EXCLUSIEF: Anderlecht wil nog meer zaken doen in de MLS

door
EXCLUSIEF: Anderlecht wil nog meer zaken doen in de MLS

RSC Anderlecht heeft zeer goede connecties in de Major League Soccer. De Brusselaars zullen er de komende mercato’s nog gaan shoppen. We schetsen de band tussen RSCA en de MLS, die steeds nauwer aan het worden is. Nadat RSCA in het verleden zich een tijdlang zich op de Nederlandse, Deense en Argentijnse markt, is het nu aan het speuren op de Amerikaanse markt.


Een jaar geleden. Vincent Kompany besliste in april om Manchester City te verlaten en 'Vince the Prince' kreeg aanbiedingen vanuit heel de wereld. Volgens onze bronnen kon hij bij twee clubs uit de Major League Soccer tekenen. De toen 33-jarige verdediger kon er jaarlijks tussen de 1,5 en 2 miljoen euro gaan verdienen en hij zag dat wel zitten. De Rode Duivel zou er wel geen Designated Player worden, al was ene Zlatan Ibrahimovic dat ook niet in zijn eerste seizoen. Kompany leek op weg naar de MLS, maar plots kwam RSCA. Zij boden hem een jaarloon van 4 miljoen euro aan en Kompany keerde terug naar Brussel. Al koos de Rode Duivel niet enkel voor het geld, maar ook omdat het ‘zijn’ Anderlecht was. De clubs uit de MLS haakten af.

Najar, einde contract, gaat vanaf 1 juli zijn kans bij Los Angeles FC.

Trebel, Didillon, Najar

Dat was ook het geval toen ze in januari Adrien Trebel en Thomas Didillon kregen aangeboden. Het jaarloon van Trebel (2,7 miljoen euro bruto) en de transferprijs van Didillon (2,2 miljoen euro) waren geen spek voor Amerikaanse bek. Er was wel interesse, maar beiden zouden financieel al in de hogere prijsklasse zitten voor clubs uit de MLS en daarvoor werden ze niet goed genoeg geacht. Bovendien zouden ze te veel budget in beslag nemen voor andere jonge Zuid-Amerikaanse talenten, die steeds meer de weg vinden naar de MLS. Een uitleenbeurt van Kenneth Saief aan Cincinatti kwam er wel door de goede contacten van Anderlecht, maar hij viel door de mand in de Major League Soccer.

Eén speler verlaat Anderlecht wel definitief voor de Verenigde Staten: Andy Najar. De Hondurees, die bij Anderlecht jaarlijks 1,6 miljoen euro verdient, keerde terug naar de Verenigde Staten. De flankspeler kon een jaar geleden nog bijtekenen en dat voor 2 jaar. RSCA bood hem toen zelfs nog 1,5 miljoen euro per jaar aan, maar Najar vond het beter om te wachten. Enkele weken later blesseerde hij zich in een interland en zijn seizoen was over. Najar zal op 1 juli voor Los Angeles FC tekenen en kijken of zijn lichaam topvoetbal nog aankan.

Murillo was een schot in de roos.

Savarino en Elis

Aan ingaande zijde is Anderlecht ook heel erg actief in de MLS. Michael Verschueren zette het afgelopen jaar die markt in de kaart en toverde Michael Murillo en Kemar Lawrence uit zijn hoed. Koopjes van 1,7 miljoen euro. Daar stopt het niet. Zo weten we dat Anderlecht de 23-jarige Venezolaan Jefferson Savarino in januari op de radar had staan. De (flank)aanvaller speelde toen voor Real Salt Lake City en was goed voor 9 goals en 6 assists in 31 wedstrijden. Het kwam echter niet tot een transfer en het Braziliaanse Atlético Mineiro haalde hem voor 1,8 miljoen euro in huis. Een teken dat er nog veel koopjes te doen zijn.

Anderlecht polste eind januari ook bij Alberth Elis, sensatie bij Houston. De landgenoot van Najar - die jaarlijks 600.000 euro opstrijkt - werd 5 jaar geleden bij RSCA aangeboden en dat voor amper 250.000 euro. Herman Van Holsbeeck weigerde. Elis groeide in de MLS uit tot een topper en Houston vroeg in januari 6 miljoen euro. De kans is zeker niet onbestaande dat Anderlecht in de zomer een nieuwe poging waagt, want Elis heeft een contract tot 31 december 2020. Hij kan dus mogelijk een stuk goedkoper zijn. De flankaanvaller (volgens Transfermarkt.nl heeft hij momenteel een marktwaarde van 2,8 miljoen euro) zou wel eens de vervanger van Nacer Chadli kunnen worden.

Anderlecht heeft de poort naar de MLS dus geopend en Peter Verbeke kent die markt ook zeer goed. Bij AA Gent probeerde hij Chris Durkin (nu STVV), Reggie Cannon en nog andere spelers naar de Ghelamco Arena te halen, maar hij kon deze transfers niet doordrukken. Bij RSCA liggen daar meer mogelijkheden en het staat nu al vast dat Murillo en Lawrence niet de laatste spelers zijn die vanuit Canada of de Verenigde Staten naar Brussel zullen verhuizen…

LEES OOK: Pozuelo en Murillo start van nieuw huwelijk tussen JPL en MLS

LEES OOK: Buitenaardse Messi helpt Inter Miami aan straffe comeback

Goede zet van RSCA om in de MLS te speuren?

Meest recent

Proto verrast met open sollicitatie bij Anderlecht

Silvio Proto is momenteel assistent van Jeremy Taravel bij RSC Anderlecht. De voormalige doelman ...

54
54
Tresoldi eerlijk over concurrentiestrijd bij Club Brugge

Nicolo Tresoldi is dit seizoen volledig ontploft bij Club Brugge. De aanvaller scoort aan de lopende ...

42
42
Kouyaté verbaast iedereen met uitspraken na Antwerp-zeperd

Royal Antwerp FC heeft de kansen op een plek in de top 6 helemaal om zeep geholpen. The Great Old ...

45
45
Pocognoli geeft criticasters lik op stuk: Frankrijk keert kar

Sebastien Pocognoli kende een desastreuze start bij AS Monaco en er werd meteen al over een ...

50
50
Niet Vanaken, Bertaccini ziet beste JPL-speler bij Club

Club Brugge is de grote favoriet voor het duel met RSC Anderlecht. Adriano Bertaccini hoopt in de ...

140
140
Kompany verliest geduld met media na Bayern-zege

Bayern München won makkelijk met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. De titel kan Bayern ...

77
77
Proto bijt terug naar Renard na uitval over Anderlecht

Olivier Renard haalde enkele weken geleden zeer hard uit naar RSC Anderlecht, nadat hij er werd ...

125
125
Deschacht ziet Anderlecht-zonde: "Zet hem bij Club ..."

Zondagmiddag is het weer zover, dan kijken rivalen Club Brugge en RSC Anderlecht mekaar weer recht ...

406
406
Antwerp uitgeteld voor PO I? Oosting klaar en duidelijk

Mathematisch is er in principe nog heel wat mogelijk. Maar na vrijdagavond lijkt de Champions' ...

139
139
De Bruyne eindelijk weer voetballer: zo reageert Italiaanse pers

Na 132 dagen wachten, was het vrijdagavond eindelijk zover. Kevin De Bruyne maakte in de ...

88
88
‘Club Brugge genadeloos: hij kan z’n boeltje pakken’

Club Brugge gaat deze zomer genadeloos door de kern. Een speler met een aflopende verbintenis is de ...

278
278
Ommekeer in de maak: opnieuw Rode Duivel voor Genk?

De Rode Duivels trekken eind deze maand naar de VS om het WK voor te bereiden aan de hand van een ...

363
363
'Grote test Taravel: opvallende basisklant tegen Club Brugge'

Met twee opeenvolgende zeges is de rust bij RSC Anderlecht ietwat weergekeerd. Maar zondagmiddag ...

269
269
KV Kortrijk met cruciale partij: zekerheid op komst?

KV Kortrijk staat momenteel tweede in de Challenger Pro League. Die plaats geeft recht op een ticket ...

256
256
Bale legt uit : dit moét een coach kunnen bij Real Madrid

Real Madrid ontsloeg dit seizoen Xabi Alonso. Gareth Bale vond dat geen verrassing. De voormalige ...

51
51
Geslaagd of niet? Van der Elst maakt rapport Hayen

Nicky Hayen volgde Thorsten Fink op als coach van KRC Genk. De eerste maanden liggen ondertussen ...

162
162
Grote rentree De Bruyne, Pocognoli met enorme stunt

In het buitenland stonden er heel wat matchen op het programma. Zo kwamen Real Madrid, Bayern ...

85
85
Antwerp’s droom stort abrupt in na belabberde avond

Voor Antwerp is de hoop op de Champions' Play-Offs nu wel helemaal verdwenen. The Great Old speelde ...

124
124
Rode Duivels revelatie op WK: twee spelers cruciaal

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Eerst volgt er nog een stage in de Verenigde ...

81
81
Beerschot blijft dromen in CPL, Panda's met gehaktmolen

Op het Kiel blijven ze stiekem dromen van een miraculeuze rechtstreekse promotie. De Ratten pakten ...

62
62
De Sart over interesse JPL-clubs: "Zij informeerden"

Anno 2026 kan je als degelijke voetballer ook enorm veel geld verdienen. Zo spelen er heel wat ...

131
131
De Mil legt twee grote pijnpunten van AA Gent op tafel

Bij AA Gent is het van moeten. De Buffalo’s moeten winnen van KV Mechelen, anders lijkt de top ...

66
66
Hubert verrast bij Union SG: "Hij kan weer spelen"

Union SG heeft opvallend genoeg meer blessures nadat het programma lichter werd door de Champions ...

162
162
Zulte Waregem haalt slag thuis: contract tot 2029

Zulte Waregem is een zeer leuke ploeg om te volgen. Leuk voetbal en ook jonge talenten die er zich ...

73
73
Taravel krijgt het zwaar te verduren na gruwelijke blunder

Jérémy Taravel kreeg Anderlecht weer op de rails, maar nu dreigt het helemaal mis te ...

251
251

Meer sportnieuws