Hakan Sükür heeft nieuw leven in de VS: "Alles werd van me afgepakt"

door
Hakan Sükür heeft nieuw leven in de VS:

Het huidige leven van Hakan Sükür lijkt in niets meer op het bestaan dat hij in het verleden leidde. De voormalig topspits werd in zijn land Turkije lange tijd op handen gedragen, maar verdient tegenwoordig zijn geld als taxichauffeur voor Uber in de Verenigde Staten.


In de Duitse media doet hij nu voor het eerst zijn verhaal. De inmiddels 48-jarige Sükür is een van de beste spelers die Turkije ooit voortgebracht heeft. Als spits maakte hij in zijn carrière meer dan 250 doelpunten voor clubs als Internazionale, Blackburn Rovers en Galatasaray, waar hij zijn grootste successen kende. In 112 interlands voor Turkije was het 51 keer raak. Sükür was een volksheld en kon nergens in Turkije normaal over straat, maar inmiddels is alles anders. De Turk besloot in 2011 de politiek in te gaan en sloot zich aan bij de AKP-partij van president Recep Tayyip Erdogan, om daar in 2013 weer te vertrekken vanwege een meningsverschil.

"En toen begon de vijandigheid. De winkel van mijn vrouw werd bekogeld, mijn kinderen werden lastig lastiggevallen en ik werd bedreigd. Toen ik het land verliet, werd mijn vader in de gevangenis gegooid en werden al mijn bezittingen me afgenomen."

"Ik heb niks meer over", vervolgt een emotionele Sükür in gesprek met Die Welt. "Erdogan heeft me alles afgenomen. Mijn recht op vrijheid, mijn recht op een mening en mijn recht op werk. Iedereen die iets met mij te maken heeft, heeft nu financiële problemen. Ik heb alleen maar legale dingen gedaan in mijn land. Ze kunnen niet bewijzen dat ik iets verkeerd heb gedaan, en daarom word ik nu maar een verrader en een terrorist genoemd."

Sükür vluchtte naar de Verenigde Staten, waar hij in een boekenwinkel ging werken en een tijdje een café had in Californië. "Maar daar kwamen vreemde mensen op af, die Dombra-muziek begonnen te spelen." Dombra-muziek is volgens de AKP-partij de nationale muziek van Turkije. In zijn vaderland is Sükür niet meer welkom. Als hij Turkije betreedt wordt hij direct gearresteerd. "Maar ik ben een vijand van de regering, niet van het land. Ik houd van onze vlag en van ons land." Zelfs zijn oude club Galatasaray, waar hij verdeeld over drie periodes bijna tweehonderd doelpunten maakte, heeft Sükür laten vallen. "Die beslissing is niet door de club genomen. Ook niet door de minister van Sport, maar door de president van het land. Een dergelijke beslissing, zonder dat er ook maar een rechter aan te pas is gekomen, kan alleen gemaakt worden door de hoogste man."

Schokkend verhaal?

Meest recent

'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

10
10
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

274
274
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

20
20
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

122
122
Lardot velt verdict over hands Hazard & rode kaart Bayram

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

164
164
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

181
181
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

252
252
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

165
165
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

256
256
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

208
208
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

284
284
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

2752
2752
De Condé zoekt opvolger Fink: Genk maakt voorkeur bekend

De kogel is door de kerk. Daags na het puntenverlies tegen Westerlo besloot KRC Genk om afscheid te ...

574
574
Hasi houdt adem in: dubbele mokerslag voor Anderlecht?

RSC Anderlecht etaleerde zaterdag mentale weerbaarheid door een 1-2 achterstand tegen STVV alsnog om ...

379
379
Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Herman Brusselmans, schrijver, columnist en soms jurylid bij De Slimste Mens ter Wereld, heeft een ...

300
300
KRC Genk dumpt Fink: opvallende zondebok kop van Jut

Het doek is gevallen voor Thorsten Fink, die maandag door KRC Genk bedankt werd voor bewezen ...

213
213
'Dilemma voor Renard: Goto of Benteke naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht won zaterdag in eigen huis de topper tegen STVV. Op karakter, steeds meer het ...

438
438
Rechtbank velt ontluisterend vonnis na crash Sofian Kiyine

Meer dan twee jaar na een ongeval dat het land met verstomming sloeg, viel er opnieuw een ...

175
175
Meteen naar Genk? Hayen spreekt duidelijke taal

Opvallende statistiek in de Jupiler Pro League: van de veertien clubs die het hele kalenderjaar in ...

1282
1282
'Club wil uitpakken met Italiaans belofteninternational'

Club Brugge gaat in januari sowieso de transfermarkt op. De voorbije maanden werd duidelijk dat de ...

526
526
'Genk zoekt coach: eerste vier kandidaten al genoemd'

Er werd in de voorbije weken al druk gespeculeerd over een mogelijk ontslag van Thorsten Fink bij ...

1676
1676
Hayen spreekt over plotse ontslag en uithaal Verhaeghe

Het was bij Club Brugge een zeer bewogen week. De plotse trainerswissel deed zeer veel stof ...

489
489
Kompany pakt weer een trofee, ook De Cat in de prijzen

Het kan dit seizoen niet op voor Vincent Kompany. Onze landgenoot liet vorig weekend met Bayern ...

72
72
PSG stuurt meteen grote naam naar Eupen

Er kwam onlangs zeer opmerkelijk nieuws vanuit Eupen. De tweedeklasser werd immers overgenomen door ...

121
121
Vandenbempt verrast: "Grote gelijk van Verhaeghe"

Bij Club Brugge trokken ze zondag een streep onder een zeer woelige week. Er was heel wat te doen ...

640
640

Meer sportnieuws