'Coucke wil grote naam van concurrent om crisis te counteren'

door
'Coucke wil grote naam van concurrent om crisis te counteren'

Het bestuur van RSC Anderlecht wil zo snel mogelijk weer op één lijn komen met de supporters en zo de rest van het seizoen zonder verdere kleerscheuren doorkomen. Maar om de sportieve malaise binnen de club op te lossen zal nog veel meer nodig zijn. En dus zou voorzitter Marc Coucke werk maken van een erg straf plan.


Zo schrijft Het Nieuwsblad via RTBF dat de preses niemand minder dan Luciano D'Onofrio wil binnenhalen. Die maakte in verleden al furore als onder meer spelersmakelaar en later als grote baas bij Standard. Hij verdween daarna een tijdje van het voorplan, maar in 2017 ging hij aan de slag als sportief directeur bij Antwerp. En ook daar levert hij erg goed werk af. Coucke polste in het verleden al tevergeefs bij de Italo Belg, maar zou nu een plan hebben om D'Onofrio toch te overtuigen.

De voorzitter kocht RSCA destijds met zijn zakenpartner Joris Ide, maar die zou zijn aandelen opnieuw kunnen verkopen. Daarvoor wordt nu François Fornieri naar voren geschoven. En de baas van farmabedrijf Mithra is een persoonlijk vriend van D'Onofrio, op die manier hoopt Coucke dus wat extra invloed te kunnen uitoefenen.

Toch staat het nog lang niet vast of hij ook echt naar Anderlecht zal komen. Zijn project in Antwerpen is nog niet klaar en bovendien zal Paul Gheysens hem daar niet zo gemakkelijk laten gaan. Daarnaast is het ook de vraag of de supporters hem zo graag zien komen gezien zijn (Standard-)verleden. En tot slot zou er dan ook een oplossing moeten komen voor Frank Arnesen, de huidige sportief directeur van RSCA.

UPDATE: Inmiddels heeft Coucke ook gereageerd op de geruchten, hij ontkent alles!

LEES OOK: 'Antwerp houdt adem in: Overmars naar Anderlecht?'

Wie is volgens u de beste sportief directeur voor Anderlecht?

Meest recent

Lammens uit straffe ambitie: "Hopelijk kom ik op dat punt"

Velen in Engeland fronsten de wenkbrauwen toen Manchester United in de zomer meer dan 20 miljoen ...

2
2
Vuur en vuurwerk: Hete avond in Challenger Pro League

Het werd een 'aparte' dag in de Challenger Pro League vandaag. Deze namiddag gooide een opvallend ...

15
15
OHL baalt: "Spijtig dat we geen punt pakken"

OH Leuven had zaterdagavond een geweldige zaak kunnen doen in de strijd om het behoud. Het liet ...

15
15
Leko komt met verrassende reactie na moeizame zege

Club Brugge heeft na het knappe gelijkspel in de Champions League tegen Atletico Madrid in de ...

96
96
Thomas Meunier haalt zeer belangrijke slag bij de FIFA

Thomas Meunier is dezer dagen gelukkig bij Lille, maar daarvoor beleefde de Rode Duivel een woelige ...

26
26
Courtois en co beleven bijzonder pijnlijke avond

Na alle ophef rond de wedstrijd op Benfica in de Champions League heeft Real Madrid zaterdag een ...

28
28
Mokio onder vuur na bizarre keuze: "Hij is te jong"

Bij Ajax zijn het dezer dagen de jonge Belgen die fuore maken. Mika Godts is dit seizoen uitgegroeid ...

38
38
Van Atlético naar OHL: Club serveert nieuw spektakel

De vele fans op Jan Breydel zijn de laatste dagen verwend geweest met heel wat spektakel. Na het ...

85
85
Saudi’s verstommen: Anderlecht plant brutale Schreuder-coup

Drie weken na het ontslag van Besnik Hasi zit RSC Anderlecht nog altijd zonder nieuwe hoofdtrainer. ...

227
227
Degradatie lonkt in JPL: "We willen dit nog omkeren"

FCV Dender verloor al bij al kansloos met 1-4 van STVV, ook al kwamen ze heel snel 1-0 voor. Bij ...

93
93
Boskamp met hoop voor RSCA: "Dan komt het in orde"

Eigenaar Marc Coucke weet dat het van moeten is. De nieuwe paleisrevolutie is de laatste kans, ...

149
149
STVV is 'onstopbaar': Kanaries maken nieuwe ambities bekend

STVV blijft vriend en vijand verbazen. De Truienaars wonnen zeer knap met 1-4 op het veld van FCV ...

111
111
'Plots heel verrassende transferwending rondom Raskin'

Nicolas Raskin leek enkele maanden geleden nog op weg naar een vertrek bij Rangers FC. Maar na een ...

89
89
Donkere wolken pakken zich samen boven Gert Verheyen

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen zichzelf heruitvinden. Waar hij voor het grote publiek ...

268
268
Euvrard voert druk stevig op: "Anders is het gedaan"

Standard mikte in de zomer en in januari op ervaren spelers om Operatie PO I tot een goed einde te ...

78
78
Aston Villa en Chelsea incasseren duur puntenverlies

In de Premier League kwamen er om 16u zes ploegen in actie. Onder meer Aston Villa en Chelsea gingen ...

16
16
STVV overleeft horrorstart en zet droomseizoen verder

Meer dan ooit lijkt STVV echt een te duchten titelkandidaat. Op bezoek bij hekkensluiter Dender ...

47
47
Nonchalant Bayern zwetend de winnaar, Juventus onderuit

In de Bundesliga en Serie A kwamen namiddag Bayern München en Juventus in actie. Beiden gingen ...

19
19
Leko voert vier wissels door bij Club Brugge

Club Brugge toonde zich midweeks weer aan Europa met een 3-3-gelijkspel tegen Atlético ...

158
158
Deschacht over smaakmaker Union: "Zou niet slagen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht willen ze terug een visie ontwikkelen die past bij de club. Niet meer proberen te ...

153
153
'Megatransfer én Rode Duivels voor Belgische middenvelder'

Belgische spelers zijn al vele jaren bijzonder 'hot' in Europa. De kans is groot dat er in de zomer ...

103
103
Kompany maakt indruk: "Jackpot gewonnen met hem"

Bij RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren onlangs aan dat Vincent Kompany laten gaan een grote ...

164
164
Tresoldi: "Tevreden bij Club Brugge, maar…"

Bij Club Brugge komt Nicolo Tresoldi opvallend vaak in de media. Hij geeft veel interviews aan ...

311
311
Kieft maakt zich zorgen: "Belgisch voetbal is sterker"

In België loopt er heel veel talent rond, maar veel van die talenten trekken al vroeg naar het ...

286
286
STVV greep mis bij ex-Genkie: “Deden inspanning in de zomer”

Bij STVV hebben ze met Wouter Vrancken een zeer goede Belgische trainer in de rangen. Die had bij ...

79
79

Meer sportnieuws