Propere Handen: 'Nieuwe info brengt Waasland-Beveren in nauwe schoentjes'

871
Propere Handen: 'Nieuwe info brengt Waasland-Beveren in nauwe schoentjes'

Sinds de persconferentie meteen na uitbreken van 'Operatie Propere Handen' is het parket bijzonder karig met informatie. Maar via de pers geraken toch steeds meer gegevens naar buiten. Ook wat betreft de matchfixing-zaak tussen KV Mechelen en Waasland-Beveren.


Spilfiguur en makelaar Dejan Veljkovic had er alle belang bij dat KVM in eerste klasse bleef en zou in samenspraak met enkele bestuurders van de club geprobeerd hebben de wedstrijd op de slotspeeldag tegen WB te regelen. Eerder deze week geraakte al bekend dat hij daarvoor 200.000 euro had aangeboden aan Dirk Huyck, voorzitter van de Waaslandse club. Die beweert hier niet op te zijn ingegaan, maar nieuwe informatie plaats hem toch in nauwe schoentjes.

Volgens Het Nieuwsblad zou Huyck in aanloop naar de wedstrijd twee afspraken hebben gehad met Veljkovic. Het laatste gesprek vond plaats in de keukenzaak van de vrouw van Huyck. Na die afspraak belde Veljkovic met Thierry Steemans van KV Mechelen en zei hem: 'Alles is in orde, de keuken is besteld'. De speurders vermoeden dat dit codetaal was voor te zeggen dat de wedstrijd geregeld was.

De vrouw van Huyck zou weliswaar een appartement van Veljkovic hebben ingericht en mogelijk werd toen ook een keuken aangeschaft, maar die aankoop dateert van zes maanden voor het bewuste telefoontje. De voorzitter van WB blijft ondertussen beweren dat hij Veljkovic heeft afgewimpeld. Maar mogelijk accepteerde hij het voorstel wél, om nadien niets te doen om de wedstrijd te regelen.

LEES OOK: Dierckx doet boekje open over Club Brugge: “Een schok”

Gelooft u in de onschuld van Huyck?

Meest recent

Frankrijk op stelten: ongeziene vernedering Hazard en co

Er valt uiteraard veel na te praten over de zege van Club Brugge op PSV, maar voor dé uitslag ...

6
6
Mannaert doet straffe voorspelling over Club in CL

Club Brugge heeft woensdagavond alweer een uitstekende zaak gedaan in de Champions League, want het ...

35
35
Doku of Godts? Albert geeft Van Bommel verrassend advies

Op het einde van deze week zal Mark van Bommel bekend maken op welke Rode Duivels hij rekent voor de ...

24
24
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

325
325
Tresoldi gelooft zijn oren niet na domper: "Wie dan?!"

Halfweg de league phase lijkt Club Brugge al zo goed als zeker dat het zal overwinteren in de ...

104
104
Sterkhouder Union dringt openlijk aan op transfer

Union zag de voorbije jaren in de zomer telkens weer een pak sterkhouders vertrekken. Dat was ook ...

35
35
Mechele gelooft ploegmaat niet: "Hij is een cheat code"

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde overwinning op een rij in de Champions League gepakt. ...

119
119
Mechelen lijkt eindelijk vertrokken: "Dat doet extra deugd"

Er werd woensdagavond niet alleen in de Champions League gevoetbald. In de Jupiler Pro League stond ...

40
40
Leko in de wolken: "Dit was casino-voetbal, pure fun"

Club Brugge blijft maar door de Champions League razen. Blauw-Zwart pakte woensdagavond al zijn ...

148
148
Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

215
215
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

413
413
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

232
232
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

241
241
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

61
61
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

301
301
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

150
150
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

45
45
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

30
30
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

49
49
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

37
37
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

46
46
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

119
119
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

109
109
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

62
62
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

42
42

Meer sportnieuws