'Coucke wil grote naam van concurrent om crisis te counteren'

1922 stemmen
'Coucke wil grote naam van concurrent om crisis te counteren'

Het bestuur van RSC Anderlecht wil zo snel mogelijk weer op één lijn komen met de supporters en zo de rest van het seizoen zonder verdere kleerscheuren doorkomen. Maar om de sportieve malaise binnen de club op te lossen zal nog veel meer nodig zijn. En dus zou voorzitter Marc Coucke werk maken van een erg straf plan.


Zo schrijft Het Nieuwsblad via RTBF dat de preses niemand minder dan Luciano D'Onofrio wil binnenhalen. Die maakte in verleden al furore als onder meer spelersmakelaar en later als grote baas bij Standard. Hij verdween daarna een tijdje van het voorplan, maar in 2017 ging hij aan de slag als sportief directeur bij Antwerp. En ook daar levert hij erg goed werk af. Coucke polste in het verleden al tevergeefs bij de Italo Belg, maar zou nu een plan hebben om D'Onofrio toch te overtuigen.

De voorzitter kocht RSCA destijds met zijn zakenpartner Joris Ide, maar die zou zijn aandelen opnieuw kunnen verkopen. Daarvoor wordt nu François Fornieri naar voren geschoven. En de baas van farmabedrijf Mithra is een persoonlijk vriend van D'Onofrio, op die manier hoopt Coucke dus wat extra invloed te kunnen uitoefenen.

Toch staat het nog lang niet vast of hij ook echt naar Anderlecht zal komen. Zijn project in Antwerpen is nog niet klaar en bovendien zal Paul Gheysens hem daar niet zo gemakkelijk laten gaan. Daarnaast is het ook de vraag of de supporters hem zo graag zien komen gezien zijn (Standard-)verleden. En tot slot zou er dan ook een oplossing moeten komen voor Frank Arnesen, de huidige sportief directeur van RSCA.

UPDATE: Inmiddels heeft Coucke ook gereageerd op de geruchten, hij ontkent alles!

LEES OOK: Zware Coucke-protesten: fanclubs Anderlecht reageren

Wie is volgens u de beste sportief directeur voor Anderlecht?

Meest recent

Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

16
16
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

44
44
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

Racing Genk blijft inzetten op het laten doorbreken van talent van eigen bodem. De Limburgers hebben ...

34
34
'Huerta kan Anderlecht mogelijk pak meer opleveren'

RSC Anderlecht is onderhandelingen aan het voeren omtrent een transfer van César Huerta. De ...

144
144
'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

66
66
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

333
333
'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

355
355
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

329
329
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

740
740
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

168
168
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

225
225
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

329
329
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

52
52
‘Anderlecht-trio grof wild op transfermarkt’

RSC Anderlecht is zich aan het voorbereiden op volgend seizoen. Paars-Wit zoekt nog naar een nieuwe ...

533
533
Pijnlijke boodschap Openda: einde verhaal Rode Duivels?

Er was een tijd dat Loïs Openda niet weg te denken was uit de selectie van de Rode Duivels, ...

200
200
Real Madrid sluit historische deal: 100 miljoen euro

Real Madrid kende een minder seizoen en zal volgend seizoen weer op zoek gaan naar prijzen. ...

168
168
BV-koppel Breckx-Vandenberghe legt VTM-kijker het zwijgen op

Iedereen dacht Maarten Breckx en Lies Vandenberghe te kennen. Als geliefd koppel, als collega's bij ...

62
62
Michel Platini sleept Gianni Infantino voor de rechter

Er heerst een conflict tussen UEFA en FIFA-bobo’s Michel Platini en Gianni Infantino. De twee ...

93
93
KV Kortrijk stelt nieuwe pion voor: ‘Belangrijke rol’

Het WK staat voor de deur, maar de Belgische clubs zijn uiteraard orde op zaken aan het stellen om ...

73
73
VS verklaart oorlog aan Iran: WK-spanning ontploft

De situatie tussen de Verenigde Staten en Iran dreigt te escaleren. De tegenstander van de Rode ...

460
460
Garcia onthult: deze drie talenten bonken op de deur

De Rode Duivels bereiden zich voor op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach ...

266
266
TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

597
597
‘Deze verrassende doelman vervangt Vandevoordt op WK’

Toen bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekendmaakte voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

186
186
Origi verbaast iedereen met nieuwe uitdaging na voetbal

Divock Origi kende een knappe carrière met vooral enkele straffe momenten bij Liverpool, maar ...

128
128
SK Beveren neemt definitief afscheid van succescoach Reedijk

SK Beveren werd ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend seizoen in de Jupiler ...

146
146

Meer sportnieuws