Tussen de fans bij Kompany Testimonial: "Kompany is Manchester City" 🎥

255 stemmen
Tussen de fans bij Kompany Testimonial:

'Here's to you Vincent Kompany, City loves you more than you wil knoooow, whohoooo'. Het liedje voor de Rode Duivel is een hit in Manchester en tijdens zijn testimonial werd één zaak duidelijk: Kompany is nog groter dan iedereen had verwacht. Voetbalnieuws was erbij.


Onze redactie trok naar Manchester en ging de sfeer opsnuiven tussen de fans. Drie uur voor de match waren er al honderden supporters aanwezig in het fandorp – City Square - en zij gingen op zoek naar attributen van Kompany. In de fanshop aan opties geen gebrek: t-shirts, sjaals, retroshirts, een foto voor een groen scherm met Kompany erbij gemonteerd, een tijdschrift helemaal in functie van Kompany… Je kon het er allemaal vinden. Alle opbrengsten ging naar de liefdadigsheidsorganisatie van de speler/manager van Anderlecht: Tackle 4 MCR, een organisatie die zich inzet voor de daklozen in Manchester. Het zegt ook alles over de persoon die Kompany is naast het veld. Applaus op zijn plaats, een eerste keer.


En of Kompany een 'God' is in Manchester.
Als we fans spraken over Kompany, dan was de lof enorm: "Zijn goals tegen Manchester en Leicester, die waren iconisch. Ik zal die nooit vergeten. Hij gaf ons zoveel. Toen hij zijn afscheid aankondigde, kon ik dat niet geloven. Ik liet zelfs een traan", luidt het. Andere trouwe fans gingen zelfs verder. "Kompany is Manchester City, mijn lievelingsspeler allertijden van de club. Hij is een legende, voor eeuwig en altijd."

De club eert hem met een standbeeld en een 'Kompany-lane' op het oefencomplex. Het tweede applaus. Kompany is één van de grootste spelers die de club heeft gehad: 360 matchen, 4 titels, 2 keer de FA cup, 2 Community Shields, 4 League Cups, 3 keer in het Elftal van het Jaar van de Premier League, 1 keer speler van het jaar in de Premier League, 20 goals… I-N-D-R-U-K-W-E-K-K-E-N-D.


Kompany speelde elf jaar voor Manchester City.
Terug naar de City Square, waar Manchester City een groot podium had neergezet met een grote videowall. Kompany zijn belangrijkste momenten in de City-kleuren, Kompany die de oudste fan van City een verrassingbezoek bracht, Kompany die met een jongen praat die een moeilijke jeugd kende… Kompany was overal en dat hij er een standbeeld krijgt, valt wel te begrijpen.

De impact die hij op de club heeft achtergelaten, is enorm. Op en ook naast het veld. Een leider, een prins die koning werd. Kompany, geliefd bij jong en oud, kreeg voor de match ook lof van Frank Lampard, Dirk Kuyt, Zlatan Ibrahimovic, Jérome Boateng en Edin Dzeko, jongens die er niet bij konden zijn tijdens de testimonial. In België zijn we niet goed in het eren van onze voetbalhelden, dat blijkt nog maar eens met Kompany. Hoe hij al werd aangepakt door bepaalde analisten is soms overdreven en vooral waan van de dag, en ook een deel van de fans van Genk lieten zich van hun slechte kant zien toen Kompany er geblesseerd uitviel. Hoge bomen vangen veel wind.


Heel wat grote namen tekenden present voor de match van Kompany.
In Engeland werden Robin van Persie en Gary Neville tijdens de testimonial ook uitgejouwd, maar ze kregen ook applaus tijdens hun wissel. Tijdens de match zorgden jongens als Samir Nasri, Paul Scholes, Robin van Persie en Mikel Arteta onder meer voor de show. Broer François Kompany mocht invallen en zo stond er toch een Kompany op het veld. "Dat ik mijn eigen testimonial niet kan spelen, is eigenlijk ironisch en het perfecte einde", lachtte Kompany voor de match over zijn blessure.

Het eerbetoon dat hij in Manchester kreeg, maar liefst 51.602 fans kochten een kaartje, is ongezien in de clubhistorie. In België beseffen we het te weinig, maar of we ooit nog een betere verdediger en perfect uithangbord op de Belgische velden zullen zien, die kans is niet groot.


Maar liefst 51.602 fans kwamen opdagen om Kompany een prachtig afscheid te geven.
'Vince the Prince' werd 'Vince the King', in Manchester en in Brussel. Het Belgische voetbal dankt hem in deze tijden van corruptie en matchfixing. Hopelijk kunnen we nog jaren van hem genieten en steekt hij volgende zomer de EK-beker in de lucht. Het perfecte einde voor de Gouden Generatie, waarvan hij altijd de leider is geweest. Voor nu alvast: Merci, Vince en tot slot een derde applaus. Er zullen er nog veel volgen in Brussel en Manchester.

LEES OOK: Kompany slaat iedereen met verstomming: “Nooit gezien”

Is Kompany de beste verdediger ooit in het Belgische voetbal?

Meest recent

'AA Gent eist waanzinnig prijskaartje: 15 miljoen'

Bij AA Gent wisten ze deze zomer al verrassend goed te boeren op de transfermarkt na een ...

0
0
Van Gucht schiet dubbel raak: reporter verbouwereerd

Ruben Van Gucht heeft opnieuw van zich laten spreken. De sportjournalist zorgde de voorbije uren ...

2
2
'Guardiola hakt knoop door over Italiaans aanbod'

Na het WK kiezen heel wat landen voor een nieuwe bondscoach en daarbij worden heel wat kleppers ...

9
9
'Club voegt daad bij woord: megabod naar prullenmand'

Bij Club Brugge wordt het nog een zeer bewogen transferzomer. Donderdag veegde het al het Belgische ...

207
207
'Eindelijk nieuwe T1: Antwerp mikt op bekende naam'

Twee weken voor de start van het nieuwe seizoen heeft Antwerp nog altijd geen trainer. De Great Old ...

106
106
TRANSFERUURTJE: 'Bekende assistenten Van Bommel, Club houdt sterkhouders'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

140
140
Frustraties lopen hoog op bij Anderlecht-nieuweling

RSC Anderlecht heeft het seizoen afgetrapt met een Europees gelijkspel tegen Hammarby. Paars-Wit had ...

254
254
Ajax-legende zet Mika Godts ferm op zijn plek

Mika Godts kende afgelopen seizoen een topseizoen bij Ajax. Toch nam gewezen bondscoach Rudi Garcia ...

39
39
Jürgen Klopp is terug: Duitsland heeft topcoach binnen

Jürgen Klopp zal binnenkort weer naast het veld te zien zijn. De topcoach nam een tijdje ...

68
68
Marco Kana briest na gelijkspel Anderlecht: “Pijnlijk…”

RSC Anderlecht leek op weg naar zege tegen het Zweedse Hammarby in de voorrondes van de Europa ...

203
203
‘Club Brugge gaat vol voor stunt: stevig miljoenenbod’

Club Brugge is op de zomermercato naarstig op zoek naar versterkingen. Blauw-Zwart dreigt nog enkele ...

520
520
Matchfixing op WK? Onder meer zaak-Balogun genoemd

Het WK zit erop en met Spanje kregen we uiteindelijk een verdiende wereldkampioen. Globaal gezien ...

149
149
'Nieuwe transfer in aantocht voor Vermeeren'

Hij moest de toekomst van het Belgische voetbal worden en mocht in 2024 nog mee naar het EK, maar ...

195
195
'Union greep naast WK-ganger'

Union heeft al een zeer drukke transferzomer achter de rug. Het haalde tot dusver al zeven nieuwe ...

56
56
'Standard wacht nog steeds op miljoenenbod'

Bij Standard zagen we deze zomer al de nodige beweging. De teller staat tot dusver op zes nieuwe ...

244
244
'Sibierski schrapt target, Anderlecht vreest vertrekker'

Anderlecht begon donderdagavond aan zijn seizoen met een 1-1-gelijkspel op het veld van Hammarby in ...

582
582
'Van der Brempt plots onderwerp van miljoenenstrijd'

In de nabije toekomst zal Mark van Bommel - of wie er ook bondscoach wordt - een nieuwe rechtsachter ...

105
105
Zulte Waregem bevestigt uitgaande miljoenentransfer

Bij Zulte Waregem heeft de kassa deze zomer al stevig gerinkeld. Al vroeg in de zomer wisten ze ...

71
71
De Ketelaere te koop: monsterbedrag zet Italië op stelten

Charles De Ketelaere zette zich op het WK stevig in de kijker. Atalanta wil daar nu maximaal van ...

399
399
'Overmars in actie: 2 dossiers bovenaan Antwerp-stapel'

Twee weken voor de start van het seizoen in de Jupiler Pro League ligt er bij Antwerp nog altijd ...

623
623
Khalaili spreekt voor eerst na gemiste toptransfer

Union hoopt deze zomer zijn transferrecord te breken en dat leek even ook te gaan gebeuren. Anan ...

77
77
Vitor Bruno belooft: "We kunnen nog beter dan dit"

Voor Anderlecht heeft de seizoensopener niet het gehoopte resultaat opgeleverd. Paars-Wit leek lange ...

401
401
De Mil benoemt positieve punten na ontgoochelend resultaat

De intrede van de Belgische clubs op het Europese toneel heeft donderdagavond geen succes gebracht. ...

174
174
Frisse wind in Anderlecht: nieuwkomers maken indruk

Met z'n tienen slaagde RSC Anderlecht er niet in om de zege over de sleep te trekken tegen Hammarby, ...

439
439
Van Bommel onder vuur: eerste actie als bondscoach bekend

Nog voor hij officieel is aangesteld als bondsocach van de Rode Duivels, bevindt Mark van Bommel ...

1333
1333

Meer sportnieuws