Opmerkelijk bericht op de clubsite van het Russische Zenit Sint-Petersburg. Alexey Miller, grote baas van hoofdsponsor Gazprom, dreigt ermee om samen met Zenit uit de Russische competitie te stappen. Het dreigement komt er na de straf die Zenit werd opgelegd wegens incidenten tijdens de wedstrijd tegen Dinamo Moskou.
Tijdens die partij werd er door supporters van Zenit vuurwerk op het veld gegooid. Eén van de projectielen raakte Anton Sjoenin, de doelman van Dinamo Moskou, recht in het gezicht. De ongelukkige Sjoenin moest afgevoerd worden naar het ziekenhuis met brandwonden en licht gehoorverlies. Als straf werd Zenit drie punten afgenomen en dat vindt de Russische grootmacht niet kunnen.
Miller dreigt er nu dus mee om een alternatieve competitie te starten met teams uit de voormalige Sovjet-Unie. "Als de kans zich voordoet, zullen we in onderling overleg met andere teams zeker het idee bekijken. Er vonden onlangs al gesprekken plaats en de reactie was positief", klinkt het. De kans bestaat dat we Axel Witsel en Nicolas Lombaerts binnenkort in een wel zeer bijzondere competitie aan het werk gaan zien.