VAR is opnieuw bepalend en bezorgt Anderlecht gouden driepunter

962 stemmen
VAR is opnieuw bepalend en bezorgt Anderlecht gouden driepunter

Na een uiterst matige partij waarin vechtvoetbal de bovenhand haalde boven spektakel heeft Anderlecht in extremis een levensbelangrijke driepunter gepakt op het veld van Antwerp. De wedstrijd had alles om op 0-0 te eindigen maar notabene Bolasie verloste de bezoekers in de slotfase.

Anderlecht kon een goede zaak doen met het oog op Play-Off I na de verrassende nederlaag van AA Gent gisteren op het veld van Waasland-Beveren. Charleroi was ondertussen wel langszij gekomen en daarom was punt(en)winst een must vandaag op het veld van Antwerp. Coach Rutten wijzigde zijn elftal op drie plaatsen: Cobbaut, Bakkali en Santini kwamen in de ploeg. Bij de thuisploeg had Bolöni een basisplaats voor Bolingi, Rodrigues zat wederom op de bank.
Knokvoetbal zorgt voor matig spektakel op de Bosuil
Beide ploegen sloegen de studieronde over en Santini en Lamkel Ze kregen meteen een eerste kans(je), een doelpunt bleef voorlopig uit. Het eerste echte doelgevaar kwam er halfweg de eerste periode toen Jukleröd vanop vrije trap Didillon aan het werk zette, de Franse doelman van Anderlecht bracht met wat moeite redding. De wedstrijd ging nadien over in een robbertje vechten en dat kwam het spelniveau absoluut niet ten goede. Kansen waren schaars, enkel Refaelov dreigde op slag van rust nog eens met een afzwaaier. Halfweg stond logischerwijs nog een 0-0 op het bord na een matige eerste helft.

Rutten had nood aan een zege met Anderlecht om de kansen op Play-Off I gaaf te houden.
VAR houdt Play-Off I droom van Anderlecht in leven
Ook na de rust zagen we hetzelfde spelbeeld: veel strijd maar ontzettend weinig goed voetbal. Iets voor het uur moest Bolat een eerste keer in actie komen op een flauwe kopbal van Kara. Aan de overzijde slaagde Antwerp er niet in om gevaarlijk te zijn, Didillon moest enkel tussenkomen op enkele hoge ballen. Ook Haroun slaagde er op een kwartier van het einde niet in om zijn schot te kadreren. Met nog ruim tien minuten op de klok leek The Great Old een uitgelezen kans te krijgen op  de overwinning toen het een strafschop kreeg na een fout van Didillon op Lamkel Ze. Uit de herhaling bleek echter dat het om een schwalbe ging, de thuisploeg kreeg terecht geen strafschop. Vanop vrije trap kreeg de thuisploeg in de slotfase nog één mogelijkheid maar het schot van Refaelov was te hoog gericht. Uit het niets pakte Anderlecht in de blessuretijd toch nog de drie punten toen Verschaeren de bal panklaar op het hoofd zwierde van Bolasie en de huurling kopte raak: 0-1. Zo pakt de ploeg van Coucke een uiterst belangrijke zege.
Scoreverloop:
0-1 (90+2') Bolasie

LEES OOK: Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

🚀 Royal Antwerp FC-fans lezen nu:

Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak
594

Haalt Anderlecht Play-Off I?

Meest recent

Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

33
33
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

13
13
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

13
13
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

116
116
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

72
72
Hayen waarschuwt nu al voor volgend seizoen

KRC Genk moet vandaag winnen op het veld van OH Leuven. Daarnaast moeten ze hopen op een misstap van ...

79
79
Club Brugge plant héél mooi afscheid: "Hij speelt"

Club Brugge speelt zondag een galamatch tegen AA Gent. Het viert zijn 20ste titel en Noa Lang en ...

241
241
'Anderlecht drukt stevig door voor eerste zomertransfer'

RSC Anderlecht heeft nood aan versterking, dat is duidelijk. De Brusselaars gaan zich al snel moeten ...

248
248
Anderlecht en KRC Genk slaan toe met nieuwe contracten

RSC Anderlecht heeft op Neerpede heel veel talent rondlopen en de club is volop bezig met de ...

59
59
Union SG neemt na zes jaar afscheid van boegbeeld

Bij Union SG gaan er deze zomer weer heel wat spelers de club verlaten. De Brusselaars nemen in de ...

42
42
Profvoetballer vh Jaar: één topfavoriet, vier grote outsiders

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

140
140
Vanaken blijft domineren: "Hij is top 3 aller tijden in JPL"

Met zijn zevende landstitel op zak, heeft Hans Vanaken zijn stempel op Club Brugge nog wat steviger ...

138
138
'Liverpool dokt monsterlijk bedrag voor erfgenaam Salah'

Zondag belooft het weer een emotionele avond te worden op Anfield. Liverpool FC neemt dan officieel ...

50
50
'Sibierski wrijft zich in de handen na transferwending RSCA'

Antoine Sibierski is de man die er tijdens de komende weken voor moet zorgen dat RSC Anderlecht ...

390
390
Eerste titelaanwinst? 'Club vol voor nieuwe aanvaller'

Bij Club Brugge lopen de festiviteiten na het behalen van de 20ste landstitel nog volop. Maar ...

296
296
TRANSFERUURTJE: 'Exodus Anderlecht, kampioen verlaat Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

280
280
Club-fan Julie Vanloo krijgt na titelviering koude douche

Afgelopen donderdag leefde Julie Vanloo vanuit Amerika intens mee met de titelstrijd van haar ...

69
69
Siquet komt plots boven water bij Club: “Dat wilde ik…”

Hugo Siquet is geen vaste basispion onder Ivan Leko bij Club Brugge, maar de afgelopen weken kwam de ...

290
290
Sikan klopt meteen op tafel bij Anderlecht: “Niet genoeg!”

Danylo Sikan kwam vorige speeldag plots boven water bij RSC Anderlecht De Oekraïner kon ...

359
359
Snelders zorgt voor golf van woede: "Schaamte is hem vreemd"

Eddy Snelders zit ondertussen al enkele maanden in de gevangenis. De gewezen analist en sidekick van ...

109
109
WK-drama Congo dreigt door ebolavirus: “Dan uitsluiting”

Het rampscenario is afgeroepen in Congo door het ebolavirus. Met het oog op het WK in de Verenigde ...

64
64
Tzolis legt transfereisen op tafel: wending op komst?

Christos Tzolis is de grote man bij Club Brugge dit seizoen. De Griekse buitenspeler raasde door de ...

426
426
'Van Holsbeeck in nauwe schoentjes: straffe onthullingen'

Herman Van Holsbeeck is één van de grote spilfiguren in Propere Handen. De voormalige ...

267
267
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

82
82
Gentse erehaag voor Club Brugge? De Mil spreekt zich uit

Club Brugge kroonde zich donderdagavond voor de 20ste keer tot landskampioen. Aanstaande zondag zal ...

507
507

Meer sportnieuws