Vranjes bijt zelf terug na 'tatoeage-schandaal'

door
Vranjes bijt zelf terug na 'tatoeage-schandaal'

Anderlecht-verdediger Ognjen Vranjes heeft het helemaal verprutst. De Bosniër kreeg de voorbije dagen een pak kritiek toen hij op zijn Instagram-account supportersgeweld bij zijn ex-club AEK Athene leek te verheerlijken. En nu komt de 29-jarige international opnieuw in opspraak.


Zo blijkt dat Vranjes rondloopt met een fascistische tatoeage op zijn rechterarm. Op de bewuste tattoo staat Momcilo Dujic, de facistische leider van Servië die tijdens de tweede wereldoorlog zou gecollaboreerd hebben met de Nazi's. De nationale voetbalbond van Bosnië heeft inmiddels hard gereageerd. "Dit is onaanvaardbaar. Hij zou een rolmodel moeten zijn voor jonge spelers. Zijn gedrag staat niet voor de waarden, het beleid en de doelen van Bosnië-Herzegovina. Hij heeft de reputatie van onze federatie en onze nationale ploeg geweld aangedaan", klinkt het.

UPDATE 30/11
Inmiddels heeft Vranjes, die nu langs alle kanten wordt bekritiseerd, zelf gereageerd op de hetze. De verdediger vindt de commotie overdreven en voelt zich geviseerd. "Gaat het hier over mij of over Dujic? Zou die tattoo op mijn arm belangrijk zijn als ik in de Bosnische derde klasse zou spelen? Als ik niet succesvol zou zijn en niet zou spelen op het niveau waar ik nu speel? Zou iemand dan geïnteresseerd zijn in wat er op mijn lichaam staat?", wordt hij geciteerd door Het Laatste Nieuws.

Hij ontkent zijn sympathie voor Dujic niet, maar benadrukt dat het om een persoonlijke keuze gaat. "Voor mij en het merendeel van de inwoners van de Servische republiek is Dujic een held en een symbool van verzet tegen de vijand. De geschiedenis heeft altijd meer gezichten. Ik heb gewoon het recht om mijn eigen ding te doen vanuit mijn eigen lichaam en niemand kan en mag dat recht beïnvloeden."

LEES OOK: Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

De commotie rond Vranjes is overdreven ...

Meest recent

Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Vandaag kwam het nieuws naar buiten dat Jorthy Mokio voor de Congolese nationale ploeg wil uitkomen. ...

1
1
Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

De topper tussen PSG en Bayern München in de halve finale van de Champions League zindert nog ...

13
13
Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

17
17
Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Club Brugge neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart hoopt de goede vorm door ...

156
156
‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

22
22
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

90
90
Haaland onder vuur na 'walgelijke' actie: "Tragisch gewoon"

Erling Haaland heeft voor flinke ophef gezorgd in Engeland en vooral in eigen land. De spits van ...

20
20
‘Sensationele comeback Toni Kroos in de maak’

Toni Kroos wordt gezien als één van de beste middenvelders van zijn generatie. De ...

29
29
De Mil bonkt op tafel: felle waarschuwing voor KAA Gent

KAA Gent vindt zijn draai maar niet in de Champions Play-Offs. Komende speeldag wacht KV Mechelen, ...

94
94
‘Details switch Mokio onthuld: KBVB grijpt in en géén WK’

Jorthy Mokio heeft al een interland bij de Rode Duivels achter zijn naam staan, maar de verdediger ...

219
219
De Bruyne schittert in opmerkelijk filmpje, Lukaku genegeerd

Kevin De Bruyne is één van de grote sterren in Italië. Sinds zijn transfervrije ...

5
5
Nakende Club-transfer zorgt voor verbazing in Nederland

Bij Club Brugge beginnen ze doorgaans al in de lente te werken aan hun eerste zomertransfers en dat ...

278
278
Van der Elst voorspelt straffe volgende club Kompany

Na dit weekend zullen alle ogen weer gericht zijn op de Champions League, want daarin worden de ...

165
165
'Schok voor Rode Duivels: Mokio keert België rug toe'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al heel wat grote talenten door de vingers glippen. Spelers ...

115
115
Karl Vannieuwkerke legt financiën bloot: waarheid schokt

Karl Vannieuwkerke is al jaren een bekend gezicht op televisie, maar ook achter de schermen van het ...

45
45
Anderlecht realiseert pikante transfer bij Union

De derby tussen Anderlecht en Union leverde vorig weekend heel wat vuurwerk op, met een zege voor de ...

205
205
'Verrassende uitweg Openda: eerste club meldt zich'

Het heeft er alle schijn van dat het avontuur van Loïs Openda bij Juventus slechts beperkt zal ...

68
68
Hubert rekent af met Anderlecht na Sardella-ophef

De Brusselse derby van vorig weekend tussen Anderlecht en Union heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

136
136
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, Anderlecht casht op aankoop'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

228
228
Ruben Van Gucht naar VTM: opvallende details lekken uit

Ruben Van Gucht blijft verrassingen aan mekaar knopen. De blonde 'sportgod' kwam al in het nieuws ...

52
52
'Mourinho in middelpunt van grote rel bij Real Madrid'

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke zal dit seizoen géén prijs pakken en coach ...

81
81
Taravel roept straffe taal: Club en Union onder de loep

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen Club Brugge in het Lotto Park. Jeremy Taravel gaf ...

118
118
‘Succescoach SK Beveren plots genoemd bij topclub’

SK Beveren heeft geschiedenis geschreven in de Challenger Pro League. De club speelde kampioen in 1B ...

90
90
Protest tegen WK-deelname Iran barst los: toch wending?

FIFA-baas Gianni Infantino liet weten dat Iran sowieso zal deelnemen aan het WK 2026 in de Verenigde ...

75
75
‘Club Brugge duwt Anderlecht dieper in de put: suprematie’

Club Brugge heeft al een aantal jaren het stokje overgenomen van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart zet de ...

602
602

Meer sportnieuws