'Opvallend plan op tafel: Club speelt voor titel in mini-Play-Off'

door
'Opvallend plan op tafel: Club speelt voor titel in mini-Play-Off'

Dinsdag wordt een belangrijk moment voor het eventuele verdere verloop van het voetbalseizoen. De UEFA houdt dan een grote conference call met zijn belangrijkste stakeholders. Indien men daar beslist om het EK af te gelasten of te verplaatsen naar een latere datum, is er op de kalender weer één en ander mogelijk.


Dat er begin april weer gevoetbald zal worden lijkt inmiddels een utopie, de volksgezondheid primeert nu eenmaal. Indien alle maatregelen grondig worden nageleefd zou het gewone leven zich volgens experten weer tegen half mei kunnen beginnen te herstellen. Dan zou er eventueel terug gevoetbald kunnen worden, al dan niet achter gesloten deuren. Al zijn we zover nog lang niet, het virus blijft gepaard gaan met heel wat onzekerheid en afgelopen weekend bleek dat een aantal personen het nog steeds moeilijk heeft met het naleven van de nieuwe regels.

Indien er wel nog gevoetbald kan worden dit seizoen, met of zonder EK, zal het sowieso bijzonder moeilijk worden om nog alle resterende wedstrijden in de Jupiler Pro League af te werken. De (degradatieduels op de) slotspeeldag van de reguliere competitie en de terugmatch in de finale van 1B blijven het belangrijkst. Daarna kan er eventueel nog gesleuteld worden aan de Play-Offs.

MINI PO'S
Zo schrijft La Dernière Heure dat ook het idee van KV Kortrijk-voorzitter Joseph Allijns een piste is. Die stelde voor een mini-Play-Off in te voeren voor de titel: leider Club Brugge zou dan met de nummers twee en drie (Antwerp, Charleroi of AA Gent) strijden voor de titel. De nummers vier, vijf en zes strijden in een tweede poule om Europese tickets. En PO II zou gespeeld worden met rechtstreekse uitschakeling.

Het plan zou op tafel liggen, maar zover zijn we nog lang niet. Eerst wordt het afwachten wat de UEFA beslist in verband met het EK. En het belangrijkste blijft natuurlijk uitkijken naar hoe het virus zich verder zal verspreiden.

LEES OOK: Exit Vincent Jannsen? 'Overmars neemt standpunt in'

De mini-Play-Offs zijn een goed alternatief ...

Meest recent

Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

13
13
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

13
13
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

14
14
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

21
21
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

74
74
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

49
49
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

13
13
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

138
138
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

173
173
'Scherpen kan zeer mooie transfer versieren'

Bij Union SG gaan er in de zomer heel wat sterkhouders de club verlaten. De Brusselaars zien dat ...

42
42
Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

105
105
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

330
330
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

52
52
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

243
243
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

201
201
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

79
79
‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Loïs Openda zit in een moeilijke periode. De aanvaller speelt op huurbasis bij Juventus, maar ...

30
30
De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

KAA Gent hoopt tegen KV Mechelen de rug te rechten in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s ...

69
69
Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht bekampen elkaar komende speeldag in de Champions Play-Offs. ...

202
202
Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Vandaag kwam het nieuws naar buiten dat Jorthy Mokio voor de Congolese nationale ploeg wil uitkomen. ...

101
101
Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

De topper tussen PSG en Bayern München in de halve finale van de Champions League zindert nog ...

80
80
Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

130
130
Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Club Brugge neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart hoopt de goede vorm door ...

402
402
‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

40
40
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

166
166

Meer sportnieuws