Coucke reageert meteen op D'Onofrio-geruchten

door
Coucke reageert meteen op D'Onofrio-geruchten

Het bestuur van RSC Anderlecht wil zo snel mogelijk weer op één lijn komen met de supporters en zo de rest van het seizoen zonder verdere kleerscheuren doorkomen. Maar om de sportieve malaise binnen de club op te lossen zal nog veel meer nodig zijn. En dus zou voorzitter Marc Coucke werk maken van een erg straf plan.


Zo schrijft Het Nieuwsblad via RTBF dat de preses niemand minder dan Luciano D'Onofrio wil binnenhalen. Die maakte in verleden al furore als onder meer spelersmakelaar en later als grote baas bij Standard. Hij verdween daarna een tijdje van het voorplan, maar in 2017 ging hij aan de slag als sportief directeur bij Antwerp. En ook daar levert hij erg goed werk af. Coucke polste in het verleden al tevergeefs bij de Italo Belg, maar zou nu een plan hebben om D'Onofrio toch te overtuigen.

De voorzitter kocht RSCA destijds met zijn zakenpartner Joris Ide, maar die zou zijn aandelen opnieuw kunnen verkopen. Daarvoor wordt nu François Fornieri naar voren geschoven. En de baas van farmabedrijf Mithra is een persoonlijk vriend van D'Onofrio, op die manier hoopt Coucke dus wat extra invloed te kunnen uitoefenen.

UPDATE 08u26
Marc Coucke vertoeft momenteel nog steeds op vakantie in Vietnam en tot dusver vond hij één Tweet voldoende om te reageren op de malaise bij zijn club. Maar de geruchten rond D'Onofrio vond hij klaarblijkelijk zo belangrijk om hier wel op in te gaan. Zo ontkent Coucke de berichtgeving van zowel Het Nieuwsblad als de RTBF.

Volgens de zakenman is de berichtgeving helemaal niet juist. "Volledig fake nieuws, ontkend door alle betrokkenen, en toch gepubliceerd. Beste pers, stop aub met de regelmatig foute berichtgeving die veel correctie-energie vergen en steeds weer onrust stoken", klinkt het.

LEES OOK: Marc Coucke doet fans schrikken met donker toekomstbeeld

Zodra Coucke terug in België is, moet hij de supporters te woord staan ...

Meest recent

Crisis United duurt voort: nieuwe slipper bij voorlaatste

Het ontslag van coach Ruben Amorim heeft voorlopig weinig zoden aan de dijk gebracht bij Manchester ...

7
7
'STVV beslist over toptransfer gegeerde Ito'

STVV is voorlopig bezig aan een uitmuntend seizoen. De Limburgers staan momenteel op een straffe ...

122
122
Man City blijft op de dool: Arsenal lacht tanden bloot

In de Engelse Premier League kan leider Arsenal FC, dat donderdag titelverdediger Livepool FC ...

20
20
Barça toont geen genade: met forfait-zege naar finale

De top van het Spaanse voetbal is momenteel verzameld in Saudi-Arabië, waar gestreden wordt om ...

32
32
'Renard aan de bak: Anderlecht vindt nieuwe flankaanvaller'

RSC Anderlecht heeft zijn eerste officieuze match van 2026 verloren en ging woensdag met 1-2 ...

217
217
Vertrek met Gouden Schoen? Nieuwe transferwending Tzolis

De kans is groot dat Club Brugge aanstaande zondag voor de 17de keer in de geschiedenis met de ...

595
595
'Nieuwe trainer Lammens: United nadert verrassende doorbraak'

Manchester United heeft andermaal van trainer gewisseld. Afgelopen maandag werd immers afscheid ...

172
172
Toptransfer bij KRC Genk: Karetsas gooit kaarten open

KRC Genk lijkt in 2026 opnieuw afscheid te moeten nemen van enkele smaakmakers. Zo is de kans ...

257
257
Serie A: De Ketelaere goud waard, Gift Orban gaat boekje te buiten

In de Italiaanse Serie A wordt midweeks de volledige 19de speeldag afgewerkt. Atalanta BC wist ...

104
104
‘Anderlecht duizelt: dribbelkoning op weg naar RSCA’

Anderlecht-fans voelen het meteen. RSCA kijkt naar een dribbelkoning en dat maakt iets los. Het ...

439
439
Barça heeft eerste aanwinst beet: Deco bevestigt deal

FC Barcelona prijkt voorlopig wel opnieuw aan de leiding in LaLiga, maar de voorbije maanden werd ...

58
58
'Union slaat weer toe: 5,5 miljoen voor tweede aanwinst'

Terwijl bij de meeste teams in de Jupiler Pro League de wintermercato nog echt van start moet gaan, ...

147
147
Hasi doet voorspelling over komst nieuwe spits

Anderlecht zal na een tegenvallende decembermaand uit een ander vaatje moeten tappen om in de tweede ...

221
221
AA Gent pakt uit: revelatie tekent bij tot 2030

Bij AA Gent bereiden ze zich momenteel in Spanje voor op de tweede seizoenshelft. Daarbij geeft Rik ...

119
119
"Zo word ik sneller dronken”: Messi onthult favoriete drankje

Lionel Messi staat bekend als het toonbeeld van rust en discipline, maar achter dat kalme imago ...

57
57
Club liet JPL-revelatie glippen: "Ze begrepen het niet"

Club Brugge zag de voorbije jaren al heel wat spelers uit de eigen jeugdopleiding doorbreken, ...

213
213
CEO gooit transferplannen Beerschot op tafel

In de Challenger Pro League lijkt de strijd om de twee rechtstreekse promotietickets al gestreden te ...

397
397
'Genk moet echt vrezen: deze club drukt door voor El Ouahdi'

Voor KRC Genk belooft het nog een hete transferwinter te worden. De Limburgers dreigen immers ...

429
429
Soap escaleert: Nainggolan maakt duidelijk transferstatement

Het lijkt erop dat we in de Challenger Pro League een heuse transfersoap gaan krijgen. Het ...

191
191
Arteta komt met straffe uitspraken over Trossard

Een halfjaar geleden leek het er nog op dat Leandro Trossard vrede zou moeten nemen met een rol in ...

107
107
'Antwerp haakt af: kampioenenspeler niét terug'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

496
496
Anderlecht begint 2026 meteen met enorme domper

RSC Anderlecht speelde om 14u30 op oefenstage zijn enige oefenduel. De Brusselaars namen het op ...

594
594
Stijnen ontkent 'lek' bij Patro: "Nainggolan wil graag"

Sinds vorige winter is Radja Nainggolan opnieuw aan de slag op de Belgische velden. Na een passage ...

151
151
Vermant dropt straf nieuws: "Daar wil ik spelen"

Romeo Vermant is de laatste weken goed bezig bij Club Brugge. De Belgische aanvaller vond regelmatig ...

180
180
KRC Genk verliest opvallende pion aan Roda JC

KRC Genk heeft een van zijn pionnen binnen de jeugdafdeling moeten laten gaan. Kevin Van Dessel, die ...

155
155

Meer sportnieuws