Tussen de fans bij Kompany Testimonial: "Kompany is Manchester City" 🎥

255 stemmen
Tussen de fans bij Kompany Testimonial:

'Here's to you Vincent Kompany, City loves you more than you wil knoooow, whohoooo'. Het liedje voor de Rode Duivel is een hit in Manchester en tijdens zijn testimonial werd één zaak duidelijk: Kompany is nog groter dan iedereen had verwacht. Voetbalnieuws was erbij.


Onze redactie trok naar Manchester en ging de sfeer opsnuiven tussen de fans. Drie uur voor de match waren er al honderden supporters aanwezig in het fandorp – City Square - en zij gingen op zoek naar attributen van Kompany. In de fanshop aan opties geen gebrek: t-shirts, sjaals, retroshirts, een foto voor een groen scherm met Kompany erbij gemonteerd, een tijdschrift helemaal in functie van Kompany… Je kon het er allemaal vinden. Alle opbrengsten ging naar de liefdadigsheidsorganisatie van de speler/manager van Anderlecht: Tackle 4 MCR, een organisatie die zich inzet voor de daklozen in Manchester. Het zegt ook alles over de persoon die Kompany is naast het veld. Applaus op zijn plaats, een eerste keer.


En of Kompany een 'God' is in Manchester.
Als we fans spraken over Kompany, dan was de lof enorm: "Zijn goals tegen Manchester en Leicester, die waren iconisch. Ik zal die nooit vergeten. Hij gaf ons zoveel. Toen hij zijn afscheid aankondigde, kon ik dat niet geloven. Ik liet zelfs een traan", luidt het. Andere trouwe fans gingen zelfs verder. "Kompany is Manchester City, mijn lievelingsspeler allertijden van de club. Hij is een legende, voor eeuwig en altijd."

De club eert hem met een standbeeld en een 'Kompany-lane' op het oefencomplex. Het tweede applaus. Kompany is één van de grootste spelers die de club heeft gehad: 360 matchen, 4 titels, 2 keer de FA cup, 2 Community Shields, 4 League Cups, 3 keer in het Elftal van het Jaar van de Premier League, 1 keer speler van het jaar in de Premier League, 20 goals… I-N-D-R-U-K-W-E-K-K-E-N-D.


Kompany speelde elf jaar voor Manchester City.
Terug naar de City Square, waar Manchester City een groot podium had neergezet met een grote videowall. Kompany zijn belangrijkste momenten in de City-kleuren, Kompany die de oudste fan van City een verrassingbezoek bracht, Kompany die met een jongen praat die een moeilijke jeugd kende… Kompany was overal en dat hij er een standbeeld krijgt, valt wel te begrijpen.

De impact die hij op de club heeft achtergelaten, is enorm. Op en ook naast het veld. Een leider, een prins die koning werd. Kompany, geliefd bij jong en oud, kreeg voor de match ook lof van Frank Lampard, Dirk Kuyt, Zlatan Ibrahimovic, Jérome Boateng en Edin Dzeko, jongens die er niet bij konden zijn tijdens de testimonial. In België zijn we niet goed in het eren van onze voetbalhelden, dat blijkt nog maar eens met Kompany. Hoe hij al werd aangepakt door bepaalde analisten is soms overdreven en vooral waan van de dag, en ook een deel van de fans van Genk lieten zich van hun slechte kant zien toen Kompany er geblesseerd uitviel. Hoge bomen vangen veel wind.


Heel wat grote namen tekenden present voor de match van Kompany.
In Engeland werden Robin van Persie en Gary Neville tijdens de testimonial ook uitgejouwd, maar ze kregen ook applaus tijdens hun wissel. Tijdens de match zorgden jongens als Samir Nasri, Paul Scholes, Robin van Persie en Mikel Arteta onder meer voor de show. Broer François Kompany mocht invallen en zo stond er toch een Kompany op het veld. "Dat ik mijn eigen testimonial niet kan spelen, is eigenlijk ironisch en het perfecte einde", lachtte Kompany voor de match over zijn blessure.

Het eerbetoon dat hij in Manchester kreeg, maar liefst 51.602 fans kochten een kaartje, is ongezien in de clubhistorie. In België beseffen we het te weinig, maar of we ooit nog een betere verdediger en perfect uithangbord op de Belgische velden zullen zien, die kans is niet groot.


Maar liefst 51.602 fans kwamen opdagen om Kompany een prachtig afscheid te geven.
'Vince the Prince' werd 'Vince the King', in Manchester en in Brussel. Het Belgische voetbal dankt hem in deze tijden van corruptie en matchfixing. Hopelijk kunnen we nog jaren van hem genieten en steekt hij volgende zomer de EK-beker in de lucht. Het perfecte einde voor de Gouden Generatie, waarvan hij altijd de leider is geweest. Voor nu alvast: Merci, Vince en tot slot een derde applaus. Er zullen er nog veel volgen in Brussel en Manchester.

LEES OOK: 'Real staat perplex: waanzinnige transfertwist Rodri'

Is Kompany de beste verdediger ooit in het Belgische voetbal?

Meest recent

Messi en Ronaldo doelwit van terreurdreigingen tijdens WK

Lionel Messi en Cristiano Ronaldo zijn tijdens het voorbije WK voetbal doelwit geweest van ernstige ...

0
0
'Belgische eersteklasser grijpt naast Vanderbiest'

Fred Vanderbiest neemt het met KV Mechelen vandaag op tegen AA Gent. De trainer van de Maneblussers ...

53
53
Charai geeft oorzaak voor pandoering tegen Union

KVC Westerlo moest na negentig minuten voetballen toch even slikken: 1-5 stond er op het scorebord. ...

51
51
Familie Verhulst stunt: comeback Alderweireld is een feit

Toby Alderweireld maakte zaterdag plots zijn comeback op het voetbalveld, en dat in een setting die ...

78
78
Lommel SK 'stunt' bij STVV: "Afzien is geen schande"

STVV en Lommel SK hielden elkaar in bedwang op Stayen. Het werd 1-1 in de Limburgse derby. Wat ...

40
40
'KRC Genk zet zinnen op ‘nieuwe Karetsas''

KRC Genk blijft speuren naar jong talent en heeft zijn oog laten vallen op de 15-jarige ...

128
128
Courtois-soap escaleert meteen onder Van Bommel

De eerste grote soap onder Mark van Bommel lijkt meteen te escaleren. Thibaut Courtois stelde na het ...

460
460
Wilmots geeft héél open inkijk in financiën van Standard

Sportief directeur Marc Wilmots heeft bij La Capitale een inkijk gegeven in de financiën van ...

166
166
Einde verhaal bij Club Brugge: Union SG baalt stevig

Bij Club Brugge is er na de doorbraak van Joaquin Seys even een leegte inzake doorstroming van eigen ...

881
881
Vanhaezebrouck zéér gecharmeerd door Anderlecht-aanwinst

Hein Vanhaezebrouck kijkt met de nodige interesse naar de nieuwe spelers in de Jupiler Pro League. ...

173
173
Hubert waarschuwt ondanks monsterzege voor dinsdag

Union heeft zijn start in het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League zeker niet gemist. De ...

75
75
Bisiwu maakt debuut voor Barça (een beetje in mineur)

FC Barcelona haalde deze zomer voor de derde keer ooit een Belgische speler. Na in het verleden al ...

200
200
Meunier geeft verklaring voor transfer: "Niet mijn keuze"

Een aantal Rode Duivels maakten na het WK snel een transfer. Thomas Meunier was daar ...

306
306
Meteen hommeles bij Standard: Euvrard haalt keihard uit

Standard droomt dit seizoen stiekem van een Europees ticket, maar de Rouches hebben in hun ...

284
284
Pittige Limburgse derby bezorgt Lommel meteen primeur

Na een pittige Limburgse derby hebben STVV en Lommel de punten onder mekaar verdeeld. De promovendus ...

85
85
Vamos a la playa: swingend Union bezorgt Westerlo bolwassing

Op basis van een sterke tweede helft heeft ook Union overtuigend zijn eerste overwinning van het ...

67
67
Noah Mbamba heeft nieuwe club beet

Enkele jaren geleden stond Noah Mbamba nog te boek als één van de allergrootste ...

81
81
Crisis lonkt voor PSV ondanks glansrol 18-jarige Belg

Het seizoen is in Nederland nog maar net begonnen of bij PSV lijkt er al een crisis om de hoek te ...

84
84
'AA Gent schrikt: Franse grootmacht klopt plots aan'

Voor AA Gent begint het seizoen in de Jupiler Pro League pas op zondag, wanneer het bezoek krijgt ...

149
149
Twee opvallende afwezigen bij Union: toptransfer op komst?

Voor Union is de competitie zaterdagavond begonnen met een trip naar Westerlo. David Hubert voerde ...

93
93
'Verrassende knaltransfer op komst voor Genk'

Het is bij KRC Genk al een zeer bewogen zomer geweest, met de soap rond de mogelijke transfer van ...

294
294
'Miljoenentransfer Cercle, Kortrijk wil ook nog toeslaan'

Het seizoen in de Jupiler Pro League is nu helemaal onderweg. Na de openingsspeeldag willen een ...

150
150
Grote verrassing: 'Lukaku geeft jawoord aan nieuwe club'

Al maandenlang wordt er gespeculeerd over de toekomst van Romelu Lukaku en nu lijkt het er echt op ...

623
623
Standard begint nieuw seizoen met serieuze mokerslag

Standard leek lange tijd op weg naar een mooie avond op Sclessin, maar zag die in het slot alsnog ...

138
138
‘Miljoenenbom bij Club Brugge: Leko krijgt zijn eigen Yamal’

Club Brugge trekt stevig de portefeuille open voor een jonge winger die in Spanje met Lamine Yamal ...

722
722

Meer sportnieuws