Club krijgt nul op het rekest van de KBVB: "Geen extra middelen"

door
Club krijgt nul op het rekest van de KBVB:

Aanstaande vrijdag zal op de Algemene Vergadering van de Pro League onder meer gestemd worden over het aanduiden van een kampioen nu de competitie is stopgezet. Club Brugge heeft echter nog een aantal punten aan de agenda toegevoegd. Dat deed het in een mail die dit weekend naar alle andere profclubs werd rondgestuurd.

Blauw-Zwart doet daarin een oproep om naar een competitie met 18 ploegen, zonder play-offs, te gaan. Daarnaast deed Club een alternatief voorstel voor het zogenaamde 'solidariteitsfonds'. Bij monde van CEO Karel Van Eetvelt had RSC Anderlecht in ons land voorgesteld dat de Europese deelnemers een deel van het inkomsten uit de Champions en Europa League, zouden afstaan aan de rest van de clubs. Club Brugge was daar de grootste tegenstander van en stelde dat het niet moest opdraaien voor de financiële problemen van andere ploegen.

De Bruggelingen hebben in hun mail wel een alternatief naar voren geschoven. Zo wordt gevraagd om in de Pro League na te gaan of de clubs een deel van het geld kunnen krijgen dat de UEFA en FIFA als noodsteun aan de KBVB hebben geschonken. Vanuit de UEFA kreeg ons land zo'n 4.3 miljoen euro, de FIFA deed daar nog eens een kleine 500.000 extra noodsteun bovenop. Club Brugge vindt dat minstens een deel daarvan naar de ploegen moet gaan, zij worden immers ook zwaar getroffen door de crisis.

UPDATE 22u02
Het voorstel van Club wordt echter snel afgeschoten. Bij de KBVB laten ze immers weten dat het geld van de FIFA en UEFA niet gebruikt zal worden om de profclubs te helpen. "Om de eenvoudige reden dat dit geen extra middelen zijn, maar geld dat bestemd is voor investeringen in infrastructuur en opleiding en vorming", aldus CEO Peter Bossaert tegenover Sporza. "En het bedrag is bij ons ook al toegewezen, lang voor de coronacrisis uitbrak. Onder meer aan de bouw van het nieuwe bondsgebouw in Tubeke."

LEES OOK: Vandenbempt: "Historische pandoering voor Anderlecht"

Moet Club zelf gewoon bijdragen?

Meest recent

Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

6
6
Vandenbempt: "Historische pandoering voor Anderlecht"

RSC Anderlecht verloor net als tegen Union SG met 1-3 van Club Brugge. Maar deze partij verliep ...

11
11
Coosemans en Kana voeren druk op: Anderlecht bibbert

RSC Anderlecht werd overklast door een veel sterker Club Brugge. De Brusselaars staan nog altijd ...

71
71
Standard leeft weer op: Euvrard vol lof

Standard droomt plots weer van een Europees ticket. De Rouches wonnen zeer knap met 0-5 van een ...

33
33
Vandenbempt maakt Burgess compleet met de grond gelijk

Union SG heeft al heel veel lof gekregen de afgelopen jaren, maar nu staan ze in het oog van de ...

232
232
Na vernedering Antwerp: Oosting komt met vreemde reactie

Royal Antwerp FC is afgezakt tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Pijnlijk. Tegen ...

129
129
Hugo Vetlesen onder de indruk: “Hij stuurt ons”

Hugo Vetlesen is weer een vaste waarde bij Club Brugge. De Noor was met Club oppermachtig in het ...

236
236
'Anderlecht incasseert nieuwe klap: sterkhouder valt weg'

Bij RSC Anderlecht blijven ze ook dit jaar toch te veel blessures hebben. En dat in een seizoen ...

201
201
Bekerfinale Anderlecht - Union SG dan toch op televisie

RSC Anderlecht en Union SG spelen volgende week donderdag de bekerfinale. De Brusselse finale leek ...

123
123
Leko verrast: “Na ons de beste van België”

Club Brugge is bezig aan ijzersterke Play-Offs. Blauw-Zwart won bijzonder makkelijk met 1-3 van een ...

218
218
Keepersellende bij Club: onheilspellende update Leko

De keeperspositie bij Club Brugge lijkt dit seizoen wel vervloekt. Zondag viel Nordin Jackers ...

184
184
Union bestolen? Oud-refs unaniem na rode kaart Mac Allister

Union SG heeft een behoorlijk dramatisch weekend achter de rug. De titelverdediger verspeelde ...

847
847
Eerste United-blunder Lammens: opvallende reactie Roy Keane

Manchester United boekte zondagavond een prestigezege tegen rivaal Liverpool FC: 3-2. Daarbij mocht ...

216
216
Nieuwe optater Gent: "Iedereen in de kleedkamer ..."

AA Gent blijft na zes speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning in de Champions' Play-Offs. De ...

160
160
'Maat is vol bij KRC Genk: misnoegd bestuur grijpt in'

In de Europe Play-Offs is KRC Genk uiterst tegenvallend aan de terugronde begonnen. De Limburgers ...

909
909
Spectaculaire wending: Belgisch voetbal terug op televisie!

De soap rond de beeldrechten in het Belgische voetbal is een nieuwe wending rijker. Vanaf volgend ...

435
435
'Lukaku flirt met schaamteloze transferbom'

Lukaku duikt opnieuw op in een transferdossier dat Italië doet daveren. Na een moeilijk seizoen ...

165
165
Titelstrijd in beslissende plooi? Analisten doen uitspraak

Nog vier speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs en de titelstrijd is een volledig nieuwe ...

260
260
Hoogspanning Union: oorzaak gekend voor uithaal Burgess

Christian Burgess heeft afgelopen weekend heel wat stof doen opwaaien. Na de nederlaag op STVV pakte ...

1005
1005
Club onverzadigbaar: Vanaken streng voor Tzolis

Bij Club Brugge maakten ze de voorbije maanden er geen geheim van dat de titel een absolute must is. ...

392
392
Taravel verdedigt ongelukkige debutant bij Anderlecht

Voor Anderlecht is de klassieker tegen Club Brugge een nieuwe ontgoocheling geworden. Het moest ...

237
237
Real stelt titelfeestje van Barça nog even uit

In Spanje wordt de kampioen dit weekend nog niet gekroond. Dat had wel gekund, want FC Barcelona ...

71
71
Inter laat geen steek vallen en pakt 21ste Scudetto

In Italië is de titelstrijd zondagavond helemaal beslist. Inter had de champagne al een tijdje ...

40
40
Leko ziet één minpunt bij Club: "Ik was héél boos"

Na 36 speeldagen is Club Brugge voor de eerste keer dit seizoen leider in de Jupiler Pro League. Het ...

270
270
Toch nog redding? Spurs knokt zich naar veilige plaats

Tottenham Hotspur gaat mogelijk het rampscenario toch nog vermijden. De topclub moest de voorbije ...

99
99

Meer sportnieuws