Club krijgt nul op het rekest van de KBVB: "Geen extra middelen"

door
Club krijgt nul op het rekest van de KBVB:

Aanstaande vrijdag zal op de Algemene Vergadering van de Pro League onder meer gestemd worden over het aanduiden van een kampioen nu de competitie is stopgezet. Club Brugge heeft echter nog een aantal punten aan de agenda toegevoegd. Dat deed het in een mail die dit weekend naar alle andere profclubs werd rondgestuurd.

Blauw-Zwart doet daarin een oproep om naar een competitie met 18 ploegen, zonder play-offs, te gaan. Daarnaast deed Club een alternatief voorstel voor het zogenaamde 'solidariteitsfonds'. Bij monde van CEO Karel Van Eetvelt had RSC Anderlecht in ons land voorgesteld dat de Europese deelnemers een deel van het inkomsten uit de Champions en Europa League, zouden afstaan aan de rest van de clubs. Club Brugge was daar de grootste tegenstander van en stelde dat het niet moest opdraaien voor de financiële problemen van andere ploegen.

De Bruggelingen hebben in hun mail wel een alternatief naar voren geschoven. Zo wordt gevraagd om in de Pro League na te gaan of de clubs een deel van het geld kunnen krijgen dat de UEFA en FIFA als noodsteun aan de KBVB hebben geschonken. Vanuit de UEFA kreeg ons land zo'n 4.3 miljoen euro, de FIFA deed daar nog eens een kleine 500.000 extra noodsteun bovenop. Club Brugge vindt dat minstens een deel daarvan naar de ploegen moet gaan, zij worden immers ook zwaar getroffen door de crisis.

UPDATE 22u02
Het voorstel van Club wordt echter snel afgeschoten. Bij de KBVB laten ze immers weten dat het geld van de FIFA en UEFA niet gebruikt zal worden om de profclubs te helpen. "Om de eenvoudige reden dat dit geen extra middelen zijn, maar geld dat bestemd is voor investeringen in infrastructuur en opleiding en vorming", aldus CEO Peter Bossaert tegenover Sporza. "En het bedrag is bij ons ook al toegewezen, lang voor de coronacrisis uitbrak. Onder meer aan de bouw van het nieuwe bondsgebouw in Tubeke."

LEES OOK: Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Moet Club zelf gewoon bijdragen?

Meest recent

'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

85
85
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

66
66
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

127
127
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

74
74
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

148
148
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

43
43
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

108
108
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

304
304
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

219
219
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

261
261
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

261
261
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

357
357
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

311
311
Boudeweel trekt conclusie over kwalificatiekansen Club

Na zes van de acht speeldagen in de league phase van de Champions League ziet het er niet al te best ...

148
148
Conte komt met nieuws over terugkeer Lukaku

Napoli beleefde woensdag opnieuw een pijnlijke avond in de Champions League. Het ging met 2-0 ...

57
57
Pro League maakt kalender volgend seizoen nu al bekend

Het zijn woelige tijden voor het Belgische voetbal. De clubs verkeren in grote financiële ...

260
260
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

70
70
'Straf gerucht: Genk verlost Anderlecht van overbodige pion'

De wintermercato staat stilaan voor de deur en er ligt ook bij de Belgische topclubs heel wat werk ...

551
551
Engelse pers mild voor Club: één speler krijgt lof

Ivan Leko heeft woensdagavond geen droomdebuut beleefd bij Club Brugge. De nieuwe trainer moest bij ...

456
456
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

171
171
'Anderlecht verrast compleet en shopt bij La Louvière'

Bij RSC Anderlecht lijkt er toch weer een en ander te gaan bewegen. De Brusselaars staan volgens La ...

255
255
Crisis bij Real Madrid en dure fout: Courtois slaat mea culpa

Real Madrid zit duidelijk in een mindere periode. Bepaalde media zagen al aan de poten van trainer ...

44
44
Knaltransfer Club Brugge? "Hij zou een versterking zijn"

Club Brugge verloor met 0-3 van Arsenal. Het was nooit écht een wedstrijd. Marc Degryse ...

1005
1005
‘Anderlecht en Genk kruisen de degens in transferdossier’

RSC Anderlecht en KRC Genk gaan in januari mogelijk hier en daar wat ingaande transfers afronden. ...

152
152
AA Gent op drift: De Mil meteen in zware problemen

Bij AA Gent hangt er al lang meer twijfel dan vertrouwen rond de bureau van Sam Baro. Sinds zijn ...

597
597

Meer sportnieuws