Charleroi brengt KV Oostende in degradatiezorgen met forfaitzege

191
Charleroi brengt KV Oostende in degradatiezorgen met forfaitzege

Vooraleer de winterstop van start kan gaan, moesten er nog twee duels worden afgewerkt in de Jupiler Pro League. Het eerste duel vond plaats om 18u, en was dat tussen Sporting Charleroi en KV Oostende. De Carolo’s waren al zeker van een plaats in de top 6 om de winterstop in te gaan, maar wou dat vermoedelijk nog wel eens extra in de verf zetten.

Dat tegen een KV Oostende dat ook zelf zijn redenen had om maar beter drie punten mee te nemen op Mambourg. Door twee zeges van WB en ééntje van Cercle, komt het degradatiespook namelijk weer opduiken. Ingebrigtsen, die zijn laatste wedstrijd leidde, startte zonder echte diepe spits, Idrissa Sylla zat op de bank. Charleroi deed het dan weer met twéé spitsen, Kaveh Rezaei én Shamar Nicholson.



Wie had gehoopt dat die keuze voor een resem doelkansen ging zorgen, kwam echter bedrogen uit. De Kustploeg hield het goed gesloten en beperkte zich ook tot dat gegeven. Het zo goed als enige noemenswaardige doelgevaar kwam er rond het kwartier. Nicholson kon besluiten na een voorzet van Massimo Bruno, maar deed dat naast de verkeerde kant van de paal. Iets na het halfuur was het bijna uit het niets dan toch raak voor de thuisploeg en de Jamaicaan. Nicholson werkte een counter van de Zebra’s af: 1-0. Zowaar kregen we net voor rust nog bijna een gelijkmaker, maar Vandendriessche kon oog in oog met Penneteau zijn kalmte niet bewaren.



Charleroi dus met een voorsprong de rust in, en KVO-coach Ingebritsen greep daarin drastisch in. Neto en Vargas verdwenen van het veld, Sakala en Sylla kwamen in hun plaats. Veel zoden bracht dat echter niet aan de dijk. Nicholson zorgde bijna meteen voor 2-0, en die kwam er een minuutje later ook effectief. Ndenbe verschalkte zijn eigen doelman na een rommelige fase op een hoekschop van de thuisploeg: 2-0. Nog geen tien minuten later mocht Oostende-doelman Ondoa de bal alweer uit zijn netten plukken. Opnieuw na een hoekschop was het opnieuw raak, ditmaal was Fall afwerker van dienst.



En het was nog niet gedaan, want KVO moest de kelk ledigen tot op de bodem. Eerst zorgde Ilaimaharitra vanop de stip voor 4-0, Tsadjout zorgde voor de 5-0 forfaitcijfers. De Kustploeg gaat zo met een enorm slecht gevoel de winterstop in, en met amper zeven punten voorsprong op rode lantaarn Cercle. Sporting Charleroi tankte dan weer een dosis vertrouwen om straks de race naar Play-Off 1 in te zetten.

Scoreverloop:
(33') Nicholson 1-0
(50') Ndenbe 2-0 (OG)
(58') Fall 3-0
(72') Ilaimaharitra 4-0 (penalty)
(81') Tsadjout 5-0

LEES OOK: Alderweireld breekt bij Kompany-nieuws: "Waanzin is het!"

Moet KV Oostende zich zorgen beginnen maken?

Meest recent

'AA Gent houdt hart vast: Burgess lang out?'

Voor AA Gent loopt het seizoen tot dusver best lekker. Een mindere week met een bekeruitschakeling ...

6
6
Van Handenhoven geeft verklaring voor rode kaart Vanderbiest

KV Mechelen lijkt na een lastig seizoensbegin weer recht te krabbelen. Het pakte zaterdag zijn ...

6
6
Oude bekende van Anderlecht nekt Kompany's Bayern

Vincent Kompany moest de topper tegen Borussia Dortmund nog volgen vanop zijn ziekbed en zag dat ...

13
13
Standard wint wéér niet: Kortrijk pakt eindelijk weer punt

Na vier opeenvolgende nederlagen kreeg Standard een uitgelezen kans om weer aan te knopen met de ...

32
32
Bruno voert vijf wissels door bij Anderlecht

RSC Anderlecht ontvangt KVC Westerlo. De Brusselaars moeten flink aan de bak, want bij een nieuwe ...

141
141
Heynen en Thorup benoemen pijnpunt na nederlaag

KRC Genk is weer bij af. De Limburgers verloren met 1-0 van KV Mechelen en dat is alweer duur ...

118
118
JPL-trainersontslag op til? "Ik ben ook niet dom"

De druk op Cercle Brugge-coach Lars Friis neemt stilaan ondraaglijke proporties aan. Met amper 3 op ...

98
98
Standard krijgt speler terug na lange lijdensweg

Dimitri Lavalée heeft eindelijk opnieuw minuten kunnen maken bij Standard. Na een lange ...

13
13
Charleroi wil revanche: "Er zijn geen excuses"

De 3-0-nederlaag bij Antwerp is hard aangekomen bij Sporting Charleroi. Na een veelbelovende start ...

3
3
‘Anderlecht dumpt miljoenenflop: titelheld op komst’

Miljoenen betaald, geen enkele goal en zondag negentig minuten op de bank: Oliver Antman zit in een ...

140
140
De Cuyper bepalend in stunt tegen Manchester City

In de Premier League begonnen er om 16u vijf duels. Het was vooral uitkijken naar Manchester City ...

57
57
KV Mechelen stuurt KRC Genk met kater terug naar Limburg

KRC Genk hoopte na drie zeges op rij tegen KV Mechelen de vierde opeenvolgende overwinning te ...

57
57
Nusa en El Khannouss schitteren in de Bundesliga

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vijf duels op het programma. Zo kwamen onder meer Bayer ...

22
22
Tresoldi schrijft geschiedenis bij Club Brugge

Nicolo Tresoldi scoorde gisteren nog maar eens tegen Zulte Waregem. De aanvaller is bezig aan een ...

266
266
Anderlecht-fans laten zich horen na woorden Coucke en Bornauw

Anderlecht is al jaren op zoek naar stabiliteit. Onder Marc Coucke kwam die er nog niet. Die vond ...

109
109
Van der Elst ziet nieuw fenomeen opstaan bij Union SG

Relebohile Mofokeng heeft nog maar net zijn strepen verdiend bij Union SG, maar de Zuid-Afrikaan ...

55
55
Exit Carrick: Chelsea duwt Manchester United kopje onder

Manchester United verkeert in een ongezien grote crisis. Ze gingen vandaag ook onderuit op het veld ...

82
82
Coucke gaat los over Anderlecht, tot één onthulling iedereen wegblaast

Marc Coucke is een man van vele werelden. In Happy Hour, de VTM-talkshow van Ruben Van Gucht, sprak ...

72
72
Degryse helpt Bruno: deze elf moeten spelen

RSC Anderlecht speelt vanavond tegen KVC Westerlo. Er is veel kritiek op Vitor Bruno. Voormalig ...

176
176
KV Mechelen won op de transfermarkt: "Duitsland was optie"

Mike Eerdhuijzen maakte afgelopen zomer de overstap van FC Utrecht naar KV Mechelen. Hoewel de ...

47
47
KRC Genk pakt uit met nieuwe blinkvanger

KRC Genk blijft aandachtig voor vernieuwing. De Limburgers openen later deze maand hun oefencomplex, ...

58
58
Club Brugge zei 'neen': "Ze probeerden Vanaken te halen"

Hans Vanaken is een clubicoon van Club Brugge. Eén van de allerbeste middenvelders die de ...

920
920
Verkocht Anderlecht afgelopen zomer dé missing link?

RSC Anderlecht staat onder hoogspanning. Het is tijd dat bepaalde spelers gaan opstaan, vooral in ...

188
188
KRC Genk wacht op doorbraak: tijd voor goals én assists

Bij KRC Genk lopen zeer veel talentvolle spelers rond. De Limburgers hopen dat een aantal van die ...

74
74
"Ik moet niet zwijgen"-Vannieuwkerke in shock na kustoorlog

De soap bij KV Diksmuide Oostende blijft maar nieuwe hoofdstukken krijgen. Nadat Claude Vindevogel ...

40
40

Meer sportnieuws