EXCLUSIEF: "Hoop ooit terug te keren naar Anderlecht"

door
EXCLUSIEF:

Deze week kan u elke dag een interview of exclusief artikel lezen over het voetbal in de Major League Soccer en in Canada, met daarbij een grote link naar België. Spelers als Alejandro Pozuelo, Laurent Ciman, Yuya Kubo en anderen zijn er actief, maar er is ook Jack de Vries. Hij speelde in het verleden voor RSC Anderlecht en onze redactie had een gesprek met hem.


De Vries is een achttienjarige middenvelder die deel uitmaakt van de A-kern van Philadelphia Union. De speler zit momenteel in lockdown, maar ook in de MLS gaan ze stilaan hervatten met individuele training. "Ondanks de hele situatie gaat alles goed. Ik train op mezelf en breng wat tijd door met de familie. Het is nog niet duidelijk wanneer de competitie zal gaan hervatten”, legt hij uit aan onze redactie.

De Vries speelde bij de jeugd van RSCA samen met Doku.

De Vries speelt al vijf jaar voor Philadelphia Union. “De club kwam mij op het spoor via een vriend van mijn vader, die coach was, en hij zorgde ervoor dat ik kon gaan testen bij Union." Dat verliep goed, want De Vries trok naar de academie en sinds januari maakt hij deel uit van de A-kern.

De Vries speelde daarvoor in de jeugdopleiding van Anderlecht. "Ik verliet Anderlecht omdat mijn vader (ex-prof Raimo de Vries, nvdr.) voor zijn werk moest terugkeren naar de Verenigde Staten. Ik speelde bij de generatie van 2002 en Eliot Matazo (nu AS Monaco, nvdr.), Killian Sardella en Jérémy Doku waren mijn ploegmaats. Ik zou op een dag graag terugkeren naar België en Anderlecht."

In 2019 onderging De Vries een test bij PSV en FC Kopenhagen. "Er waren geen Belgische aanbiedingen en dat komt ook omdat ik nergens in België testte." Het talent kan zich de komende maanden en jaren in de kijker spelen van Belgische clubs, want ze lonken steeds meer naar de MLS.

De Vries ziet een terugkeer naar RSCA op een dag zeker zitten.

De Vries stelt zich ook kort even voor als speler. "Ik ben een speler die goed is in één-tegen-één-situaties", legt hij uit. Zijn ambities zijn duidelijk: "Ik hoop mij verder te blijven ontwikkelen en door te groeien, en ik hoop dat te doen met de nodige minuten in de Major League Soccer." De Vries kan nog voor Nederland en de VS kiezen. "Ik hoop uiteraard om op een dag het shirt van de nationale ploeg van de VS te dragen, maar het zou ook mooi zijn als ik ooit voor Nederland zou kunnen uitkomen", besluit het talent.

LEES OOK: Pozuelo en Murillo start van nieuw huwelijk tussen JPL en MLS

LEES OOK: Anderlecht wil nog meer zaken doen in de MLS

LEES OOK: Waarom deze Bertaccini-statistiek Anderlecht laat dromen

Moet RSCA hem in de gaten houden?

Meest recent

Waarom deze Bertaccini-statistiek Anderlecht laat dromen

Adriano Bertaccini is sterk begonnen aan de Play-Offs. De aanvaller kende tot op heden een ...

1
1
Kompany zet Bayern-top onder druk met beslissing van formaat

Bayern zit in een beslissende fase rond een transfertarget die Kompany al maanden bovenaan zijn ...

6
6
Nainggolan zéér duidelijk over vertrek bij Patro

Patro Eisden stuntte door Radja Nainggolan in januari naar Maasmechelen te halen. De voormalige Rode ...

32
32
'Anderlecht gaat pittige transferstrijd aan met Napoli'

RSC Anderlecht is volop bezig met het zoeken naar versterking. De Brusselaars willen de kern in de ...

43
43
Hubert geeft verklaring voor pover Union SG

Union SG speelde een povere partij, niet de eerste, tegen AA Gent. Deze keer konden ze geen ...

77
77
Vanaken niet pijnvrij: "Ik maak het zo niet erger"

Club Brugge uit en thuis is een enorm verschil. Na RSC Anderlecht werd ook KV Mechelen vlot ...

88
88
Nipte zege Barça overschaduwd: groot alarm om Yamal

FC Barcelona heeft zijn voorsprong aan de top in het klassement van La Liga intact kunnen houden ...

53
53
Opvallende persconferentie Leko: "Zie ik er bang uit?"

Club Brugge heeft zijn dure nederlaag op het veld van Union SG enkele dagen later alweer rechtgezet. ...

168
168
Dure uitschuiver Union: sterkhouder krijgt 4 op 10

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

76
76
Kompany naar bekerfinale, Doku helpt City aan leidersplaats

Vincent Kompany blijft met Bayern München op koers voor een historisch seizoen. Enkele dagen na ...

136
136
Titelstrijd volledig open: Club haalt fors uit, eerste slipper Union

Club Brugge heeft op de vierde speeldag van de Champions' Play-Off voor een nieuw keerpunt in de ...

272
272
Kassa Genk rinkelt: El Ouahdi gooit ambities op tafel

KRC Genk kan de laatste weken rekenen op een Zakaria El Ouahdi in bloedvorm. De Limburgers kunnen ...

265
265
PSG maakt titelstatement, nieuw gezichtsverlies Atlético

Enkele dagen dagen na de verloren finale van de Copa del Rey, heeft Atlético Madrid een ...

26
26
Geurtje aan cruciale goal Club: Vanhaezebrouck velt verdict

Club Brugge wou woensdagavond voor een gepaste reactie zorgen na de dure uitschuiver op Union SG. ...

579
579
Nieuwe kroonprins Anderlecht staat op: "Identiek Zanetti"

RSC Anderlecht heeft sportief en financieel gezien enkele moeilijke jaren achter de rug. Meer dan ...

418
418
"Heel zuur" - duidelijke oorzaak uitschuiver KRC Genk

KRC Genk heeft zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs dinsdagavond met succes verdedigd. Maar de ...

256
256
Spitsenbom bij Anderlecht: topschutter op komst

Anderlecht heeft zijn zinnen gezet op een Engelse topschutter die dit seizoen overal opvalt. ...

402
402
Taravel hint naar verrassingen in basiself

Anderlecht kan terugblikken op een knappe zes op zes in de Champions' Play-Off, maar desondanks ...

111
111
Leko zorgt weer voor verrassing, AA Gent mét Kanga

De wedstrijden volgen elkaar in sneltempo op in de play-offs, want woensdagavond wordt de vierde ...

82
82
Mokerslag voor Kompany en Duitsland: sterkhouder mist WK

Bayern München mocht vorig weekend al de titel in de Bundesliga vieren, maar dat betekent niet ...

58
58
'Strijd barst los: Arsenal en Man Utd melden zich bij Club'

Bij Club Brugge komt er in de zomer mogelijk een stevige leegloop aan. Heel wat sterkhouders lopen ...

177
177
Crisis bij Chelsea compleet: alwéér trainer op straat

Sinds de overname door BlueCo is het bij Chelsea maar zelden rustig geweest. De Blues wonnen wel een ...

55
55
'Club droomt nog van transfer: bod JPL-concurrent geweigerd'

Bij Club Brugge speuren ze de markt nu al volop af naar versterking voor de zomer. Daarbij mikken ze ...

112
112
'KV Mechelen dreigt revelatie te verliezen'

Bij KV Mechelen zetten ze de laatste jaren met succes in op jong talent. Daarbij beschikken ze over ...

82
82
'Grote kuis Guardiola: City stuurt alweer oudgediende door'

Manchester City is vorig seizoen een nieuwe weg ingeslagen. Na een moeilijke eerste seizoenshelft ...

86
86

Meer sportnieuws