Bas Nijhuis heeft zich niet populair gemaakt in België. De scheidsrechter floot het duel tussen KV Kortrijk en Standard Luik (0-2) afgelopen weekend. Volgens de thuisploeg, die verloor van de ploeg uit Luik, floot Nijhuis 'slecht'.
"Blijf maar in Holland als je niet beter kunt", waren de kritische woorden van Kortrijk-voorzitter Joseph Allijns tegenover
Het Nieuwsblad. Oefenmeester George Leekens van Kortrijk was ook erg boos over het optreden. "Ref Nijhuis voelde absoluut niet aan wat er hier gebeurde. De Standard-spelers speelden met hem. Ze bleven om de haverklap liggen en verloren heel veel tijd. Deze scheidsrechter was gewoon heel slecht."
Nijhuis zelf was verbaasd met de woorden. "Ik ben geen dokter. Als een speler blijft liggen, kun je niet doorgaan. Ik heb twee keer geel getrokken voor een Standard-speler en zes minuten laten overspelen. Meer kun je als scheidsrechter toch niet doen."