Clement openhartig: "Mannaert heeft me nog speciaal gebeld"

door
Clement openhartig:

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk als hoofdtrainer van Club Brugge. Zijn ploeg staat los aan de leiding in de Jupiler Pro League, treedt straks aan in de bekerfinale en is ook Europees nog actief. De coach maakte dus de goede beslissing om terug te keren naar het oude nest.


Want Clement was ook in het verleden al jaren actief bij Blauw-Zwart. Hij was er een tiental seizoenen aan de slag als speler en keerde later terug als assistent-coach. Maar destijds werd hij wel over het hoofd gezien toen Club op zoek ging naar een opvolger voor Michel Preud'homme. "Club Brugge zei mij dat ik kandidaat was, maar toen dat jaar geen kampioen gespeeld werd, wou de club liever een ervaren coach. De ambitie van Club Brugge is altijd om kampioen te spelen, dus ze zochten iemand die de druk gewoon was. Iemand die klaar was voor zo’n verhaal. Daarom ging ik bij Waasland-Beveren aan de slag", vertelde hij bij Hoogvliegers.

Maar uiteindelijk koos Club voor Ivan Leko, die nauwelijks meer ervaring had als Clement. Toch was er desondanks niets gebroken tussen hem en het bestuur. "Vincent Mannaert heeft me gebeld om naar Brussel te komen, ze wilden op een goede manier afscheid nemen. Ze vertelden me dat ze verschillende coaches hadden gesproken, waarom dat niet doorging en dat ze uiteindelijk bij hetzelfde profiel als mij waren uitgekomen. Ik heb gezegd dat ik het tof vond dat ze me die uitleg hebben gegeven en vijf minuten na mijn vertrek werd bekend gemaakt dat het Ivan Leko was geworden. Ik vond dat supercorrect want ze hadden dat helemaal niet moeten doen."

LEES OOK: Alweer weg bij bond? Mannaert dropt toekomsthint

Wie vindt u de beste trainer?

Meest recent

‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

136
136
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

93
93
Lardot velt verdict over hands Hazard & rode kaart Bayram

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

136
136
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

165
165
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

233
233
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

157
157
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

250
250
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

202
202
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

277
277
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

2718
2718
De Condé zoekt opvolger Fink: Genk maakt voorkeur bekend

De kogel is door de kerk. Daags na het puntenverlies tegen Westerlo besloot KRC Genk om afscheid te ...

560
560
Hasi houdt adem in: dubbele mokerslag voor Anderlecht?

RSC Anderlecht etaleerde zaterdag mentale weerbaarheid door een 1-2 achterstand tegen STVV alsnog om ...

374
374
Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Herman Brusselmans, schrijver, columnist en soms jurylid bij De Slimste Mens ter Wereld, heeft een ...

294
294
KRC Genk dumpt Fink: opvallende zondebok kop van Jut

Het doek is gevallen voor Thorsten Fink, die maandag door KRC Genk bedankt werd voor bewezen ...

210
210
'Dilemma voor Renard: Goto of Benteke naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht won zaterdag in eigen huis de topper tegen STVV. Op karakter, steeds meer het ...

431
431
Rechtbank velt ontluisterend vonnis na crash Sofian Kiyine

Meer dan twee jaar na een ongeval dat het land met verstomming sloeg, viel er opnieuw een ...

174
174
Meteen naar Genk? Hayen spreekt duidelijke taal

Opvallende statistiek in de Jupiler Pro League: van de veertien clubs die het hele kalenderjaar in ...

1271
1271
'Club wil uitpakken met Italiaans belofteninternational'

Club Brugge gaat in januari sowieso de transfermarkt op. De voorbije maanden werd duidelijk dat de ...

514
514
'Genk zoekt coach: eerste vier kandidaten al genoemd'

Er werd in de voorbije weken al druk gespeculeerd over een mogelijk ontslag van Thorsten Fink bij ...

1660
1660
Hayen spreekt over plotse ontslag en uithaal Verhaeghe

Het was bij Club Brugge een zeer bewogen week. De plotse trainerswissel deed zeer veel stof ...

484
484
Kompany pakt weer een trofee, ook De Cat in de prijzen

Het kan dit seizoen niet op voor Vincent Kompany. Onze landgenoot liet vorig weekend met Bayern ...

72
72
PSG stuurt meteen grote naam naar Eupen

Er kwam onlangs zeer opmerkelijk nieuws vanuit Eupen. De tweedeklasser werd immers overgenomen door ...

120
120
Vandenbempt verrast: "Grote gelijk van Verhaeghe"

Bij Club Brugge trokken ze zondag een streep onder een zeer woelige week. Er was heel wat te doen ...

624
624
Genk bezwijkt en zet Fink dan toch op straat

KRC Genk beleefde zondag opnieuw een ontgoocheling. Na drie nederlagen op rij was een zege tegen ...

441
441
'Saelemaekers heeft fraaie deal helemaal beet'

Alexis Saelemaekers blikt terug op enkele woelige jaren. De Rode Duivel belandde 2,5 jaar geleden op ...

124
124

Meer sportnieuws