EXCLUSIEF: Anderlecht wil nog meer zaken doen in de MLS

577 stemmen
EXCLUSIEF: Anderlecht wil nog meer zaken doen in de MLS

RSC Anderlecht heeft zeer goede connecties in de Major League Soccer. De Brusselaars zullen er de komende mercato’s nog gaan shoppen. We schetsen de band tussen RSCA en de MLS, die steeds nauwer aan het worden is. Nadat RSCA in het verleden zich een tijdlang zich op de Nederlandse, Deense en Argentijnse markt, is het nu aan het speuren op de Amerikaanse markt.


Een jaar geleden. Vincent Kompany besliste in april om Manchester City te verlaten en 'Vince the Prince' kreeg aanbiedingen vanuit heel de wereld. Volgens onze bronnen kon hij bij twee clubs uit de Major League Soccer tekenen. De toen 33-jarige verdediger kon er jaarlijks tussen de 1,5 en 2 miljoen euro gaan verdienen en hij zag dat wel zitten. De Rode Duivel zou er wel geen Designated Player worden, al was ene Zlatan Ibrahimovic dat ook niet in zijn eerste seizoen. Kompany leek op weg naar de MLS, maar plots kwam RSCA. Zij boden hem een jaarloon van 4 miljoen euro aan en Kompany keerde terug naar Brussel. Al koos de Rode Duivel niet enkel voor het geld, maar ook omdat het ‘zijn’ Anderlecht was. De clubs uit de MLS haakten af.

Najar, einde contract, gaat vanaf 1 juli zijn kans bij Los Angeles FC.

Trebel, Didillon, Najar

Dat was ook het geval toen ze in januari Adrien Trebel en Thomas Didillon kregen aangeboden. Het jaarloon van Trebel (2,7 miljoen euro bruto) en de transferprijs van Didillon (2,2 miljoen euro) waren geen spek voor Amerikaanse bek. Er was wel interesse, maar beiden zouden financieel al in de hogere prijsklasse zitten voor clubs uit de MLS en daarvoor werden ze niet goed genoeg geacht. Bovendien zouden ze te veel budget in beslag nemen voor andere jonge Zuid-Amerikaanse talenten, die steeds meer de weg vinden naar de MLS. Een uitleenbeurt van Kenneth Saief aan Cincinatti kwam er wel door de goede contacten van Anderlecht, maar hij viel door de mand in de Major League Soccer.

Eén speler verlaat Anderlecht wel definitief voor de Verenigde Staten: Andy Najar. De Hondurees, die bij Anderlecht jaarlijks 1,6 miljoen euro verdient, keerde terug naar de Verenigde Staten. De flankspeler kon een jaar geleden nog bijtekenen en dat voor 2 jaar. RSCA bood hem toen zelfs nog 1,5 miljoen euro per jaar aan, maar Najar vond het beter om te wachten. Enkele weken later blesseerde hij zich in een interland en zijn seizoen was over. Najar zal op 1 juli voor Los Angeles FC tekenen en kijken of zijn lichaam topvoetbal nog aankan.

Murillo was een schot in de roos.

Savarino en Elis

Aan ingaande zijde is Anderlecht ook heel erg actief in de MLS. Michael Verschueren zette het afgelopen jaar die markt in de kaart en toverde Michael Murillo en Kemar Lawrence uit zijn hoed. Koopjes van 1,7 miljoen euro. Daar stopt het niet. Zo weten we dat Anderlecht de 23-jarige Venezolaan Jefferson Savarino in januari op de radar had staan. De (flank)aanvaller speelde toen voor Real Salt Lake City en was goed voor 9 goals en 6 assists in 31 wedstrijden. Het kwam echter niet tot een transfer en het Braziliaanse Atlético Mineiro haalde hem voor 1,8 miljoen euro in huis. Een teken dat er nog veel koopjes te doen zijn.

Anderlecht polste eind januari ook bij Alberth Elis, sensatie bij Houston. De landgenoot van Najar - die jaarlijks 600.000 euro opstrijkt - werd 5 jaar geleden bij RSCA aangeboden en dat voor amper 250.000 euro. Herman Van Holsbeeck weigerde. Elis groeide in de MLS uit tot een topper en Houston vroeg in januari 6 miljoen euro. De kans is zeker niet onbestaande dat Anderlecht in de zomer een nieuwe poging waagt, want Elis heeft een contract tot 31 december 2020. Hij kan dus mogelijk een stuk goedkoper zijn. De flankaanvaller (volgens Transfermarkt.nl heeft hij momenteel een marktwaarde van 2,8 miljoen euro) zou wel eens de vervanger van Nacer Chadli kunnen worden.

Anderlecht heeft de poort naar de MLS dus geopend en Peter Verbeke kent die markt ook zeer goed. Bij AA Gent probeerde hij Chris Durkin (nu STVV), Reggie Cannon en nog andere spelers naar de Ghelamco Arena te halen, maar hij kon deze transfers niet doordrukken. Bij RSCA liggen daar meer mogelijkheden en het staat nu al vast dat Murillo en Lawrence niet de laatste spelers zijn die vanuit Canada of de Verenigde Staten naar Brussel zullen verhuizen…

LEES OOK: Pozuelo en Murillo start van nieuw huwelijk tussen JPL en MLS

LEES OOK: Contract tot 2028: Janssen heeft opvallende nieuwe club

Goede zet van RSCA om in de MLS te speuren?

Meest recent

Europese held bij Anderlecht: kranten geven 9 op 10

Even dreigde het opnieuw helemaal mis te lopen, maar RSC Anderlecht mag dan toch een voorronde ...

186
186
UEL/UECL: Anderlecht kent opponent, wisselend succes Nederland

Donderdagavond werden de heenmatchen in de tweede voorronde van de Europa en Conference League ...

309
309
Roef flikt het wéér: AA Gent stoot door na strafschoppen

AA Gent heeft zich donderdagavond geplaatst voor de derde voorronde van de Conference League. Tegen ...

125
125
'Club Brugge verrast: dubbeltransfer van 14 miljoen'

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongeren te lanceren richting de eerste ploeg. Maar het ...

452
452
Anderlecht overkomt horror-start: Hammarby kraakt na rust

RSC Anderlecht heeft zich geplaatste voor de derde voorronde van de Europa League. In de return ...

188
188
Zware klap Oranje: gedroomde bondscoach haakt af

Met België, Frankrijk, Duitsland en Italië presenteerde vier grote Europese voetballanden ...

102
102
Cercle slaat wéér toe, Beveren haalt sterkhouder terug

Met nog een dikke week tot de competitiestart tonen de ploegen uit de Jupiler Pro League zich nog ...

114
114
Rampzalige start Anderlecht: "Slaapverwekkend B-ploegje"

RSC Anderlecht wil zich donderdagavond verzekeren van een plek in de derde voorronde van de Europa ...

293
293
België écht niet naar WK? KBVB komt met krachtig statement

De UEFA heeft één front gevormd tegen Gianni Infantino. De Europese voetbalbond maakte ...

249
249
Uitsluitsel Kompany: Bayern hakt zware transferknoop door

Vincent Kompany en zijn troepen staan voor de lastige taak om de uitmuntende prestaties van vorig ...

212
212
Noa Lang-stunt bij Club Brugge krijgt onverwachte wending

De droom van veel Club Brugge-fans lijkt plots weer wat minder gek. Noa Lang staat opnieuw op een ...

1647
1647
Anderlecht met basisdebutant, één wissel bij AA Gent

Hoewel de Jupiler Pro League nog moet beginnen, komen donderdagavond weer twee eersteklassers in ...

100
100
'Uittocht Anderlecht duurt voort: Nederlanders kloppen aan'

RSC Anderlecht zag de voorbije weken heel wat spelers vertrekken. Maar de Brusselaars zijn nog niet ...

481
481
Mokerslag Club Brugge: miljoenentransfer aan diggelen

Met Lee Han-beom lijkt Club Brugge zijn vierde zomeraanwinst beet te hebben. Maar er wordt nog meer ...

854
854
Recordtransfer nabij: Genk dropt emotionele Karetsas-video

KRC Genk staat op punt om zijn eigen transferrecord te verpulveren. Jeugdproduct Konstaninos ...

145
145
Transferitis bij Club: tweetal ontbreekt in selectie supercup

Ook bij Club Brugge zit het tussenseizoen er alweer op. Vrijdagavond werkt de landskampioen zijn ...

502
502
Aster Nzeyimana laat alle harten smelten met één video

Aster Nzeyimana toont een kant van zichzelf die zijn volgers niet onberoerd laat. Op sociale media ...

16
16
Thorup geeft oordeel over Genk na zware nederlaag

KRC Genk kent een woelige voorbereiding. Er was het plotse vertrek van Nicky Hayen en Jess Thorup ...

496
496
Infantino krijgt volle laag: UEFA-leden boycotten het WK

FIFA-voorzitter Gianni Infantino zorgt voor een volgende mediastorm. De grote baas wil het voetbal ...

283
283
'Zorgane volgende vertrekker: topclub meldt zich'

Bij Union SG gaat er nog veel gebeuren op de transfermarkt. Er zijn heel wat spelers die de club nog ...

112
112
'KV Mechelen kan Spaanse ‘droomtransfer’ afronden'

Bij KV Mechelen gaat er nog volk vertrekken deze zomer. De Maneblussers zouden wel eens een deal ...

256
256
Bruno moet kiezen: Neerpede-boy of dure aankoop?

RSC Anderlecht neemt het in een uitverkocht Lotto Park op tegen Hammarby. Er is maar ...

439
439
Geen JPL-terugkeer: Belgische prijsschutter vindt club

Als er nog Belgische clubs waren die een Belgische aanvaller zochten met een bewezen neus voor ...

150
150
AA Gent en De Mil: stevige druk op de ketel in Europa

AA Gent moet aan de bak vanavond. Het is van te moeten tegen Cherkasy in de voorrondes van de ...

88
88
Bommetje bij Beveren: sterke man verlaat de club

Toch wel groot nieuws uit Beveren. Daar deelden ze zopas mee dat CEO Bart Foubert na zes seizoenen ...

212
212

Meer sportnieuws