De Bleeckere verdedigt bekritiseerde maatregel: "Dit is niet nieuw"

door
De Bleeckere verdedigt bekritiseerde maatregel:

De Pro League en de KBVB willen het niveau van de scheidsrechters de komende jaren drastisch opkrikken en daarvoor kwamen ze de voorbije weken met enkele ambitieuze plannen. Zo komt er een nieuwe regel dat de refs vanaf oktober een vetpercentage van niet meer dan twaalf procent mogen hebben. Die regel is echter nog niet ingevoerd of ze ligt al onder vuur.

Onder meer ex-scheidsrechter Serge Gumienny heeft zijn twijfels. "Vijftien procent, die norm halen die semiprofs van vandaag zeker. Twaalf procent zal voor sommigen een extra inspanning vergen, maar mannen als Erik Lambrechts en Jonathan Lardot hebben dat nu al. Heb je die norm nodig om in België te kunnen fluiten? Neen. Internationaal wel, maar daar bestaan zulke normen ook. Zo'n objectieve maatstaf is op zich goed en het is zelfs niet helemaal nieuw. Alleen werd het vroeger niet echt strikt toegepast", legt hij uit in Het Nieuwsblad.

"Wat ga je doen als iemand die limiet niet haalt? Niet meer laten fluiten? Dat geloof ik niet. Je hebt maar vijftien refs in eerste nationale. Je kan enkele oudere arbiters straffen, maar je kan geen hele competitie volmaken met tien scheidsrechters. Er zitten te weinig refs in de pijplijn om dat op te vangen. Kortom, de weelde ontbreekt om dit streng toe te passen. Als een scheidsrechter goed bezig is, zal hij geen aanduiding missen omdat zijn vetpercentage net te hoog is."

UPDATE 19u05
Volgens Frank De Bleeckere is de commotie over de regel echter overroepen. "Wij passen gewoon de officiële UEFA-normen toe", reageert hij bij Het Laatste Nieuws. "Het vetpercentage mee in acht nemen bij de beoordeling van de fysieke paraatheid van onze refs, doen wij overigens al jaren. Dit is niet nieuw."

Hij verwacht bovendien geen problemen. "De waarden die we tijdens de laatste meting van het vetpercentage vaststelden, sterken mij in die overtuiging. Ik voorzie weinig tot geen problemen. Sommige mensen zullen misschien een inspanning moeten doen en ik begrijp dat het wat moeilijker wordt eens je boven de veertig bent. Maar een grote meerderheid van de scheidsrechters beantwoordt nu al aan de normen. Er is geen enkele reden om hierdoor in paniek te schieten."

LEES OOK: CEO gooit kaarten open: dít competitieformat wil Anderlecht

Is het een goede maatregel?

Meest recent

Loting Croky Cup: Anderlecht vs. Gent, Union en Club spelen uit

Vlak nadat de laatste tickets werden uitgedeeld, werd donderdagavond ook geloot voor de kwartfinales ...

234
234
Valse noot bij Anderlecht: 'zwakke schakel' krijgt 3 op 10

Ook RSC Anderlecht treedt begin volgend kalenderjaar aan in de kwartfinales van de Croky Cup. Op het ...

182
182
Anderlecht naar kwartfinale! Domme penaltyfout nekt Genk

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de ...

181
181
Lammens vloekt in slotfase, Milan-Belgen sneuvelen in Coppa

In de Engelse Premier League heeft Manchester United wederom puntenverlies geleden. Na een late ...

30
30
CEO gooit kaarten open: dít competitieformat wil Anderlecht

Normaal gesproken wordt volgend seizoen een grote competitiehervorming doorgevoerd in de Jupiler Pro ...

223
223
'Lewandowski overvalt Barça met grote transferwending'

De toekomst van FC Barcelona-steraanvaller Robert Lewandowski blijft de gemoederen bedaren in ...

101
101
Anderlecht beroofd van doelpunt? Vanhaezebrouck duidelijk

In de 1/8ste finales van de Croky Cup stond donderdagavond een aantrekkelijke topaffiche op het ...

663
663
Neuer legt alles op tafel: zó denkt Bayern-legende over Kompany

Vincent Kompany scheert dit seizoen hoge toppen met zijn Bayern München. De Belgische trainer ...

319
319
Nieuwe bom onder JPL: Club Brugge neemt standpunt in

De Jupiler Pro League blijft in woelig weer verkeren. De storm rond de mediarechten woedt nog volop ...

549
549
Competitie al verloren voor Gent? Roef maakt statement

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

108
108
'OM in shock: transferstunt Vermeeren na 90 minuten bank'

Arthur Vermeeren is eindelijk baas op het middenveld van Marseille, en dan zat hij ineens 90 minuten ...

472
472
Genk-Anderlecht: Fink en Hasi wisselen elk twee keer

Donderdagavond worden de twee laatste tickets voor de kwartfinales van de Croky Cup uitgedeeld. ...

68
68
Vreemd moment in bekerzege Club: "Grijze zone?"

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

517
517
'Alarm bij Club: wintervertrek steunpilaar plots erg concreet'

Club Brugge zou in januari onder meer een extra flankaanvaller willen aantrekken. Maar Blauw-Zwart ...

334
334
Loting WK : ontdek de meest waarschijnlijke tegenstanders van de Duivels

Vrijdagavond zijn de ogen van de voetbalwereld op de Amerikaanse hoofdstad Washington DC gericht. ...

275
275
'Duits succes bezorgt El Khannouss nieuwe miljoenenklepper'

Verschillende oude bekenden uit het Belgische voetbal maken ook dit seizoen opnieuw het mooie weer ...

170
170
Anderlecht met voeten op grond: titelambities in koelkast?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

380
380
Blessuregolf in Brugge: Club duidt 'schuldige' aan

Dankzij een 1-2 zege tegen OH Leuven blijft Club Brugge al zeker tot na nieuwjaar op drie fronten ...

356
356
Nieuwe twist in DAZN-soap: VRT en VTM op vinkenslag

Het conflict tussen (ex-)rechtenhouder DAZN en de Pro League omtrent het tv-contract blijft de ...

534
534
Genk-fan Brecel ontploft: wat zit er écht achter ‘Neen’?

In Engeland is momenteel het UK Open Snooker bezig, één van de belangrijkste afspraken ...

47
47
Bom onder JPL: vier topclubs slaan handen in mekaar

Terwijl de oorlog met DAZN omtrent het tv-contract alle aandacht opeist woedt er achter de schermen ...

411
411
'KRC Genk-Anderlecht: Fink en Hasi hakken knopen door'

De eerste kwartfinalisten zijn reeds bekend, maar dé topaffiche in de achtste finale van de ...

180
180
Coucke verrast opnieuw: mysterieuze video zet fans op scherp

RSC Anderlecht beleeft eindelijk opnieuw mooie dagen. Na opeenvolgende zeges tegen aartsrivalen Club ...

236
236
Nood breekt wet: Club Brugge vist overbodige outcast op

Dankzij een krappe 1-2 zege in Leuven stootte Club Brugge woensdag door naar de kwartfinale van de ...

432
432
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert nieuwe uppercut

Het heeft bloed, zweed en tranen gekost, maar na een heus spektakelstuk tegen STVV bekert Antwerp ...

557
557

Meer sportnieuws