EXCLUSIEF: Anderlecht wil nog meer zaken doen in de MLS

door
EXCLUSIEF: Anderlecht wil nog meer zaken doen in de MLS

RSC Anderlecht heeft zeer goede connecties in de Major League Soccer. De Brusselaars zullen er de komende mercato’s nog gaan shoppen. We schetsen de band tussen RSCA en de MLS, die steeds nauwer aan het worden is. Nadat RSCA in het verleden zich een tijdlang zich op de Nederlandse, Deense en Argentijnse markt, is het nu aan het speuren op de Amerikaanse markt.


Een jaar geleden. Vincent Kompany besliste in april om Manchester City te verlaten en 'Vince the Prince' kreeg aanbiedingen vanuit heel de wereld. Volgens onze bronnen kon hij bij twee clubs uit de Major League Soccer tekenen. De toen 33-jarige verdediger kon er jaarlijks tussen de 1,5 en 2 miljoen euro gaan verdienen en hij zag dat wel zitten. De Rode Duivel zou er wel geen Designated Player worden, al was ene Zlatan Ibrahimovic dat ook niet in zijn eerste seizoen. Kompany leek op weg naar de MLS, maar plots kwam RSCA. Zij boden hem een jaarloon van 4 miljoen euro aan en Kompany keerde terug naar Brussel. Al koos de Rode Duivel niet enkel voor het geld, maar ook omdat het ‘zijn’ Anderlecht was. De clubs uit de MLS haakten af.

Najar, einde contract, gaat vanaf 1 juli zijn kans bij Los Angeles FC.

Trebel, Didillon, Najar

Dat was ook het geval toen ze in januari Adrien Trebel en Thomas Didillon kregen aangeboden. Het jaarloon van Trebel (2,7 miljoen euro bruto) en de transferprijs van Didillon (2,2 miljoen euro) waren geen spek voor Amerikaanse bek. Er was wel interesse, maar beiden zouden financieel al in de hogere prijsklasse zitten voor clubs uit de MLS en daarvoor werden ze niet goed genoeg geacht. Bovendien zouden ze te veel budget in beslag nemen voor andere jonge Zuid-Amerikaanse talenten, die steeds meer de weg vinden naar de MLS. Een uitleenbeurt van Kenneth Saief aan Cincinatti kwam er wel door de goede contacten van Anderlecht, maar hij viel door de mand in de Major League Soccer.

Eén speler verlaat Anderlecht wel definitief voor de Verenigde Staten: Andy Najar. De Hondurees, die bij Anderlecht jaarlijks 1,6 miljoen euro verdient, keerde terug naar de Verenigde Staten. De flankspeler kon een jaar geleden nog bijtekenen en dat voor 2 jaar. RSCA bood hem toen zelfs nog 1,5 miljoen euro per jaar aan, maar Najar vond het beter om te wachten. Enkele weken later blesseerde hij zich in een interland en zijn seizoen was over. Najar zal op 1 juli voor Los Angeles FC tekenen en kijken of zijn lichaam topvoetbal nog aankan.

Murillo was een schot in de roos.

Savarino en Elis

Aan ingaande zijde is Anderlecht ook heel erg actief in de MLS. Michael Verschueren zette het afgelopen jaar die markt in de kaart en toverde Michael Murillo en Kemar Lawrence uit zijn hoed. Koopjes van 1,7 miljoen euro. Daar stopt het niet. Zo weten we dat Anderlecht de 23-jarige Venezolaan Jefferson Savarino in januari op de radar had staan. De (flank)aanvaller speelde toen voor Real Salt Lake City en was goed voor 9 goals en 6 assists in 31 wedstrijden. Het kwam echter niet tot een transfer en het Braziliaanse Atlético Mineiro haalde hem voor 1,8 miljoen euro in huis. Een teken dat er nog veel koopjes te doen zijn.

Anderlecht polste eind januari ook bij Alberth Elis, sensatie bij Houston. De landgenoot van Najar - die jaarlijks 600.000 euro opstrijkt - werd 5 jaar geleden bij RSCA aangeboden en dat voor amper 250.000 euro. Herman Van Holsbeeck weigerde. Elis groeide in de MLS uit tot een topper en Houston vroeg in januari 6 miljoen euro. De kans is zeker niet onbestaande dat Anderlecht in de zomer een nieuwe poging waagt, want Elis heeft een contract tot 31 december 2020. Hij kan dus mogelijk een stuk goedkoper zijn. De flankaanvaller (volgens Transfermarkt.nl heeft hij momenteel een marktwaarde van 2,8 miljoen euro) zou wel eens de vervanger van Nacer Chadli kunnen worden.

Anderlecht heeft de poort naar de MLS dus geopend en Peter Verbeke kent die markt ook zeer goed. Bij AA Gent probeerde hij Chris Durkin (nu STVV), Reggie Cannon en nog andere spelers naar de Ghelamco Arena te halen, maar hij kon deze transfers niet doordrukken. Bij RSCA liggen daar meer mogelijkheden en het staat nu al vast dat Murillo en Lawrence niet de laatste spelers zijn die vanuit Canada of de Verenigde Staten naar Brussel zullen verhuizen…

LEES OOK: Pozuelo en Murillo start van nieuw huwelijk tussen JPL en MLS

LEES OOK: Sensatie: 'Anderlecht contacteert Benteke, Club op de loer'

Goede zet van RSCA om in de MLS te speuren?

Meest recent

'Verhaeghe niet tevreden: spanning bij management Club'

Slechts enkele dagen na de bekerkwalificatie in Leuven, kreeg Club Brugge een nieuwe tegenvaller te ...

99
99
Vader Yamal wéér in opspraak: security moet ingrijpen

Lamine Yamal is één van de grootste voetbaltalenten ter wereld en heeft het potentieel ...

21
21
Eén zware terugval bij Anderlecht: basisplaats in gevaar

RSC Anderlecht blijft de goede resultaten opstapelen en kan zondagavond opnieuw een uitstekende zaak ...

189
189
Kansje voor Club? Arsenal met extra domper naar Brugge

De 3-2-nederlaag op STVV was niet bepaald een geslaagde generale repetitie voor Club Brugge op het ...

117
117
Straf werk! Antwerp deelt ultieme teaser voor opening tribune

In de Jupiler Pro League zijn de ogen zondagavond gericht op Deurne-Noord. Antwerp FC krijgt dan ...

155
155
Struikelblok Duivels: "Dan heb je niets te zoeken op WK"

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn gedurende de groepsfase van het WK 2026. Tijdens de ...

291
291
TRANSFERUURTJE: 'Extra jackpot Club, toptransfer Karetsas'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

160
160
Hubert lijnrecht tegenover Leko en co: “Bizarre controverse”

Union SG en KAA Gent deelden de punten, maar toch waren het de Buffalo’s die zich bestolen ...

147
147
Vetlesen briest: groot probleem voor Club Brugge

Club Brugge zit in de hoek waar de klappen vallen. In de competitie kampen Nicky Hayen en consorten ...

295
295
Opvallende terugkeer bij Anderlecht? “Altijd mijn droom”

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Westerlo. Paars-Wit zit in een goede flow en kan weer een ...

255
255
‘Ramos wil naar WK: sensationele Europese comeback’

Sergio Ramos is al een tijdje naar de achtergrond verdwenen, maar een Europese terugkeer van de ...

76
76
Atalanta in shock: De Ketelaere volledig door het lint

Atalanta kreeg in de Serie A een verrassende mokerslag. Hellas Verona won met 3-1 en vooral voor ...

153
153
Crisis bij Club Brugge? Hayen reageert verrassend

Club Brugge verloor in het slot van Sint-Truiden VV en zag de Kanaries zo naar de tweede plaats ...

323
323
Oosting pakt uit met opvallende KRC Genk-uitspraak

Royal Antwerp FC neemt het op tegen KRC Genk. De Great Old hoopt zijn nieuwe tribune in te weiden ...

290
290
'Kompany diep geraakt: City-droom spat uiteen'

Voor Vincent Kompany is Manchester City nog altijd de club van zijn leven. Jarenlang leek het bijna ...

247
247
Hubert ontkent 'probleem': "Ben ik het niet mee eens"

Union SG heeft het moeilijker en moeilijker om resultaten over de streep te trekken. Tegen Zulte ...

53
53
Emotionele klap: breuk Amy raakt Wesley Sonck diep

Amy Sonck verraste haar volgers met nieuws over een onverwachte breuk, maar achter de schermen was ...

176
176
Hayen ontdekt 'nieuw' wapen bij Club Brugge

Club Brugge verloor weer en pakt zo een 3 op 12. Het zakt stilaan weg in de Jupiler Pro League. ...

412
412
Hasi met 'ongeziene' weelde: duo terug in de ploeg?

RSC Anderlecht is bijzonder goed bezig. Besnik Hasi heeft de richtinggevende matchen tegen Union SG ...

227
227
‘Club Brugge steelt transfershow: 8,5M voor toptarget’

Club Brugge lijkt klaar om zot te doen op de mercato voor een 18-jarige middenvelder uit de ...

431
431
STVV in extase: "Wat kan ik nog zeggen?"

STVV wist met 3-2 te winnen van Club Brugg en staat tot minstens 17u45 vandaag tweede in de Jupiler ...

206
206
DAZN-saga met grote gevolgen: transferlawine in JPL?

DAZN lijkt niet zinnens om de resterende miljoenen euro’s te storten. Dat is een stevige ...

348
348
Smets vol lof: “Eén van de beste spitsen in de JPL"

KRC Genk speelt namiddag tegen Royal Antwerp FC. Een partij die de Limburgers uiteraard willen ...

201
201
Nu wel crisis bij Club Brugge? Vanaken geeft hét probleem

Mogen we dan nu zeggen dat het toch wel een beetje crisis is bij Club Brugge? Of mag dit ook niet na ...

573
573
Hasi scoort veel punten met het 'Neerpede-effect'

De afgelopen jaren kwam er uit bepaalde hoek de nodige kritiek op Neerpede. Onterecht. Dat bewijst ...

256
256

Meer sportnieuws