Mercadal: "Vertrouwen was al niet al te hoog"

door
Mercadal:

Cercle Brugge moet tegen KAS Eupen winnen. Trainer Fabien Mercadal beseft dat maar al te goed en de Franse coach voert de druk op, zeker na de bekernederlaag die voor een crisis zorgde in Brugge.


"Mentaal moeten we inderdaad opnieuw opstaan. Dergelijke prestaties als afgelopen dinsdag zorgen uiteraard voor een daling van het vertrouwen. Gezien onze plaats in het klassement, was die al niet te hoog. We trekken ons nu op aan de prestaties tijdens de tweede helft op Gent, de thuismatch tegen Club Brugge en de eerste helft op Antwerp om de wedstrijd tegen Eupen voor te bereiden die heel belangrijk is voor ons", zegt hij op de website van Cercle.

"Zelfs als we de wedstrijd deze week in de beker niet hadden gehad, wisten we dat we een belangrijke wedstrijd te spelen hebben, een duel tussen twee teams met 3 punten op dit moment. Een beetje dezelfde situatie als de thuismatch eerder dit seizoen tegen Waasland Beveren. We zijn er dus al in geslaagd om dergelijk soort wedstrijden te winnen. Er is geen ruimte tot discussie: we zijn thuis in deze competitie, Eupen is een team dat we respecteren maar we moeten winnen. We hebben zeker en vast de mogelijkheden ervoor in huis.”

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 12 bekend

Zal Cercle winnen tegen Eupen?

Meest recent

De Mil alsnog naar Belgische top? “Of van Bommel…”

Rik De Mil stond op korte tijd dicht bij twee nieuwe uitdagingen. In de zomer trok Royal Antwerp FC ...

6
6
Baro verbaast iedereen met straffe ambities KAA Gent

KAA Gent is aan de weg naar de top van het Belgische voetbal aan het timmeren onder Ivan Leko. De ...

39
39
Van Crombrugge slaat snoeihard terug op kritiek

KRC Genk speelde 0-0 gelijk tegen Real Betis in de Europa League. Voor doelman Hendrik Van ...

36
36
'Twist compleet in trainersdossier OHL'

OH Leuven moet zaterdag op bezoek bij KV Mechelen. Dat zal de voorlaatste in principe nog steeds ...

55
55
'2 maand na exit op Neerpede: Nederlandse toppers in de rij'

Enkele dagen geleden kroonde Marokko zich op zeer fraaie wijze tot wereldkampioen bij de U20, door ...

56
56
Union verbaast compleet en plukt pion weg bij Club Brugge

Het zijn voor Union zeer woelige weken geweest. Tijdens de interlandbreak werd het geconfronteerd ...

182
182
Club met neus op feiten gedrukt: "In België gaat dat nog..."

Het is voor de Belgische clubs alweer geen goede Europese week geworden. Genk wist donderdag wel ...

137
137
'Vierdubbele transferdomper in januari voor Anderlecht'

Anderlecht beleefde een zeer drukke transferzomer, maar uiteindelijk slaagde het er niet in om alle ...

229
229
Leko corrigeert pikante uitspraak: "Dat deed pijn"

AA Gent gaat zaterdag tegen Standard op zoek naar eerherstel na de pandoering van vorige week op ...

61
61
TRANSFERUURTJE: 'Toekomst Messi bekend, Mechelen haalt lieveling terug'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

63
63
Vandenbroeck waarschuwt Zulte: “Een grote valkuil”

Zulte Waregem verbaasde vriend en vijand door vorige speeldag KAA Gent met 4-0 opzij te zetten. ...

119
119
KRC Genk-supporters grijpen hard in met boycot

KRC Genk speelde in de Europa League doelpuntenloos gelijk tegen Real Betis, maar de volgende ...

154
154
"Wij met ons tweetjes"-Annelien en Van Gucht kiezen voor elkaar

De spanning tussen Ruben Van Gucht en diverse vrouwen hangt schijnbaar altijd in de lucht. Deze keer ...

130
130
‘Club Brugge krijgt enorme Champions League-opsteker’

Club Brugge hoopt dit seizoen ook weer hoge ogen te gooien in de Champions League. Blauw-Zwart staat ...

304
304
“Gevangenis Bayat” – De Mil op ramkoers met Charleroi

Rik De Mil werd afgelopen zomer nadrukkelijk genoemd bij een knaltransfer naar Royal Antwerp FC, ...

153
153
‘Mazzu op een zucht van verrassende JPL-comeback'

Felice Mazzu heeft enorm veel ervaring als hoofdtrainer in de Jupiler Pro League. De oefenmeester ...

130
130
Bryan Heynen vloekt na remise KRC Genk

KRC Genk speelde gelijk tegen Real Betis in de Europa League. De Limburgers zitten in een vormdip, ...

150
150
JPL-clubs krijgen buitenkans: ex-international plots vrij

Als er Belgische clubs zijn die op zoek naar een defensieve opportuniteit, dan moeten ze dit artikel ...

79
79
Anderlecht viert het voetbalwonder van Beckham & co

RSC Anderlecht zit anno 2025 niet meer aan knoppen in de Jupiler Pro League. Aanhaken met de ...

176
176
Fink ontdekt nieuwe succesformule: "Kan goed van pas komen"

KRC Genk wist eindelijk de nul te houden tegen Real Betis. De prestatie was goed, jammer dat de 1-0 ...

197
197
O'Loughlin over Belgische succescoach: "We polsten hem niet"

Union SG kende al een opmerkelijk seizoen. Het draait weer op volle toeren in de Jupiler Pro League, ...

74
74
Leko met verrassende openbaringen over AA Gent én Club

Ivan Leko is een trainer met het hart op de tong, al moet hij toch wat slimmer worden in die ...

310
310
Hasi looft aanwinst: "Hij maakt duidelijk progressie"

Er staat vanavond heel wat druk op de ketel bij RSC Anderlecht. Het is van moeten tegen Sporting ...

347
347
Vandaag Inside ontploft: Genee, Derksen en Gijp op ramkoers

Bij Vandaag Inside werd vorige week nog uitgebreid gefeest na het winnen van de Gouden ...

61
61
Via Engeland stilaan een leidster bij de Flames: “Kompany mijn idool”

De Red Flames nemen het vanavond op tegen Ierland. De Belgische dames zijn bijzonder gemotiveerd om ...

16
16

Meer sportnieuws