'Club Brugge dreigt helemaal in de clinch te gaan met KBVB'

959 stemmen
'Club Brugge dreigt helemaal in de clinch te gaan met KBVB'

Aanstaande vrijdag zal op de Algemene Vergadering van de Pro League onder meer gestemd worden over het aanduiden van een kampioen nu de competitie is stopgezet. Club Brugge heeft echter nog een aantal punten aan de agenda toegevoegd. Dat deed het in een mail die dit weekend naar alle andere profclubs werd rondgestuurd.

Blauw-Zwart doet daarin een oproep om naar een competitie met 18 ploegen, zonder play-offs, te gaan. Daarnaast deed Club een alternatief voorstel voor het zogenaamde 'solidariteitsfonds'. Bij monde van CEO Karel Van Eetvelt had RSC Anderlecht in ons land voorgesteld dat de Europese deelnemers een deel van het inkomsten uit de Champions en Europa League, zouden afstaan aan de rest van de clubs. Club Brugge was daar de grootste tegenstander van en stelde dat het niet moest opdraaien voor de financiële problemen van andere ploegen.

De Bruggelingen hebben in hun mail wel een alternatief naar voren geschoven. Zo wordt gevraagd om in de Pro League na te gaan of de clubs een deel van het geld kunnen krijgen dat de UEFA en FIFA als noodsteun aan de KBVB hebben geschonken. Vanuit de UEFA kreeg ons land zo'n 4.3 miljoen euro, de FIFA deed daar nog eens een kleine 500.000 extra noodsteun bovenop. Club Brugge vindt dat minstens een deel daarvan naar de ploegen moet gaan, zij worden immers ook zwaar getroffen door de crisis.

UPDATE 22u02

Het voorstel van Club wordt echter snel afgeschoten. Bij de KBVB laten ze immers weten dat het geld van de FIFA en UEFA niet gebruikt zal worden om de profclubs te helpen. "Om de eenvoudige reden dat dit geen extra middelen zijn, maar geld dat bestemd is voor investeringen in infrastructuur en opleiding en vorming", aldus CEO Peter Bossaert tegenover Sporza. "En het bedrag is bij ons ook al toegewezen, lang voor de coronacrisis uitbrak. Onder meer aan de bouw van het nieuwe bondsgebouw in Tubeke."

UPDATE 23u22
De besteding van het 'coronageld' van de FIFA en UEFA zou weleens tot een stevig conflict te kunnen leiden tussen Club Brugge en de voetbalbond. Bij Club kunnen ze maar moeilijk leven met het feit dat de KBVB niet van plan is de fondsen aan te wenden om de clubs te steunen en ze in plaats daarvan gewoon in eigen zak steekt. Volgens Het Nieuwsblad zouden ze in Brugge daarom drastische actie overwegen. Zo zouden ze zelfs overwegen om het betalen van de bondstaksen op te schorten.

LEES OOK: 'Transfer bij Club Brugge in stroomversnelling: deal nabij'

Moet het geld gebruikt worden voor de clubs?

Meest recent

‘Leandro Trossard maakt persoonlijk drama mee’

De geruchten over het privéleven van Leandro Trossard komen uitgebreid in de Britse pers. ...

0
0
Sardella ziet grote oorzaak van Anderlecht-deceptie

RSC Anderlecht verloor de bekerfinale van rivaal Union SG. Paars-Wit ging in de verlengingen kopje ...

35
35
'Transfer bij Club Brugge in stroomversnelling: deal nabij'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar maakt achter de schermen ook ...

83
83
Vandenbempt voorspelt nóg enorme verrassing in WK-selectie

Om 13u20 is het eindelijk zover: dan kondigt Rudi Garcia aan welke 26 Rode Duivels hij zal meenemen ...

142
142
Anderlecht krijgt factuur: fans richten ravage aan

Voor Anderlecht is de bekerfinale uiteindelijk een ontgoocheling gewonnen. Het ging na verlengingen ...

143
143
'KV Mechelen kan cashen met recorddeal Van Brederode'

KV Mechelen hoopt in de laatste drie wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de ...

62
62
FIFA geeft Rudi Garcia plots enorme WK-opsteker

Om 13u20 maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Er wordt nog druk ...

189
189
WK-selectie Japan: 2 Kanaries, een Genkie, vedette ontbreekt

Minder dan een maand voor de start van het WK druppelen er alsmaar meer selecties binnen van ...

34
34
Nieuw akkoord DAZN: weer opsteker voor Belgische fans

Er is de voorbije maanden heel wat drama geweest rond de uitzendrechten van het Belgische voetbal. ...

172
172
‘Club Brugge steelt transfershow: 14M voor toptarget’

Club Brugge zet deze zomer stevig in op versterking en kijkt naar een flankaanvaller die vooral ...

610
610
Vandenbempt ziet kop rollen bij Anderlecht na bekerdeceptie

Bij Anderlecht was het geloof donderdag groot in een eerste prijs in negen jaar tijd, maar ...

561
561
Mbappé ontketent oorlog bij Real: “Hij zei me dat ik vierde keuze ben”

Real Madrid won donderdagavond wel met 2-0 van degradant Real Oviedo, maar daarmee is de rust in het ...

99
99
Anderlecht bidt voor De Cat: Taravel brengt update

Anderlecht is donderdag weer met lege handen achtergebleven. Voor de tweede keer op rij verloor het ...

179
179
Overmars aan zet: "Ik wil graag bij Antwerp blijven"

De Europe Play-Off winnen zal moeilijk worden, maar Antwerp hoopt het seizoen de komende weken nog ...

254
254
"Als hij uitvalt..." - Verschueren trekt keiharde conclusie

Anderlecht viert volgend seizoen een pijnlijk jubileum, want dan zal het tien jaar geleden zijn dat ...

376
376
"Union niet beter" - Taravel geeft oorzaak verloren finale

Jérémy Taravel zal voor altijd de man blijven die RSC Anderlecht naar de bekerfinale ...

211
211
Real klopt rode lantaarn: Pérez zorgt voor ongezien tafereel

Real Madrid heeft enkele dagen na de blamage in Barcelona aangeknoopt met een simpele zege. Op eigen ...

89
89
Gigantisch sprookje: "Dé reden om naar Union te komen"

Vijf jaar geleden speelde het nog in de tweede divisie, nu staat Union SG te pronken bovenaan de ...

82
82
'Zware gevolgen na bekerfiasco: nieuwe trainer Anderlecht'

RSC Anderlecht zal ook dit seizoen afsluiten met lege handen. De Brusselaars moeten na het verlies ...

732
732
Deschamps maakt WK-selectie live bekend: grote naam afwezig

Binnen minder dan een maand is het zover, dan gaat het wereldkampioenschap officieel van start. ...

150
150
Stad Brussel walgt: enorme ravage aan stadion na bekerfinale

De bekerfinale heeft voor aanzienlijke schade gezorgd aan het Koning Boudewijn-stadion. Vooral de ...

1383
1383
Grote honger Union: Club Brugge krijgt pittige waarschuwing

Union SG heeft voor het derde jaar op rij een grote prijs gepakt. De Brusselaars wonnen donderdag de ...

331
331
Transfergevecht Bayern: 'Kompany wil hém er wanhopig bij'

Bayern München werkt momenteel naar de Duitse bekerfinale van binnen anderhalve week. Achter de ...

130
130
Europese tickets: waarom STVV en co meevieren met Union

Union SG is een nieuw sportief succes rijker. De regerende landskampioen won donderdagnamiddag ...

466
466
Coucke druipt gedesillusioneerd af, Verschueren baalt luidop

De clubleiding van RSC Anderlecht keek donderdag reikhalzend uit naar de finale van de Croky Cup. ...

419
419

Meer sportnieuws