Van Holsbeeck reageert eerste keer op omstreden relatie met Bayat

door
Van Holsbeeck reageert eerste keer op omstreden relatie met Bayat

In het RTL-programma 'Dossiers Tabous' van de bekende journalist Christophe Deborsu, werd woensdagavond 'Operatie Propere Handen' behandeld. En voor de eerste keer sinds het uitbreken van het grote voetbalschandaal sprak voormalig Anderlecht-manager Herman Van Holsbeeck met de pers. "Ik heb nooit een envelop van Mogi Bayat gekregen", klonk het onder meer.


Van Holsbeeck werd nochtans een te innige relatie met de verdachte makelaar verweten. Maar hij benadrukt dat hij in zijn functie moeilijk anders kon. "Toen ik op 4 april werd ontslagen, was één van de eerste beslissingen van het nieuwe bestuur om Mogi de toegang tot Anderlecht te ontzeggen. Wat stel ik vast? Drie maanden later doet de club zijn eerste grote transfer, Uros Spajic voor 7 miljoen euro naar Krasnodar. Wie heeft dat geregeld? Mogi Bayat. Een paar weken later vinden ze bij Anderlecht geen oplossing om Lukas Teodorczyk van de hand te doen. Anderlecht vraagt Bayat en na twee weken vertrekt Teodorczyck voor 3,5 miljoen naar Udinese."

Volgens Van Holsbeeck was er gewoonweg niets te doen aan het monopolie van Bayat op de Belgische markt. "Hij is gewoon incontournable. Je kan niet om hem heen. Wie hem nu bekritiseert, dat zijn toch vooral gefrustreerde mensen. Mogi dat is Napoléon, de ene dag komt hij met een Ferrari, de andere met een Porsche. Dààr is hij vooral het slachtoffer van, van zijn houding, van zijn grote mond."

Toch gelooft Van Holsbeeck erin dat de makelaar geen fouten heeft gemaakt die anderen schaden. "Hij heeft misschien geprobeerd om een beetje minder belastingen te betalen, maar aan matchfixing heeft hij nooit gedaan."

LEES OOK: Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

Makelaars mogen niet bevriend zijn met clubleiders ...

Meest recent

Rode Duivels op TV: hier kijk jij naar VS-België

De Rode Duivels trappen zaterdagavond hun oefencampagne richting het WK af. In Atlanta kruisen de ...

43
43
'Milan en PSG doen Barça gruwen: knaltransfer in gevaar'

FC Barcelona is momenteel al drukke plannen aan het maken voor de komende zomermercato. De club zou ...

24
24
Duivels-fans worden gek: De Bruyne dropt toekomstbommetje

Kevin De Bruyne moet komende zomer één van dé Belgische speerpunten op het WK ...

67
67
Interlands: Oranje herpakt zich, Wirtz wervelt, Spaans statement

Vrijdagavond werden heel wat interessante oefenwedstrijden met oog op het WK afgewerkt. Zo wist ...

99
99
Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

RSC Anderlecht heeft niet zijn beste jaren achter de rug, maar blijft beschikken over een puike ...

283
283
Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

276
276
Gouden zege Jonge Duivels: Vermeeren behoedt Vermant van rotavond

De Belgische beloften hebben vrijdagavond een cruciale overwinning geboekt in hun ...

184
184
Garcia geeft basiself-hint: slecht nieuws voor één Duivel

De Rode Duivels staan zaterdagavond voor een interessante test met oog op het WK. In Atlanta wordt ...

213
213
'Liverpool lanceert heuse transferraket na vertrek Salah'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

192
192
Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. ...

114
114
Open oorlog Napoli vs. Lukaku: De Bruyne komt met reactie

De voorbije dagen is een heus conflict ontstaan tussen Romelu Lukaku en zijn club SSC Napoli. De ...

129
129
Europese barrages: dé favorieten voor laatste WK-tickets

Tijdens de huidige interland-periode worden de resterende zes ticket voor het WK uitgedeeld. Vier ...

61
61
Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

De naam van Nathan De Cat springt in het oog bij de Rode Duivels, maar achter die selectie groeit ...

176
176
"Doet pijn hen zo te zien" - grote zorgen rond RSCA-tweetal

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

450
450
Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Terwijl de spotlights deze week op de nationale ploegen zijn gerichten, kunnen de clubs hun plannen ...

389
389
'Anderlecht likt wonden: miljoenenaankoop buitenspel'

De boekhouding kleurt langzaam maar zeker groen bij RSC Anderlecht, dat weliswaar nog altijd op de ...

280
280
'Kroatisch talent zet koers richting Jupiler Pro League'

Onze competitie blijkt alsmaar meer een kweekvijver voor talent. Niet alleen jonge Belgen, ook ...

141
141
Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

432
432
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

96
96
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

820
820
'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku deze zomer?'

Een van de vele targets op de verlanglijst van RSC Anderlecht voor volgende zomer is allicht een ...

290
290
Rigaux haalt gram: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

236
236
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

180
180
Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Luc Nilis was in het verleden spitsentrainer bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk koos Paars-Wit ...

440
440
Nieuwe leider Duivels staat op: “Zéér serieus”

De Rode Duivels zijn momenteel op stage in de Verenigde Staten. Morgen staat de oefenwedstrijd tegen ...

162
162

Meer sportnieuws