TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht en Genk handelen, Tau kan bij Club blijven'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht en Genk handelen, Tau kan bij Club blijven'

Door het coronavirus worden er momenteel geen voetbalwedstrijden afgewerkt, dat nog minstens tot half mei en allicht zelfs langer. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Anderlecht en KRC Genk realiseren de nodige transfers tussen elkaar. Volgens Le Soir zal Genk de aankoopoptie op Thomas Didillon lichten, waardoor de doelman voor 1,65 miljoen euro de definitieve overstap zal maken. In de omgekeerde richting heeft RSCA met Ilias Takidine zijn eerste zomeraanwinst uit Limburg weggeplukt. De 19-jarige flankaanvaller maakt transfervrij de overstap en krijgt bij Anderlecht meteen een plaats in de A-kern.



In de zomer keert Percy Tau in principe terug naar Brighton, nadat hij dit seizoen op huurbasis bij Club Brugge doorbracht. Het is echter nog niet duidelijk wat er daar met hem zal gebeuren. Tau zal een werkvergunning moeten krijgen, maar mocht dat niet lukken zou hij opnieuw verhuurd worden. Club zou dan dus opnieuw in aanmerking kunnen komen, al zal Brighton hem misschien liever naar een grotere competitie sturen.

Wie wel Club zeker lijkt te verlaten, is Emmanuel Dennis. De Nigeriaanse aanvaller blijft heel wat interesse genieten, maar ondanks het coronavirus blijft Club wel vasthouden aan een torenhoge transfersom. Blauw-Zwart zou nog steeds 25 miljoen euro verlangen voor Dennis, die vooral in Engeland gegeerd is.



Bij Zulte Waregem twijfelen ze nog of ze de aankoopoptie van 2,5 miljoen euro voor Cyle Larin zullen lichten. De spits zal definitief overgenomen worden als hij meteen doorverkocht kan worden en er zou alvast een gegadigde opgedoken zijn. PAOK zou de Canadees graag willen binnenhalen. Het is niet duidelijk hoeveel de Grieken willen betalen.

BUITENLAND

Newcastle United staat op het punt overgenomen te worden door een consortium met de steun van de Saudische prins Mohammed bin Salman en die zou van de Magpies een absolute topclub willen maken. Een eerste toptransfer zou al in de steiger staan, want Newcastle zou Philippe Coutinho bij FC Barcelona willen wegplukken. Zelf sluit Coutinho een transfer naar Newcastle ook niet uit.



Kevin De Bruyne liet afgelopen weekend uitschijnen dat hij zou kunnen vertrekken bij Manchester City als de club effectief voor twee jaar uitgesloten wordt van Europees voetbal en dat heeft de speculaties weer in gang gezet. Er worden wel maar zes clubs in staat geacht om de Rode Duivel binnen te halen: Real Madrid, FC Barcelona, Juventus, Bayern München, Manchester United en Liverpool. Maar als rivalen van City lijken die laatste twee alvast uitgesloten.

Michy Batshuayi lijkt deze zomer te moeten vertrekken bij Chelsea nadat hij zich dit seizoen opnieuw niet kon doorzetten. Er zou alvast één ploeg zeer geïnteresseerd zijn om de spits van de bank te verlossen. West Ham zou hem willen binnenhalen als vervanger van Sebastien Haller, die mag vertrekken.



Bij FC Barcelona mogen deze zomer een pak spelers vertrekken en ook een transfer van Luis Suarez zou bespreekbaar zijn. De 33-jarige spits geniet veel interesse uit de Amerikaanse MLS. Onder meer het Inter Miami van David Beckham zou hem zeer graag zien komen.

LEES OOK: Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Zal Club nog 25 miljoen kunnen vangen voor Dennis?

Meest recent

Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

5
5
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

8
8
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

122
122
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

81
81
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

315
315
Burgess-relletje zindert na: ook Vrancken op plaats gezet

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

133
133
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

162
162
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

385
385
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

635
635
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

274
274
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

600
600
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

118
118
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

352
352
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

541
541
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

45
45
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

502
502
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

59
59
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

253
253
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

401
401
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

548
548
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

146
146
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

320
320
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

330
330
'Lukaku is terug: D-Day voor toekomst bij Napoli'

Er was de voorbije weken zeer veel te doen over Romelu Lukaku. Dat de Rode Duivel ervoor koos om in ...

191
191
'Antwerp trekt nieuw blik met talenten open'

Antwerp kreeg vorig weekend een absolute mokerslag. Het werd op de eigen Bosuil compleet vernederd ...

407
407

Meer sportnieuws