Anderlecht pakt drie punten op de Freethiel na zoutloze wedstrijd

door
Anderlecht pakt drie punten op de Freethiel na zoutloze wedstrijd

Na een matige wedstrijd heeft Anderlecht verdiend de drie punten gepakt op de Freethiel. Vanhaezebrouck zag zijn manschappen efficiënt voor de dag komen tegen een zoutloos Waasland-Beveren.

Anderlecht moest zich dringend herpakken na de beschamende prestaties die het de laatste weken op de mat legde. Op bezoek bij Waasland-Beveren wisselde Vanaezebrouck weinig: Dimata kreeg voorin opnieuw de voorkeur boven Santini. Bij de thuisploeg mocht Roef niet aantreden tegen zijn werkgever, Debaty verving hem in het Beverse doel.
Anderlecht neemt vroege voorsprong in flauwe wedstrijd
Het waren de bezoekers die de beste start namen op de Freethiel en na een klein kwartier spelen ook op voorsprong kwamen toen Dimata in de zestien meter gehaakt werd door Verstraete. De jonge aanvaller van Paars-Wit zette zich zelf achter de bal en schoot de 0-1 tegen de netten. Waasland-Beveren kon in het eerste halfuur amper een vuist maken, enkel een schot van Vellios was het vermelden waard. Ook Anderlecht liet in een flauwe eerste helft nog weinig zien, halfweg mocht het met een kleine voorsprong de kleedkamers opzoeken.

Anderlecht komt snel op voorsprong in een voor de rest zoutloze eerste helft.
Zelfs met een man minder houdt Paars-Wit gemakkelijk stand
Waasland-Beveren kwam gedreven uit de kleedkamers en drong een paar halve kansen af, Didillon moest echter amper in actie komen. Op het uur moest ook Debaty nog eens in actie komen op pogingen van Gerkens en Trebel. In een wedstrijd die maar voort kabbelde bleven de kansen ook in de tweede periode schaars. Op een dik kwartier van het einde moest Milic het veld verlaten met een tweede gele kaart, Anderlecht moest nog een kwartier standhouden met tien man. Vanzo profiteerde quasi meteen maar zijn schicht vloog voorlangs. Zelfs met tien man hield Paars-Wit gemakkelijk stand en in het slot verloste Trebel de bezoekers door de 0-2 in het dak van het doel te schieten. Waasland-Beveren milderde in de blessuretijd nog tot 1-2 na een own-goal van Sanneh maar verder kwam de thuisploeg niet meer.  Zo boekt de ploeg van Marc Coucke een deugddoende zege.
Scoreverloop:
0-1 (12') Dimata (p), 0-2 (83') Trebel, 1-2 
Bijzonderheid:
Milic (Anderlecht) pakt een tweede gele kaart (73')
Caufriez (Waasland-Beveren) krijgt rood (90')

LEES OOK: KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

Doet dit Anderlecht nog mee voor de titel?

Meest recent

DAZN pakt uit met geste: slotspeeldag gratis op TV

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

29
29
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

35
35
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

143
143
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

200
200
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

83
83
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

161
161
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

142
142
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

191
191
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

106
106
Minachting bij Anderlecht: "Precies alsof ze kampioen zijn"

De partij tussen KV Mechelen en Anderlecht kende zondagavond een sensationele ontknoping. De ...

346
346
Nieuwe titel voor Union: Albert stelt één voorwaarde

De strijd om de titel belooft in de play-offs nog zeer spannend te worden. STVV verloor vorig ...

152
152
Verrast KV Mechelen compleet met 'ultieme bekroning'?

In de allerlaatste editie van de Champions' Play-Off maakt KV Mechelen eindelijk voor de eerste keer ...

134
134
Godts heeft zeer straf Eredivisie-record in vizier

Ajax heeft zich vorig weekend herpakt in de Eredivisie. De nieuwe trainerwissel, waarbij Fred Grim ...

64
64
Frank Boeckx kookt: "Ik heb dat totaal niet meer"

Frank Boeckx is tegenwoordig een alom gevraagde analist. De voormalige doelman duikt op bij tal van ...

68
68
'Kompany zorgt voor grote wrevel in Duitsland'

Bayern München is bezig aan een geweldig seizoen. Het domineert de Bundesliga, walst door de ...

148
148
Pijnlijke conclusie Genk: "Dan stonden ze in top zes"

De strijd om het laatste ticket voor de Champions' Play-Off wordt op de slotspeeldag van de ...

250
250
Enorme blunder Vandevoordt: Teammaats in de bres

Deze week zal Rudi Garcia zijn selectie bekendmaken voor de stage van de Rode Duivels in de ...

66
66
Taravel brengt RSCA duidelijke boodschap na eerste nederlaag

Anderlecht bevestigde vorige week het vertrouwen in Jérémy Taravel. De interimaris mag ...

397
397
Niemand in Europa doet beter: KVM mag uitblinker danken

In de voorbije vijftien jaar greep KV Mechelen meermaals naast de top zes, maar in de allerlaatste ...

237
237
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

179
179
'NAC hakt knoop door over ontslag Hoefkens'

Carl Hoefkens oogstte vorig seizoen nog lof door NAC Breda na een onverwachte promotie in de ...

106
106
TRANSFERUURTJE: 'Arsenal wil shoppen bij Club, waanzin bij Spurs'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

293
293
Vandenbempt kijkt ogen uit: “Onverwacht succes in JPL”

De plekjes werden afgelopen speeldag uitgedeeld. KV Mechelen wist tegen RSC Anderlecht een plek in ...

181
181
Antwerp zoekt jackpot: drie spelers richting knaltransfer?

Royal Antwerp FC kent een teleurstellend seizoen. The Great Old kan Play-Off 1 vergeten en dat ...

435
435

Meer sportnieuws