'Club Brugge dreigt helemaal in de clinch te gaan met KBVB'

door
'Club Brugge dreigt helemaal in de clinch te gaan met KBVB'

Aanstaande vrijdag zal op de Algemene Vergadering van de Pro League onder meer gestemd worden over het aanduiden van een kampioen nu de competitie is stopgezet. Club Brugge heeft echter nog een aantal punten aan de agenda toegevoegd. Dat deed het in een mail die dit weekend naar alle andere profclubs werd rondgestuurd.

Blauw-Zwart doet daarin een oproep om naar een competitie met 18 ploegen, zonder play-offs, te gaan. Daarnaast deed Club een alternatief voorstel voor het zogenaamde 'solidariteitsfonds'. Bij monde van CEO Karel Van Eetvelt had RSC Anderlecht in ons land voorgesteld dat de Europese deelnemers een deel van het inkomsten uit de Champions en Europa League, zouden afstaan aan de rest van de clubs. Club Brugge was daar de grootste tegenstander van en stelde dat het niet moest opdraaien voor de financiële problemen van andere ploegen.

De Bruggelingen hebben in hun mail wel een alternatief naar voren geschoven. Zo wordt gevraagd om in de Pro League na te gaan of de clubs een deel van het geld kunnen krijgen dat de UEFA en FIFA als noodsteun aan de KBVB hebben geschonken. Vanuit de UEFA kreeg ons land zo'n 4.3 miljoen euro, de FIFA deed daar nog eens een kleine 500.000 extra noodsteun bovenop. Club Brugge vindt dat minstens een deel daarvan naar de ploegen moet gaan, zij worden immers ook zwaar getroffen door de crisis.

UPDATE 22u02

Het voorstel van Club wordt echter snel afgeschoten. Bij de KBVB laten ze immers weten dat het geld van de FIFA en UEFA niet gebruikt zal worden om de profclubs te helpen. "Om de eenvoudige reden dat dit geen extra middelen zijn, maar geld dat bestemd is voor investeringen in infrastructuur en opleiding en vorming", aldus CEO Peter Bossaert tegenover Sporza. "En het bedrag is bij ons ook al toegewezen, lang voor de coronacrisis uitbrak. Onder meer aan de bouw van het nieuwe bondsgebouw in Tubeke."

UPDATE 23u22
De besteding van het 'coronageld' van de FIFA en UEFA zou weleens tot een stevig conflict te kunnen leiden tussen Club Brugge en de voetbalbond. Bij Club kunnen ze maar moeilijk leven met het feit dat de KBVB niet van plan is de fondsen aan te wenden om de clubs te steunen en ze in plaats daarvan gewoon in eigen zak steekt. Volgens Het Nieuwsblad zouden ze in Brugge daarom drastische actie overwegen. Zo zouden ze zelfs overwegen om het betalen van de bondstaksen op te schorten.

LEES OOK: Club dokt fors voor Lemaréchal: exacte transfersom bekend

Moet het geld gebruikt worden voor de clubs?

Meest recent

SK Beveren wint na tumult in slotfase, Vanderhaeghe baalt

SK Beveren blijft door de competitie razen in de Challenger Pro League. Op de Freethiel boekte de ...

13
13
Onwaarschijnlijk: Racing Genk faalt na knotsgekke slotfase

Racing Genk blijft krasselen in de eigen competitie. De Limburgers leken lange tijd op weg naar een ...

100
100
Anderlecht-Dender: Hasi verbaast met debutant in basiself

RSC Anderlecht liet de voorbije matchen dure steken vallen in de Jupiler Pro League en bleef tijdens ...

75
75
Cruciale zeges Chelsea en Villa, CDK wéér van belang

Charles De Ketelaere is goed aan het nieuwe kalenderjaar begonnen in de Serie A. Zondag was de Rode ...

17
17
"Héél slecht" - Janssen houdt zich niet in na 0 op 6

De goede sfeer na de opflakkering vlak voor nieuwjaar, is inmiddels weer gaan liggen bij Antwerp FC. ...

121
121
Club dokt fors voor Lemaréchal: exacte transfersom bekend

Club Brugge heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zaterdag werd de komst van ...

392
392
Hommeles bij Antwerp: harde kern pakt Paul Gheysens aan

Antwerp FC is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen. Na de nederlaag van vorig weekend ...

244
244
'Xabi Alonso staat voor sensationele nieuwe trainersjob'

Amper een half seizoen na zijn komst, werd Xabi Alonso alweer bedankt voor bewezen diensten als ...

122
122
Winnend Charleroi legt pijnpunten Antwerp genadeloos bloot

Wat een week moest worden van revanche, draaide voor Antwerp uit op een nieuwe ontgoocheling. Na de ...

99
99
Hayen maakt statement met basiself, Vanzeir op de bank

KRC Genk boekte donderdag in Utrecht zijn eerste zege onder coach Nicky Hayen. Die goede lijn wil ...

59
59
Drama op Bosuil: noodlot slaat toe bij Van Helden

Rein Van Helden heeft een week van uitersten achter de rug. De verdediger rondde zijn transfer van ...

143
143
Enorme verrassing in JPL: "Grote bos bloemen in zijn reet"

De Jupiler Pro League is inmiddels weer aanbeland aan de 22ste speeldag. Een aantal clubs zullen ...

414
414
Union gered voor VAR: Mazzu haalt messcherp uit

Union SG heeft niet bepaald het beste weekend achter de rug. Terwijl de eerste achtervolgers telkens ...

144
144
Grote schlemiel bij verliezend Bayern: Kompany reageert

Bayern München heeft zaterdagnamiddag een kruis moeten maken over een ongeslagen seizoen in de ...

94
94
Club vol voor flankaanvaller: JPL-sensatie naar Brugge?

Met middenvelder Félix Lemaréchal wist Club Brugge KV zaterdag zijn eerste ...

621
621
'Hasi grijpt in: twee grote slachtoffers in basiself'

Na twee opeenvolgende nederlagen in de competitie, wil RSC Anderlecht zo snel mogelijk aankopen met ...

553
553
Drie wissels bij Antwerp: aanwinst meteen in basis

Antwerp FC werd vorig weekend stevig met de voeten op de grond gezet door FCV Dender. En zondag ...

51
51
De Mil laat zich gelden: sterkhouders klappen uit de biecht

KAA Gent is sterk aan de laatste rechte lijn van de reguliere competitie begonnen. Na de mooie ...

591
591
TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge laat zich gaan, optater Kompany'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

273
273
'Fredberg strikt ex-sterkhouder van Anderlecht'

Jesper Fredberg werkte twee jaar voor RSC Anderlecht. De Deen bezorgde RSCA nét geen titel en ...

186
186
STVV vindt wéér parel: Vrancken onder de indruk

STVV won met 1-2 van La Louvière en liep zo twee punten in op leider Union SG. De Truienaars ...

182
182
Anderlecht heeft ruwe diamant: Hasi velt oordeel

RSC Anderlecht haalde sinds januari 2025 héél veel spelers in huis. Ook bij RSCA ...

500
500
Diakhon onder stoom: "Door hen lukt het nu wél"

Bij Club Brugge komt Mamadou Diakhon steeds meer boven water. De winger van 9 miljoen euro doet het ...

398
398
Hubert verklaart zeer matige prestatie van Union SG

Als Union SG dit seizoen weer de titel wil winnen, zal het toch stilaan beter moeten gaan ...

82
82
"Teleurgesteld dat ik geen kans kreeg bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren een aantal talenten. De Brusselaars zagen een ...

209
209

Meer sportnieuws