Racing Genk heeft zichzelf vrijdag geen goede dienst bewezen. Er werd met 1-1 gelijkgespeeld bij Westerlo, waardoor
Anderlecht zondag de koppositie weer kan overnemen. Dan moet het de topper met het
Club Brugge van Adrie Koster wel winnend zien af te sluiten.
Dieter Dekelver was in de beginfase dichtbij de openingstreffer voor Westerlo, maar Thibaut Courtouis bracht redding voor de gasten. Twee minuten later had Genk een strafschop moeten hebben nadat Jelle Vossen gevloerd werd, maar de scheidsrechter wuifde het verzoek weg. Na een halfuur spelen waren beide ploegen dichtbij. Eerst was het Elrio van Heerden die rakelings naast schoot en een minuut later was David Hubert dichtbij, maar op dat schot bracht Yves De Winter redding.
Een kleine tien minuten voor rust had Genk dé uitgelezen mogelijkheid om de score te openen. Elianiv Barda liep De Winter eruit en gaf de bal voor op Vossen. De topscorer van België trapte echter ongelukkig langs de voorzet waardoor hij de bal er niet in kreeg voor het lege doel. Daarna viel de goal aan de andere kant. Dekelver kopte een vrije trap tegen de touwen.
Gelijk na de rust stelde Genk echter alweer orde op zaken. Vossen stuurde Barda diep, die De Winter fraai passeerde. Westerlo maakte het zichzelf alleen nog maar moeilijker, doordat Wouter Corstjens met twee voeten inkwam en daardoor een rode kaart kreeg. De daaropvolgende vrije trap belandde op de paal. In de slotfase zette Genk alles op alles om de overwinning nog te grijpen, maar dat lukte niet meer.
Scoreverloop:
1-0 (39') Dieter Dekelver
1-1 (47') Elianiv Barda
Bijzonderheid: Wouter Corstjens moest de wedstrijd na 57 minuten spelen verlaten met een directe rode kaart.