'Vanhaezebrouck weigerde ex-speler Bayern bij Anderlecht'

door
'Vanhaezebrouck weigerde ex-speler Bayern bij Anderlecht'

In een dramatische eerste helft op Eupen kwamen bij RSC Anderlecht weer een pak pijnpunten boven drijven, onder meer het uitvoetballen was schrijnend. Recordaanwinst Sanneh stak zich weg en liet de bal aan de anderen, de jonge Bornauw probeerde wel maar faalde in zijn passing. En ook Lawrence, Vranjes en Milic nemen niet altijd hun verantwoordelijkheid op.


Het mankeert RSCA dan ook aan een echte leider in de defensie, iemand met de nodige ervaring die de troepen durft te aan te voeren. Dat probleem had afgelopen zomer nochtans verholpen kunnen worden. Tegenover RTBF liet makelaar Didier Frenay immers weten dat hij Dante Bonfim tijdens de mercato had aangeboden bij Anderlecht. De voormalige international van Brazilië en ex-speler van onder meer Standard, Wolfsburg en Bayern München speelt nu al enkele seizoenen bij het Franse OGC Nice waar hij doorgaans basisspeler is.

Er werden zelfs concrete onderhandelingen gevoerd, maar uiteindelijk zou Hein Vanhaezebrouck zijn veto hebben gesteld tegen de komst van de verdediger. Waarom precies is niet duidelijk. Mogelijk speelde zijn leeftijd, de Braziliaan is inmiddels al 35 jaar, en gebrek aan snelheid een rol. Nochtans had hij met zijn ervaring een belangrijke leermeester kunnen zijn voor de vele jongeren bij Anderlecht. Bovendien is hij nog steeds een vaste waarde bij Nice, wat toch één en ander over zijn fysieke kwaliteiten wil zeggen.

Het contract van Dante loopt na dit seizoen af, maar de kans dat Anderlecht een nieuwe mogelijkheid krijgt is erg klein. De verdediger zou immers een laatste overeenkomst kunnen tekenen bij Nice, met daarin de mogelijkheid tot een plaatsje in de technische staff na zijn actieve carrière.

LEES OOK: Bekergelukje voor Anderlecht? Hein fileert strafschopfase

Anderlecht zou een speler als Dante goed kunnen gebruiken op dit moment ...

Meest recent

Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

7
7
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

32
32
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

328
328
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

287
287
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

174
174
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

226
226
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

65
65
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

562
562
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

206
206
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

389
389
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

602
602
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

209
209
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

388
388
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

181
181
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

162
162
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

161
161
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

75
75
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

257
257
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

76
76
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

330
330
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

225
225
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

234
234
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

448
448
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

529
529
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

82
82

Meer sportnieuws