Club Brugge is erin geslaagd de koppositie over te nemen. Het team van Adrie Koster wist eenvoudig te winnen van
Anderlecht, het werd 4-2. De tegenstander leek nog last te hebben van vermoeidheid van de Europa League-wedstrijd tegen Ajax. Ook stond er zondag een andere topper op het menu. Standard Luik nam het thuis op tegen Racing Genk. Omdat de Waalse ploeg won, blijft het in het spoor van Club.
Club Brugge – Anderlecht 4-2
De thuisploeg nam na een kwartier de leiding via Antolin Viveros Alcaraz.
Paars-wit gaf zich echter niet zomaar gewonnen en kwam via Tom de Sutter op gelijke hoogte. Niet veel later was het Jelle van Damme die door een kopbal van Karel Geraerts zo aardig was om de bal in eigen doel te werken en Brugge op een 2-1 voorsprong te zetten. De Belg heeft geen gelukkige week, want ook tegen Ajax was hij de pineut na een rode kaart.
Nog geen minuut later was het Wesley Sonck die voor de beslissing leek te zorgen. De oud-speler van Ajax maakte na een counter de 3-1. In de slotfase van het duel werd het allemaal nog erger voor het ongelukkige Anderlecht. Het was Roland Vargas die de 4-1 op het scorebord schoot. Het was wederom De Sutter die nog wat terug deed en voor de 4-2 aantekende.
Scoreverloop:
1-0 (17’) Antolin Viveros Alcaraz
1-1 (23’) Tom de Sutter
2-1 (38’) Jelle van Damme (ED)
3-1 (40’) Wesley Sonck
4-1 (83’) Roland Vargas
4-2 (90’) Tom de Sutter
Standard Luik - Racing Genk 1-0
Standard begon sterk voor eigen publiek. In de beginfase schoot Milan Jovanovic op aangeven Igor De Camargo naast het doel van Genk. Even later schoot Mehdi Carcela-Gonzalez over. De bezoekers zetten daar twee schotkansen van João Carlos en Elyaniv Barda tegenover. Zij zagen in pogingen naast het doel man Sinan Bolat verdwijnen.
Bij het verstrijken van de eerste helft gaf het thuispubliek Standard een fluitconcert voor het vertoonde, matige spel. Na rust was het Landry Mulemo die namens de Waalse ploeg voor het eerst in dit duel tussen de palen schoot, Genk-doelman Davino Verhulst keerde de inzet.
Na bijna een uur spelen gebeurde er eindelijk echt wat. João Carlos haalde in het strapschopgebied Dieumerci Mbokani onderuit, wat tot gevolg had dat de verdediger van Genk kon vertrekken en Standard een strafschop kreeg. De straf oogde erg zwaar en Jovanovic wist wel raad met dit buitenkansje: 1-0.
Ondanks een enorme kans van Mbokani bleef dezelfde stand tot het eindsignaal op het scorebord staan. Standard staat in de competitie gedeeld tweede met Anderlecht, op één punt achter Club Brugge.
Scoreverloop:
1-0 (57') Milan Jovanovic (strafschop)
Bijzonderheid:
João Carlos ontving de rode kaart (56')