EXCLUSIEF: "Hoop ooit terug te keren naar Anderlecht"

door
EXCLUSIEF:

Deze week kan u elke dag een interview of exclusief artikel lezen over het voetbal in de Major League Soccer en in Canada, met daarbij een grote link naar België. Spelers als Alejandro Pozuelo, Laurent Ciman, Yuya Kubo en anderen zijn er actief, maar er is ook Jack de Vries. Hij speelde in het verleden voor RSC Anderlecht en onze redactie had een gesprek met hem.


De Vries is een achttienjarige middenvelder die deel uitmaakt van de A-kern van Philadelphia Union. De speler zit momenteel in lockdown, maar ook in de MLS gaan ze stilaan hervatten met individuele training. "Ondanks de hele situatie gaat alles goed. Ik train op mezelf en breng wat tijd door met de familie. Het is nog niet duidelijk wanneer de competitie zal gaan hervatten”, legt hij uit aan onze redactie.

De Vries speelde bij de jeugd van RSCA samen met Doku.

De Vries speelt al vijf jaar voor Philadelphia Union. “De club kwam mij op het spoor via een vriend van mijn vader, die coach was, en hij zorgde ervoor dat ik kon gaan testen bij Union." Dat verliep goed, want De Vries trok naar de academie en sinds januari maakt hij deel uit van de A-kern.

De Vries speelde daarvoor in de jeugdopleiding van Anderlecht. "Ik verliet Anderlecht omdat mijn vader (ex-prof Raimo de Vries, nvdr.) voor zijn werk moest terugkeren naar de Verenigde Staten. Ik speelde bij de generatie van 2002 en Eliot Matazo (nu AS Monaco, nvdr.), Killian Sardella en Jérémy Doku waren mijn ploegmaats. Ik zou op een dag graag terugkeren naar België en Anderlecht."

In 2019 onderging De Vries een test bij PSV en FC Kopenhagen. "Er waren geen Belgische aanbiedingen en dat komt ook omdat ik nergens in België testte." Het talent kan zich de komende maanden en jaren in de kijker spelen van Belgische clubs, want ze lonken steeds meer naar de MLS.

De Vries ziet een terugkeer naar RSCA op een dag zeker zitten.

De Vries stelt zich ook kort even voor als speler. "Ik ben een speler die goed is in één-tegen-één-situaties", legt hij uit. Zijn ambities zijn duidelijk: "Ik hoop mij verder te blijven ontwikkelen en door te groeien, en ik hoop dat te doen met de nodige minuten in de Major League Soccer." De Vries kan nog voor Nederland en de VS kiezen. "Ik hoop uiteraard om op een dag het shirt van de nationale ploeg van de VS te dragen, maar het zou ook mooi zijn als ik ooit voor Nederland zou kunnen uitkomen", besluit het talent.

LEES OOK: Pozuelo en Murillo start van nieuw huwelijk tussen JPL en MLS

LEES OOK: Anderlecht wil nog meer zaken doen in de MLS

LEES OOK: 'Delcroix verrast iedereen met nieuwe club'

Moet RSCA hem in de gaten houden?

Meest recent

'Zelfs Real Madrid komt aankloppen bij Club Brugge'

Club Brugge hoopt zich tijdens de wintermercato stevig te kunnen versterken. Maar voorlopig duiken ...

56
56
Nkada kent sanctie na 'boksincident' tegen STVV

Standard sloot zijn kalenderjaar af met een thuisnederlaag tegen STVV. Die wedstrijd werd ontsierd ...

51
51
Opportuniteit voor Belgische clubs: Rode Duivel op de markt

Vanaf donderdag kunnen de Belgische eersteklassers helemaal beginnen aan hun zoektocht naar ...

76
76
'Delcroix verrast iedereen met nieuwe club'

Hannes Delcroix zit op een zijspoor bij Burnley. De Engelse eersteklasser wil in januari dolgraag af ...

58
58
'Opvallend Belgisch transfergerucht omtrent Mertens'

Dries Mertens geniet momenteel volop van de passie van hem en zijn vrouw Kat Kerkhofs: de wereld ...

103
103
'Anderlecht schiet raak: spits met waanzinnige cijfers'

Anderlecht wil raak schieten, maar niet met de klassieke namen. Er wordt in de wandelgangen ...

332
332
Straf! Lammens liet grote club staan voor Man Utd

Senne Lammens versierde afgelopen zomer een absolute toptransfer. Hij trok voor 21 miljoen euro van ...

115
115
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

71
71
'Belgische topclub wil Kerk weghalen bij Antwerp'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

562
562
Club Brugge plukt keeperstrainer weg bij voetbalbond

Club Brugge vertrekt zaterdag op winterstage. Behoudens verrassingen nog zonder versterkingen, al ...

162
162
Franky Van der Elst steelt de show met verrassend debuut

Sommige carrières lijken nooit helemaal af. Ook niet wanneer ze al decennialang meegaan. ...

35
35
'Hayen hakt knopen door: Genk dumpt dure zomerflop'

Bij ingang van het nieuwe jaar prijkt KRC Genk pas op de negende plaats. Om daar verandering in te ...

676
676
“Die Belg is gestoord”: Preud’homme zoals je hem nooit zag

Michel Preud'homme heeft een blijvende stempel nagelaten in het Belgische voetbal: als speler en ...

137
137
'AA Gent heeft beet: oude bekende De Mil op komst'

Tien matchen voor het einde van de reguliere competitie prijkt AA Gent pas op plaats acht. Vermits ...

256
256
'Gheysens grijpt in: Antwerp lanceert winteroffensief'

Antwerp mag dankzij de recente opmars in het klassement weer naar boven kijken, maar een extra ...

431
431
'Club Brugge stap dichter bij eerste winteraanwinst'

Club Brugge windt er geen doekjes om dat een extra flankaanvaller dé uitgesproken prioriteit ...

755
755
'Anderlecht gaat all-in: Vazquez out, Benteke in?'

RSC Anderlecht gaat vooral op uitgaand vlak een drukke zomer tegemoet, maar op inkomend gebied is er ...

927
927
Seys laat Club Brugge-fans watertanden op Instagram

Joaquin Seys kende een absoluut droomjaar bij Club Brugge. Vanuit Club NXT stroomde hij schijnbaar ...

206
206
Tielemans haalt loftrompet boven: “Heel speciaal”

Youri Tielemans heeft een topjaar achter de rug. De middenvelder is de architect van het sterk ...

53
53
FIFA-baas Infantino slaat snoeihard terug op WK-chaos

Het WK 2026 komt dichterbij en het landentornooi in de Verenigde Staten, Mexico en Canada kreeg al ...

131
131
Vanaken zekerheid op WK? “Had al eerder kunnen zijn”

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge, maar bij de Rode Duivels ...

161
161
Antwerp wrijft zich in de handen: topduo staat op

Royal Antwerp FC kende een desastreuze reeks en keek zelfs even tegen degradatiezorgen aan. Stef ...

190
190
Boeckx doet straffe uitspraken over “maniakale” Kompany

Het einde van het jaar zit er bijna op en dan worden de beste momenten overal bovengehaald. Ook ...

124
124
Vaste Rode Duivel plots ferm in de rats: "Héél vreemd"

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada komt dichterbij met de nakende jaarwisseling. ...

101
101
‘Code rood bij Antwerp: exit ‘stabiele factor’ dreigt’

Royal Antwerp FC dreigt weer een totale leegloop mee te maken. Achter de schermen is de club al druk ...

260
260

Meer sportnieuws