EXCLUSIEF: "Hoop ooit terug te keren naar Anderlecht"

373
EXCLUSIEF:

Deze week kan u elke dag een interview of exclusief artikel lezen over het voetbal in de Major League Soccer en in Canada, met daarbij een grote link naar België. Spelers als Alejandro Pozuelo, Laurent Ciman, Yuya Kubo en anderen zijn er actief, maar er is ook Jack de Vries. Hij speelde in het verleden voor RSC Anderlecht en onze redactie had een gesprek met hem.


De Vries is een achttienjarige middenvelder die deel uitmaakt van de A-kern van Philadelphia Union. De speler zit momenteel in lockdown, maar ook in de MLS gaan ze stilaan hervatten met individuele training. "Ondanks de hele situatie gaat alles goed. Ik train op mezelf en breng wat tijd door met de familie. Het is nog niet duidelijk wanneer de competitie zal gaan hervatten”, legt hij uit aan onze redactie.

De Vries speelde bij de jeugd van RSCA samen met Doku.

De Vries speelt al vijf jaar voor Philadelphia Union. “De club kwam mij op het spoor via een vriend van mijn vader, die coach was, en hij zorgde ervoor dat ik kon gaan testen bij Union." Dat verliep goed, want De Vries trok naar de academie en sinds januari maakt hij deel uit van de A-kern.

De Vries speelde daarvoor in de jeugdopleiding van Anderlecht. "Ik verliet Anderlecht omdat mijn vader (ex-prof Raimo de Vries, nvdr.) voor zijn werk moest terugkeren naar de Verenigde Staten. Ik speelde bij de generatie van 2002 en Eliot Matazo (nu AS Monaco, nvdr.), Killian Sardella en Jérémy Doku waren mijn ploegmaats. Ik zou op een dag graag terugkeren naar België en Anderlecht."

In 2019 onderging De Vries een test bij PSV en FC Kopenhagen. "Er waren geen Belgische aanbiedingen en dat komt ook omdat ik nergens in België testte." Het talent kan zich de komende maanden en jaren in de kijker spelen van Belgische clubs, want ze lonken steeds meer naar de MLS.

De Vries ziet een terugkeer naar RSCA op een dag zeker zitten.

De Vries stelt zich ook kort even voor als speler. "Ik ben een speler die goed is in één-tegen-één-situaties", legt hij uit. Zijn ambities zijn duidelijk: "Ik hoop mij verder te blijven ontwikkelen en door te groeien, en ik hoop dat te doen met de nodige minuten in de Major League Soccer." De Vries kan nog voor Nederland en de VS kiezen. "Ik hoop uiteraard om op een dag het shirt van de nationale ploeg van de VS te dragen, maar het zou ook mooi zijn als ik ooit voor Nederland zou kunnen uitkomen", besluit het talent.

LEES OOK: Pozuelo en Murillo start van nieuw huwelijk tussen JPL en MLS

LEES OOK: Anderlecht wil nog meer zaken doen in de MLS

LEES OOK: ‘Anderlecht kiest nieuwe maestro: toptransfer op de 10’

Moet RSCA hem in de gaten houden?

Meest recent

Club niet te stoppen? Uitspraak Leko doet concurrentie gruwen

Ht seizoen is amper begonnen of Club Brugge staat al aan de leiding van de Jupiler Pro League te ...

18
18
Arsenal imponeert bij PL-start, Tzolis meteen op afspraak

In de Premier League heeft Arsenal FC het nieuwe seizoen overtuigend op gang getrapt. De ...

22
22
Standard doet Sclessin branden dankzij koele invaller

Na drie speeldagen werd Sclessin eindelijk in vuur en vlam gezet. Standard had in zijn vorige twee ...

34
34
Fans Arsenal gaan los op Club Brugge bij PL-debuut Tzolis

Vrijdagavond werd de nieuwe jaargang in de Premier League op gang getrapt. Als openingswedstrijd ...

252
252
CPL: Vreven vloert Mazzu, promovendus stunt opnieuw

Enigszins verrassend, maar allesbehalve onverdiend, staan Lokeren en Virton voorlopig aan kop in de ...

44
44
Tweetal charmeert Thorup: Genk met extra wapens naar Bosuil

KRC Genk wil zaterdagavond zijn eerste punten van het seizoen op verplaatsing veroveren. Maar dat ...

156
156
Barça heeft groot Tresoldi-plan: krankzinnige transfersom

Op Joel Ordoñez na wil Club Brugge in het slot van de transferperiode geen sterkhouders meer ...

562
562
Union kondigt weer vertrekker aan; Beveren shopt in Duitsland

De derde speeldag van de Jupiler Pro League is aangebroken, maar de eersteklassers blijven uiterst ...

48
48
"Duel Monster" - Arsenal dokt zwaar voor nieuwe topaanwinst

Arsenal FC bewees met een ruime zege in de Community Shield klaar te zijn voor het nieuwe seizoen. ...

156
156
‘Anderlecht kiest nieuwe maestro: toptransfer op de 10’

Anderlecht wil deze zomer nog uitpakken met een nieuwe creatieve maestro op het middenveld. ...

887
887
Vlak voor Serie A-start: De Bruyne slaat Allegri met verstomming

Verschillende Europese topcompetities trekken zich dit weekend weer op gang, daarbij ook de Serie A. ...

209
209
STVV op weg naar straffe stunt: strijdplan voor Cyprus

STVV heeft zijn rentree op het Europese toneel niet gemist. De Kanaries hadden in de heenwedstrijd ...

193
193
'Transferwaanzin in Londen: doorbraak Marmoush nabij'

Vrijdagavond gaat het nieuwe seizoen in de Premier League van start. Maar de Engelse clubs zijn ...

92
92
'Cashbom bij Antwerp: waanzinnig prijskaartje bekend'

Met een zes op zes heeft Antwerp zijn start niet gemist. Om die lijn door te trekken zal Marvin ...

370
370
'Done deal: Club Brugge rondt transferhuiswerk af'

Club Brugge laat het geld deze zomer weer stevig rollen. Tot dusver gaf het al ruim 40 miljoen uit ...

706
706
Standard zorgt voor bom in Mechelen: 'Vrouwen werden betast'

Bij Standard is er niet alleen commotie ontstaan over de wedstrijd tegen KV Mechelen, ook over het ...

147
147
Witte rook in Anderlecht: zesde zomeraanwinst voorgesteld

Tot dusvers haalde RSC Anderlecht al vijf nieuwkomers in huis, maar daarmee blijkt de honger van ...

302
302
Vanhaezebrouck vs Van Gucht: Harde boodschap zindert na

Ruben Van Gucht krijgt vanuit een wel heel onverwachte hoek een duidelijke boodschap. De populaire ...

101
101
'Leegloop in Anderlecht: volledig elftal richting exit'

Nu het de League Phase van de Europa League kan ruiken, wordt het vizier bij RSC Anderlecht weer op ...

785
785
Leko spreekt klare taal over transferplannen Club Brugge

Met een zes op zes schoot Club Brugge vlot uit de startblokken, een lijn die Ivan Leko zondag tegen ...

763
763
'Soap rond Saliba escaleert: Anderlecht keert kar'

Dankzij de 0-3 zege tegen Kairat Almaty staat RSC Anderlecht met anderhalf been in de League Phase ...

624
624
‘Anderlecht-jeugdproduct gewild: terugkeer JPL lonkt’

RSC Anderlecht produceert jaarlijks veel talenten, maar een handvol breken door in de A-kern van ...

119
119
Nieuwe details oorlog Guiagon – Charleroi onthuld

Parfait Guiagon ligt in de clinch met Sporting Charleroi. Vooral een zware ruzie met Mehdi Bayat ...

123
123
'Toch nog kassa Club Brugge? Hernieuwde interesse Ordonez'

Vertrekt Joel Ordonez deze zomermercato nog? De centrale verdediger ligt in de lappenmand, maar ...

472
472
Kompany schept duidelijkheid over gezondheid Musiala

Jamal Musiala is één van de grootste talenten, maar tijdens de voorbereiding werd de ...

52
52

Meer sportnieuws