'Clubs niet te spreken: KBVB gebruikt 'coronasteun' voor bondsgebouw'

door
'Clubs niet te spreken: KBVB gebruikt 'coronasteun' voor bondsgebouw'

Omdat de coronacrisis ook in het voetbal zwaar heeft toegeslagen, besloot de UEFA naar eigen zeggen om een soort van steunfonds op te richten voor al zijn leden. Daarin was voor ons land een bedrag van zo'n 4.3 miljoen euro voorzien. De manier waarop dat geld gespendeerd wordt, zorgt echter voor heel commotie.


Toen het nieuws over dit zogenaamde 'steunfonds' bekend geraakte, liet de KBVB al snel verstaan dat dit geld gespendeerd zou worden aan bepaalde projecten. Zondag geraakte echter bekend dat een aanzienlijk deel van dit bedrag zal worden uitgegeven aan de verdere uitbouw van het nieuwe bondsgebouw in Tubeke. Iets wat bondsvoorzitter Mehdi Bayat nu ook bevestigt aan Het Laatste Nieuws. Volgens hem en CEO Peter Bossaert was deze som dan ook al eerder voorzien als onderdeel van het 'HatTrick-fonds'. De UEFA zou dit louter verpakt hebben als 'corona-steun', maar zelfs zonder de crisis zou het geld zijn overgemaakt.

Het bedrag zou verder ook gebruikt worden voor projecten rond de opleiding van jeugdspelers. Maar de meeste ploegen vinden dat zij door deze ongeziene situatie ook recht hebben op een deel van het geld. "In de grootste ­crisis ooit in de sector gaan ze van UEFA en FIFA gekregen gelden gebruiken voor vorming en opleiding. Met andere woorden: de kazerne mét de brandweerlui erin staat in brand, maar de commandant gebruikt de aangeboden hulp om een nieuwe ­kazerne te bouwen en nieuwe rekruten op te ­leiden", getuigt een clubleider bij HLN.

De UEFA laat per uitzondering ook toe dat dit geld kan worden gebruikt om de gevolgen van de coronacrisis te counteren, in principe zouden de prof- en amateurclubs dus recht kunnen hebben op een deel van de koek. Maar voorlopig wil de KBVB van geen wijken weten. Bepaalde ploegen dreigen dan ook al met sancties, zoals het niet betalen van de bondstaksen.

LEES OOK: 'Rode Duivels pakken uit: shirts tot 2034 én hoofdsponsor'

De KBVB zou dat geld integraal aan de prof- en amateurclubs moeten geven ...

Meest recent

Champions League: Noors sprookje strandt tegen Debast

De returns van de achtste finales in de Champions League werden dinsdag afgetrapt door Sporting CP ...

1
1
'Penders zet zich schrap: één man bepaalt toekomst'

Het wordt uitkijken naar wat Rudi Garcia deze week zal doen met Mike Penders. Enerzijds spelen de ...

0
0
'Club maakt zich op voor waanzinnig transferoffensief'

Het belooft bij Club Brugge een zeer drukke zomer te gaan worden. Het lijkt erop dat zowat half ...

76
76
PSV krijgt cruciaal nieuws over blessure Fernandez

PSV is dit seizoen weer onbedreigd op weg naar de titel in de Eredivisie. Het zag ook weer enkele ...

12
12
'KV Mechelen verliest sensatie: Engeland lonkt'

KV Mechelen zag in het voorbije halfjaar heel wat ervaren sterkhouders vertrekken, maar wist zich ...

94
94
'Garcia klaar om Bruggeling te dumpen bij Rode Duivels'

Rudi Garcia staat voor een keuze die in Brugge hard kan aankomen. In de strijd om een vast plek ...

165
165
'Anderlecht ziet transferrecord in rook opgaan'

Anderlecht moet nog wachten op zekerheid over de Champions' Play-Off na de nederlaag van vorig ...

162
162
Opvolger Coosemans? 'Anderlecht aast op Duitse doelman'

Bij Anderlecht moeten in de komende maanden nog heel wat hete hangijzers uitgeklaard worden. De ...

110
110
Vanhaezebrouck enthousiast: Rode Duivel voor Mechelen?

De Champions' Play-Off leek de voorbije vijftien jaar wel vervloekt voor KV Mechelen, maar straks ...

62
62
Joos hoopt op eindelijke doorbraak Genk-talent

Voor KRC Genk wordt het een week die de teneur van het hele seizoen kan bepalen. Donderdag kunnen ze ...

125
125
'PSG verbaast iedereen met JPL-transfer'

Paris Saint-Germain wist vorig seizoen eindelijk de Champions League in de wacht te slepen en lijkt ...

96
96
Anderlecht strikt talent na stormachtige ontwikkeling

Voor Anderlecht blijft Neerpede een goudmijn en in moeilijke tijden is dat zelfs meer dan ooit het ...

139
139
Club heeft goud in handen: "Zij staan verder dan wij"

Club NXT heeft dinsdag opnieuw voor een straffe prestatie gezorgd in de Youth League. In de ...

281
281
'STVV slikt ferme blessuredomper'

STVV ging vorig weekend dan wel onderuit in de Limburgse derby tegen Genk, maar mag nog steeds zeer ...

79
79
Kompany kan opgelucht ademhalen voor CL-clash

Bayern München moet woensdag zijn ticket voor de kwartfinale van de Champions League over de ...

41
41
Opgelet Rode Duivels: FIFA reageert op plan Iran

De voorbije weken rezen er plots grote vraagtekens rond één van de tegenstanders van ...

168
168
Club NXT vernedert Atletico en schrijft geschiedenis

Club NXT heeft een nieuwe pagina bijgeschreven in zijn sprookje in de Youth League. De Brugse ...

334
334
Jackpot Cercle: ‘AS Monaco klopt aan met miljoenen’

Cercle Brugge kijkt dit seizoen weer tegen degradatiezorgen aan, maar toch zijn er enkele ...

205
205
Nieuwe TD Anderlecht direct met kopzorgen: drie dossiers

Het rommelt achter de schermen bij RSC Anderlecht. Jeremy Taravel mag als hoofdtrainer het seizoen ...

283
283
‘Monstertransfer Mika Godts in stroomversnelling'

Mika Godts is dit seizoen één van de lichtpunten bij Ajax. De buitenspeler is aan een ...

82
82
‘Penders krijgt groot nieuws: toekomstplan bekend’

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend. Nog voor zijn doorbraak bij KRC Genk legde Chelsea 20 ...

122
122
Waanzin: Openda trekt in voormalige villa van Ronaldo

Terwijl Loïs Openda nog naar zijn beste vorm aan het zoeken is bij Juventus leeft de Rode ...

51
51
Alderweireld eregast: supporters roepen om comeback

Toby Alderweireld kende een straffe carrière als speler. De voormalige Rode Duivel maakte ...

109
109
Kompany plots met de handen in het haar bij Bayern

Vincent Kompany kent een topseizoen bij Bayern München. De titel in de Bundesliga lijkt al een ...

53
53
Anderlecht-pion op brandstapel na KVM-uitspraken

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag onderuit tegen KV Mechelen en is plots niet meer zeker van ...

448
448

Meer sportnieuws