EXCLUSIEF: "Hoop ooit terug te keren naar Anderlecht"

373
EXCLUSIEF:

Deze week kan u elke dag een interview of exclusief artikel lezen over het voetbal in de Major League Soccer en in Canada, met daarbij een grote link naar België. Spelers als Alejandro Pozuelo, Laurent Ciman, Yuya Kubo en anderen zijn er actief, maar er is ook Jack de Vries. Hij speelde in het verleden voor RSC Anderlecht en onze redactie had een gesprek met hem.


De Vries is een achttienjarige middenvelder die deel uitmaakt van de A-kern van Philadelphia Union. De speler zit momenteel in lockdown, maar ook in de MLS gaan ze stilaan hervatten met individuele training. "Ondanks de hele situatie gaat alles goed. Ik train op mezelf en breng wat tijd door met de familie. Het is nog niet duidelijk wanneer de competitie zal gaan hervatten”, legt hij uit aan onze redactie.

De Vries speelde bij de jeugd van RSCA samen met Doku.

De Vries speelt al vijf jaar voor Philadelphia Union. “De club kwam mij op het spoor via een vriend van mijn vader, die coach was, en hij zorgde ervoor dat ik kon gaan testen bij Union." Dat verliep goed, want De Vries trok naar de academie en sinds januari maakt hij deel uit van de A-kern.

De Vries speelde daarvoor in de jeugdopleiding van Anderlecht. "Ik verliet Anderlecht omdat mijn vader (ex-prof Raimo de Vries, nvdr.) voor zijn werk moest terugkeren naar de Verenigde Staten. Ik speelde bij de generatie van 2002 en Eliot Matazo (nu AS Monaco, nvdr.), Killian Sardella en Jérémy Doku waren mijn ploegmaats. Ik zou op een dag graag terugkeren naar België en Anderlecht."

In 2019 onderging De Vries een test bij PSV en FC Kopenhagen. "Er waren geen Belgische aanbiedingen en dat komt ook omdat ik nergens in België testte." Het talent kan zich de komende maanden en jaren in de kijker spelen van Belgische clubs, want ze lonken steeds meer naar de MLS.

De Vries ziet een terugkeer naar RSCA op een dag zeker zitten.

De Vries stelt zich ook kort even voor als speler. "Ik ben een speler die goed is in één-tegen-één-situaties", legt hij uit. Zijn ambities zijn duidelijk: "Ik hoop mij verder te blijven ontwikkelen en door te groeien, en ik hoop dat te doen met de nodige minuten in de Major League Soccer." De Vries kan nog voor Nederland en de VS kiezen. "Ik hoop uiteraard om op een dag het shirt van de nationale ploeg van de VS te dragen, maar het zou ook mooi zijn als ik ooit voor Nederland zou kunnen uitkomen", besluit het talent.

LEES OOK: Pozuelo en Murillo start van nieuw huwelijk tussen JPL en MLS

LEES OOK: Anderlecht wil nog meer zaken doen in de MLS

LEES OOK: Sibierski geeft zijn doel én filosofie prijs bij Anderlecht

Moet RSCA hem in de gaten houden?

Meest recent

Speler geraakte niet weg bij Bayern, Kompany velt oordeel

Wie stopt Bayern dit seizoen in de Bundesliga? We vermoeden weer niemand. Vincent Kompany neemt het ...

33
33
De Meyer zet spelers op hun plaats, feest bij Beveren

SK Beveren won verdiend met 2-0 van STVV. De Kanaries merkten ook dat de Waaslanders thuis een heel ...

54
54
Arsenal en Real Madrid gunnen hun fans een goed weekend

Arsenal en Real Madrid kwamen vanavond aan de bak in de Premier League en La Liga. Konden de twee ...

24
24
Sterk Union SG met vijfklapper, drama voor OHL

Twee matchen om 20u45 in de Jupiler Pro League. Union SG hoopte zijn goede start verder te zetten ...

119
119
Met een trotse Van Himst: "Maakt het extra mooi"

KVC Westerlo won knap met 4-2 van Standard. De Kemphanen boeken zo een knappe zes op zes en het is ...

65
65
Sibierski geeft zijn doel én filosofie prijs bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski voor een enorme koerswijziging gezorgd. De sportieve baas ...

158
158
Coach Brighton lyrisch over 'nieuwe De Cuyper'

Maxim De Cuyper trok een jaar geleden voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

138
138
Vermeeren over vertrek bij Antwerp: "Als men dat zou weten..."

Arthur Vermeerden keerde terug naar Royal Antwerp FC. De middenvelder kende geen geslaagde avonturen ...

214
214
Groot feest bij Westerlo: Standard gaat onderuit

Om 18u15 stond er een interessant duel op het programma met KVC Westerlo tegen Standard. Het werd ...

57
57
Weergaloze Moreira dé grote man bij AC Milan

In de Serie A en Premier League begonnen er vroeg op de avond ook twee matchen. Tottenham ging tegen ...

54
54
‘Club Brugge-topaankopen keren zich tegen Leko’

Club Brugge investeerde deze zomer ruim vijftig miljoen euro in een nieuwe ploeg. Toch botsen enkele ...

379
379
Exit bij KRC Genk: "Ik zocht een oplossing"

Bij OH Leuven moet het dringend beter. De ploeg van Timmy Simons pakte nog geen enkel punt en ze ...

35
35
Cercle Brugge onder druk: Friis ziet één groot probleem

Cercle Brugge is niet goed begonnen aan het seizoen. Met een twee op vijftien is het rapport ...

79
79
Geen revelatie: OH Leuven staat voor cruciaal seizoen

De afgelopen jaren moesten we toch even de wenkbrauwen fronsen bij bepaalde uitspraken. Zo werd OH ...

49
49
Vanaken wel of niet? Leko maakt selectie bekend

Hans Vanaken viel tegen Aston Villa uit met een lichte blessure. Er was veel twijfel of de Rode ...

158
158
Wilmots met kennersoog? Gouden zaak voor Standard

Bepaalde media durfden al eens neerbuigend te doen over Marc Wilmots, maar hij levert geen onaardig ...

71
71
Pandoering voor RSCA Futures, Sporting Hasselt viert

Om 16u stonden er twee matchen in de Challenger Pro League op het programma. RSCA Futures nam het op ...

83
83
Chelsea en Liverpool overtuigen weer niet in Premier League

Drukke namiddag in de Premier League. Om 16u vatten er maar liefst vijf partijen aan. Het was vooral ...

26
26
SK Beveren maakt sterke thuisreputatie weer waar tegen STVV

In de Jupiler Pro League begonnen SK Beveren en STVV om 16u op de Freethiel aan hun onderlinge ...

83
83
De Cat baalt enorm, Dortmund wint vlot

In de Bundesliga stonden er om 15u30 ook heel wat matchen op het programma. Borussia Dortmund kwam ...

88
88
Standard mag weer dromen: "Er is veel meer kwaliteit"

Standard is met een 11 op 15 zeer goed begonnen aan het seizoen. De Rouches spelen dit weekend op ...

62
62
Luis Vazquez (ex-RSCA) gaat viraal met 'misser van het jaar'

Luis Vazquez verliet RSC Anderlecht een aantal maanden geleden voor Birmingham City. De Argentijnse ...

183
183
Boskampt stelt vast: "Dat begint zich te wreken bij Club"

Club Brugge begon correct aan het seizoen, maar het is duidelijk dat het allemaal nog veel beter ...

352
352
Vanderbiest na 2 op 18: "Het is hier altijd iets, hé"

KV Mechelen verloor met 0-1 van RSC Anderlecht. De Maneblussers waren verdienstelijk, maar ook niet ...

123
123
Dé titelkandidaat in België? "Zij staan verder dan Club Brugge"

Union SG is inzake resultaten zeer goed begonnen aan het seizoen. Ze boekten een 13 op 15. Vanavond ...

371
371

Meer sportnieuws