'Anderlecht krijgt belangrijk nieuws over dubbele toptransfer'

1265
'Anderlecht krijgt belangrijk nieuws over dubbele toptransfer'

RSC Anderlecht heeft een zeer smalle kern. Achterin zijn er amper wisselmogelijkheden, zonder het niveau te laten zakken, en voorin is de weelde ook niet groot. Paars-Wit denkt aan de terugkeer van een voormalige sterkhouder van de club.

Volgens Sudpresse is Chancel Mbemba een piste bij de Brusselaars. De Congolees zit op een zijspoor bij FC Porto, maar zijn dossier is niet makkelijk. De speler zou wel veel problemen kunnen oplossen bij Anderlecht, want hij kan als centrale verdediger uit de voeten en bij Congo speelt hij zeer vaak als verdedigende middenvelder. Op de Afrika Cup speelde hij nog drie wedstrijden voor Congo en scoorde hij één keer.

Mbemba is een op en top prof en is fit, maar zal desondanks matchritme ontbreken. Dit seizoen bleef hij al drie keer op de bank bij Porto en vorig jaar kwam hij amper in drie competitiewedstrijden in actie. Anderlecht verkocht hem in de zomer van 2015 voor 10 miljoen euro aan Newcastle, maar daar brak hij niet door. Vorig jaar polste Anderlecht ook al, maar toen trok hij voor 7 miljoen euro naar Porto.

UPDATE 27/08

Maandag werden de namen van Chancel Mbemba én Paolo Guerrero geopperd bij Anderlecht. Dat wordt nu ook aangegeven door Het Nieuwsblad, maar zij maken meteen ook duidelijk dat een transfer voor één van beide zeer moeilijk wordt.

Dat ving de krant namelijk op in de wandelgangen. De financiële eisen van beide spelers zouden al buiten het bereik van Paars-Wit liggen, terwijl ook het gebrek aan Europees voetbal dit seizoen een absolute afknapper zou zijn voor beide spelers. Daarnaast zien ook zij dat het absoluut niet draait bij Anderlecht momenteel.

In Portugese media wordt overigens gesteld dat ook Club Brugge, Antwerp en Standard de situatie van Mbemba in het oog zouden houden. Dat vernamen ze naar eigen zeggen van Belgische bronnen, maar daar is momenteel absoluut niets van aan.

LEES OOK: Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Moet RSCA zich pijnigen en Mbemba halen?

Meest recent

Mechelen lijkt eindelijk vertrokken: "Dat doet extra deugd"

Er werd woensdagavond niet alleen in de Champions League gevoetbald. In de Jupiler Pro League stond ...

7
7
Leko in de wolken: "Dit was casino-voetbal, pure fun"

Club Brugge blijft maar door de Champions League razen. Blauw-Zwart pakte woensdagavond al zijn ...

36
36
Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

154
154
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

297
297
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

198
198
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

218
218
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

51
51
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

263
263
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

111
111
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

40
40
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

30
30
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

39
39
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

35
35
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

46
46
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

110
110
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

99
99
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

56
56
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

38
38
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

26
26
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

37
37
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

130
130
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

55
55
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

282
282
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

110
110
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

217
217

Meer sportnieuws