EXCLUSIEF: "Hoop ooit terug te keren naar Anderlecht"

373 stemmen
EXCLUSIEF:

Deze week kan u elke dag een interview of exclusief artikel lezen over het voetbal in de Major League Soccer en in Canada, met daarbij een grote link naar België. Spelers als Alejandro Pozuelo, Laurent Ciman, Yuya Kubo en anderen zijn er actief, maar er is ook Jack de Vries. Hij speelde in het verleden voor RSC Anderlecht en onze redactie had een gesprek met hem.


De Vries is een achttienjarige middenvelder die deel uitmaakt van de A-kern van Philadelphia Union. De speler zit momenteel in lockdown, maar ook in de MLS gaan ze stilaan hervatten met individuele training. "Ondanks de hele situatie gaat alles goed. Ik train op mezelf en breng wat tijd door met de familie. Het is nog niet duidelijk wanneer de competitie zal gaan hervatten”, legt hij uit aan onze redactie.

De Vries speelde bij de jeugd van RSCA samen met Doku.

De Vries speelt al vijf jaar voor Philadelphia Union. “De club kwam mij op het spoor via een vriend van mijn vader, die coach was, en hij zorgde ervoor dat ik kon gaan testen bij Union." Dat verliep goed, want De Vries trok naar de academie en sinds januari maakt hij deel uit van de A-kern.

De Vries speelde daarvoor in de jeugdopleiding van Anderlecht. "Ik verliet Anderlecht omdat mijn vader (ex-prof Raimo de Vries, nvdr.) voor zijn werk moest terugkeren naar de Verenigde Staten. Ik speelde bij de generatie van 2002 en Eliot Matazo (nu AS Monaco, nvdr.), Killian Sardella en Jérémy Doku waren mijn ploegmaats. Ik zou op een dag graag terugkeren naar België en Anderlecht."

In 2019 onderging De Vries een test bij PSV en FC Kopenhagen. "Er waren geen Belgische aanbiedingen en dat komt ook omdat ik nergens in België testte." Het talent kan zich de komende maanden en jaren in de kijker spelen van Belgische clubs, want ze lonken steeds meer naar de MLS.

De Vries ziet een terugkeer naar RSCA op een dag zeker zitten.

De Vries stelt zich ook kort even voor als speler. "Ik ben een speler die goed is in één-tegen-één-situaties", legt hij uit. Zijn ambities zijn duidelijk: "Ik hoop mij verder te blijven ontwikkelen en door te groeien, en ik hoop dat te doen met de nodige minuten in de Major League Soccer." De Vries kan nog voor Nederland en de VS kiezen. "Ik hoop uiteraard om op een dag het shirt van de nationale ploeg van de VS te dragen, maar het zou ook mooi zijn als ik ooit voor Nederland zou kunnen uitkomen", besluit het talent.

LEES OOK: Pozuelo en Murillo start van nieuw huwelijk tussen JPL en MLS

LEES OOK: Anderlecht wil nog meer zaken doen in de MLS

LEES OOK: Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

Moet RSCA hem in de gaten houden?

Meest recent

Grote trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

107
107
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

152
152
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

25
25
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

252
252
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

35
35
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

163
163
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

25
25
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

425
425
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

422
422
Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

115
115
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

79
79
Gouden tip Garcia: "Zo iemand heb je nodig tegen Iran"

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

345
345
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

384
384
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

373
373
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

137
137
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

153
153
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

678
678
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

81
81
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

148
148
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

283
283
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

319
319
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

299
299
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

90
90
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

65
65
Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

326
326

Meer sportnieuws