Niemand ontsnapt: coronavirus heeft drastische invloed op FIFA 21

door
Niemand ontsnapt: coronavirus heeft drastische invloed op FIFA 21

Het coronavirus zorgt ook in de voetbalwereld voor heel wat negatieve gevolgen, geen enkele grote competitie of club ontsnapt hieraan. En ook op de nieuwste versie van de immens populaire voetbalgame FIFA heeft de crisis hoogstwaarschijnlijk zijn invloed . Nu de halve wereld langzaam maar zeker overschakelt naar thuiswerken, is de kans groot dat dit ook voor vertragingen gaat zorgen bij onder andere games. De vraag is of dit ook voor FIFA 21 te wachten staat.


De aankondiging/releasedatum
Officieel is FIFA 21 zelfs nog niet aangekondigd door uitgever Electronic Arts (EA). Jaarlijks komt die aankondiging rondom E3, één van de grootste gamebeurzen ter wereld. EA organiseert het weekend voor E3 haar eigen evenement 'EA Play' en kondigt daar een haar nieuwe games aan. Vaak met releasedatum en de mogelijkheid om een trailer van deze games te spelen.

Voor dit jaar stond E3 op de planning voor 9 tot en met 11 juni en verwacht werd dat EA Play het weekend hieraan voorafgaand plaats zou hebben gevonden. E3 werd alleen afgelast eerder deze maand wegens het coronavirus, waardoor veel onzekerheid is ontstaan over wat er wel gaat gebeuren. Ieder ander jaar zou E3 het walhalla van gaming zijn vol met aankondigingen, waaronder hoogstwaarschijnlijk de nieuwe FIFA.

Het ziet er nu naar uit dat die aankondiging op een andere manier plaats moet gaan vinden. Hoe dat zal zijn is nog maar de vraag. EA zou kunnen opteren voor een gestreamde persconferentie zoals heel wat concurrenten doen. De vraag is echter of de ontwikkeling van de games wel ver genoeg op weg zijn om die persconferentie te houden. En of er gezien de huidige crisis wel voldoende aandacht zou zijn.

Ook ontwikkelaars zitten thuis
Door het coronavirus zijn veel bedrijven in de laatste weken op z’n kop gezet. Waar iedereen normaalgesproken op kantoor samenwerkt om het beste resultaat te halen, moest men overschakelen naar thuiswerken. Voor de studio die de nieuwe FIFA aan het ontwikkelen is dit niet anders. Op deze manier kan een groot deel van het werk wel gewoon voortgaan.

Toch lijkt de situatie wel gevolgen te hebben voor de ontwikkeling van vele games, waaronder FIFA. Analisten voorspellen dat het gros van de games die na april uit zouden moeten komen, gevaar lopen en mogelijk uitgesteld zullen worden. Gezien FIFA jaarlijks op de planning staat voor eind september, is het onwaarschijnlijk dat deze releaseperiode gehaald wordt.

Afhankelijk van het voetbal
Het andere aspect dat de ontwikkeling van FIFA 21 zo moeilijk maakt is dat de makers enigszins afhankelijk zijn van de voetbalcompetities. Zolang deze stil liggen, kunnen de ontwikkelaars moeilijk de balans opmaken voor de statistieken van de spelers. De makers moeten als het ware wachten tot de competities weer hervatten voordat deze definitief een virtuele vorm aan kunnen nemen. Hetzelfde geldt voor transfers. Die kunnen mits updates later nog wel aangepast worden, maar een goede basis is toch ook belangrijk.

Natuurlijk is het nog maar de vraag wanneer en of de competities hervatten. Door het uitstellen van het EK is er weliswaar iets meer ruimte op de kalender, maar momenteel woedt het virus in Europa nog te hard om daarover concrete uitspraken te doen. Als er nog gevoetbald wordt, zal dat allicht achter gesloten deuren zijn.

Het ziet er dus naar uit dat de makers van FIFA 21 moeten gaan zoeken naar oplossingen en een verlate release lijkt dan ook waarschijnlijk. Eveneens voor de hand liggend is dat FIFA 20 geen EK-update gaat krijgen. Nu het Europees Kampioenschap is uitgesteld naar 2021, is de kans ontzettend groot dat deze update ook een jaartje opschuift.

Al met al moge het duidelijk zijn dat FIFA-liefhebbers wellicht nog een tijdje van FIFA 20 zullen moeten genieten. Een opvolger laat mogelijk nog een flinke tijd op zich wachten. De meest recente editie van de voetbalsimulator is sinds 10 september verkrijgbaar voor de PlayStation 4, Xbox One, PC en Nintendo Switch.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Alweer jackpot Club, leegloop Anderlecht’

Denkt u dat FIFA 21 tegen eind september klaar zal zijn?

Meest recent

'AA Gent legt miljoenen klaar voor eerste zomeraanwinst'

Tenzij het straks nog misloopt tegen rode lantaarn Dender mag AA Gent zich opmaken voor de ...

10
10
'Verhaeghe haalt gram: nieuwe goudmijn Club Brugge'

Dankzij een klinkende zege tegen Atlético Madrid kwalificeerde Club NXT zich dinsdag voor de ...

142
142
'Anderlecht zoekt TD: vijf kandidaten op shortlist'

Jérémy Taravel mag het seizoen volmaken als T1 van RSC Anderlecht, maar een andere ...

255
255
Champions League: Noors sprookje strandt tegen Debast

De returns van de achtste finales in de Champions League werden dinsdag afgetrapt door Sporting CP ...

55
55
'Penders zet zich schrap: één man bepaalt toekomst'

Het wordt uitkijken naar wat Rudi Garcia deze week zal doen met Mike Penders. Enerzijds spelen de ...

28
28
'Club maakt zich op voor waanzinnig transferoffensief'

Het belooft bij Club Brugge een zeer drukke zomer te gaan worden. Het lijkt erop dat zowat half ...

215
215
PSV krijgt cruciaal nieuws over blessure Fernandez

PSV is dit seizoen weer onbedreigd op weg naar de titel in de Eredivisie. Het zag ook weer enkele ...

17
17
'KV Mechelen verliest sensatie: Engeland lonkt'

KV Mechelen zag in het voorbije halfjaar heel wat ervaren sterkhouders vertrekken, maar wist zich ...

157
157
'Garcia klaar om Bruggeling te dumpen bij Rode Duivels'

Rudi Garcia staat voor een keuze die in Brugge hard kan aankomen. In de strijd om een vast plek ...

223
223
'Anderlecht ziet transferrecord in rook opgaan'

Anderlecht moet nog wachten op zekerheid over de Champions' Play-Off na de nederlaag van vorig ...

258
258
Opvolger Coosemans? 'Anderlecht aast op Duitse doelman'

Bij Anderlecht moeten in de komende maanden nog heel wat hete hangijzers uitgeklaard worden. De ...

135
135
Vanhaezebrouck enthousiast: Rode Duivel voor Mechelen?

De Champions' Play-Off leek de voorbije vijftien jaar wel vervloekt voor KV Mechelen, maar straks ...

72
72
Joos hoopt op eindelijke doorbraak Genk-talent

Voor KRC Genk wordt het een week die de teneur van het hele seizoen kan bepalen. Donderdag kunnen ze ...

165
165
'PSG verbaast iedereen met JPL-transfer'

Paris Saint-Germain wist vorig seizoen eindelijk de Champions League in de wacht te slepen en lijkt ...

104
104
Anderlecht strikt talent na stormachtige ontwikkeling

Voor Anderlecht blijft Neerpede een goudmijn en in moeilijke tijden is dat zelfs meer dan ooit het ...

159
159
Club heeft goud in handen: "Zij staan verder dan wij"

Club NXT heeft dinsdag opnieuw voor een straffe prestatie gezorgd in de Youth League. In de ...

341
341
'STVV slikt ferme blessuredomper'

STVV ging vorig weekend dan wel onderuit in de Limburgse derby tegen Genk, maar mag nog steeds zeer ...

107
107
Kompany kan opgelucht ademhalen voor CL-clash

Bayern München moet woensdag zijn ticket voor de kwartfinale van de Champions League over de ...

43
43
Opgelet Rode Duivels: FIFA reageert op plan Iran

De voorbije weken rezen er plots grote vraagtekens rond één van de tegenstanders van ...

222
222
Club NXT vernedert Atletico en schrijft geschiedenis

Club NXT heeft een nieuwe pagina bijgeschreven in zijn sprookje in de Youth League. De Brugse ...

346
346
Jackpot Cercle: ‘AS Monaco klopt aan met miljoenen’

Cercle Brugge kijkt dit seizoen weer tegen degradatiezorgen aan, maar toch zijn er enkele ...

224
224
Nieuwe TD Anderlecht direct met kopzorgen: drie dossiers

Het rommelt achter de schermen bij RSC Anderlecht. Jeremy Taravel mag als hoofdtrainer het seizoen ...

301
301
‘Monstertransfer Mika Godts in stroomversnelling'

Mika Godts is dit seizoen één van de lichtpunten bij Ajax. De buitenspeler is aan een ...

90
90
‘Penders krijgt groot nieuws: toekomstplan bekend’

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend. Nog voor zijn doorbraak bij KRC Genk legde Chelsea 20 ...

123
123
Waanzin: Openda trekt in voormalige villa van Ronaldo

Terwijl Loïs Openda nog naar zijn beste vorm aan het zoeken is bij Juventus leeft de Rode ...

53
53

Meer sportnieuws