'Vanhaezebrouck weigerde ex-speler Bayern bij Anderlecht'

door
'Vanhaezebrouck weigerde ex-speler Bayern bij Anderlecht'

In een dramatische eerste helft op Eupen kwamen bij RSC Anderlecht weer een pak pijnpunten boven drijven, onder meer het uitvoetballen was schrijnend. Recordaanwinst Sanneh stak zich weg en liet de bal aan de anderen, de jonge Bornauw probeerde wel maar faalde in zijn passing. En ook Lawrence, Vranjes en Milic nemen niet altijd hun verantwoordelijkheid op.


Het mankeert RSCA dan ook aan een echte leider in de defensie, iemand met de nodige ervaring die de troepen durft te aan te voeren. Dat probleem had afgelopen zomer nochtans verholpen kunnen worden. Tegenover RTBF liet makelaar Didier Frenay immers weten dat hij Dante Bonfim tijdens de mercato had aangeboden bij Anderlecht. De voormalige international van Brazilië en ex-speler van onder meer Standard, Wolfsburg en Bayern München speelt nu al enkele seizoenen bij het Franse OGC Nice waar hij doorgaans basisspeler is.

Er werden zelfs concrete onderhandelingen gevoerd, maar uiteindelijk zou Hein Vanhaezebrouck zijn veto hebben gesteld tegen de komst van de verdediger. Waarom precies is niet duidelijk. Mogelijk speelde zijn leeftijd, de Braziliaan is inmiddels al 35 jaar, en gebrek aan snelheid een rol. Nochtans had hij met zijn ervaring een belangrijke leermeester kunnen zijn voor de vele jongeren bij Anderlecht. Bovendien is hij nog steeds een vaste waarde bij Nice, wat toch één en ander over zijn fysieke kwaliteiten wil zeggen.

Het contract van Dante loopt na dit seizoen af, maar de kans dat Anderlecht een nieuwe mogelijkheid krijgt is erg klein. De verdediger zou immers een laatste overeenkomst kunnen tekenen bij Nice, met daarin de mogelijkheid tot een plaatsje in de technische staff na zijn actieve carrière.

LEES OOK: 'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

Anderlecht zou een speler als Dante goed kunnen gebruiken op dit moment ...

Meest recent

Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Club Brugge zorgde deze week voor een heuse schokgolf met zijn veelbesproken trainerswissel. De ...

24
24
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

In het hoofd van Anderlecht-fans is hij nu al de nieuwe Haaland. Maar wat als die mooie droom gewoon ...

54
54
Grote zondebok bij achtervolgend Genk: "Elke match opnieuw"

Na twee zware opdoffers in eigen land, wou KRC Genk zich donderdagavond herpakken in de Europa ...

64
64
Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Met Michael Verschueren en Kenneth Bornauw, stelde RSC Anderlecht onlangs een nieuwe voorzitter en ...

131
131
Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het WK 2026. Zo zullen op weg ...

42
42
Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. ...

329
329
De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

19
19
'Leegloop bij Club Brugge: Inter laat kassa rinkelen'

Nicky Hayen kreeg tot dan geen respijt, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk worden ...

356
356
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

109
109
'Dilemma voor Overmars: Antwerp legt miljoenen klaar'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

271
271
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

429
429
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

258
258
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

274
274
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

487
487
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

496
496
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

284
284
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

257
257
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

302
302
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

159
159
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

357
357
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

86
86
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

266
266
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

404
404
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

326
326
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

326
326

Meer sportnieuws