VN EXCLUSIEF: "België is voor mij het beste nationaal team ter wereld"

187 stemmen
VN EXCLUSIEF:

Rúnar Kristinsson (49) speelde meer dan 100 interlands voor IJsland. Voetbalnieuws.be zocht de aimabele coach op in Reykjavik en sprak met de voormalige topspeler van Sporting Lokeren over de Rode Duivels en IJsland.


Midden september was België op bezoek bij IJsland en het won makkelijk met 0-3. De Rode Duivels waren toen heer en meester en twee goals van Romelu Lukaku en één van Eden Hazard zorgden voor de vlotte zege. Kristinsson is stevig onder de indruk geraakt van de Belgen.

"België is voor mij, samen met Frankrijk, het beste nationaal team ter wereld. Op het WK waren dat de beste ploegen. Iedereen in IJsland verwachtte dat België ging winnen. Als we hen twee jaar geleden hadden ontmoet, met onze beste ploeg, dan was het anders geweest”, zegt Kristinsson aan onze redactie. Volgens hem was die vlotte zege absoluut geen verrassing.

"We hebben een nieuwe coach, hadden een paar blessures en dat is voor ons team wat veel om op te vangen. Het is een moeilijke start voor onze coach en na de 6-0-pandoering tegen Zwitserland wist iedereen dat het moeilijk ging worden. Tegen België speelden ze de eerste 15 minuten zoals ze twee jaar geleden 90 minuten speelden: zeer compact en goed verdedigen. We mochten gelukkig zijn dat het maar 0-3 werd en het grootste geluk was misschien dat het 0-2 was bij de rust. Nadien gingen ze controleren, want spelers zoals Eden Hazard wisten dat ze het weekend nadien nog een grote match hadden."


België won twee maanden geleden makkelijk met 0-3 in IJsland.
Zijn zoon onder de lat bij IJsland
IJsland kende tot dusver zeer goede jaren, maar in de toekomst verwacht de trainer van KR Reykjavik weer enkele mindere jaren. "IJsland heeft een aantal goede spelers die er zitten aan te komen, maar het zal moeilijk worden om het hoge niveau van twee jaar geleden vast te houden. We beschikken over een goede generatie, we hadden een piek. Na het EK zei iedereen in IJsland: 'We gaan nooit naar het WK’, maar we haalden het toch en makkelijk zelfs. Nu gaat het weer wat naar beneden gaan, schat ik. Je weet nooit hoelang het nog zal duren vooraleer we weer eens naar een WK mogen gaan. Ik herinner mij tijden dat ons nationaal elftal 1,5 jaar lang geen wedstrijd won."

Voor Kristinsson is het ook uitkijken naar zijn zoon, Runar Alex Runarsson. Hij is international en maakte afgelopen zomer de overstap naar Dijon, waar hij eerste doelman is. "Deze maand ga ik naar hem kijken en ik probeer elke match op tv te volgen. Hij doet het zeer goed. Hij was erbij op het WK en in mijn opinie verdient hij het om eerste doelman van IJsland te zijn. Of het een droom is om hem te coachen? Toen hij 18 jaar was (een jaar daarvoor testte hij bij Club Brugge, nvdr.) had ik hem onder mijn hoede bij KR Reykjavik, en toen was hij de tweede doelman. Het is niet echt een droom om hem terug onder mijn hoede te hebben. Ik wil dat hij zijn eigen carrière maakt in het voetbal en zijn eigen beslissingen neemt", besluit Kristinsson, met wie we ook een ruim interview hadden omtrent Sporting Lokeren en zijn toekomst.

LEES OOK: Marc Coucke laat iedereen perplex achter bij absurd bod

Is België samen met Frankrijk het beste land ter wereld?

Meest recent

Nieuwe blamage Vrancken; Godts krikt marktwaarde op

In de Conference en Europa League werden donderdagavond de resterende heenmatchen van de derde ...

37
37
'Grote Verschaeren-schok: nieuwe Belgische club op tafel'

Sinds zijn contract bij RSC Anderlecht afliep, zit Yari Verschaeren nog steeds zonder ploeg. De ...

264
264
'Real staat perplex: waanzinnige transfertwist Rodri'

Rodri is bezig aan een voor hem onvergetelijke zomer. Nadat hij Spanje naar de wereldtitel leidde en ...

84
84
'Anderlecht drukt door: twee kersverse aanwinsten in zicht'

RSC Anderlecht zette donderdagavond een goed resultaat neer in de Europese voorrondes en ging met ...

294
294
'Club plant volgende topaankoop; nieuwe wending Sternberg'

Club Brugge lijkt eindelijk een nieuwe flankaanvaller beet te hebben. Verschillende bronnen ...

310
310
'Antwerp en STVV kruisen de degens om oude bekende'

De Jupiler Pro League staat in zijn startblokken. Maar de meeste eersteklasser zijn nog lang niet ...

162
162
Klus geklaard na 16 seconden: Anderlecht pakt bonus op PAOK

RSC Anderlecht heeft donderdagavond een optie genomen op de laatste voorronde van de Europa League. ...

219
219
'Club dropt transferbom: 12 miljoen voor opvolger Tzolis'

Met de komst van Lee Han-beom en Freddie Potts zit Club Brugge inmiddels aan een vijftal ...

700
700
Gent zet grote stap: sterke eerste helft levert Zweedse zege op

AA Gent heeft donderdagavond een behoorlijke stap gezet richting de laatste voorronde van de ...

134
134
Anderlecht bevoordeeld door VAR? De Bilde velt oordeel

In de derde voorronde van de Europa League wil RSC Anderlecht donderdagavond een gunstige ...

333
333
Na fatale blunder: United neemt straf besluit over Lammens

Senne Lammens zag zijn sterke seizoen door één fatale fout plots naar de achtergrond ...

603
603
PSG pakt eerste keer uit: 50 miljoen voor Franse WK-ganger

Hoewel het aan heel wat spelers gelinkt wordt, hield Paris Saint-Germain het erg rustig tijdens de ...

39
39
Infantino blijft aangeschoten wild: UEFA behoudt WK-boycot

Tijdens een speciale FIFA-top heeft Gianni Infantino woensdagavond het vertrouwen behouden als ...

85
85
Transferschok! 'Anderlecht in actie voor comeback Lukaku'

Er staat momenteel een groot vraagteken achter de toekomst van Romelu Lukaku. Desondanks leek zijn ...

1342
1342
Bruno sleutelt aan basisploeg tegen PAOK, Saliba op de bank

RSC Anderlecht werkt donderdagavond zijn heenmatch af in de derde voorronde van de Europa League. Op ...

133
133
Historische recordtransfer Real; PSV strikt grote naam

Real Madrid heeft serieus toegeslagen op de transfermarkt. Voor de overgang van Yan Diomandé ...

84
84
Union slikt mokerslag: extra transfer in de maak?

In de voorrondes van de Champions League boekte Union SG dinsdagavond een verdienstelijk ...

302
302
Club Brugge onthult selectie: trio definitief buitenspel

Een week na de nederlaag in de Supercup hoopt Club Brugge vlot uit de startblokken te schieten tegen ...

514
514
'Genk bezwijkt: akkoord met Club Brugge in de maak?'

In de zoektocht naar een of meerdere flankaanvallers wedt Club Brugge op meerdere paarden, maar de ...

1536
1536
Ronaldo doet monden openvallen met absurd miljoenenpark

Cristiano Ronaldo staat enkele dagen voor een bijzonder weekend. De Portugese superster stapt ...

118
118
'Totale uitverkoop bij Antwerp: duo in etalage gezet'

Marc Overmars blijkt enthousiast om aan een nieuw tijdperk te beginnen, maar de bomen groeien nog ...

471
471
'Club Brugge verrast: zesde zomeraanwinst onderweg'

Club Brugge krijgt vrijdag alweer KV Kortrijk over de vloer, maar achter de schermen speurt de ...

1110
1110
Marc Coucke laat iedereen perplex achter bij absurd bod

Marc Coucke heeft het momenteel bijzonder druk. Terwijl de eigenaar van Anderlecht met paars-wit in ...

178
178
Bruno laat koppen rollen: 4 slachtoffers bij RSCA?

RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Griekenland, waar het een volgende stap moet zien te zetten ...

488
488
'Leko klopt op tafel: transfergeweld bij Club Brugge'

Zoals vooraf voorspeld heeft Club Brugge al een drukke zomer achter de rug, met zowel langs ...

832
832

Meer sportnieuws