EXCLUSIEF: "De MLS haalt een hoger niveau dan de Jupiler Pro League"

179
EXCLUSIEF:

In de Major League Soccer spelen ondertussen heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League. Dat is geen toeval, dat kon u HIER al lezen. Één van die spelers is Rudy Camacho, ex-Waasland-Beveren en nu actief bij Montréal Impact. Onze redactie had een gesprek met hem.


De 29-jarige Franse verdediger trok twee jaar geleden voor 750.000 euro naar Canada. Camacho zag de MLS de afgelopen jaren stevig groeien. "De MLS ontwikkelt zich steeds meer en meer, er zijn echt zeer goede spelers aanwezig. Er komen ook meer Europeanen naar de competitie en het niveau is op dit moment zéér interessant", aldus Camacho.

De verdediger, een basisspeler bij de Canadese club, kwam wel in een heel andere wereld terecht. "De MLS en de Jupiler Pro League zijn absoluut niet te vergelijken met elkaar. De verplaatsingen in België worden op de dag zelf gedaan en je zit nooit meer dan twee uur in de bus. Hier is dat helemaal anders. Je hebt het tijdsverschil, soms ook grote verschillen in temperatuur en dat heeft toch invloed op de matchen. Als ik het niveau vergelijk, dan is de MLS volgens mij net iets sterker dan de JPL."

Henry is bij Montréal coach van Camacho.

Sinds enkele maanden heeft Montréal Impact – waar Olivier Renard technisch directeur is – niemand minder dan Thierry Henry als hoofdtrainer. "Het is bijzonder aangenaam om op dagelijkse basis met iemand als Henry te kunnen werken. We leren zeer veel bij. Het is iemand die op het allerhoogste niveau heeft gewerkt tijdens zijn prachtige carrière en hij probeert dat over te brengen op de spelersgroep", aldus Camacho.

Camacho zag de afgelopen maanden spelers als Chris Durkin, Michel Murillo en Kemar Lawrance naar de Belgische competitie vertrekken. Volgens hem zijn er nog veel meer talentvolle spelers die zeer interessant kunnen zijn voor ploegen in België. "Ik denk dat er nog veel spelers zijn die interessant kunnen zijn voor Belgische clubs, want in de MLS spelen toch wel zeer veel goede voetballers. Andersom is dat ook: in België zijn er zeker spelers die het hier goed zouden kunnen doen."

De komende maanden en jaren zullen er ongetwijfeld nog velen volgen…

LEES OOK: Pozuelo en Murillo start van nieuw huwelijk tussen JPL en MLS

LEES OOK: Anderlecht wil nog meer zaken doen in de MLS

LEES OOK: De Vries: "Hoop ooit terug te keren naar Anderlecht"

LEES OOK: Beveren verrast nog met aanwinst uit de MLS

Is de MLS beter dan Jupiler Pro League?

Meest recent

United-insiders doen boekje open: collectieve verbazing over Lammens

In de Premier League wil Manchester United zondag op het veld van Everton zijn eerste uitzege van ...

11
11
Toby Alderweireld en Ruben Van Gucht keihard in de clinch

De spanning liep recent bijzonder hoog op tussen Ruben Van Gucht en Toby Alderweireld. Wat begon als ...

14
14
Standard-Antwerp: supporterssoap kent totale wending

In de Jupiler Pro League staat zaterdagavond het interessante duel tussen Standard en Antwerp FC op ...

51
51
Steun voor zondebok Club: "Zijn shirt weegt 100 kilo"

Club Brugge pakte vrijdagavond de drie punten mee uit het Soevereinstadion, maar maakte tegen Lommel ...

416
416
TRANSFERUURTJE: 'Genk slaat toe bij Anderlecht, zware klap Talbi'

De zomermercato mag in België dan wel voorbij zijn, ploegen kunnen nog steeds spelers verpatsen ...

259
259
Westerlo wrijft zich in de handen met nieuwe aanvalsleider

Westerlo heeft zich deze zomermercato flink geroerd. De Kemphanen haalde bijna een nieuwe selectie ...

40
40
Vanaken eerlijk na speciale wedstrijd tegen Lommel

Club Brugge kreeg vorige speeldag een mokerslag te verwerken met de nederlaag tegen KAA Gent, maar ...

112
112
Hairemans neemt met pijn in het hart afscheid van Antwerp

Geoffrey Hairemans (35) maakt de overstap van Royal Antwerp FC naar Sporting Hasselt. De ...

90
90
Lille stampt hard na en maakt Meunier compleet af

Thomas Meunier vertrok afgelopen zomer transfervrij van Lille naar Sunderland. De Rode Duivel was ...

149
149
Antwerp-fans kloppen op tafel: dreigende taal voor Standard

Vlak voor de topper tussen Standard Luik en Royal Antwerp FC werd plots bekend dat de supporters van ...

113
113
Thorup overweegt drastische Brughmans-keuze

De grote transferverrassing van afgelopen zomermercato was de uitgaande deal van Lucca Brughmans. De ...

275
275
Basispion Club Brugge: "Ben geen 15 miljoen waard"

Club Brugge had nog véél meer geld kunnen vangen op de transfermarkt, maar ze ...

195
195
Smaakmaker voor Union: "Explosief, stevig en prima schot"

In het Belgische voetbal worden er héél veel transfers gedaan. Elke zomer worden de ...

62
62
Nostalgie voor Kompany: "Krijgen steun uit België"

Bayern München is uitstekend begonnen aan het seizoen. Vincent Kompany & co wonnen drie ...

66
66
Selectie Van Bommel: eerste grote slachtoffers al bekend?

Eind deze maand maakt Mark van Bommel zijn officiële debuut als Belgisch bondscoach. De ...

2011
2011
Anderlecht bikkelhard: kaakslag voor Stroeykens/Bertaccini

RSC Anderlecht heeft een razend drukke mercato achter de rug. De Brusselaars haalden een elftal aan ...

684
684
Verhaeghe voorspelt complete Club Brugge-ramp

Bart Verhaeghe waarschuwde zelf al voor het enorme financiële risico dat Club Brugge liep met ...

606
606
"Lamentabel" - Club Brugge-schlemiel 'delft eigen graf'

Club Brugge heeft zich vrijdagavond herpakt na de slipper op het veld van AA Gent. Tenminste toch ...

576
576
UCL-koorts: dramatische start PSG, eerste uitschuiver Real

Volgende week gaat de League Phase in de Champions League van start. Maar enkele van de Europese ...

58
58
Patro stunt op de transfermarkt: Stijnen geeft uitleg

Patro Eisden sloeg op de laatste dag van de mercato nog keihard toe. De club uit de Challenger Pro ...

142
142
Euvrard tempert verwachtingen: “Wellicht niet tegen Antwerp”

Bij Standard begonnen ze niet onaardig aan het nieuwe seizoen. De ploeg had zelfs nog meer punten ...

163
163
Anderlecht strikt smaakmaker: "Snel, technisch en goede vrije trap"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars haalden met Thelo ...

500
500
Zegevierend Club overtuigt wederom niet tegen moedig Lommel

Club Brugge blijft voorlopig bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Na de pijnlijke nederlaag ...

217
217
Thorup maakt balans op van mercato KRC Genk

KRC Genk spendeerde ruim dertig miljoen euro op de transfermarkt, enkel Club Brugge investeerde meer ...

220
220
CPL knettert: Vossen zet Kiel in brand, Kadavers verbazen

Spektakel op het Kiel én een nieuwe koppositie voor Dender: de Challenger Pro League leverde ...

158
158

Meer sportnieuws