'Clubs niet te spreken: KBVB gebruikt 'coronasteun' voor bondsgebouw'

door
'Clubs niet te spreken: KBVB gebruikt 'coronasteun' voor bondsgebouw'

Omdat de coronacrisis ook in het voetbal zwaar heeft toegeslagen, besloot de UEFA naar eigen zeggen om een soort van steunfonds op te richten voor al zijn leden. Daarin was voor ons land een bedrag van zo'n 4.3 miljoen euro voorzien. De manier waarop dat geld gespendeerd wordt, zorgt echter voor heel commotie.


Toen het nieuws over dit zogenaamde 'steunfonds' bekend geraakte, liet de KBVB al snel verstaan dat dit geld gespendeerd zou worden aan bepaalde projecten. Zondag geraakte echter bekend dat een aanzienlijk deel van dit bedrag zal worden uitgegeven aan de verdere uitbouw van het nieuwe bondsgebouw in Tubeke. Iets wat bondsvoorzitter Mehdi Bayat nu ook bevestigt aan Het Laatste Nieuws. Volgens hem en CEO Peter Bossaert was deze som dan ook al eerder voorzien als onderdeel van het 'HatTrick-fonds'. De UEFA zou dit louter verpakt hebben als 'corona-steun', maar zelfs zonder de crisis zou het geld zijn overgemaakt.

Het bedrag zou verder ook gebruikt worden voor projecten rond de opleiding van jeugdspelers. Maar de meeste ploegen vinden dat zij door deze ongeziene situatie ook recht hebben op een deel van het geld. "In de grootste ­crisis ooit in de sector gaan ze van UEFA en FIFA gekregen gelden gebruiken voor vorming en opleiding. Met andere woorden: de kazerne mét de brandweerlui erin staat in brand, maar de commandant gebruikt de aangeboden hulp om een nieuwe ­kazerne te bouwen en nieuwe rekruten op te ­leiden", getuigt een clubleider bij HLN.

De UEFA laat per uitzondering ook toe dat dit geld kan worden gebruikt om de gevolgen van de coronacrisis te counteren, in principe zouden de prof- en amateurclubs dus recht kunnen hebben op een deel van de koek. Maar voorlopig wil de KBVB van geen wijken weten. Bepaalde ploegen dreigen dan ook al met sancties, zoals het niet betalen van de bondstaksen.

LEES OOK: Anderlecht grijpt in: Renard per direct op straat gezet

De KBVB zou dat geld integraal aan de prof- en amateurclubs moeten geven ...

Meest recent

'Renard gaf twee spelers veeg uit de pan'

RSC Anderlecht verloor in een week tijd van Standard, Royal Antwerp FC en KRC Genk. Enkel op ...

29
29
Anderlecht grijpt in: Renard per direct op straat gezet

Een week na het ontslag van hoofdcoach Besnik Hasi, heeft RSC Anderlecht opnieuw stevig ingegrepen. ...

180
180
Still kiest exit: Anderlecht zonder hoofdcoach naar Bosuil?

Aanstaande donderdag staat RSC Anderlecht voor de levensbelangrijke terugmatch in de halve finales ...

201
201
12 op 12 voor United: Engelse pers ziet één foutje Lammens

Manchester United is onder het bewind van caretaker Michael Carrick bezig aan een sterke reeks. ...

98
98
Anderlecht genekt door VAR? Oud-ref dient Still van antwoord

RSC Anderlecht ging zondagmiddag redelijk kansloos onderuit op het veld van KRC Genk. Maar volgens ...

237
237
'Anderlecht speelt met vuur: topkandidaat is tijdbom'

Bij RSC Anderlecht tikt de klok: de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi sleept aan en de ...

232
232
KRC Genk helemaal terug? Hayen trekt conclusie

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

131
131
Open oorlog in Genk-Anderlecht: "Dat is geen respect"

KRC Genk heeft zondagmiddag indruk gemaakt met een sterke prestatie én overwinning tegen RSC ...

616
616
'Club speelt steunpilaar kwijt: ook Tottenham klopt aan'

Nog anderhalve week te gaan en Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen ...

183
183
Kritieke week Anderlecht: nieuwe coach en twéé vertrekkers?

RSC Anderlecht staat andermaal voor een cruciale week. In de bekermatch op Antwerp en het ...

324
324
KV Mechelen smult van nieuw koningskoppel

De droom van KV Mechelen om Play-Off I te halen, leek de voorbije weken uiteen te spatten. ...

170
170
Grappig moment: Leko gunt Mechele geen cadeau

Club Brugge boekte zondagavond een vlotte zege tegen Standard en dus waren er bij Blauw-Zwart ...

142
142
Real zwoegt zonder vedetten maar wint wel in Valencia

Real Madrid is zondagavond in het spoor van FC Barcelona gebleven in LaLiga. Evident bleek dat niet, ...

25
25
PSG duwt Marseille in diepe crisis, Juve ontsnapt in slot

PSG heeft zondagavond serieus uitgehaald in de Franse klassieker tegen Olympique Marseille. Het ...

46
46
Straf KV Mechelen: "Ik kan alleen maar trots zijn"

KV Mechelen heeft zich zondagavond op knappe wijze herpakt. Het was na een drie op vijftien ...

139
139
Oosting blijft optimistisch: "Hebben PO1 nog in eigen handen"

Antwerp heeft zondagavond een gouden kans laten liggen in de strijd om de Champions' Play-Off. De ...

127
127
Hautekiet noemt dé oorzaak voor zwakke prestatie Standard

Standard is er zondagavond niet in geslaagd om het Club Brugge lastig te maken. De Rouches konden ...

190
190
Leko onthult groot probleem bij Club voor Standard

Club Brugge heeft zondagavond zich uitstekend weten te herstellen van de nederlaag op Union vorige ...

193
193
Mechelen wint tegen Antwerp eindelijk weer en wipt top 6 in

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League werd afgesloten met een zeer interessante affiche. KV ...

72
72
Nieuwe vertrekker bij Anderlecht? Still doet boekje open

Op één week tijd ziet de trainersstaff van RSC Anderlecht er helemaal anders uit. ...

311
311
Club heer en meester: zwak Standard kansloos op Jan Breydel

Club Brugge heeft zich zondag op gepaste wijze herpakt na de dure nederlaag van vorige week op ...

156
156
'Club Brugge is het spuugzat: zijn koffers staan klaar'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier aanslepen: dat van ...

1271
1271
Statement Bayern na blunder Neuer, Haaland kilt Liverpool

Bayern München heeft met een statement komaf gemaakt met de dreigende 'crisis' na de recente 1 ...

64
64
Club veegt Standard van de mat: "Geef Mignolet dekentje"

In de Jupiler Pro League was het zondagavond uitkijken naar de partij tussen Club Brugge KV en ...

175
175
CPL: imposant Beveren heeft titel binnen handbereik

SK Beveren blijft bezig aan een uitmuntend seizoen in de Challenger Pro League. Na 22 speeldagen ...

176
176

Meer sportnieuws