Verbluffend: 10 voetbalregels waarvan je niet wist dat ze bestonden

door
Verbluffend: 10 voetbalregels waarvan je niet wist dat ze bestonden

We moeten het intussen al meer dan twee weken zonder voetbal stellen. Het spelletje waarvan we zoveel houden, en waar we allemaal ook van denken er alles over te weten. Echter blijkt dat er toch enkele addertjes onder het gras zitten in de reglementen, waarbij we durven stellen dat velen niet wisten dat die bestonden.

Zo stelde Unisport namelijk een filmpje samen op YouTube getiteld: “10 voetbalregels waarvan je niet wist dat ze bestonden.” En effectief, ook wij waren stom van verbazing toen we enkele regels zagen. We lijsten het even voor u op, de video vindt u helemaal onderaan deze pagina.

Een overzicht

1. Je kan een rode kaart krijgen al vóór de wedstrijd van start gaat. Yup, dit overkwam Patrice Evra zelfs op het einde van zijn carrière bij Marseille.



2. Gele kaart voor ‘buitensporig vieren’ blijft ook gelden wanneer het doelpunt wordt afgekeurd. Best even wachten met vieren dus, zeker in de 'VAR-tijden' van tegenwoordig.

3. Het aantal van spelers die worden toegewezen een penalty trappen bij een shootout, moeten bij beide teams gelijk zijn. Klinkt logisch, maar als er een rode kaart is gevallen, moet de tegenpartij een speler ‘laten vallen’.

4. Je mag de wedstrijd starten met amper zeven spelers. Geen ijzersterke tactiek, maar het mág dus wel. Bij zes spelers is het overigens forfait: 5-0. Iets wat je ongetwijfeld al bent tegengekomen bij je lokale liefhebbersvoetbal.

5. Wanneer je een doelpunt maakt, maar de bal gaat plat onderweg, telt de goal NIET! Dus wanneer de ballon ontploft binnenin het leer (is al vaker gebeurd), en de bal gaat tegen de touwen, is er geen doelpunt. Say what? 


6. Aanvallende spelers moeten minstens een meter afstand houden van de muur bij een vrije trap. Een nieuwe regel die begin dit seizoen werd ingevoerd. De tegenpartij mag dus geen spelers meer in de muur zetten, zoals dat vroeger quasi altijd werd gedaan.

7. Je kan geen own-goal maken vanop een vrije trap of een inworp. Als je dus bewust of onbewust in dit geval de bal in eigen doel deponeert, zal het doelpunt niet tellen, maar krijgt de tegenstander een hoekschop.

8. Bij penalty’s mag de doelman van de tegenpartij de doelpalen, lat of netten NIET aanraken. Gebeurde vaak in het verleden om de strafschopnemer af te leiden, maar mag in het heden dus niet meer. Zoals Davy Roef toont in onderstaande video, is dus de correcte manier.

9. Het team dat de ‘toss’ wint bij de aftrap, mag kiezen of ze aftrappen en aan welke kant ze starten. Ook een aangepaste regel, want voordien mocht je enkel de kant kiezen bij winst. Aftrappen moest je dan sowieso doen.

10. Doelmannen mogen de bal maar zes seconden bijhouden bij een uittrap. Hier durven we te denken dat de meeste onder jullie dat wel wisten. Indien hij de bal langer bijhoudt, krijgt de tegenpartij een vrije schop. Mignolet overkwam het enkele seizoenen geleden bij Liverpool.

Hoeveel wist je er niét?

Meest recent

‘Anderlecht spartelt, Euvrard vindt succesformule Standard'

Standard Luik won afgelopen speeldag van grote rivaal RSC Anderlecht. De Rouches kunnen zo weer naar ...

7
7
Vreemde tendens JPL-wintermercato: onheil op komst?

De wintermercato zit er op voor de Belgische clubs. In sommige landen is de transfermarkt nog open, ...

59
59
Anderlecht krijgt gouden raad: “Preud’homme en Van Gaal”

RSC Anderlecht is naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Besnik Hasi werd ontslagen en ...

93
93
KRC Genk investeert in veelzijdig supertalent (15)

KRC Genk staat bekend om een sterke jeugdopleiding en de Limburgers zijn dan ook van plan om verder ...

71
71
Anderlecht maakt last minute-wintertransfer bekend

RSC Anderlecht was op de slotdag van de wintermercato nog erg actief. Een dag later heeft Paars-Wit ...

161
161
KAA Gent stelt op het nippertje nog aanwinst voor

De wintermercato is in België gesloten, maar toch sijpelen er nog deals naar buiten. Zo stelde ...

54
54
Ongeziene beelden: dít snauwde Hasi aan rust tegen Lambrechts

Standard boekte afgelopen zondag een cruciale zege in de clash met aartsrivaal RSC Anderlecht. Bij ...

322
322
'Blunder treft Anderlecht: in extremis versterking onderweg'

RSC Anderlecht versterkte zich vlak voor het sluiten van de transferperiode met flankaanvaller Coba ...

271
271
'Arsenal, Barça, ...: Belgisch goudhaantje plots grof wild'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

100
100
Antwerp in de wolken: onverwachte miljoenensom in laatje

Antwerp FC liet het transfergeweld op de Deadline Day grotendeels aan zich voorbij gaan. Desondanks ...

164
164
Twee topkandidaten bij Anderlecht: eerste twijfels duiken op

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op de levensbelangrijke bekermatch van aanstaande ...

688
688
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

203
203
DeadlineDay: miljoenenregen in Premier League, Atlético haalt uit

Ook in de grote Europese voetballanden ging de transfermarkt maandagavond weer op slot. Groot ...

136
136
'Genk hakt knoop door: nog één last-minute transfer'

De wintermercato is sinds maandagavond gesloten in de meeste Europese voetbalnaties. Maar in ...

265
265
'Nieuwe coach Anderlecht? Pure controverse barst los'

Een uitspraak van Marc Delire heeft een nieuwe coach-discussie meteen explosief gemaakt bij ...

334
334
'Groot risico Club: laatste maanden voor víér smaakmakers'

Club Brugge heeft een onverwacht kalme wintermercato achter de rug. De vicekampioen haalde ...

384
384
Drukte voor Deadline: ontdek de last-minute deals in de JPL

Maandagavond om middernacht sloot de transfermarkt weer onverbiddelijk zijn deuren in België. ...

162
162
'Club Brugge neemt enorme gok: recordtransfer op spel'

Club Brugge KV vatte de huidige transferperiode aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord ...

805
805
Anderlecht zoekt trainer: twee grote namen al geschrapt

De wintermercato zit erop in de meeste grote voetballanden, ook in België is de transferperiode ...

494
494
AA Gent trakteert fans op transfer oude JPL-bekende

AA Gent zocht na de zware blessure van Matisse Samoise nog naar een rechterflankverdediger. De ...

145
145
'Anderlecht, opgelet: Frutos gewild door JPL-club'

Bij La Louvière zijn ze zeer tevreden over het werk van Nicolas Frutos. Hij loodste de club ...

343
343
Benzema versiert op 38ste nog een miljoenentransfer

Karim Benzema heeft nog een transfer afgerond. De Franse aanvaller was niet meer tevreden bij ...

61
61
Beerschot maakt vertrekker bekend, Cercle nieuwkomer

Beerschot heeft vandaag nog wat transfers afgerond. Emile Doucouré verliet het Kiel en trok ...

83
83
Anderlecht heeft vervanger Angulo helemaal beet

RSC Anderlecht heeft onverwacht nog een drukke transferdag gekend. De Brusselaars hebben na het ...

429
429
Miljoenendeal Zulte Waregem en deal tussen KVM en Lierse

Zulte Waregem en KV Mechelen hebben op de valreep nog twee uitgaande transfers afgerond. Essevee ...

104
104

Meer sportnieuws