Erwin Vandenbergh was in zijn tijd een geweldige spits. De voormalige aanvaller van Anderlecht ziet veel beperkte buitenlanders in de competitie.
"Door de macht van het geld zitten we vandaag met buitenlanders die al niet meer tweederangs, maar derderangs zijn. Het bewijs? Wie hier naam en faam maakt, trekt naar het buitenland, maar zelden breken ze daar nog door. Neem nu Ivan Santini. In het begin van het seizoen denk je: die gaat er een pak maken. En plots stopt dat. Waarom? Niet omdat de aanvoer verandert. Het is gewoon geen spits die ooit heel veel goals gemaakt heeft. Het lukt wel even, maar de regelmaat ontbreekt", zegt Vandenbergh in Het Nieuwsblad.
Ook andere topspitsen maken niet veel indruk. "Als je dat instinct hebt, dan is die regelmaat er wel. Jelle Vossen maakt zijn goals, maar als je geen regelmaat hebt, dan kom je onvermijdelijk vroeg of laat op de bank terecht. Of een Mbaye Leye: die speelt toch ook al tien jaar hier? Dan is 115 goals in eerste klasse toch heel weinig ? Of Perbet? Geen slechte, maar er ontbreekt toch iets aan."
LEES OOK: Vanden Borre verrast: uitspraken over Anderlecht en Club
Claudio Reulens