EXCLUSIEF Zetterberg pareert de kritiek: "Zal zijn plaats nooit innemen"

door
EXCLUSIEF Zetterberg pareert de kritiek:

Pär Zetterberg was ook aanwezig op de persconferentie die RSC Anderlecht gaf naar aanleiding van de nieuwe sportieve strategie. Voetbalnieuws.be had een gesprek met de clublegende.


Zetterberg kreeg vanuit bepaalde media kritiek. Wat is zijn inbreng? Wat kan hij RSCA bijbrengen en waarom gaat hij pas vanaf januari aan de slag? De Zweed ging geen onderwerp uit de weg.

Pär, waarom ga je pas na Nieuwjaar aan de slag?
"Ik ga pas vanaf januari aan de slag en dat leek ons allemaal het beste. Waarom? Ik zou er nu wat tussenin gegooid worden en het leek ons beter om in te stromen tijdens de winterstage. Zo kan ik rustig de spelers leren kennen. Een beetje zoals een nieuwe speler? Daarmee kan je het een beetje vergelijken."

Hoe wist de club je te overtuigen voor een terugkeer?
"Michael toonde mij het project toen hij vroeg of ik wilde terugkeren naar Anderlecht. Toen ik naar zijn plannen keek, zag ik meteen dat ik mij daar in kon vinden. Er is een structuur aanwezig en er is een doel aan het einde van dit project. Het is ook belangrijk om meteen op het paard te springen aan het begin van de race en dan kan je mee wat invloed uitoefenen, ook al zal ik geen doorslaggevende beslissingen nemen. Ik kan mijn visie en mening geven en ik sta liever in de schaduw. Daarom stond ik er meteen achter."


Verschueren wist Zetterberg te overtuigen met het nieuwe project.
Je krijgt weer te maken met een Verschueren. Zie je een gelijkenis tussen vader en zoon?
"Het is toch een heel andere aanpak. Michel was autoritair en strikt. Hij was zeer respectvol, maar je moest naar hem luisteren. 'Mister Michel' was een geweldige manager en ik heb héél veel respect voor hem. Michael is meer de man van de dialoog die luistert. Hij staat meer open voor andere meningen, maar dat is ook een gevolg van de huidige maatschappij. Die is ook helemaal anders dan twintig jaar geleden. Ik denk dat hij het geweldig gaat doen als sportief directeur."

Wist je dat de fans een gat in de lucht sprongen met je terugkeer?
"Oh, zijn de fans tevreden met mijn terugkeer? Dat is geweldig. Het is uiteraard zeer leuk om nog zo geliefd te zijn, ook al kan je niet door iedereen geliefd zijn. De fans hebben altijd achter mij gestaan en het doet zoveel deugd om te zien dat je zo geliefd bent en dat ze je respecteren. Dat is een teken dat je iets goed hebt gedaan. Ik kan alleen mijn best en mijn doel is om de club zoveel mogelijk te helpen. Ik kan het niet meer al voetballend doen, maar wel op een andere manier."

Sommigen opperden zelfs al lachend om je terug te laten spelen
"Echt? (lacht). Ja, ik wou dat ik nog kon voetballen. Ik werk nu achter de schermen en daar maken we nu het beste van."


Zetterberg is voor de lange termijn bij Anderlecht.
Je gaat mee op het trainingsveld staan. Ga je misschien ook als soort linietrainer fungeren?
"Neen, dat is niet meteen de bedoeling. Ik wil iemand zoals Jean Dockx zijn. In mijn periode als speler bij Anderlecht was hij de belangrijkste persoon binnen de club. Ik hoop in dit tijdperk dezelfde persoon te zijn voor Anderlecht, maar dan in een iets andere rol. Het voetbal en de maatschappij is geëvolueerd en daardoor zal de aanpak iets anders zijn dan die van Jean. Dat is de rol die ik bij RSCA ga hebben: spelers raad geven, mijn zegje hebben binnen de adviesraad voor de transfers…"

"Het is een uitgebreide rol, maar ik neem geen beslissingen. Ik geef advies en ik kan invloed hebben en dat is zeer interessant. Ik heb ook helemaal geen ambitie om ooit hoofdtrainer te worden en ik wil de T1 en T2 alleen maar helpen. Ik wil niemand onder druk zetten, want ik zal nooit hun plaats innemen (tenzij hij ooit even als interim-trainer moet depanneren, nvdr.). Ik heb ook geen contract zoals hen, van pakweg twee of drie jaar. Ik heb een contract van onbepaalde duur en ik ben hier voor de lange termijn om de club nog heel lang te helpen."

Tot slot. Wat mist het huidige Anderlecht?
"Dat is moeilijk te zeggen, want zo goed ken ik de groep niet. Ik zag Anderlecht in Zweden wel enkele keren via televisie aan het werk, maar het is moeilijk om meteen een analyse van de huidige spelersgroep te maken."

LEES OOK: Vanden Borre verrast: uitspraken over Anderlecht en Club

Zal Zetterberg net zoals Dockx zeer belangrijk worden bij RSCA?

Meest recent

KRC Genk genekt door arbitrage? Heynen spreekt zich uit

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk andermaal averij opgelopen op eigen veld. Tegen Standard bleef ...

11
11
Europees voetbal voor grijpen: STVV klopt KVM na comeback

Daags na de cruciale thuiszege tegen RSC Anderlecht heeft STVV opnieuw een grote stap richting een ...

45
45
Taravel gooit roer om in basiself, Union mét Khalaili

Zondagavond wordt de heenronde in de Champions' Play-Offs afgesloten met een fraaie affiche. Zo ...

48
48
Union of Club? De Mil duidt toekomstige kampioen al aan

AA Gent was tijdens de twee laatste speelrondes van de Champions' Play-Offs de scherprechter in het ...

183
183
'Rennovatie Real: terugkeer smaakmaker nú al beklonken'

Real Madrid dreigt het seizoen met lege handen te gaan afsluiten. Komende zomer zal er dan ook heel ...

95
95
'Club in actie: zes miljoen voor eerste zomeraanwinst'

Club Brugge strijdt momenteel volop voor de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis. Maar achter ...

174
174
Anderlecht houdt hart vast: Taravel legt noodscenario klaar

De bekerfinale mag dan wel het grootste doel van de komende weken zijn, in de Champions' Play-Offs ...

239
239
Leko lyrisch: nieuwe titeljoker staat op bij Club Brugge

Club Brugge heeft zondagmiddag een uitstekende zaak gedaan in de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart ...

173
173
Club voorlopig leider: Vetlesen en Tzolis meppen Gent KO

In afwachting van de Brusselse derby tussen RSC Anderlecht en Union SG, heeft Club Brugge voorlopig ...

112
112
'Magistrale goal gaat wereld rond: knaltransfer Mika Godts'

Mika Godts scoorde zaterdag een weergaloos doelpunt namens Ajax tegen NAC Breda. De beelden van zijn ...

50
50
Westerlo kookt over: ref keihard aangepakt tijdens rust

Na twee speeldagen stond KVC Westerlo nog op kop in de Europe Play-Offs, ondertussen zijn de ...

94
94
"Groot probleem" - pijnlijke vaststelling tijdens Gent-Club

In de Champions' Play-Offs stond zondagmiddag een erg interessant duel op het programma. Zo ging ...

323
323
'Anderlecht wil uitpakken met oud-speler PSG en Dortmund'

Bijna drie maanden na het ontslag van Olivier Renard, zit RSC Anderlecht nog steeds zonder sportief ...

186
186
Kompany door het lint in kleedkamer: Bayern-sterren getuigen

Bayern München heeft zaterdag extra vertrouwen getankt voor de Champions League-kraker op Paris ...

275
275
Goto respectloos? Anderlecht-spelers zwaar op plaats gezet

Keisuke Goto heeft zich deze week niet bepaald populair gemaakt bij zijn moederclub RSC Anderlecht. ...

499
499
Drie wissels bij Gent, Leko laat grote naam links liggen

Zondagmiddag staat opnieuw een erg mooie affiche op het programma in de Champions' Play-Offs. Zo ...

160
160
'Zomerse transferbom: PSG pakt zwaar uit op mercato'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

192
192
TRANSFERUURTJE: 'Club lonkt naar Ajax, transfergevecht Karetsas'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

183
183
Horror bij Schalke 04: Medewerkers in shock na vondst lijk

In het stadion van FC Schalke 04 is een tragische ontdekking gedaan. In een toilet van de ...

52
52
'RSCA-Union: Taravel dumpt duo, Hubert verrast'

Nadat het op een diefje won van AA Gent en KV Mechelen werd RSC Anderlecht donderdag door STVV met ...

288
288
'Club Brugge heeft beet: toptarget geeft jawoord'

In de titelrace kan Club Brugge zich wellicht geen fouten meer veroorloven, en dus is het straks ...

414
414
'Sibierski drukt stempel: eerste wapenfeit in Anderlecht'

RSC Anderlecht zit nog altijd zonder technisch directeur, want voorlopig blijft het wachten op een ...

413
413
'Gent-Club: De Mil waagt gokje, dilemma voor Leko'

In de Champions' Play-Offs geven AA Gent en Club Brugge straks het startschot voor speeldag vier. In ...

114
114
BV’s in zinderend titelduel: Drama loert om de hoek

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

217
217
'Anderlecht loopt blauwtje: comeback van de baan'

Terwijl er alsmaar meer gespeculeerd wordt over de comeback van Romelu Lukaku, flirt RSC Anderlecht ...

153
153

Meer sportnieuws