'Clubs niet te spreken: KBVB gebruikt 'coronasteun' voor bondsgebouw'

door
'Clubs niet te spreken: KBVB gebruikt 'coronasteun' voor bondsgebouw'

Omdat de coronacrisis ook in het voetbal zwaar heeft toegeslagen, besloot de UEFA naar eigen zeggen om een soort van steunfonds op te richten voor al zijn leden. Daarin was voor ons land een bedrag van zo'n 4.3 miljoen euro voorzien. De manier waarop dat geld gespendeerd wordt, zorgt echter voor heel commotie.


Toen het nieuws over dit zogenaamde 'steunfonds' bekend geraakte, liet de KBVB al snel verstaan dat dit geld gespendeerd zou worden aan bepaalde projecten. Zondag geraakte echter bekend dat een aanzienlijk deel van dit bedrag zal worden uitgegeven aan de verdere uitbouw van het nieuwe bondsgebouw in Tubeke. Iets wat bondsvoorzitter Mehdi Bayat nu ook bevestigt aan Het Laatste Nieuws. Volgens hem en CEO Peter Bossaert was deze som dan ook al eerder voorzien als onderdeel van het 'HatTrick-fonds'. De UEFA zou dit louter verpakt hebben als 'corona-steun', maar zelfs zonder de crisis zou het geld zijn overgemaakt.

Het bedrag zou verder ook gebruikt worden voor projecten rond de opleiding van jeugdspelers. Maar de meeste ploegen vinden dat zij door deze ongeziene situatie ook recht hebben op een deel van het geld. "In de grootste ­crisis ooit in de sector gaan ze van UEFA en FIFA gekregen gelden gebruiken voor vorming en opleiding. Met andere woorden: de kazerne mét de brandweerlui erin staat in brand, maar de commandant gebruikt de aangeboden hulp om een nieuwe ­kazerne te bouwen en nieuwe rekruten op te ­leiden", getuigt een clubleider bij HLN.

De UEFA laat per uitzondering ook toe dat dit geld kan worden gebruikt om de gevolgen van de coronacrisis te counteren, in principe zouden de prof- en amateurclubs dus recht kunnen hebben op een deel van de koek. Maar voorlopig wil de KBVB van geen wijken weten. Bepaalde ploegen dreigen dan ook al met sancties, zoals het niet betalen van de bondstaksen.

LEES OOK: 'Club flikt het weer: nationaal transferrecord aan diggelen'

De KBVB zou dat geld integraal aan de prof- en amateurclubs moeten geven ...

Meest recent

Onrustwekkend gezondheidsnieuws: Philippe Albert geeft update

Voormalig Rode Duivel Philippe Albert blijft één van de populairste analisten aan de ...

4
4
'Club flikt het weer: nationaal transferrecord aan diggelen'

Coach Ivan Leko stoomt zijn troepen bij Club Brugge momenteel klaar voor de titelclash van komend ...

50
50
Ondanks puike actie Lammens: dure averij voor Man United

In de Premier League nadert de titelstrijd een spannende ontknoping. Maar ook het gevecht om de ...

16
16
Rampscenario voor Anderlecht: einde seizoen De Cat?

Voor de tweede week op rij leek RSC Anderlecht even op weg naar de slachtbank, maar de betere ...

37
37
Leko moet puzzelen: verrassende vervanger Sabbe?

Club Brugge maakte zaterdag tegen STVV komaf met zijn uitcomplex, al waren er in Stayen wel bloed, ...

184
184
'De Cat pakt koffers: financiële kater Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt hem nog tijdig klaar te stomen voor de bekerfinale, maar of dat ook zal lukken ...

154
154
Vanhaezebrouck tikt Leko op vingers: "Niet normaal"

Club Brugge kwam zaterdag met de schrik vrij op het veld van STVV, waar een scheve situatie pas na ...

105
105
Anderlecht zonder De Cat: drie opties voor Taravel

RSC Anderlecht won zondag met 3-1 van AA Gent. Weliswaar op een diefje, al was dat na de recente nul ...

67
67
Gigantische kater Juventus: details Openda-deal bekend

Loïs Openda zit ondertussen al een poos op een zijspoor bij Juventus en komt de laatste matchen ...

82
82
Heftige beelden: Leko gaat volledig wild in kleedkamer Club

Club Brugge boekte afgelopen weekend een belangrijke overwinning op het veld van STVV. Maar in de ...

253
253
'Anderlecht onderneemt actie: finaleplan met De Cat'

RSC Anderlecht kreeg maandag slecht nieuws te verwerken. Onderzoeken hebben namelijk aangetoond dat ...

214
214
'Bayern serieus: nieuwe ster van 60 miljoen voor Kompany'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor de return in de ...

78
78
Knelpunt bij Duivels: 21-jarige verrassing in WK-selectie?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het vormen van zijn selectie voor het WK. ...

337
337
Money time in Challenger Pro League: pittig duel op slotspeeldag

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

113
113
'Anderlecht slaat toe: miljoenendeal voor nieuwe Goleador'

Anderlecht zoekt opnieuw naar een spits en is daarbij uitgekomen bij een naam die in Zuid-Amerika al ...

272
272
Terechte penalty Club Brugge? Lardot spreekt duidelijke taal

Club Brugge speelde zaterdagavond geen al te beste wedstrijd op het veld van STVV maar won ...

402
402
Hoop voor AA Gent: groot verschil met horror-Play-Offs

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

268
268
'Napoli maakt transferprijs Romelu Lukaku bekend'

Romelu Lukaku lijkt dit seizoen niet meer echt aan de bak te gaan komen bij Napoli. Hij zal deze ...

650
650
Zulte Waregem opgelucht: Colpaert kondigt wijzigingen aan

Zulte Waregem verzekerde zich van het behoud na een 1-2-zege op het veld van FCV Dender. Trainer ...

245
245
Vanhaezebrouck looft JPL-topclub: "Kan zelfs Bayern niet"

De titelstrijd gaat tussen Club Brugge en Union SG. Wie van de twee het zal halen, dat is uiteraard ...

175
175
Vandenbempt looft JPL-club: "Zoals FC Barcelona en Man City"

Het voetbal wat we dit seizoen te krijgen in de Jupiler Pro League is niet bepaald hoogstaand. ...

123
123
Oorzaak verlies AA Gent gevonden: "Heel pijnlijk"

AA Gent is bijna vervloekt in het Lotto Park. De afgelopen jaren wisten ze er amper punten te ...

178
178
Gelijk van Kompany: ex-talent RSCA droomt plots van WK

Bij RSC Anderlecht braken de afgelopen jaren veel jonge spelers door. Maar niet elk talent kon ...

97
97
Dit zijn de vijf kandidaten voor de Ebbenhouten Schoen

De organisatie van de Ebbenhouten Schoen heeft zijn vijf genomineerden voor de trofee van dit jaar ...

290
290
Ferrera pleit schuldig: "Was niet goed van mij"

FCV Dender verloor afgelopen weekend met 1-2 van Zulte Waregem. De ploeg mag zich daardoor al ...

33
33

Meer sportnieuws