Club krijgt nul op het rekest van de KBVB: "Geen extra middelen"

door
Club krijgt nul op het rekest van de KBVB:

Aanstaande vrijdag zal op de Algemene Vergadering van de Pro League onder meer gestemd worden over het aanduiden van een kampioen nu de competitie is stopgezet. Club Brugge heeft echter nog een aantal punten aan de agenda toegevoegd. Dat deed het in een mail die dit weekend naar alle andere profclubs werd rondgestuurd.

Blauw-Zwart doet daarin een oproep om naar een competitie met 18 ploegen, zonder play-offs, te gaan. Daarnaast deed Club een alternatief voorstel voor het zogenaamde 'solidariteitsfonds'. Bij monde van CEO Karel Van Eetvelt had RSC Anderlecht in ons land voorgesteld dat de Europese deelnemers een deel van het inkomsten uit de Champions en Europa League, zouden afstaan aan de rest van de clubs. Club Brugge was daar de grootste tegenstander van en stelde dat het niet moest opdraaien voor de financiële problemen van andere ploegen.

De Bruggelingen hebben in hun mail wel een alternatief naar voren geschoven. Zo wordt gevraagd om in de Pro League na te gaan of de clubs een deel van het geld kunnen krijgen dat de UEFA en FIFA als noodsteun aan de KBVB hebben geschonken. Vanuit de UEFA kreeg ons land zo'n 4.3 miljoen euro, de FIFA deed daar nog eens een kleine 500.000 extra noodsteun bovenop. Club Brugge vindt dat minstens een deel daarvan naar de ploegen moet gaan, zij worden immers ook zwaar getroffen door de crisis.

UPDATE 22u02
Het voorstel van Club wordt echter snel afgeschoten. Bij de KBVB laten ze immers weten dat het geld van de FIFA en UEFA niet gebruikt zal worden om de profclubs te helpen. "Om de eenvoudige reden dat dit geen extra middelen zijn, maar geld dat bestemd is voor investeringen in infrastructuur en opleiding en vorming", aldus CEO Peter Bossaert tegenover Sporza. "En het bedrag is bij ons ook al toegewezen, lang voor de coronacrisis uitbrak. Onder meer aan de bouw van het nieuwe bondsgebouw in Tubeke."

LEES OOK: 'Jackpot voor Club Brugge: record Jashari aan diggelen'

Moet Club zelf gewoon bijdragen?

Meest recent

Antwerp krijgt eindelijk goed nieuws uit ziekenboeg

Antwerp krijgt zondag Standard over de vloer. Veel staat er op het eerste gezicht niet op het spel, ...

12
12
Ruben Van Gucht neemt héél grote beslissing in Rome

Het was een opvallend rustige Van Gucht-week. De sportjournalist van de VRT stond de afgelopen weken ...

9
9
'Jackpot voor Club Brugge: record Jashari aan diggelen'

In de nieuwste update van het toonaangevende Transfermarkt vestigt Club Brugge een nieuw record, ...

108
108
Mbappé dropt relatiebom: actrice uit tophitserie

Kylian Mbappé zorgt normaal gesproken voor spektakel op het veld, maar dit keer lijkt hij ...

98
98
'Genk all-in: krankzinnig prijskaartje Karetsas lekt uit'

De zenuwen staan strakgespannen in Genk, dat zondag uitgerekend in de derby tegen STVV zijn kansen ...

106
106
Update marktwaarden JPL: alle winnaars & verliezers

Het toonaangevende Transfermarkt kwam vrijdag met een update van de verschillende marktwaarden in de ...

73
73
Rellen rond Club Brugge: zware maatregel zindert na

Wat ooit een praktische oplossing was voor Europese topavonden in Brugge, dreigt binnenkort volledig ...

284
284
Defour velt oordeel over Taravel: “Geen doordachte keuze”

Jeremy Taravel blijft al zeker tot het einde van het seizoen hoofdtrainer van RSC Anderlecht, dat ...

143
143
Limburgse derby op scherp: Hayen gooit olie op het vuur

Komende speeldag staat de Limburgse derby tussen KRC Genk en Sint-Truiden VV op het programma. Nicky ...

136
136
Eric Gerets verrast iedereen: “Zij stelen Play-Off 1”

Eric Gerets is een clubicoon van Standard Luik en La Dernière Heure sprak met de voormalige ...

382
382
Steven Defour snel terug als hoofdtrainer in België?

Steven Defour was in het verleden hoofdtrainer van KV Mechelen, maar sinds zijn ontslag bij Malinwa ...

135
135
Taravel reageert na vertrouwen: ambities Anderlecht bekend

RSC Anderlecht heeft ervoor gekozen om officieel door te gaan met Jeremy Taravel als hoofdtrainer. ...

146
146
Mazzu kan zijn oude liefde nieuwe hak zetten

Komend weekend zitten we al aan de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler ...

31
31
Witte rook: Anderlecht hakt trainersknoop definitief door

Anderlecht zat de voorbije anderhalve maand met een stevig trainersdilemma. Na het ontslag van ...

251
251
Camara geeft dé oorzaak voor vele blessures bij Anderlecht

Anderlecht kent de laatste weken een opleving, maar beleeft globaal gezien nog altijd een ...

245
245
Verbauwhede heeft slecht nieuws voor Kortrijk bij promotie

SK Beveren veroverde deze week al de titel in de Challenger Pro League en is daarmee ook al zeker ...

317
317
Courtois verbaast zelfs Arbeloa: "Nog nooit gezien"

Real Madrid zette deze week een reuzenstap richting de kwartfinale van de Champions League. De ...

131
131
Karetsas en Club Brugge zetten nieuwe transferrecords

Het lijkt erop dat we in de zomer weer het nodige transfervuurwerk gaan krijgen in de Jupiler Pro ...

294
294
TRANSFERUURTJE: 'Topclubs lonken naar Beveren, Hazard praat met JPL-club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

181
181
Colpaert spreekt duidelijke taal over toekomst Zulte

Het rommelt ferm bij Zulte Waregem. Sven Vandenbroeck werd ontslagen en assistent Steve Colpaert ...

114
114
Comeback onder Taravel? Flips met statement naar Anderlecht

Alexis Flips staat nog tot 2028 onder contract bij RSC Anderlecht. De Franse middenvelder werd twee ...

271
271
Wesley Sonck kotsmisselijk na VTM-horror met Koen Wauters

Voor Wesley Sonck werd een ogenschijnlijk onschuldige uitdaging plots een kleine nachtmerrie. De ...

43
43
KAA Gent met de rug tegen de muur: De Mil waarschuwt

KAA Gent staat voorlopig op een zesde plek, maar het is ongemeen spannend. KRC Genk, Standard Luik ...

182
182
Bataille terug naar België? “Raketten in Israël”

Jelle Bataille maakte de opvallende overstap naar Maccabi Haifa na zijn periode bij Royal Antwerp ...

121
121
Focus op derby: Heymans roept oorlogstaal naar STVV

KRC Genk blijft verbazen in Europa. De Limburgers wonnen de heenwedstrijd tegen het Duitse Freiburg ...

342
342

Meer sportnieuws