Het einde van het seizoen nadert en dus worden stilaan ook de nieuwe proflicenties uitgereikt. Op Moeskroen na lijkt geen enkele eersteklasser zich daar echt zorgen over te moeten maken. Al moeten twee topclubs nu toch een woordje extra uitleg komen verschaffen aan de commissie.
Zo weet Het Laatste Nieuws dat RSC Anderlecht 'op het matje' werd geroepen. Oorzaak is de kapitaalsverhoging van zo'n 30 miljoen euro die onlangs werd doorgevoerd. De club maakt zich echter geen zorgen en schildert dit af als een formaliteit, de gevraagde documenten zullen snel overgemaakt worden. "De schulden aan makelaars, die aanvankelijk een heikel punt waren voor de licentiecommissie, zullen geen negatieve invloed hebben. Zoals eerder gemeld is RSCA de betalingen inmiddels gestart", voegt de krant er nog aan toe.
Maar RSCA is niet alleen, ook Standard mag volgens Het Nieuwsblad nog eens teruggaan. Bij de Rouches werd een verklaring omtrent het stadiondossier te laat ingediend. Ook hier lijkt er dus op zich weinig aan de hand, de club maakt zich alvast geen zorgen. Op 3 april zullen beide clubs extra uitleg moeten komen geven op de zitting van de desbetreffende commissie.
UPDATE 2/04
Naast Standard en Anderlecht mag nu ook Club Brugge meer uitleg geven aan het licentiecomité. Volgens Het Laatste Nieuws is het woensdag de beurt aan Blauw-Zwart om over één document extra verklaringen te komen afleggen, het zou echter om details gaan. Door het voetbalschandaal Propere Handen wordt gezegd dat de licentiecommissie grondiger te werk gaat, Club zou zich dan ook geen zorgen maken.
LEES OOK: Jan Vertonghen komt met kleedkameronthulling Duivels
Olivier Plancke