Beerschot en OHL mogen vrezen: géén promotie in Nederland

door
Beerschot en OHL mogen vrezen: géén promotie in Nederland

In ons land wordt er pas maandag gestemd over de definitieve afloop van de Jupiler Pro League, in Nederland stond die heikele kwestie vandaag op het programma. Het doek viel daar al over het seizoen nadat de politiek had beslist dat zelfs matchen achter gesloten deuren tot  september niet wenselijk zijn.


Net zoals dat in België straks de bedoeling is, werd eerst een stemronde gehouden onder de clubs. Ook hier stond daarbij vooral het vraagstuk omtrent promotie en degradatie centraal. Een uitbreiding van de Eredivisie naar 20 ploegen zagen zij alvast niet zitten, waardoor er dus gestemd worden over wie zou mogen zakken en wie zou stijgen. Aan het eind van de oefening kwam zo een verrassende oplossing uit de bus.

De KNVB maakte namelijk bekend dat er dit seizoen géén promotie of degradatie tussen het eerste en het tweede niveau zal plaatsvinden. ADO Den Haag en RKC blijven dus gehandhaafd, SC Cambuur en De Graafschap krijgen dan weer een bittere pil te slikken. Een onheilspellend precedent voor kandidaat-promovendi Beerschot en OH Leuven dus, bij Waasland-Beveren wrijven ze zich daarentegen vast al in de handen.

LEES OOK: 'Contract van vier jaar: Club op zucht van transferdeal'

Moet deze beslissing ook in België worden genomen?

Meest recent

'Louwagie geeft niet toe: AA Gent weigert eerste voorstel'

Bij AA Gent zijn ze volop bezig met het afromen van de spelerskern. Dat is nodig vooraleer ze in de ...

24
24
'Westerlo aan zet: grote deal met MLS-club op komst'

Het gonst al een tijdje van de geruchten omtrent Griffin Yow. Voorlopig was er weinig concreet te ...

3
3
'Bijltjesdag bij Anderlecht: drie spelers moeten weg'

Bij RSC Anderlecht gaan ze nog een pak spelers van de 35 die mee zijn op stage laten afvloeien. Er ...

153
153
Club Brugge maakt volgende megadeal officieel bekend

Club Brugge heeft een volgende uitgaande toptransfer afgerond. Blauw-Zwart maakte zopas het vertrek ...

261
261
'Zinho Gano op weg naar zeer verrassende transfer'

Zinho Gano speelt sinds een jaar voor Saudi-Arabië, waar hij uitkomt voor Al-Hazem. De ervaren ...

35
35
'Atalanta twijfelt: deal met Club Brugge of Anderlecht?'

De voorbije jaren groeide Atalanta uit tot een stabiele subtopper in de Serie A en ook vorig seizoen ...

428
428
KRC Genk pakt door en kondigt volgende transferdeal aan

KRC Genk heeft in principe deze zomer niet zoveel werk op de transfermarkt. Het rondde tot dusver ...

122
122
Cercle jubelt: revelatie blijft langer aan boord

Bij Cercle Brugge hielden ze deze zomer schoon schip, nadat vorig seizoen maar net de degradatie ...

40
40
'Renard blijft hongerig: volgende doelwit bekend'

Na het teleurstellende einde van vorig seizoen moest er bij Anderlecht deze zomer veel veranderen. ...

207
207
De Mil lanceert transferoproep: "Dat hebben we nog nodig"

Rik De Mil leverde vorig seizoen straf werk bij Sporting Charleroi. Hij transformeerde een ploeg die ...

37
37
Fans Club Brugge in extase: hij is terug!

Bij Club Brugge lijken ze nog veel werk te hebben om hun ploeg voor volgend seizoen samen te ...

551
551
'Lucas Stassin dropt stevig transferbommetje'

De voorbije maanden bleek dat er nog werk aan de winkel is bij de Rode Duivels, waar Rudi Garcia aan ...

106
106
Vakantie ontspoort voor Gert Verheyen: ‘Net op tijd gered’

Voor veel 'voetbaldieren' is eindelijk een periode van rust aangebroken. Zo ook voor Gert Verheyen. ...

109
109
Heerenveen pakt uit met komst Antwerp-speler

Er heeft deze zomer bij Antwerp alweer een stevige leegloop plaatsgevonden. Negen spelers hebben ...

75
75
‘Leverkusen ziet Rode Duivel als redder’

Bij Bayer Leverkusen zagen ze deze zomer toch een beetje een einde aan een cyclus komen. Een jaar ...

114
114
TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge gaat hard, domper voor Anderlecht en Antwerp'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

622
622
Zoveel verdient Aster Nzeyimana? Het is ronduit schokkend

Aster Nzeyimana maakte enkele jaren geleden de gewaagde overstap vanuit de openbare omroep richting ...

218
218
Bizar: Belgisch supertalent verlaat topclub voor Turkije

Er kloppen tal van talenten op de deur bij de Rode Duivels. Sommige grote beloften vliegen onder de ...

118
118
Sadiki wimpelde drie Europese clubs én Union SG af

Noah Sadiki maakte de overstap van Union SG naar Sunderland. De middenvelder werd kampioen met de ...

114
114
‘Verbazingwekkende transfer: miljoenenbod op Trossard’

Leandro Trossard staat nog tot 2026 onder contract bij Arsenal. De 30-jarige aanvaller wordt ...

185
185
‘Onwaarschijnlijk: flop AA Gent nu plots gewild’

Bij AA Gent zoeken ze naar geld om de kern nadien te versterken. De Buffalo's hopen een paar spelers ...

448
448
KRC Genk slaat toe: tweede zomeraanwinst is een feit

KRC Genk heeft na Daan Heymans zijn tweede zomeraanwinst beet. De Limburgers hebben een opvolger ...

194
194
'Beerschot beslist: vier spelers in beeld'

Beerschot zal nog heel wat versterking mogen halen als ze willen meedingen naar promotie. De Kielse ...

379
379
'Union SG speelt het hard: fenomenaal bod geweigerd'

Bij Union SG verloren ze met Koki Machida (Hoffenheim) en Noah Sadiki (Sunderland) al twee ...

231
231
'Westerlo gaat voor stuntdeal met Internazionale'

KVC Westerlo stelde gisteren met Nacho Ferri een nieuwe spits voor. Daar gaat het echter niet bij ...

166
166

Meer sportnieuws