Claude Makelélé: met argusogen gevolgd door Belgische top

door
Claude Makelélé: met argusogen gevolgd door Belgische top

Op 6 november 2017 pakte KAS Eupen uit met een enorme stunt: Claude Makelélé werd aangesteld als de opvolger van voetbalromanticus Jordi Condom. De Fransman krijgt weinig lof, maar doet het enorm goed.


Toen Makelélé Eupen overnam als trainer bestond er een beeld van de ploeg: voetballend zeer aardig met mooie combinaties, maar veel tegendoelpunten en veel te weinig punten. Eupen leek een vogel voor de kat. De Panda’s kregen met een andere aanpak te maken Makelélé keek niet naar namen: Mbaye Leye werd het kind van de rekening.

De voormalige speler van Real Madrid, Chelsea en PSG zorgde voor veel meer organisatie (Condom pakte 10 op 42) en in de reguliere competitie pakte de club 17 op 48, met als orgelpunt de 4-0-zege tegen Moeskroen. Een overwinning die veel stof deed opwaaien na wel heel slap verdedigen van Moeskroen en waar grote vraagtekens werden bij gezet. In Play-Off II werd 8 op 30 gepakt. Niet indrukwekkend, maar toch was het een stunt om Eupen alsnog in 1A te houden.

Stunten tegen RSCA en Standard
Makelélé maakte een evaluatie van de jonge kern en koos voor ervaren jongens en kon eindelijk de ploeg naar zijn hand zetten. Dit seizoen lijkt Eupen amper in aanmerking te komen voor degradatie met een knappe 25 op 63 en stuntzeges tegen RSC Anderlecht en Standard. De voormalige coach van Bastia bewijst dat hij een organisatie kan neerzetten en hij zorgt voor een rustig seizoen bij Eupen en dat met zeker geen hoogstaande spelerskern.

Bovendien is Makelélé ook naast het veld een meerwaarde voor de Jupiler Pro League. Een man met klasse wiens carrière als trainer nu echt kan beginnen en die door de Belgische topclubs met argusogen gevolgd zal worden. Het uitgebreide netwerk krijgen ze er 'gratis' bij.
CR

LEES OOK: De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

Is Makelélé een interessante coach voor de Belgische topclubs?

Meest recent

STVV leeft meer dan ooit: zelfs tot in Japan succes

Sint-Truiden VV beleeft een topseizoen. Wouter Vrancken heeft de orde goed op zaken bij STVV en de ...

0
0
Alarm bij KRC Genk: Hayen krijgt stevige waarschuwing

KRC Genk won afgelopen speeldag van Dender, maar het was zonder glans tegen de rode lantaarn van de ...

79
79
Opvolger van Hasi: twee Anderlecht-opties afgeschoten

Na het ontslag van Besnik Hasi bij Anderlecht is de geruchtenmolen op hol geslagen. De ene naam na ...

140
140
Enorme tegenslag STVV: “Ref zat van begin tot einde fout”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League, maar de ...

41
41
Foket slaat ferm op tafel: weer kans bij Anderlecht?

Thomas Foket is volledig naar de achtergrond verdwenen bij RSC Anderlecht. De vleugelverdediger is ...

359
359
TRANSFERUURTJE: ‘Vuurwerk bij Anderlecht, Club en Genk vrezen’

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

287
287
‘Anderlecht spartelt, Euvrard vindt succesformule Standard'

Standard Luik won afgelopen speeldag van grote rivaal RSC Anderlecht. De Rouches kunnen zo weer naar ...

124
124
Vreemde tendens JPL-wintermercato: onheil op komst?

De wintermercato zit er op voor de Belgische clubs. In sommige landen is de transfermarkt nog open, ...

271
271
Anderlecht krijgt gouden raad: “Preud’homme en Van Gaal”

RSC Anderlecht is naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Besnik Hasi werd ontslagen en ...

307
307
KRC Genk investeert in veelzijdig supertalent (15)

KRC Genk staat bekend om een sterke jeugdopleiding en de Limburgers zijn dan ook van plan om verder ...

142
142
Anderlecht maakt last minute-wintertransfer bekend

RSC Anderlecht was op de slotdag van de wintermercato nog erg actief. Een dag later heeft Paars-Wit ...

244
244
KAA Gent stelt op het nippertje nog aanwinst voor

De wintermercato is in België gesloten, maar toch sijpelen er nog deals naar buiten. Zo stelde ...

86
86
Ongeziene beelden: dít snauwde Hasi aan rust tegen Lambrechts

Standard boekte afgelopen zondag een cruciale zege in de clash met aartsrivaal RSC Anderlecht. Bij ...

452
452
'Blunder treft Anderlecht: in extremis versterking onderweg'

RSC Anderlecht versterkte zich vlak voor het sluiten van de transferperiode met flankaanvaller Coba ...

326
326
'Arsenal, Barça, ...: Belgisch goudhaantje plots grof wild'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

131
131
Antwerp in de wolken: onverwachte miljoenensom in laatje

Antwerp FC liet het transfergeweld op de Deadline Day grotendeels aan zich voorbij gaan. Desondanks ...

198
198
Twee topkandidaten bij Anderlecht: eerste twijfels duiken op

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op de levensbelangrijke bekermatch van aanstaande ...

813
813
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

271
271
DeadlineDay: miljoenenregen in Premier League, Atlético haalt uit

Ook in de grote Europese voetballanden ging de transfermarkt maandagavond weer op slot. Groot ...

159
159
'Genk hakt knoop door: nog één last-minute transfer'

De wintermercato is sinds maandagavond gesloten in de meeste Europese voetbalnaties. Maar in ...

310
310
'Nieuwe coach Anderlecht? Pure controverse barst los'

Een uitspraak van Marc Delire heeft een nieuwe coach-discussie meteen explosief gemaakt bij ...

362
362
'Groot risico Club: laatste maanden voor víér smaakmakers'

Club Brugge heeft een onverwacht kalme wintermercato achter de rug. De vicekampioen haalde ...

423
423
Drukte voor Deadline: ontdek de last-minute deals in de JPL

Maandagavond om middernacht sloot de transfermarkt weer onverbiddelijk zijn deuren in België. ...

189
189
'Club Brugge neemt enorme gok: recordtransfer op spel'

Club Brugge KV vatte de huidige transferperiode aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord ...

891
891
Anderlecht zoekt trainer: twee grote namen al geschrapt

De wintermercato zit erop in de meeste grote voetballanden, ook in België is de transferperiode ...

534
534

Meer sportnieuws