KV Mechelen is er in geslaagd aansluiting te behouden met de nummers één en twee, die het morgen tegen elkaar op zullen nemen. De ploeg van Peter Maes won thuis met 2-0 van SC Lokeren en staat daarmee derde, al kan het nog worden gepasseerd door Standard Luik dat eveneens morgen in actie komt. Sint-Truiden valt daarentegen terug. Twee weken geleden was het nog de trotse koploper, maar na twee verloren wedstrijden en ook nu weer een nederlaag tegen Zulte Waregem 1-2 lijkt de magie te zijn uitgewerkt.
KV Mechelen – SC Lokeren 2-0
Mechelen begon goed aan de wedstrijd en wist na zes minuten al het net te vinden. Een makkelijk gegeven strafschop werd door clubtopscorer Julien Gorius koelbloedig ingeschoten: 1-0. Daarna bleef Mechelen doordrukken, maar de doelpunten bleven uit. Lokeren kwam nauwelijks in het stuk voor, maar werd via Dawid Janczyk toch nog een paar keer gevaarlijk. Ook in de tweede helft controleerde Mechelen, zonder echt gevaarlijk te worden, de wedstrijd en counterde het zich via Aloys Nong naar de 2-0. Daardoor blijft Mechelen bovenin meedraaien, terwijl Lokeren zich nog steeds in de onderste regionen bevindt.
Scoreverloop:
1-0 (06') Julien Gorius
2-0 (73') Aloys Nong
Sint-Truiden – SV Zulte Waregem 1-2
Sint-Truiden is er niet in geslaagd de negatieve reeks van twee achtereenvolgens verloren wedstrijden te breken. De voormalig koploper lijkt bezig aan een vrije val en wist ook nu niet de punten in eigen huis te houden. Zulte Waregem dicteerde de hele eerste helft en had dan ook op voorsprong kunnen komen via Chris Makiese, maar doelman Simon Mignolet greep goed in. De tweede kans voor de aanvaller ging er echter wel in. De sluitpost van Sint-Truiden tastte mis bij een vrije trap, waarna Makiese eenvoudig kon binnenkoppen. Na rust had Sint-Truiden dé kans om terug in de wedstrijd te komen. Alex da Silva wist de strafschop echter niet te verzilveren. Vlak daarna was het Zulte Waregem dat een kans kreeg en kwam op 0-2 door Teddy Chevalier. Tien minuten voor tijd vond Sint-Truiden via Ibrahim Sibidé alsnog het net en bepaalde de eindstand op 1-2.
Scoreverloop:
0-1 (24') Chris Makiese
0-2 (51') Teddy Chevalier
1-2 (82') Ibrahim Sibidé
Overige uitslagen:
Charleroi - KV Kortrijk 3-3
SV Roeselare - Cercle Brugge 3-2
Germinal Beerschot - Westerlo 3-1