Kopjes bij Kazakken: Rode Duivels kunnen enkel van zichzelf verliezen

door
Kopjes bij Kazakken: Rode Duivels kunnen enkel van zichzelf verliezen

De weg naar het EK 2020 lijkt er voor de Rode Duivels eentje zonder al te veel hindernissen te zullen worden. Bij de loting kwam er namelijk een zwakke poule met Rusland, Cyprus, Kazachstan, Schotland en San Marino uit de bus. Tegen die eerste twee werd alvast makkelijk gewonnen, met Kazachstan staat nu het nummer 116 van de FIFA ranking op het programma. In principe geen probleem dus voor de lijstaanvoerder, zou je dan denken. Tenzij ze daar zelf voor zorgen.


Over de tegenstander zelf kunnen we heel kort zijn. Er spelen slechts twee spelers buiten de landsgrenzen: middenvelders Alexander Merkel en Baktiyor Zaynutdinov komen uit voor respectievelijk het Nederlandse Heracles Almelo en Russische FK Rostov. Die laatste is echter geblesseerd, wat het niveauverschil nog astronomischer maakt.

TRANSFERZORGEN OP VAKANTIE
Een hapklare brok, maar iets zegt ons echter dat niet alle Rode Duivels met evenveel overgave naar het Koning Boudewijnstadion afgezakt zijn voor het interlandweekend. Na een lang en slopend seizoen genoten veel spelers tot begin deze week immers van een korte maar deugddoende vakantie, eentje die de Belgische sterren met gering plezier zullen onderbroken hebben voor de weinig glorieuze kwalificatiematchen. Binnen enkele weken starten veel clubs op de koop toe alweer met de voorbereidingen op het nieuwe seizoen.

Voor een aantal spilfiguren is het bovendien nog niet duidelijk waar ze de trainingen precies zullen hervatten. Eden Hazard mag dan wel van Real Madrid zijn, na weken van speculatie is er nog steeds geen doorbraak in het transferdossier van Romelu Lukaku. Thomas Meunier lijkt dan weer te zullen vertrekken bij PSG, Toby Alderweireld doet zijn contract in Tottenham vermoedelijk dan toch niet uit. Tot slot wacht Youri Tielemans nog af wie hem definitief uit zijn lijden in Monaco komt verlossen.

SAFETY FIRST
Ook op de bank verkeren een heleboel spelers nog in onzekerheid over hun toekomst. Vooreerst zijn er de gevallen van Simon Mignolet en Divock Origi op weinig speelminuten bij Liverpool kunnen rekenen. Thomas Vermaelen vertrekt zeker bij Barcelona, Michy Batshuayi weet niet waar zijn toekomst ligt. Nacer Chadli en Christian Benteke kunnen eveneens vertrekken na een tegenvallend seizoen, terwijl Leandro Trossard en Hans Vanaken dan weer druk het buitenlandse water aan het aftasten zijn.

Positief is wel dat zowat iedereen fit aan het tweeluik lijkt te kunnen beginnen. Toch is het nog maar de vraag in welke mate er risico’s genomen zullen worden met spelers die voor een belangrijk moment in hun carrière staan. Niemand wil zich namelijk een mooie transfer door de neus geboord zien worden door een blessure in een interland tegen Kazachstan of Schotland. Ook in Manchester City kijken ze trouwens ongetwijfeld met argusogen toe op de werklast van Kevin De Bruyne, nog maar pas terug klaar voor de dienst.

De speler voor wie het bovenstaande argument nog het meeste opgaat is echter net de man die het Etihad Stadium zopas achter zich liet. Niet dat wij geloven dat Marc Coucke ook maar enige druk zal uitvoeren op Roberto Martinez om Vincent Kompany niet op te stellen, verre van. Maar wat een drama zou het zijn indien de redder van Anderlecht zijn ambitieuze missie moet aanvangen met een zoveelste revalidatie. Het klinkt dan wel ietwat verkeerd, maar enige voorzichtigheid is misschien toch maar best geboden.

KOPJES BIJ KAZAKKEN(?)
En ook rond de bondscoach heerste de voorbije weken wat commotie. In het tot hiertoe vlekkeloze huwelijk tussen Martinez en de Rode Duivels ontstaat hoe langer hoe meer onduidelijkheid over de toekomst van de Spanjaard. In het verleden werd de ex-manager van Everton al eens gelinkt aan een terugkeer naar de Premier League, en ook bij Real Madrid stond hij vorige zomer op de shortlist. Nooit klonk de lokroep echter luider dan toen de naam van de Catalaan vorige week in Barcelona gesuggereerd werd. Die geruchten zijn inmiddels al gaan liggen, maar ongetwijfeld is Martinez ook al bezig met zijn leven na de Duivels.

Daarnaast deed Axel Witsel tot de laatste speeldag mee voor de Duitse titel, verzekerde Timothy Castagne in Italië op het nippertje een onverhoopt Champions League-ticket en werden vijf Rode Duivels meegesleept in het circus rond een Europese finale. Tel daarbij de bescheiden tegenstand en het valt te begrijpen dat niet alle kopjes met de volle honderd procent bij Kazachstan zitten.

WEG NAAR WEMBLEY
Het verhaal van David en Goliath is niettemin welbekend, zeker wanneer die laatste niet helemaal bij de les is. Toch maar even bij de pinken blijven dus voor het bezoek van de Kazakken aan de Heizel. Een ruime zege nu, kan een pak kopzorgen besparen voor de terugwedstrijd in het najaar. Het pad naar het EK mag wat ons betreft namelijk gerust zonder hobbels verdergezet worden. Liefst zelfs helemaal tot aan de finale in Wembley.

LEES OOK: Alarm bij België: Godts duwt Garcia in een ongeziene crisis

Dergelijke kwalificatieduels zouden veel eerder in het seizoen moeten plaatsvinden ...

Meest recent

Genk tóch naar Play-Off I? Boskamp doet voorspelling

Zondagavond worden de laatste tickets voor de Champions' Play-Offs uitgedeeld. Ook KRC Genk maakt ...

7
7
Alarm bij België: Godts duwt Garcia in een ongeziene crisis

Mika Godts zet Rudi Garcia meteen voor een lastige keuze bij de Rode Duivels. Met het WK in zicht ...

50
50
Voetbalfans Baetens en Huybrechts laten Wieze ontploffen

Een opsteker van formaat, zo kan je de 'Belgische' openingsdag noemen van de Euro Tour-manche in ...

5
5
'Barça krijgt dikke 'njet': toptransfer van tafel geveegd'

De komende interland-periode komt voor een aantal clubs als een ideaal moment om hun transferplannen ...

12
12
Garcia genadeloos: de grootste afwezigen in selectie Duivels

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke Rode Duivels volgende week mee op het vliegtuig ...

151
151
Merckx met verborgen strijd: RSCA fans diep geraakt

De naam van Eddy Merckx klinkt nog altijd als een klok in de wielerwereld. De grootste Belgische ...

54
54
Noodmiddenveld bij Anderlecht: verbazende naam op tafel

RSC Anderlecht wil zich zondagavond tegen Cercle Brugge verzekeren van zijn ticket voor de ...

161
161
'Zomertransfer bepaald: Club speelt steunpilaar kwijt' '

Club Brugge lijkt na amper één seizoen al afscheid te moeten nemen van Aleksandar ...

247
247
De Bruyne maakt 90 minuten vol: Conte geeft mooi compliment

Kevin De Bruyne heeft voor het eerst sinds zijn zware blessure opnieuw een volledige wedstrijd ...

95
95
Drie debutanten bij Duivels: "Hij is de meest verrassende"

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke spelers hij meepakt op de WK-stage in de ...

69
69
Maguire antiheld United, Leipzig en Lens halen stevig uit

Geen vrijdagavond voetbal in de Jupiler Pro League, maar elders in Europa ging de bal wel aan het ...

33
33
'Made in Neerpede' : Anderlecht eist selectie Duivels op

Bij RSC Anderlecht zal ongetwijfeld tevreden zijn geweest met de selectie van de Rode Duivels. Met ...

180
180
'Monstertransfer Kompany: titanengevecht met City en United'

Bayern München is onder leiding van Vincent Kompany bezig aan een fenomenaal seizoen. Maar ook ...

147
147
Beerschot haalt Patro door gehaktmolen, Eupen mist kansen

In de Challenger Pro League heeft een efficiënt Beerschot vanavond Patro door de gehaktmolen ...

128
128
Publieke opinie tegen Garcia: één naam zorgt voor storm

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke 28 spelers volgende week mee op het ...

117
117
Lammens of Sels? 'Doublure voor Courtois staat al vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

156
156
Klaar voor Duivels! De Bruyne speelt volle match in zege Napoli

Kevin De Bruyne lijkt volledig hersteld van de blessure die hem maandenlang aan de kant hield. ...

54
54
Genk likt zijn wonden: "Iedereen had hiervoor getekend"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk. Na een 1-0-zege in de heenmatch tegen SC Freiburg ...

233
233
Club Brugge houdt de adem in: Leko werkt aan ‘comebackbom’

Ivan Leko lijkt bij Club Brugge aan een opvallende comeback te werken. De trainer wil een ...

540
540
Garcia negeert JPL-smaakmaker: "Als je mijn mening vraagt ..."

Bondscoach Rudi Garcia maakte vrijdagmiddag zijn selectie bekend voor het komende oefenkamp van de ...

191
191
Gevecht om Play-Off I: doemscenario voor één kandidaat?

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde tijdstip ...

402
402
Taravel reageert op selectie Rode Duivels: "Hazard?"

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat eindelijk weer een Rode Duivel in de rangen. Al hadden dat er ...

97
97
Geel gevaar in JPL: wie riskeert een schorsing in PO's?

Zondag staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Nadien gaat het pas ...

143
143
'Anderlecht bindt transferstrijd aan met Atlético'

RSC Anderlecht heeft voorlopig nog altijd geen technisch directeur aangeworven, maar dat belet de ...

159
159
Alarm bij AA Gent: bemoedigend signaal voor KRC Genk

Mathematisch kan het nog. De vier woorden die de Rode Duivels jarenlang moed inpeperden, vaak ...

415
415

Meer sportnieuws