Tussen de fans bij Kompany Testimonial: "Kompany is Manchester City" 🎥

255
Tussen de fans bij Kompany Testimonial:

'Here's to you Vincent Kompany, City loves you more than you wil knoooow, whohoooo'. Het liedje voor de Rode Duivel is een hit in Manchester en tijdens zijn testimonial werd één zaak duidelijk: Kompany is nog groter dan iedereen had verwacht. Voetbalnieuws was erbij.


Onze redactie trok naar Manchester en ging de sfeer opsnuiven tussen de fans. Drie uur voor de match waren er al honderden supporters aanwezig in het fandorp – City Square - en zij gingen op zoek naar attributen van Kompany. In de fanshop aan opties geen gebrek: t-shirts, sjaals, retroshirts, een foto voor een groen scherm met Kompany erbij gemonteerd, een tijdschrift helemaal in functie van Kompany… Je kon het er allemaal vinden. Alle opbrengsten ging naar de liefdadigsheidsorganisatie van de speler/manager van Anderlecht: Tackle 4 MCR, een organisatie die zich inzet voor de daklozen in Manchester. Het zegt ook alles over de persoon die Kompany is naast het veld. Applaus op zijn plaats, een eerste keer.


En of Kompany een 'God' is in Manchester.
Als we fans spraken over Kompany, dan was de lof enorm: "Zijn goals tegen Manchester en Leicester, die waren iconisch. Ik zal die nooit vergeten. Hij gaf ons zoveel. Toen hij zijn afscheid aankondigde, kon ik dat niet geloven. Ik liet zelfs een traan", luidt het. Andere trouwe fans gingen zelfs verder. "Kompany is Manchester City, mijn lievelingsspeler allertijden van de club. Hij is een legende, voor eeuwig en altijd."

De club eert hem met een standbeeld en een 'Kompany-lane' op het oefencomplex. Het tweede applaus. Kompany is één van de grootste spelers die de club heeft gehad: 360 matchen, 4 titels, 2 keer de FA cup, 2 Community Shields, 4 League Cups, 3 keer in het Elftal van het Jaar van de Premier League, 1 keer speler van het jaar in de Premier League, 20 goals… I-N-D-R-U-K-W-E-K-K-E-N-D.


Kompany speelde elf jaar voor Manchester City.
Terug naar de City Square, waar Manchester City een groot podium had neergezet met een grote videowall. Kompany zijn belangrijkste momenten in de City-kleuren, Kompany die de oudste fan van City een verrassingbezoek bracht, Kompany die met een jongen praat die een moeilijke jeugd kende… Kompany was overal en dat hij er een standbeeld krijgt, valt wel te begrijpen.

De impact die hij op de club heeft achtergelaten, is enorm. Op en ook naast het veld. Een leider, een prins die koning werd. Kompany, geliefd bij jong en oud, kreeg voor de match ook lof van Frank Lampard, Dirk Kuyt, Zlatan Ibrahimovic, Jérome Boateng en Edin Dzeko, jongens die er niet bij konden zijn tijdens de testimonial. In België zijn we niet goed in het eren van onze voetbalhelden, dat blijkt nog maar eens met Kompany. Hoe hij al werd aangepakt door bepaalde analisten is soms overdreven en vooral waan van de dag, en ook een deel van de fans van Genk lieten zich van hun slechte kant zien toen Kompany er geblesseerd uitviel. Hoge bomen vangen veel wind.


Heel wat grote namen tekenden present voor de match van Kompany.
In Engeland werden Robin van Persie en Gary Neville tijdens de testimonial ook uitgejouwd, maar ze kregen ook applaus tijdens hun wissel. Tijdens de match zorgden jongens als Samir Nasri, Paul Scholes, Robin van Persie en Mikel Arteta onder meer voor de show. Broer François Kompany mocht invallen en zo stond er toch een Kompany op het veld. "Dat ik mijn eigen testimonial niet kan spelen, is eigenlijk ironisch en het perfecte einde", lachtte Kompany voor de match over zijn blessure.

Het eerbetoon dat hij in Manchester kreeg, maar liefst 51.602 fans kochten een kaartje, is ongezien in de clubhistorie. In België beseffen we het te weinig, maar of we ooit nog een betere verdediger en perfect uithangbord op de Belgische velden zullen zien, die kans is niet groot.


Maar liefst 51.602 fans kwamen opdagen om Kompany een prachtig afscheid te geven.
'Vince the Prince' werd 'Vince the King', in Manchester en in Brussel. Het Belgische voetbal dankt hem in deze tijden van corruptie en matchfixing. Hopelijk kunnen we nog jaren van hem genieten en steekt hij volgende zomer de EK-beker in de lucht. Het perfecte einde voor de Gouden Generatie, waarvan hij altijd de leider is geweest. Voor nu alvast: Merci, Vince en tot slot een derde applaus. Er zullen er nog veel volgen in Brussel en Manchester.

LEES OOK: 'Kompany zwijmelt: waanzinnige opvolger Harry Kane'

Is Kompany de beste verdediger ooit in het Belgische voetbal?

Meest recent

Eindelijk revanche? Mancini geeft Duivels mooi compliment

De Rode Duivels openen vrijdagavond hun Nations League-campagne met een bezoek aan Italië. En ...

33
33
Huiswerk voor Bruno: miljoenenaanwinst onder vergrootglas

Bij RSC Anderlecht besloot coach Vitor Bruno om de spelers die niet werden opgeroepen voor hun ...

84
84
Xavi en Klopp debuteren met punt: cruciale rol Van Bommel

De nieuwe editie van de Nations League is donderdagavond afgetrapt met een geweldige affiche. Zo ...

53
53
België met basisdebutant? Opvallende Duivel imponeert

In de Nations League nemen de Rode Duivels het vrijdagavond op tegen Italië. Het wordt ...

143
143
Jonge Duivels op EK-koers: strafschop beslist lastige avond

De nationale beloften hebben donderdagavond een nieuwe stap richting het EK U21 van komende zomer ...

78
78
Ondanks puik WK: 'Duivels-nachtmerrie voor Brandon Mechele'

Hoewel hij aankondigde veel te zullen roteren, zal Mark van Bommel van het huidige Nations ...

285
285
Spanning bij Fransen: koude oorlog tussen twee supersterren

In Frankrijk kijkt men reikhalzend uit naar het Nations League-duel van vrijdagavond tegen Turkije. ...

74
74
Courtois zet Duivels in wachtkamer: directe oorzaak op WK?

Bondscoach Mark van Bommel zal tijdens de komende Nations League-campagne geen beroep kunnen doen op ...

195
195
Club Brugge vloekt: gedroomd transferscenario wordt utopie

Club Brugge verdiende afgelopen zomer bijna 100 miljoen euro aan de verkoop van spelers. Dat bedrag ...

473
473
'Nieuw goudhaantje voor Genk: Engelse toppers melden zich'

KRC Genk heeft de voorbije jaren een flinke reputatie opgebouwd in het opleiden en lanceren van ...

473
473
‘Voetbalbond verbaast: Lammens níét opvolger Courtois’

Senne Lammens leek de logische opvolger van Thibaut Courtois, maar binnen de voetbalbond klinkt ...

405
405
Cruciale doorbraak bij KBVB: weg voor Mannaert ligt open

De Rode Duivels reisden donderdagnamiddag naar Italië af voor hun Nations League-duel van een ...

36
36
Italië-België: Van Bommel dropt dubbele hint over basiself

Vrijdagavond is het zover, dan werken de Rode Duivels hun eerste wedstrijd af onder bondscoach Mark ...

178
178
Mignolet drukt stempel: 'strategische' aanwerving bondscoach

De Rode Duivels staan voor een stevig vierluik in de Nations League, de nationale beloften strijden ...

252
252
'Club Brugge versiert Europese top: United wild van sterkhouder'

Arsenal FC. Internazionale. FC Barcelona. AC Milan. Club Brugge verkocht de voorbije seizoenen ...

487
487
'Arsenal nóg sterker: transfervizier op Real Madrid'

De nederlaag van vlak voor de interland-break tegen Brighton kwam hard aan, maar voorts kan Arsenal ...

35
35
Van Bommel laat uitblinker links liggen: "Verbazend"

Mark van Bommel heeft zijn eerste selectie als Belgisch bondscoach samengesteld. Daarin voorzag hij ...

355
355
Marc Coucke vloert Sam Baro: "Voor eens en altijd..."

Marc Coucke stond woensdagavond even helemaal in de schijnwerpers in het Gentse Wintercircus. De ...

404
404
Van Dijk over stoppen bij Oranje: "Na één seconde wist ik het"

Virgil van Dijk heeft geen moment getwijfeld toen hem werd gevraagd of hij door wil gaan als ...

19
19
Albert ziet één klein probleem bij de Rode Duivels

De Rode Duivels doen het in de Nations League zonder Thibaut Courtois. Romelu Lukaku en Kevin De ...

77
77
Heeft Nederland eindelijk een 'nieuwe' topspits?

Nederland had vele jaren een spitsenprobleem. Het is te zeggen, ze hadden zoveel luxe dat heel wat ...

49
49
Opvallend: Van Bommel ziet (tijdelijk?) Duivels probleem

België neemt het morgen op tegen Italië. Mark van Bommel wil met de Rode Duivels ...

45
45
'Maamar speelt zich in de kijker: interesse groeit'

Ali Maamar heeft zich nadrukkelijk in de kijker gespeeld. De jonge rechtsachter van Anderlecht ...

281
281
Rodri ziet één gigantisch verschil tussen Guardiola en Flick

Rodri had zich zijn start bij FC Barcelona anders voorgesteld. De Spaanse middenvelder maakte ...

52
52
Antwerp wint tegen Beveren, RSCA verwelkomt Leoni

Deze te lange interlandbreak zorgt ervoor dat de Belgische eersteklassers oefenmatchen moeten spelen ...

179
179

Meer sportnieuws