TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht krijgt hoop op toptransfer, Belgen-wissel bij Real?'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht krijgt hoop op toptransfer, Belgen-wissel bij Real?'

Het werd een historische zomermercato in de Jupiler Pro League en ook in het buitenland gebeurde heel wat, maar inmiddels zijn de vizieren alweer op het volgende transferwindow. In januari trekken opnieuw heel wat clubs de markt op om bepaalde hiaten in te vullen of te corrigeren waar het momenteel fout loopt. VoetbalNieuws volgt al dit transfergeweld van op de voet en bundelt dagelijks het belangrijkste nieuws in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Nacer Chadli is momenteel de man die het verschil maakt bij RSC Anderlecht. RSCA hoopt om hem volgende zomer definitief binnen te halen, maar dat wordt vooral op financieel vlak een moeilijke oefening. Zijn entourage vertelt wel aan Het Laatste Nieuws dat Chadli zich goed voelt bij Anderlecht en dat hij zich gewaardeerd voelt. Misschien kan hij zelf de forcing voeren voor een permanent transfer naar Anderlecht? Het bestuur zou alvast een inspanning willen doen.

KV Mechelen huurt Jordi Vanlerberghe momenteel van Club Brugge en de middenvelder staat steeds beter te spelen. Bij Het Nieuwsblad geeft hij ook aan zich uitstekend in zijn sas te voelen bij Malinwa. Over een definitieve terugkeer wil hij zich voorlopig nog niet uitlaten, maar dat is zeker niet uitgesloten. KVM beschikt alvast over een aankoopoptie. Goudhaantje Aster Vranckx zou zich dan weer in de kijker van AC Milan hebben gespeeld.

BUITENLAND
Volgens Football Insider is het geduld van Mauricio Pochettino omtrent de enkelblessures en de mindere prestaties van Jan Vertonghen op. De Argentijnse trainer van de Spurs zou niet willen dat het aflopend contract van de Rode Duivel wordt verlengd, en zou zelfs zijn veto hebben uitgesproken. Daardoor lijkt de 32-jarige Vertonghen bezig aan zijn laatste seizoen bij de Spurs.

Thibaut Courtois toonde zich tot dusver nog niet de puntenpakker die Real Madrid voor ogen had en dus zou de club alweer denken aan een vertrek van de Rode Duivel. Volgens El Desmarque zou Unai Simon (Athletic Bilbao) bovenaan het lijstje staan met mogelijke vervangers. Mogelijk komt er wel een andere Belg in de plaats. Volgens Don Balon, weliswaar niet het meest betrouwbare medium, zou Kevin De Bruyne in beeld zijn als potentiële opvolger van Luka Modric. De kans dat hij vertrekt bij Manchester City is echter bijzonder klein.

Real denkt echter ook aan versterking op langere termijn. Volgens opnieuw El Desmarque wil het in de zomer uitpakken met nog twee tienersensaties. Real zou immers werk willen gaan maken van de komst van zowel Jadon Sancho als Erling Haland. Sancho ontplofte vorig seizoen helemaal bij Borussia Dortmund. De eveneens 19-jarige Haland beleeft dit seizoen bij RB Salzburg zijn grote doorbraak.

De Italiaanse Serie A lonkt opnieuw naar Zlatan Ibrahimovic, die er eerder al knalde bij AC Milan, Internazionale en Juventus. Maar volgens Corriere dello Sport zou de Zweedse levende legende niét op weg zijn naar zijn ex-club Inter, maar wel verrassend genoeg naar het 'kleinere' Bologna. Die club zou hem voor een halfjaar willen contracteren, wanneer zijn contract afloopt bij LA Galaxy en de MLS stilligt.

Barcelona zou een opvallende deal met Atletico Madrid hebben afgesloten. El Mundo Deportivo weet namelijk dat de huidige nummer één van de Primera División een eerste optie heeft bedongen op maar liefst vijf spelers uit de selectie van oefenmeester Diego Simeone. Barça zou zich door het betalen van bovengenoemd bedrag, het recht verworven hebben om als eerste te mogen bieden op Saúl Ñíguez, José María Giménez en drie andere spelers van de Madrilenen. Dat kostte de Catalanen zo'n 15 miljoen euro.

LEES OOK: Mannaert: "Het is wellicht hun laatste eindtoernooi"

Anderlecht moet alles uit de kast halen voor Chadli ...

Meest recent

'Genk zoekt coach: De Condé mag 3 pistes al schrappen'

Na anderhalf jaar zit Thorsten Fink zijn tijd erop bij KRC Genk, dat stilaan de reputatie dreigt te ...

124
124
'Vuurwerk bij Club Brugge: dubbelslag in Duitsland'

Ivan Leko moet voor meer vuur, passie en energie zorgen, maar na de trainerswissel beloofde Club ...

120
120
'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

141
141
'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

In de laatste rechte lijn richting de wintermercato liet Olivier Renard zopas nog eens zijn licht ...

242
242
Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

341
341
'Vuurwerk op Bosuil: Antwerp wil terugkeer kampioenenmaker'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

219
219
Nieuwe info duikt op: Nicky Hayen naar KRC Genk?

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds maandag ook een feit: KRC Genk heeft afscheid genomen ...

535
535
Spectaculaire winnaar Gouden Schoen? De Cat reageert

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

181
181
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

30
30
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

499
499
Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

293
293
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

1272
1272
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

425
425
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

402
402
Lardot velt verrassend verdict over handspel Hazard

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

382
382
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

290
290
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

509
509
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

204
204
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

361
361
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

242
242
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

397
397
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

3095
3095
De Condé zoekt opvolger Fink: Genk maakt voorkeur bekend

De kogel is door de kerk. Daags na het puntenverlies tegen Westerlo besloot KRC Genk om afscheid te ...

779
779
Hasi houdt adem in: dubbele mokerslag voor Anderlecht?

RSC Anderlecht etaleerde zaterdag mentale weerbaarheid door een 1-2 achterstand tegen STVV alsnog om ...

476
476
Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Herman Brusselmans, schrijver, columnist en soms jurylid bij De Slimste Mens ter Wereld, heeft een ...

358
358

Meer sportnieuws