Sporting Charleroi heeft na de stuntzege tegen KRC Genk in eigen huis een nederlaag moeten incasseren tegen STVV. De Kanaries waren zeer efficiënt en zagen Charleroi heel wat kansen missen. Het werd 0-3..
Charleroi was de eerste ploeg die wist te dreigen, maar Nicholson kopte naast. Aan de overzijde was het STVV dat plots gevaarlijk was, toen een voorzet van Botaka op de lat viel. De partij was voor het overig vrij gesloten en STVV teerde op een goede organisatie, de Carolo's hadden moeite om het spel te maken. Zo was het eigenlijk wachten op een doelpunt om de wedstrijd te laten openbreken. Nicholson kreeg wel dé kans op 1-0, maar De Smet blokte af.
Charleroi drong wat meer aan, maar na 34 minuten was het STVV dat op voorsprong kwam. Zomeraanwinst Suzuki schoof de 0-1 voorbij Penneteau en dat was ook de stand na 45 minuten.

Charleroi moest dus stevig aan de bak in de tweede helft en het drukte meteen door. STVV had het moeilijk en moest nu ook een aantal kansen toestaan, maar Schmidt - goede doelman - stond pal. De 1-1 hing in de lucht en Charleroi zag ook een bal van de lijn gered worden en Nicholson trof ook de lat. STVV zag af
De 7.501 fans kregen nadien een VAR-moment te zien. Suzuku trapte de bal tegen de arm van Dessoleil en scheidsrechter Geldhof ging de beelden bekijken en gaf een strafschop. Botaka zette de elfmeter feilloos om en 0-2. Charleroi had geen geluk met de VAR, want de 1-2 van David Henen werd wegens buitenspel afgekeurd. Verder kwam de thuisploeg niet meer en het slikte in de extra tijd zelfs de 0-3 van Yohan Boli.
Scoreverloop:
0-1 (34') Yuma Suzuki
0-2 (66') Jordan Botaka (pen.)
0-3 (93') Yohan Boli
LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk
Claudio Reulens