Beerschot Wilrijk gooit dubbele voorsprong nog te grabbel op veld van STVV

door
Beerschot Wilrijk gooit dubbele voorsprong nog te grabbel op veld van STVV

Na een geanimeerde wedstrijd met een aantal tussenkomsten van de VAR, hebben STVV en Beerschot Wilrijk billijk de punten gedeeld op Stayen. De bezoekers deden een gooi naar de zege met een dubbele voorsprong maar zagen de thuisploeg in het slot nog knap terugkomen.

STVV en Beerschot Wilrijk sloten deze speeldag af in de Jupiler Pro League. Op Stayen kon de thuisploeg de kloof met Charleroi opnieuw vergroten, aangezien de Karolo's gisteren slechts gelijk speelden tegen KV Oostende. Beerschot Wilrijk had nog weinig te winnen of te verliezen in deze nacompetitie. De club van Stijn Vreven vroeg ook geen Europese licentie aan.
Beerschot Wilrijk speelt onbevangen tegen matige thuisploeg
Na een gezapig begin namen de bezoekers op het kwartier brutaal de leiding toen Tissoudali doelman Pirard omspeelde en de 0-1 in doel legde. Ook nadien wettigde Beerschot Wilrijk zijn voorsprong met twee goede kansen voor De Keersmaecker, de thuisdoelman lag telkens in de goede hoek. STVV kon zijn goede voetbal van tijdens de reguliere competitie zelden op de mat leggen en holde voortdurend achter de feiten aan. Op vijf minuten van de rust kreeg Sekine nog een prima kans op de gelijkmaker, doelman Vanhamel lag echter in de goede hoek. Halfweg leek STVV een slechte zaak te doen.

Vreven zag zijn ploeg een prima eerste helft afwerken op Stayen.
STVV realiseert comeback na de pauze
De thuisploeg begon iets beter na de pauze en kreeg al snel een kans via de doorgebroken Sylla, zijn schot was echter te wild en ging ruim naast. Aan de overzijde mikte Grisez in de armen van Pirard. Iets voorbij het uur verdubbelden de Mannekes hun voorsprong toen een vrije trap van Prychynenko in de verste hoek verdween. De Kanaries schoten nu toch helemaal wakker en amper twee minuten later maakte Sylla al de aansluitingstreffer. Op twintig minuten van het einde was de schade bijna helemaal hersteld voor de thuisploeg toen het een strafschop kreeg na handspel van De Mets, Kamada faalde echter vanaf elf meter door naast te trappen. In de blessuretijd kreeg STVV alsnog de verdiende gelijkmaker toen Sekine na een knappe combinatie de 2-2 in de verste hoek schoot. Daar bleef het uiteindelijk ook bij, zo lopen de Kanaries weer een puntje weg van Charleroi.
Scoreverloop:
0-1 (17') Tissoudali, 0-2 ( 63') Prychynenko, 1-2 (66') Sylla, 2-2 (90+1') Sekine
Bijzonderheid:
Kamada (STVV) mist een strafschop. (71')

POLL: Was het een terecht gelijkspel?

Meest recent

'Woekerwinst voor AA Gent: steunpilaar richting exit'

AA Gent sleept zich naar het einde van het seizoen, al hopen Danijel Milicevic zijn troepen op het ...

7
7
'KRC Genk kan cashen: toptransfer in stroomversnelling'

Na nagenoeg een heel seizoen op kop te hebben gestaan is KRC Genk plots op achtervolgen aangewezen ...

53
53
'Hasi experimenteert: verrassende vervanger Simic bekend'

Als generale repetitie voor de cruciale bekerfinale tegen Club Brugge hoopt RSC Anderlecht eerst nog ...

41
41
'Hayen verbaast vriend en vijand met opstelling Club Brugge'

Club Brugge hoopt de een op zes tegen Union straks door te spoelen met een klinkende zege in eigen ...

158
158
Genk rekent op één man: "Hij blijft voor 200% zeker"

KRC Genk heeft een tegenvallende periode achter de rug en gooide de landstitel te grabbel na een ...

103
103
'City all-in voor opvolger De Bruyne: bod van ruim 100 miljoen'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Het wordt dus uitkijken wat zijn nieuwe ...

34
34
'Club Brugge neemt beslissing over bliksemvertrek Jashari'

Club Brugge maakt zich op voor een drukke transferzomer waarbij verschillende sterkhouders in ...

267
267
Sensatie in UCL! Barça en Inter houden groots voetbalspektakel

De tweede heenmatch in de halve finales heeft een absoluut spektakelstuk opgeleverd. Internazionale ...

92
92
Sterkhouder naast selectie: Hasi dropt hint over vertimmerd elftal

RSC Anderlecht staat donderdag voor een belangrijk duel in de strijd om de vierde plaats en gaat dan ...

194
194
Voorrondes UCL: Club moet één zware tegenstander vrezen

Club Brugge hoopt dat het de titelstrijd in de resterende vier speeldagen alsnog naar zich kan toe ...

263
263
Milicevic pareert vernietigende aanval Vanhaezebrouck

AA Gent werkt donderdagnamiddag de loodzware verplaatsing naar Club Brugge af. Daags voordien sprak ...

152
152
Vuurwerk op Montjuïc! Yamal antwoordt héérlijk na wereldgoals Inter

In de Champions League werd woensdag de tweede heenmatch van de halve finales afgewerkt. FC ...

41
41
Jan Mulder bekent kleur: "Ik hoop dat zij kampioen worden"

De Champions' Play-Offs draaien op volle toeren, donderdag wordt speeldag zeven alweer op gang ...

1670
1670
'Heibel bij Real Madrid: grote naam dient vertrekwens in'

Behoudens een last-minute wending in de titelstrijd, dreigt Real Madrid dit seizoen zonder grote ...

141
141
Zomerse vertrek bij Genk? 'Karetsas beslist over toptransfer'

KRC Genk dreigt alsnog naast de landstitel te grijpen, maar beschikt over voldoende elementen om ...

384
384
Opvolger Vertonghen bij Anderlecht: is hij nog te braaf?

Anderlecht haalde afgelopen winter de 22-jarige Deense verdediger Lucas Hey binnen als veelbelovende ...

155
155
'Antwerp greep naast sensatietransfer Bounida'

Bij Antwerp hebben ze het transferbeleid de voorbije twee jaar stevig omgegooid. De club richt zich ...

280
280
Hubert spreekt duidelijke taal over volgende uitdaging

De trainerscarrière van David Hubert nam de voorbije maanden een zeer opmerkelijke vlucht. ...

74
74
Westerlo verliest parel allicht wél: transfer in aantocht

KVC Westerlo gaat in de zomer heel wat transfers afronden. In- en uitgaand. Onze redactie weet dat ...

106
106
RWDM kondigt vertrek van volgende sterkhouder aan

RWDM likt zijn wonden nadat het op dramatische wijze naast promotie naar 1A greep. Door een ...

78
78

Meer sportnieuws