Sensatiedeal: KRC Genk haalt “monster” in huis

1111 stemmen
Sensatiedeal: KRC Genk haalt “monster” in huis

KRC Genk zag met Tolu Arokodare de aanvalsleider van vorig seizoen vertrekken en bijna moest het ook afscheid nemen van Oh. Uiteindelijk bleef de Zuid-Koreaan toch bij de club, maar toch werd er nog een extra aanvaller in huis gehaald.

Op de slotdagen van de zomermercato pakte KRC Genk uit met een nieuwe aanvaller in de naam van Jusef Erabi. Het Nieuwsblad sprak met Linus Petersson, een journalist uit Zweden. KRC Genk haalt mogelijk goud in huis.

LEES OOK: Opmerkelijk transferadvies: "Koop Tresoldi niet!"

Een monster

Volgens Petersson is Erabi een fysieke speler en dat is net wat KRC Genk nodig heeft na het vertrek van Tolu. “Als tegenstander speel je liever niet tegen hem, want hij is een monster. (Lacht) Hij is enorm sterk en kan zeker als targetman uit de voeten. Maar hij heeft ook veel kwaliteiten als hij in de zestien komt. Zijn sterkste punten? Sowieso zijn fysiek, want zoals ik al zei: hij is een beest. Hij is sterk in de duels en kan met zijn rug naar het doel spelen. Daarnaast zet hij ook altijd goed druk.”

Thorsten Fink krijgt er een harde werker met grote ambities bij. “Jusef is geen typische doelpuntenmaker, maar hij is vooral fysiek heel erg sterk. Dat is voor mij ook zijn grootste kwaliteit. Hij is een pain in the ass voor zijn tegenstanders. (Lacht) Ik zie hem vooral als een targetman, die heel veel loopt en veel druk zet. Maar hij duikt ook goed de hoeken in. Zijn tegenstanders zullen er hun handen mee vol hebben.”

Werkpunten

Maar de 22-jarige spits heeft ook nog wat werkpunten. “Hij moet scherper worden in de zestien. In de laatste drie seizoenen heeft hij respectievelijk acht, zeven en nu vier doelpunten gemaakt voor Hammarby. Dat is niet slecht, maar ook niet goed. Hij zal die statistieken moeten verbeteren. En ook aan de bal kan het soms een beetje beter”, aldus Petersson.

Een echte goalgetter haalt KRC Genk aldus niet binnen, maar de diamant kan nog geslepen worden. Kijk maar naar de opmars van Tolu de afgelopen seizoenen. “Als hij hard blijft werken, komt het zeker goed. Ook in de sterke Belgische competitie. En in Genk houden ze van jongens die alles geven voor de ploeg, Jusef is zeker zo iemand. Ze gaan er veel plezier aan beleven.”

Denk jij dat Erabi een schot in de roos zal worden bij KRC Genk?

Meest recent

El Ouahdi onthult last-minute poging KBVB: harde afwijzing

De Rode Duivels zagen de afgelopen maanden heel wat spelers voor een ander land kiezen. De keuze van ...

12
12
Chelsea maakt Arsenal en Trossard compleet belachelijk

Arsenal stond dicht bij zijn eerste Champions League. De Londenaren kwamen op voorsprong, maar PSG ...

30
30
‘Grote stunt als opvolger Wouter Vrancken bij STVV?’

Sint-Truiden VV was dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. Onder Wouter ...

93
93
Pijnlijk verdict Verschaeren: “Wie zit op hem te wachten?"

RSC Anderlecht zal een aantal spelers de club zien verlaten. Gilles De Bilde sprak bij DAZN over ...

164
164
Transfers tussen Club en Feyenoord: Rigaux reageert

Dévy Rigaux is de nieuwe sportief directeur van Feyenoord. Hij kwam over van Club Brugge. ...

146
146
‘Standard zoekt geld: topspelers in de kijker’

Standard is op zoek naar versterking en er worden veel namen genoemd. Ook aan uitgaande zijde gaat ...

116
116
Stijnen terug naar Club Brugge? "Misplaatste arrogantie"

Bij Club Brugge haalden ze Ivan Leko terug als coach en die bezorgde hen de landstitel. Er is nog ...

206
206
Praet kan cirkel rondmaken met emotionele transfer

Dennis Praet nam afscheid van Royal Antwerp FC. De ervaren ex-Rode Duivel kende een anonieme periode ...

242
242
Inter vernedert Club met Stankovic-bom: “Dit doet pijn”

Club Brugge dreigt één van zijn strafste transfers van het seizoen alweer kwijt te ...

902
902
“Lukaku naar Anderlecht? Ik zou het niet doen”

RSC Anderlecht hoopt Romelu Lukaku zo snel mogelijk te zien terugkeren, maar de spits en zijn ...

245
245
Club Brugge twijfelt: drie 'eigen' jongens op weg naar de uitgang?

Club Brugge gaat deze zomer heel wat spelers verliezen. Er zijn vooral sterkhouders die de club gaan ...

483
483
Twee teleurstellingen bij Anderlecht: houden of verkopen?

Bij RSC Anderlecht moéten zeker geen zestien spelers weg. Dergelijke lijstjes worden snel ...

388
388
Arteta ook grootmoedig: "PSG is de beste ter wereld"

De voorbije jaren faalde Arsenal regelmatig in 'money time', maar dit seizoen moest anders worden. ...

82
82
Enorme domper Schotland: ster moet afhaken voor WK

Elf dagen voor de start van het toernooi zijn de meeste WK-deelnemers begonnen aan hun ...

48
48
Luis Enrique schaart zich in bijzonder fraai rijtje

Paris Saint-Germain blijft de primus van Europa. Het heeft zaterdagavond immers zijn titel in de ...

56
56
Arteta voelt zich bekocht: "Als ik die fase terugzie..."

Nadat ze al de titel in de Premier League in de wacht gesleept hadden, droomde Arsenal ervan om ook ...

251
251
CL-zege met zwart randje: rellen met PSG-fans in Parijs

Paris Saint-Germain heeft zaterdagavond voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht ...

72
72
Van der Elst voorspelt: Club wil transferblunder voorkomen

Club Brugge gaat een bewogen transferzomer tegemoet. Daarin zal het wellicht heel wat sterkhouders ...

339
339
PSG doet Arsenal-droom sneuvelen vanop de stip

De finale van de Champions League is zaterdagavond uitgedraaid op een thriller. PSG haalde tegen ...

52
52
'Union houdt voet bij stuk: knaltransfer nog niet rond'

Union staat alweer voor een hete transferzomer. Voorzitter Alex Muzio en CEO Philippe Bormans ...

114
114
'De Ketelaere krijgt navolging: transferkopie op komst'

Charles De Ketelaere is intussen al enkele jaren een gevestigde waarde in de Serie A, waar hij ...

117
117
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans huiveren bij trainersbom

Bij Anderlecht draait de zoektocht naar een nieuwe trainer op volle toeren. De club wil weer ...

769
769
Charleroi pakt uit met piepjonge doelpuntenmachine

Voor Charleroi was het een seizoen met twee gezichten. In de winter presteerden de Carolo's zeer ...

35
35
WK-koorts stijgt: Rode Duivels bijna compleet

De start van het WK nadert met rasse schreden. Dat geldt ook voor de Rode Duivels. Zij zetten ...

80
80
'Straffe wending: Slot meteen aan slag bij Europese topper'

Zaterdag viel er een stevige trainersbom in het Engelse voetbal. Liverpool maakte immers bekend dat ...

92
92

Meer sportnieuws