EXCLUSIEF: Anderlecht wil nog meer zaken doen in de MLS

door
EXCLUSIEF: Anderlecht wil nog meer zaken doen in de MLS

RSC Anderlecht heeft zeer goede connecties in de Major League Soccer. De Brusselaars zullen er de komende mercato’s nog gaan shoppen. We schetsen de band tussen RSCA en de MLS, die steeds nauwer aan het worden is. Nadat RSCA in het verleden zich een tijdlang zich op de Nederlandse, Deense en Argentijnse markt, is het nu aan het speuren op de Amerikaanse markt.


Een jaar geleden. Vincent Kompany besliste in april om Manchester City te verlaten en 'Vince the Prince' kreeg aanbiedingen vanuit heel de wereld. Volgens onze bronnen kon hij bij twee clubs uit de Major League Soccer tekenen. De toen 33-jarige verdediger kon er jaarlijks tussen de 1,5 en 2 miljoen euro gaan verdienen en hij zag dat wel zitten. De Rode Duivel zou er wel geen Designated Player worden, al was ene Zlatan Ibrahimovic dat ook niet in zijn eerste seizoen. Kompany leek op weg naar de MLS, maar plots kwam RSCA. Zij boden hem een jaarloon van 4 miljoen euro aan en Kompany keerde terug naar Brussel. Al koos de Rode Duivel niet enkel voor het geld, maar ook omdat het ‘zijn’ Anderlecht was. De clubs uit de MLS haakten af.

Najar, einde contract, gaat vanaf 1 juli zijn kans bij Los Angeles FC.

Trebel, Didillon, Najar

Dat was ook het geval toen ze in januari Adrien Trebel en Thomas Didillon kregen aangeboden. Het jaarloon van Trebel (2,7 miljoen euro bruto) en de transferprijs van Didillon (2,2 miljoen euro) waren geen spek voor Amerikaanse bek. Er was wel interesse, maar beiden zouden financieel al in de hogere prijsklasse zitten voor clubs uit de MLS en daarvoor werden ze niet goed genoeg geacht. Bovendien zouden ze te veel budget in beslag nemen voor andere jonge Zuid-Amerikaanse talenten, die steeds meer de weg vinden naar de MLS. Een uitleenbeurt van Kenneth Saief aan Cincinatti kwam er wel door de goede contacten van Anderlecht, maar hij viel door de mand in de Major League Soccer.

Eén speler verlaat Anderlecht wel definitief voor de Verenigde Staten: Andy Najar. De Hondurees, die bij Anderlecht jaarlijks 1,6 miljoen euro verdient, keerde terug naar de Verenigde Staten. De flankspeler kon een jaar geleden nog bijtekenen en dat voor 2 jaar. RSCA bood hem toen zelfs nog 1,5 miljoen euro per jaar aan, maar Najar vond het beter om te wachten. Enkele weken later blesseerde hij zich in een interland en zijn seizoen was over. Najar zal op 1 juli voor Los Angeles FC tekenen en kijken of zijn lichaam topvoetbal nog aankan.

Murillo was een schot in de roos.

Savarino en Elis

Aan ingaande zijde is Anderlecht ook heel erg actief in de MLS. Michael Verschueren zette het afgelopen jaar die markt in de kaart en toverde Michael Murillo en Kemar Lawrence uit zijn hoed. Koopjes van 1,7 miljoen euro. Daar stopt het niet. Zo weten we dat Anderlecht de 23-jarige Venezolaan Jefferson Savarino in januari op de radar had staan. De (flank)aanvaller speelde toen voor Real Salt Lake City en was goed voor 9 goals en 6 assists in 31 wedstrijden. Het kwam echter niet tot een transfer en het Braziliaanse Atlético Mineiro haalde hem voor 1,8 miljoen euro in huis. Een teken dat er nog veel koopjes te doen zijn.

Anderlecht polste eind januari ook bij Alberth Elis, sensatie bij Houston. De landgenoot van Najar - die jaarlijks 600.000 euro opstrijkt - werd 5 jaar geleden bij RSCA aangeboden en dat voor amper 250.000 euro. Herman Van Holsbeeck weigerde. Elis groeide in de MLS uit tot een topper en Houston vroeg in januari 6 miljoen euro. De kans is zeker niet onbestaande dat Anderlecht in de zomer een nieuwe poging waagt, want Elis heeft een contract tot 31 december 2020. Hij kan dus mogelijk een stuk goedkoper zijn. De flankaanvaller (volgens Transfermarkt.nl heeft hij momenteel een marktwaarde van 2,8 miljoen euro) zou wel eens de vervanger van Nacer Chadli kunnen worden.

Anderlecht heeft de poort naar de MLS dus geopend en Peter Verbeke kent die markt ook zeer goed. Bij AA Gent probeerde hij Chris Durkin (nu STVV), Reggie Cannon en nog andere spelers naar de Ghelamco Arena te halen, maar hij kon deze transfers niet doordrukken. Bij RSCA liggen daar meer mogelijkheden en het staat nu al vast dat Murillo en Lawrence niet de laatste spelers zijn die vanuit Canada of de Verenigde Staten naar Brussel zullen verhuizen…

LEES OOK: Pozuelo en Murillo start van nieuw huwelijk tussen JPL en MLS

LEES OOK: Transferadvies bij Anderlecht: "Sowieso mooie toekomst"

Goede zet van RSCA om in de MLS te speuren?

Meest recent

Druk stijgt bij Union: Burgess echt op weg naar uitgang?

Union SG boekte afgelopen weekend een belangrijke thuiszege tegen KRC Genk. Bij de koploper behoorde ...

17
17
'Anderlecht kiest voor Taravel: meer details bekend'

De kogel is door de kerk: Jérémy Taravel blijft aan als trainer van RSC Anderlecht. ...

97
97
'Knaltransfer bij Club Brugge: top 15 van de wereld'

Club Brugge gaat alweer een lucratieve zomer tegemoet. Terwijl sterkhouders zoals Joel Ordonez, ...

271
271
Vanhaezebrouck verrast: uitblinkers weg bij Anderlecht?

RSC Anderlecht wist zondag nog eens zijn voet naast Club Brugge te zetten. Met dank vooral aan ...

179
179
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 29 bekend

Nu de reguliere competitie afstevent op zijn finale ontknoping kan ook de arbitrage zich geen fouten ...

66
66
Alderweireld's emotionele boodschap: "Het moet stoppen!"

Voormalig Rode Duivel Toby Alderweireld laat opnieuw van zich horen, maar deze keer niet op het ...

73
73
'Club schrikt zich rot: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende steunpilaren kwijt te spelen. Zo komen jongens als ...

230
230
Maand na ontslag Hasi: drie grootste winnaars onder Taravel

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

227
227
Belangrijk nieuws uit Napels: "Of De Bruyne blijft?"

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond zijn rentree gemaakt bij SSC Napoli na maanden van blessureleed. ...

73
73
'Wending in WK-selectie: Duivel doet Garcia plots twijfelen'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

105
105
Nú al favoriet Gouden Schoen? "Dan is winnaar praktisch gekend"

Het nieuwe kalenderjaar is inmiddels al een dikke twee maanden ver. En dus zijn ook al de eerste ...

387
387
Groot probleem bij Club Brugge: Leko moet ingrijpen

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

309
309
Gheysens bruskeert: ongeziene ommezwaai bij Antwerp FC

Paul Gheysens duwt Antwerp FC plots richting een nieuwe koers. De beslissing komt niet uit de lucht ...

202
202
Done deal: Anderlecht stelt "Zwitsers zakmes" voor

RSC Anderlecht sleepte zondag een 2-2 gelijkspel uit de brand op het veld van aartsrivaal Club ...

350
350
Lardot evalueert speeldag 28: arbitrage de mist in?

In de laatste rechte lijn richting de play-offs neemt de spanning toe in de Jupiler Pro League. ...

992
992
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

115
115
'Anderlecht hakt knoop door: witte rook rond Taravel'

Ook in zijn vijfde wedstrijd als interimtrainer van RSC Anderlecht bleef Jérémy ...

213
213
Club Brugge deelt heuglijk nieuws: contract tot 2029

Club Brugge bleef zondag steken op een 2-2 gelijkspel tegen aarstrivaal RSC Anderlecht. In de topper ...

310
310
Union SG aan zet: Burgess duidelijk over zomers vertrek

Bij Union SG moeten ze stilaan een belangrijke knoop gaan doorhakken. Gaan ze verder of niet met ...

97
97
Transferadvies bij Anderlecht: "Sowieso mooie toekomst"

RSC Anderlecht begint steeds meer op dreef te geraken. De Brusselaars pakten een punt op het veld ...

233
233
Courtois investeert in Belgische club: "Gesprek geweest"

Thibaut Courtois gaat investeren in een Belgische club, dat is al officieel meegedeeld. Er doen ...

231
231
'Club Brugge beloont Tresoldi: pittige bonussen op straat'

Club Brugge haalde afgelopen zomer Nicolo Tresoldi voor 6 miljoen euro weg bij Hannover '96. De ...

378
378
Vandenbempt looft RSCA'er: "Ook bij Club een uitblinker"

RSC Anderlecht pakte inzake kansen een verdiend punt op het veld van Club Brugge. Met een 4 op 6 ...

204
204
Sensatie in Nederland: PSV zet champagne al klaar

Op PSV staat nu toch al een aantal jaren geen maat in Nederland. De club uit Eindhoven is ...

71
71
Club Brugge aan zet: zéér opvallende negatieve statistiek

Club Brugge moet in de Jupiler Pro League een constanter niveau gaan halen. De Bruggelingen ...

159
159

Meer sportnieuws