De Oekraïense international ...

45
45
Club grote favoriet tegen Lens: statistiek spreekt boekdelen

Club Brugge neemt het vanavond op tegen RC Lens. De Bruggelingen zijn de grote favoriet door hun ...

124
124
Buitenlandse lof voor STVV: "Geen typische Belgische ploeg"

STVV staat voor zijn tweede match in de Conference League. De Limburgers spelen in en tegen FC ...

35
35
'Van Gucht laat kijkers perplex staan met nieuwe stunt'

Ruben Van Gucht staat opnieuw voor een opvallende uitdaging op televisie. Terwijl de sportjournalist ...

26
26
Standard wil KRC Genk afhouden in enorme strijd

Standard krijgt er een stevige concurrent bij in de jacht op jonge Waalse voetbaltalenten. Racing ...

206
206
De Meyer glundert: "Heel mooi voor STVV én de spelers"

STVV speelt donderdagavond in en tegen FC Midtjylland. De Truienaars zijn uiteraard de underdog ...

35
35
Boeckx voert druk op Club Brugge stevig op

Om 21u staat Club Brugge voor zijn derde opdracht in de league phase van de Champions League. Daarin ...

141
141
Tresoldi, Seys en Brughmans figureren in zeer straffe lijst

De Jupiler Pro League geldt dezer dagen als exportcompetitie par excellence. Niemand weet zijn ...

87
87

Meer sportnieuws