EXCLUSIEF: "De MLS haalt een hoger niveau dan de Jupiler Pro League"

179
EXCLUSIEF:

In de Major League Soccer spelen ondertussen heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League. Dat is geen toeval, dat kon u HIER al lezen. Één van die spelers is Rudy Camacho, ex-Waasland-Beveren en nu actief bij Montréal Impact. Onze redactie had een gesprek met hem.


De 29-jarige Franse verdediger trok twee jaar geleden voor 750.000 euro naar Canada. Camacho zag de MLS de afgelopen jaren stevig groeien. "De MLS ontwikkelt zich steeds meer en meer, er zijn echt zeer goede spelers aanwezig. Er komen ook meer Europeanen naar de competitie en het niveau is op dit moment zéér interessant", aldus Camacho.

De verdediger, een basisspeler bij de Canadese club, kwam wel in een heel andere wereld terecht. "De MLS en de Jupiler Pro League zijn absoluut niet te vergelijken met elkaar. De verplaatsingen in België worden op de dag zelf gedaan en je zit nooit meer dan twee uur in de bus. Hier is dat helemaal anders. Je hebt het tijdsverschil, soms ook grote verschillen in temperatuur en dat heeft toch invloed op de matchen. Als ik het niveau vergelijk, dan is de MLS volgens mij net iets sterker dan de JPL."

Henry is bij Montréal coach van Camacho.

Sinds enkele maanden heeft Montréal Impact – waar Olivier Renard technisch directeur is – niemand minder dan Thierry Henry als hoofdtrainer. "Het is bijzonder aangenaam om op dagelijkse basis met iemand als Henry te kunnen werken. We leren zeer veel bij. Het is iemand die op het allerhoogste niveau heeft gewerkt tijdens zijn prachtige carrière en hij probeert dat over te brengen op de spelersgroep", aldus Camacho.

Camacho zag de afgelopen maanden spelers als Chris Durkin, Michel Murillo en Kemar Lawrance naar de Belgische competitie vertrekken. Volgens hem zijn er nog veel meer talentvolle spelers die zeer interessant kunnen zijn voor ploegen in België. "Ik denk dat er nog veel spelers zijn die interessant kunnen zijn voor Belgische clubs, want in de MLS spelen toch wel zeer veel goede voetballers. Andersom is dat ook: in België zijn er zeker spelers die het hier goed zouden kunnen doen."

De komende maanden en jaren zullen er ongetwijfeld nog velen volgen…

LEES OOK: Pozuelo en Murillo start van nieuw huwelijk tussen JPL en MLS

LEES OOK: Anderlecht wil nog meer zaken doen in de MLS

LEES OOK: De Vries: "Hoop ooit terug te keren naar Anderlecht"

LEES OOK: Van Dreyer tot Janssen: MLS is zéér ‘Belgisch’ getint

Is de MLS beter dan Jupiler Pro League?

Meest recent

Stankovic op zijspoor in Milaan: Club ontvangt cruciale update

Aleksandar Stankovic ruilde Club Brugge afgelopen zomer opnieuw in voor Internazionale. Voorlopig is ...

153
153
Aanzienlijk nadeel Anderlecht: Vitor Bruno reageert

Ook bij RSC Anderlecht wordt het seizoen eerstdaags hervat. En de Brusselaars zullen meteen vol aan ...

56
56
'Olise naar Real Madrid? Bayern onderneemt actie'

Michael Olise toonde zich tijdens de voorbije interlandperiode tot twee keer toe de kwelgeest van de ...

63
63
Kortrijk stelt nieuwe T1 aan: bijzonder detail bekend

De Jupiler Pro League hervat komend weekend met één gloednieuw gezicht voor de ...

42
42
Tresoldi-case: Klopp aangemaand tot actie met Club-spits

Club Brugge staat voor een bijzonder druk programma in de komende weken. Om dat tot een goed einde ...

78
78
Anderlecht mag dromen: recordtransfer van 30 miljoen

RSC Anderlecht wist zijn boekhouding de voorbije jaren weer ietwat in evenwicht te krijgen, maar ...

186
186
Van Gucht ziet kijkers weglopen: grote verrassing op komst

Ruben Van Gucht krijgt voorlopig maar weinig reden om op zijn lauweren te rusten. Zijn talkshow ...

54
54
Druk op Thorup neemt gevoelig toe: cruciaal vijfluik Genk

KRC Genk heeft een behoorlijk tegenvallend eerste luik van het seizoen achter de rug. De resultaten ...

147
147
'Arsenal doet Premier League daveren: supertransfer in 2027'

Met 12 op 15 is Arsenal FC meer dan behoorlijk begonnen aan de queeste om zijn Engelse titel te ...

50
50
Gouden transfermove Club: Barça volgt situatie van dichtbij

Club Brugge haalde afgelopen zomer heel wat verse krachten in huis. Een aantal daarvan maakte de ...

297
297
De Bruyne doet Parijs ontploffen met onverwachte stunt

Kevin De Bruyne schitterde de afgelopen weken nog eens als vanouds bij de Rode Duivels. Vooral zijn ...

56
56
"One-season wonder" - twijfels bij miljoenenaanwinst Anderlecht

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een elftal nieuwe krachten in huis. Een aantal daarvan liet ...

240
240
Van Bommel uitgespuwd in Wallonië: Mannaert springt in de bres

Naar aanleiding van zijn benoeming als CEO van de KBVB, heeft Vincent Mannaert een uitgebreid ...

177
177
Moordend! Club krijgt waanzinnig programma voorgeschoteld

De extra lange interland-periode zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid losbarsten. ...

440
440
Marc Coucke zorgt voor groot mysterie aan Belgische kust

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de nieuwsgierigheid moet prikkelen. De eigenaar van ...

24
24
City in diepe problemen: 'eerste grote sanctie' al gelekt

Het clubvoetbal staat weer in de startblokken, maar in Engeland blijft de situatie rond Manchester ...

336
336
Van Bommel stelt groot doel na ondergang in Parijs

Mark van Bommel heeft een goede start genomen als Belgisch bondscoach. Maar de Nederlander maakte ...

393
393
Absolute topper is dé grote verliezer onder Van Bommel

Vier matchen in elf dagen onder Mark van Bommel, en de Rode Duivels hebben hun eerste grote ...

348
348
De Mil slikt bittere pil: abrupte exit bij AA Gent

Na zeven speeldagen staat AA Gent mee op kop. Rik De Mil duimt dan ook dat zijn troepen de lijn ...

446
446
'Club Brugge ruikt jackpot: toptransfer Seys in januari?'

Club Brugge heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin onder meer Christos Tzolis en ...

222
222
Anderlecht keert kar: laatste kans voor verguisd duo

Na het late transferoffensief van Antoine Sibierski bleef RSC Anderlecht achter met een bijzonder ...

392
392
Sonck kiest ultieme 11 uit JPL: één club domineert

De eerste interlandbreak van het seizoen is achter de rug. Tijd dus om de aandacht opnieuw naar de ...

415
415
'De Condé op hete kolen: code rood voor KRC Genk'

De befaamde jeugdacademie leverde KRC Genk afgelopen zomer alweer grof geld op, want Konstantinos ...

389
389
Bruno terug naar tekentafel: extreme make-over bij RSCA

Na de lange interlandbreak begint RSC Anderlecht zaterdag aan een heuse marathon, met maar liefst ...

234
234
'Klok tikt bij Club Brugge: Belgisch trio kan beschikken'

Het seizoen is nog lang, maar in de bestuurskamer van Club Brugge wordt er ongetwijfeld al ...

715
715

Meer sportnieuws