Tussen de fans bij Kompany Testimonial: "Kompany is Manchester City" 🎥

255
Tussen de fans bij Kompany Testimonial:

'Here's to you Vincent Kompany, City loves you more than you wil knoooow, whohoooo'. Het liedje voor de Rode Duivel is een hit in Manchester en tijdens zijn testimonial werd één zaak duidelijk: Kompany is nog groter dan iedereen had verwacht. Voetbalnieuws was erbij.


Onze redactie trok naar Manchester en ging de sfeer opsnuiven tussen de fans. Drie uur voor de match waren er al honderden supporters aanwezig in het fandorp – City Square - en zij gingen op zoek naar attributen van Kompany. In de fanshop aan opties geen gebrek: t-shirts, sjaals, retroshirts, een foto voor een groen scherm met Kompany erbij gemonteerd, een tijdschrift helemaal in functie van Kompany… Je kon het er allemaal vinden. Alle opbrengsten ging naar de liefdadigsheidsorganisatie van de speler/manager van Anderlecht: Tackle 4 MCR, een organisatie die zich inzet voor de daklozen in Manchester. Het zegt ook alles over de persoon die Kompany is naast het veld. Applaus op zijn plaats, een eerste keer.


En of Kompany een 'God' is in Manchester.
Als we fans spraken over Kompany, dan was de lof enorm: "Zijn goals tegen Manchester en Leicester, die waren iconisch. Ik zal die nooit vergeten. Hij gaf ons zoveel. Toen hij zijn afscheid aankondigde, kon ik dat niet geloven. Ik liet zelfs een traan", luidt het. Andere trouwe fans gingen zelfs verder. "Kompany is Manchester City, mijn lievelingsspeler allertijden van de club. Hij is een legende, voor eeuwig en altijd."

De club eert hem met een standbeeld en een 'Kompany-lane' op het oefencomplex. Het tweede applaus. Kompany is één van de grootste spelers die de club heeft gehad: 360 matchen, 4 titels, 2 keer de FA cup, 2 Community Shields, 4 League Cups, 3 keer in het Elftal van het Jaar van de Premier League, 1 keer speler van het jaar in de Premier League, 20 goals… I-N-D-R-U-K-W-E-K-K-E-N-D.


Kompany speelde elf jaar voor Manchester City.
Terug naar de City Square, waar Manchester City een groot podium had neergezet met een grote videowall. Kompany zijn belangrijkste momenten in de City-kleuren, Kompany die de oudste fan van City een verrassingbezoek bracht, Kompany die met een jongen praat die een moeilijke jeugd kende… Kompany was overal en dat hij er een standbeeld krijgt, valt wel te begrijpen.

De impact die hij op de club heeft achtergelaten, is enorm. Op en ook naast het veld. Een leider, een prins die koning werd. Kompany, geliefd bij jong en oud, kreeg voor de match ook lof van Frank Lampard, Dirk Kuyt, Zlatan Ibrahimovic, Jérome Boateng en Edin Dzeko, jongens die er niet bij konden zijn tijdens de testimonial. In België zijn we niet goed in het eren van onze voetbalhelden, dat blijkt nog maar eens met Kompany. Hoe hij al werd aangepakt door bepaalde analisten is soms overdreven en vooral waan van de dag, en ook een deel van de fans van Genk lieten zich van hun slechte kant zien toen Kompany er geblesseerd uitviel. Hoge bomen vangen veel wind.


Heel wat grote namen tekenden present voor de match van Kompany.
In Engeland werden Robin van Persie en Gary Neville tijdens de testimonial ook uitgejouwd, maar ze kregen ook applaus tijdens hun wissel. Tijdens de match zorgden jongens als Samir Nasri, Paul Scholes, Robin van Persie en Mikel Arteta onder meer voor de show. Broer François Kompany mocht invallen en zo stond er toch een Kompany op het veld. "Dat ik mijn eigen testimonial niet kan spelen, is eigenlijk ironisch en het perfecte einde", lachtte Kompany voor de match over zijn blessure.

Het eerbetoon dat hij in Manchester kreeg, maar liefst 51.602 fans kochten een kaartje, is ongezien in de clubhistorie. In België beseffen we het te weinig, maar of we ooit nog een betere verdediger en perfect uithangbord op de Belgische velden zullen zien, die kans is niet groot.


Maar liefst 51.602 fans kwamen opdagen om Kompany een prachtig afscheid te geven.
'Vince the Prince' werd 'Vince the King', in Manchester en in Brussel. Het Belgische voetbal dankt hem in deze tijden van corruptie en matchfixing. Hopelijk kunnen we nog jaren van hem genieten en steekt hij volgende zomer de EK-beker in de lucht. Het perfecte einde voor de Gouden Generatie, waarvan hij altijd de leider is geweest. Voor nu alvast: Merci, Vince en tot slot een derde applaus. Er zullen er nog veel volgen in Brussel en Manchester.

LEES OOK: Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

Is Kompany de beste verdediger ooit in het Belgische voetbal?

Meest recent

Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

0
0
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

67
67
‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

16
16
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

16
16
De Winter-situatie escaleert: Van Bommel verliest pedalen

De situatie van Koni De Winter bij de Rode Duivels staat plots op ontploffen. Mark van Bommel dropte ...

53
53
Van Bommel onthult: Genk en Club-talenten nét niet

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor komende interlandperiode. ...

151
151
Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

22
22
Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

27
27
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

60
60
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

94
94
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

13
13
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

53
53
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

335
335
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

206
206
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

165
165
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

179
179
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

82
82
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

49
49
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

128
128
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

86
86
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

69
69
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

137
137
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

300
300
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

66
66
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

218
218

Meer sportnieuws