'Clubs niet te spreken: KBVB gebruikt 'coronasteun' voor bondsgebouw'

door
'Clubs niet te spreken: KBVB gebruikt 'coronasteun' voor bondsgebouw'

Omdat de coronacrisis ook in het voetbal zwaar heeft toegeslagen, besloot de UEFA naar eigen zeggen om een soort van steunfonds op te richten voor al zijn leden. Daarin was voor ons land een bedrag van zo'n 4.3 miljoen euro voorzien. De manier waarop dat geld gespendeerd wordt, zorgt echter voor heel commotie.


Toen het nieuws over dit zogenaamde 'steunfonds' bekend geraakte, liet de KBVB al snel verstaan dat dit geld gespendeerd zou worden aan bepaalde projecten. Zondag geraakte echter bekend dat een aanzienlijk deel van dit bedrag zal worden uitgegeven aan de verdere uitbouw van het nieuwe bondsgebouw in Tubeke. Iets wat bondsvoorzitter Mehdi Bayat nu ook bevestigt aan Het Laatste Nieuws. Volgens hem en CEO Peter Bossaert was deze som dan ook al eerder voorzien als onderdeel van het 'HatTrick-fonds'. De UEFA zou dit louter verpakt hebben als 'corona-steun', maar zelfs zonder de crisis zou het geld zijn overgemaakt.

Het bedrag zou verder ook gebruikt worden voor projecten rond de opleiding van jeugdspelers. Maar de meeste ploegen vinden dat zij door deze ongeziene situatie ook recht hebben op een deel van het geld. "In de grootste ­crisis ooit in de sector gaan ze van UEFA en FIFA gekregen gelden gebruiken voor vorming en opleiding. Met andere woorden: de kazerne mét de brandweerlui erin staat in brand, maar de commandant gebruikt de aangeboden hulp om een nieuwe ­kazerne te bouwen en nieuwe rekruten op te ­leiden", getuigt een clubleider bij HLN.

De UEFA laat per uitzondering ook toe dat dit geld kan worden gebruikt om de gevolgen van de coronacrisis te counteren, in principe zouden de prof- en amateurclubs dus recht kunnen hebben op een deel van de koek. Maar voorlopig wil de KBVB van geen wijken weten. Bepaalde ploegen dreigen dan ook al met sancties, zoals het niet betalen van de bondstaksen.

LEES OOK: Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

De KBVB zou dat geld integraal aan de prof- en amateurclubs moeten geven ...

Meest recent

Club Brugge incasseert mokerslag: sterkhouder valt uit

Club Brugge won zondag de zogenaamde Slag om Vlaanderen tegen AA Gent, waar Rik De Mil de vele ...

29
29
Pro League neemt risico: Belgisch voetbal van de buis?

De soap omtrent de tv-rechten nadert zijn ontknoping. Althans tijdelijk, want een definitieve ...

50
50
Janssen speelt open kaart: van Antwerp naar Anderlecht?

Antwerp leek zondag op weg naar een vierde opeenvolgende zege, maar tegen RSC Anderlecht bleef het ...

211
211
'Leko luistert: Verhaeghe stelt veto bij Club Brugge'

In een meer dan ooit beladen Slag om Vlaanderen trok Club Brugge zondag aan het langste eind. Met ...

334
334
Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

716
716
Napoli pakt supercoppa: Lukaku en co vieren na vroeg kerstcadeau

Vlak voor de jaarwissel heeft SSC Napoli nog een mooie prijs aan het palmares toegevoegd. De ...

45
45
Hayen op wenken verdiend: versterking onderweg in Genk

KRC Genk heeft een nieuwe hoofdtrainer beet. Exact een week na het ontslag van Thorsten Fink, ...

738
738
Africa Cup: Broos wint meteen, viering Zambia gaat viraal

In Marokko wordt momenteel de Africa Cup of Nations afgewerkt. Maandag kwamen alvast twee Belgische ...

137
137
Overmars bezorgt Antwerp nieuwe toptransfer: "Heer en meester"

Een overwinning behalen tegen RSC Anderlecht zat er zondagavond net niet in, maar dat neemt geen ...

416
416
Strijdbijl begraven? Opvallend onderonsje na Club-Gent

Club Brugge won zondagmiddag met 2-1 van KAA Gent. Rond die wedstrijd hing dit keer wel een ...

338
338
Italië davert: pakt De Ketelaere snel zijn koffers?

In Italië zijn ze niet bang dat Charles De Ketelaere faalt—ze zijn bang dat ze hem ...

327
327
'Renard keert kar: toptarget Anderlecht lekt uit'

Ondanks de kritiek aan Olivier Renard zijn adres hadden heel wat zomeraanwinsten een flink aandeel ...

539
539
Genk-fan Brecel reageert fel na golf aan haatreacties

Nog geen tweeënhalf jaar geleden schreef Genk-fan Luca Brecel Belgische sportgeschiedenis. Als ...

392
392
Done deal: KRC Genk stelt Hayen voor als hoofdcoach

De kogel is door de kerk: Nicky Hayen is de nieuwe hoofdcoach van KRC Genk. Dat maakten de ...

360
360
'Winteroffensief in Brugge: exacte plannen Club onthuld'

Na het ontslag van Nicky Hayen wonden Bart Verhaeghe en Dévy Rigaux er geen doekjes om dat ...

525
525
Penaltyklucht in Antwerp-Anderlecht: Lardot velt verdict

Met een 2-2 gelijkspel hielden Antwerp en RSC Anderlecht mekaar zondag in evenwicht. Met dank aan ...

392
392
'Witte rook in Genk: De Condé hakt trainersknoop door'

Het ontslag van Thorsten Fink bracht voorlopig nog geen soelaas bij KRC Genk, dat ook in Charleroi ...

919
919
Club Brugge-bestuur kampt met grote vraagtekens na KAA Gent

Club Brugge won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch zijn er nog heel wat twijfels bij ...

423
423
Anderlecht in vieze papieren: “Kunnen ze het vergeten”

RSC Anderlecht staat op een vierde plek in het klassement en moet STVV, Club Brugge en Union SG voor ...

419
419
Vanhaezebrouck verbaast: "Doodgeërgerd aan Vanaken"

Club Brugge won afgelopen speeldag de beladen Slag om Vlaanderen tegen KAA Gent. Door de overstap ...

452
452
'Belgische clubs komen met masterplan tégen DAZN'

De situatie met DAZN en de Pro League heeft gigantische gevolgen voor de Belgische clubs. Financieel ...

1153
1153
Viktor Verhulst onthult 'bizarre connectie' met Ronaldo

Viktor Verhulst en Cristiano Ronaldo in één zin, wie had dat ooit gedacht? De zoon van ...

30
30
Boeckx vloekt op struikelblok Andelecht: “Onverklaarbaar”

RSC Anderlecht hoopt dit seizoen weer mee voor de prijzen te spelen, maar de resultaten zijn nog te ...

254
254
Expert voorspelt ware nachtmerrie door DAZN-debacle

Het DAZN-debacle met de Pro League en de grote telecombedrijven blijft de gemoederen bezighouden. ...

440
440
Antwerp én Anderlecht bestolen? “Snap er niets van”

Het 2-2 gelijkspel tussen Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht wordt daags na de topper nog fel ...

229
229

Meer sportnieuws