'AA Gent wil trainersplannetje Club Brugge dwarsbomen'

door
'AA Gent wil trainersplannetje Club Brugge dwarsbomen'

Club Brugge maakt op twee speeldagen van het einde nog steeds kans op zijn tweede landstitel op rij. Trainer Ivan Leko levert cijfermatig gezien dus uitstekend werk af op Jan Breydel. Maar zijn contract werd er nog steeds niet verlengd en het heeft er momenteel alle schijn van dat de wegen van club en coach na het seizoen uit mekaar gaan.


In ieder geval bekijkt het bestuur al mogelijke pistes om de Kroaat te vervangen. Giovanni Van Bronckhorst en de Deen Kasper Hjulmand werden genoemd, alsook Bernd Storck (Moeskroen) en uiteraard droomkandidaat Philippe Clement (Genk). Maar Het Belang van Limburg komt nu met een compleet nieuwe naam. Zo zou niemand minder dan Marc Brys in beeld zijn om aan de slag te gaan bij Blauw-Zwart.

De Antwerpenaar leverde dit seizoen uitstekend werk bij STVV, met wie hij lange tijd op koers was om Play-Off I te halen. Vooral zijn tactische kunde wordt alom geprezen. Brys zelf voelt zich weliswaar erg goed op Stayen, maar liet eerder al uitschijnen dat hij graag een kans zou krijgen bij een topclub.

UPDATE 08u52
Indien Club effectief interesse heeft in Brys, kan het best niet te lang talmen. Want er zijn kapers op de kust. Zo schrijft Gazet van Antwerpen dat de Antwerpenaar ook bij AA Gent op de lijst staat. De Buffalo's gaan naar alle waarschijnlijkheid niet door met Jess Thorup en zouden al naar mogelijke vervangers speuren.

Naar verluidt werd ook al gesproken met ex-coach Hein Vanhaezebrouck, maar dat bericht werd ontkend door de club zelf. Felice Mazzu (Charleroi) zou wel nog een concrete piste zijn in de Ghelamco Arena en daar komt nu dus ook Brys bij.

LEES OOK: ‘Genk vindt topcoach: Belgische klasbak stelt harde eisen’

Wie is volgens u de meest geschikte coach voor Gent?

Meest recent

Oosting waarschuwt voor twee spelers van Anderlecht

Royal Antwerp FC kent een geweldige periode met een 9 op 9 en bekerkwalificatie. Zondag nemen ze het ...

29
29
Hugo Broos neergesabeld door collega-BV: "Randje dom"

Hugo Broos, momenteel aan het roer bij het Zuid-Afrikaanse nationale elftal, ligt al enkele weken ...

26
26
Druk stijgt: eerste crisisje sinds héél lang borrelt bij Union

Union SG zit in een dipje. Na een 2 op 9 in de Jupiler Pro League en een nederlaag in de Champions ...

23
23
Leko met grote zorgen: Club zéér gehavend tegen Gent

Club Brugge neemt het zondag in eigen huis op tegen AA Gent. Blauw-Zwart moet winnen, dat is het aan ...

198
198
Kompany met grote zorgen: Bayern sleept zich naar einde

Bayern München pakt dit jaar de titel in de Bundesliga, dat staat nu al vast. Vincent Kompany ...

42
42
Genk-fan Brecel reageert fel na golf aan haatreacties

Nog geen tweeënhalf jaar geleden schreef Genk-fan Luca Brecel Belgische sportgeschiedenis. Als ...

28
28
STVV voor cruciaal tweeluik: Vrancken zet boel op scherp

STVV is bezig aan een geweldig seizoen. De Kanaries hopen tegen KV Mechelen en Standard nog twee ...

45
45
Euvrard slaat en zalft met héél scherpe boodschap

Standard doet mee voor de top zes, maar de Rouches spelen echt niet goed. Tegen OH Leuven deed het ...

74
74
'Game over: Anderlecht zoekt oplossing in januari'

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard héél veel werk in januari. De sportief ...

153
153
Herman Brusselmans shockeert iedereen: "Ik stop ermee"

Herman Brusselmans zorgde zopas voor een héél grote verrassing door op Radio 2 te ...

77
77
Leekens: "Hij is de ideale coach voor Racing Genk"

Georges Leekens is al jaren op pensioen, maar de voormalige Belgische trainer volgt het voetbal nog ...

467
467
TRANSFERUURTJE: Drukte bij Club, RSCA maakt lijstje bekend

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

173
173
‘Anderlecht incasseert transferklap: PSV stuurt scouts’

RSC Anderlecht is altijd op zoek naar nieuwe spelers, zeker met de wintermercato voor de deur. ...

100
100
‘Club Brugge strijdt met Europese top om supertalent’

Club Brugge is al volop bezig met de wintermercato. Blauw-Zwart kijkt daarbij niet enkel naar ...

123
123
Janssen in de maag met Wils: “Verantwoordelijk voor vertrek”

Royal Antwerp FC heeft een tijdje geleden afscheid genomen van Stef Wils na rampzalige resultaten in ...

151
151
'Verweesde' Louwagie maakt Leko met de grond gelijk

Het vertrek van Ivan Leko van KAA Gent naar Club Brugge wordt nog steeds fel besproken. Deze keer ...

257
257
El Ouahdi spreekt duidelijke taal over ontslag Fink

KRC Genk heeft Thorsten Fink ontslagen na een desastreuze reeks. De Limburgers zijn nog op zoek naar ...

282
282
Fans jubelen: Coosemans roept straffe taal bij Anderlecht

RSC Anderlecht zit al acht jaar zonder prijs en de supporters snakken naar nieuw succes. Dat is ...

201
201
De Mil wil nog versterking: "Misschien voor de winterstop"

Bij AA Gent wordt Mogi Bayat weer meer en meer ingeschakeld. Het is geen geheim dat hij de deal van ...

199
199
'Coosemans gedumpt? Anderlecht gaat voor nieuwe nummer één'

Bij Colin Coosemans groeit de onrust. Hij wacht al maanden op duidelijkheid over zijn nieuwe ...

362
362
Hasi ziet grote verandering sinds trainerswissel bij Antwerp

RSC Anderlecht sleept zich naar de winterstop. De Brusselaars missen een pak spelers tegen Royal ...

143
143
Heynen ziet nu al een verandering na tijdperk van Fink

KRC Genk speelde 2-2 op het veld van Sporting Charleroi. Alweer geen zege voor de Limburgers. Bryan ...

145
145
Vertrekken of verlengen op Bosuil: Janssen doet boekje open

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

215
215
Nieuwe details op tafel: Garcia slachtoffer 'blauw-zwarte' bond?

Rudi Garcia werd donderdag op de vingers getikt door de KBVB. Na zijn kritische uitspraken over het ...

748
748
'Bayern perplex: sensationeel vertrek Kompany wordt reëel'

Bayern München wil zondag nog FC Heidenheim over de knie leggen, vervolgens kan de Duitse ...

1129
1129

Meer sportnieuws