Tussen de fans bij Kompany Testimonial: "Kompany is Manchester City" 🎥

255
Tussen de fans bij Kompany Testimonial:

'Here's to you Vincent Kompany, City loves you more than you wil knoooow, whohoooo'. Het liedje voor de Rode Duivel is een hit in Manchester en tijdens zijn testimonial werd één zaak duidelijk: Kompany is nog groter dan iedereen had verwacht. Voetbalnieuws was erbij.


Onze redactie trok naar Manchester en ging de sfeer opsnuiven tussen de fans. Drie uur voor de match waren er al honderden supporters aanwezig in het fandorp – City Square - en zij gingen op zoek naar attributen van Kompany. In de fanshop aan opties geen gebrek: t-shirts, sjaals, retroshirts, een foto voor een groen scherm met Kompany erbij gemonteerd, een tijdschrift helemaal in functie van Kompany… Je kon het er allemaal vinden. Alle opbrengsten ging naar de liefdadigsheidsorganisatie van de speler/manager van Anderlecht: Tackle 4 MCR, een organisatie die zich inzet voor de daklozen in Manchester. Het zegt ook alles over de persoon die Kompany is naast het veld. Applaus op zijn plaats, een eerste keer.


En of Kompany een 'God' is in Manchester.
Als we fans spraken over Kompany, dan was de lof enorm: "Zijn goals tegen Manchester en Leicester, die waren iconisch. Ik zal die nooit vergeten. Hij gaf ons zoveel. Toen hij zijn afscheid aankondigde, kon ik dat niet geloven. Ik liet zelfs een traan", luidt het. Andere trouwe fans gingen zelfs verder. "Kompany is Manchester City, mijn lievelingsspeler allertijden van de club. Hij is een legende, voor eeuwig en altijd."

De club eert hem met een standbeeld en een 'Kompany-lane' op het oefencomplex. Het tweede applaus. Kompany is één van de grootste spelers die de club heeft gehad: 360 matchen, 4 titels, 2 keer de FA cup, 2 Community Shields, 4 League Cups, 3 keer in het Elftal van het Jaar van de Premier League, 1 keer speler van het jaar in de Premier League, 20 goals… I-N-D-R-U-K-W-E-K-K-E-N-D.


Kompany speelde elf jaar voor Manchester City.
Terug naar de City Square, waar Manchester City een groot podium had neergezet met een grote videowall. Kompany zijn belangrijkste momenten in de City-kleuren, Kompany die de oudste fan van City een verrassingbezoek bracht, Kompany die met een jongen praat die een moeilijke jeugd kende… Kompany was overal en dat hij er een standbeeld krijgt, valt wel te begrijpen.

De impact die hij op de club heeft achtergelaten, is enorm. Op en ook naast het veld. Een leider, een prins die koning werd. Kompany, geliefd bij jong en oud, kreeg voor de match ook lof van Frank Lampard, Dirk Kuyt, Zlatan Ibrahimovic, Jérome Boateng en Edin Dzeko, jongens die er niet bij konden zijn tijdens de testimonial. In België zijn we niet goed in het eren van onze voetbalhelden, dat blijkt nog maar eens met Kompany. Hoe hij al werd aangepakt door bepaalde analisten is soms overdreven en vooral waan van de dag, en ook een deel van de fans van Genk lieten zich van hun slechte kant zien toen Kompany er geblesseerd uitviel. Hoge bomen vangen veel wind.


Heel wat grote namen tekenden present voor de match van Kompany.
In Engeland werden Robin van Persie en Gary Neville tijdens de testimonial ook uitgejouwd, maar ze kregen ook applaus tijdens hun wissel. Tijdens de match zorgden jongens als Samir Nasri, Paul Scholes, Robin van Persie en Mikel Arteta onder meer voor de show. Broer François Kompany mocht invallen en zo stond er toch een Kompany op het veld. "Dat ik mijn eigen testimonial niet kan spelen, is eigenlijk ironisch en het perfecte einde", lachtte Kompany voor de match over zijn blessure.

Het eerbetoon dat hij in Manchester kreeg, maar liefst 51.602 fans kochten een kaartje, is ongezien in de clubhistorie. In België beseffen we het te weinig, maar of we ooit nog een betere verdediger en perfect uithangbord op de Belgische velden zullen zien, die kans is niet groot.


Maar liefst 51.602 fans kwamen opdagen om Kompany een prachtig afscheid te geven.
'Vince the Prince' werd 'Vince the King', in Manchester en in Brussel. Het Belgische voetbal dankt hem in deze tijden van corruptie en matchfixing. Hopelijk kunnen we nog jaren van hem genieten en steekt hij volgende zomer de EK-beker in de lucht. Het perfecte einde voor de Gouden Generatie, waarvan hij altijd de leider is geweest. Voor nu alvast: Merci, Vince en tot slot een derde applaus. Er zullen er nog veel volgen in Brussel en Manchester.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Plotse vertrekker Standard, strijd om Haaland’

Is Kompany de beste verdediger ooit in het Belgische voetbal?

Meest recent

1/16de finale Croky Cup: Play Sports maakt zendschema bekend

Nog anderhalve week interland-voetbal en dat barst het seizoen weer helemaal los op clubniveau. Het ...

1
1
"Geen vrolijke jongen"-Vandaag Inside gaat los op Van Gucht

Vandaag Inside heeft een heel opvallend oordeel geveld over Ruben Van Gucht. Tijdens een uitzending ...

0
0
Januzaj klaar voor comeback: kippenvel bij Anderlecht

Anderlecht haalde deze zomer elf nieuwe spelers, maar geen enkele Belg. Sportief directeur Antoine ...

368
368
Smaakmakers Club en Union schitteren bij hun nationale teams

Er wordt woensdag niet gevoetbald in de Nations League, maar dat betekent niet dat de voetbalwereld ...

23
23
'Ronaldo-bom helemaal ontploft: ster verlaat selectie'

Met een zes op zes tegen Wales en Noorwegen was de Nations League ogenschijnlijk perfect begonnen ...

48
48
Standard slaagt erin om groot talent langer vast te leggen

Standard blikt terug op een moeilijke periode, waarin de club bijna de afgrond in gereden werd door ...

18
18
Nieuwe wending in affaire-Ronaldo: bondscoach in zijn hemd

Omgaan met vedetten die op leeftijd raken, makkelijk is het niet. Denk maar aan de ophef die er in ...

41
41
Vlaamse regering grijpt hard in: voetbalfans zwaar getroffen

Voor miljoenen Vlaamse voetbalfans dreigt er de komende jaren iets te veranderen wat jarenlang ...

94
94
Rode Duivels vrijdag op Sclessin: dit is de reden

De Rode Duivels hebben weinig tijd om uit te rusten tussen hun wedstrijden in de Nations League. ...

67
67
Antwerp fronst wenkbrauwen na nieuws over bekermatch

Woensdag maakte de Pro League de kalender bekend voor de zestiende finales van de Croky Cup, die al ...

169
169
Laporta onthult: “Wilde hem tot elke prijs naar Barça halen”

Het is bij FC Barcelona alweer een zeer bewogen transferzomer geweest. De Spaanse kampioen pakte ...

46
46
Anderlecht verrast fans met opvallende gezichten

Bij Anderlecht hebben ze van de lange interlandbreak gebruik gemaakt om even op adem te komen. Na ...

165
165
KBVB meldt geweldige opsteker voor België-Turkije

De Rode Duivels zijn halfweg hun opdracht in deze extra lange interlandbreak. De nieuwe campagne in ...

156
156
Keita onthult ‘gemiste transfer’ en spreekt over Rode Duivels

Mark van Bommel heeft momenteel Roméo Lavia en Nicolas Raskin als de twee spelers voor de ...

60
60
Lommel SK rondde deal op vier minuten van de deadline af

PEC Zwolle beleefde een spectaculaire deadline day. De Nederlandse club leek de transferperiode al ...

34
34
'Geen Serie A, wel Championship voor Krépin Diatta'

De zomermercato is intussen al bijna een maand voorbij, maar verschillende grote namen zitten nog ...

43
43
Sam Baro laat Schepens perplex staan, uitdaging zindert na

AA Gent is uitstekend aan het nieuwe seizoen begonnen. De Buffalo’s staan verrassend mee aan ...

204
204
Vanderbiest buiten? Raman zet puntjes op de i

KV Mechelen staat laatste in de Jupiler Pro League. Het is daarom des te opvallender dat Benito ...

307
307
Yamal lacht: "Maand geleden vonden jullie mij niet goed"

De Spaanse media zijn lyrisch, de statistieken spreken voor zich en zelfs de Ballon d’Or wordt ...

45
45
'Midden in commotie: Ronaldo koestert straf Portugal-plan'

Bij de Portugese nationale ploeg heerst er de laatste dagen hoogspanning. De oorzaak: Cristiano ...

51
51
Guardiola reageert voor het eerst op veroordeling Man City

De Engelse voetbalwereld davert momenteel op zijn grondvesten, nadat deze week de officiële ...

76
76
Virgili maakt meteen indruk bij Club: transferplan onthuld

Club Brugge beleefde een zeer bewogen zomermercato. Daarin zag het niet alleen de kassa flink ...

300
300
'Kompany jubelt: Bayern wil weer toeslaan met ster'

Voor Vincent Kompany en Bayern München is het seizoen alweer uitstekend begonnen. In de ...

88
88
Doku of Godts? Defour geeft oplossing voor Duivels dilemma

In zijn eerste twee wedstrijden als bondscoach van de Rode Duivels heeft Mark van Bommel meteen een ...

124
124
Engelsen steigeren over City: Carragher toont mededogen

Engeland staat dezer dagen in rep en roer. Dinsdag kwam de officiële bevestiging van de Premier ...

136
136

Meer sportnieuws